vasario 19, 2018
Atkurtos Lietuvos valstybės 100-mečio šventė Raudondvaryje

Atkurtos Lietuvos valstybės 100-mečio išvakarėse, iškilmingame minėjime Raudondvario dvare, Kauno rajono meras Valerijus Makūnas garbės ženklais apdovanojo 7 Pakaunės kraštui nusipelniusius žmones.

I lygio Kauno rajono garbės ženklus meras įteikė dviem Lietuvoje ir už jos ribų gerai žinomiems vyrams. Už profesionalumą ir nuopelnus kardiochirurgijos mokslui apdovanotas Rimantas Benetis, Babtų seniūnijoje gyvenantis Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikų Širdies, krūtinės ir kraujagyslių chirurgijos klinikos vadovas.

Už nuopelnus Lietuvos krepšiniui I lygio Kauno rajono garbės ženklas įteiktas Lietuvos krepšinio federacijos Garbės prezidentui Vladui Garastui. Treneris dažnai lankosi Kauno rajone: skaito paskaitas apie sveiką gyvenimo būdą senjorams, motyvuoja jaunimą sportuoti, konsultuoja krepšinio komandas. V. Garastas aktyviai prisidėjo prie senųjų kryžių atstatymo ir krepšinio lentų įrengimo akcijos Kauno rajono miesteliuose ir kaimuose.

II lygio garbės ženklu už nuoširdžią etninės kultūros veiklą ir tarptautinę jos sklaidą apdovanota Ramučių kultūros centro etnografė Jolanta Balnytė. Respublikiniame konkurse „Išausta tapatybė“ jos vadovaujamo Neveronių folkloro ansamblio „Viešia“ kostiumai pripažinti geriausiais folkloro grupės tautiniais kostiumais Lietuvoje.

Už vaiko teisių gynimą, rūpinimąsi Lietuvos vaikais ir tikėjimą jų ateitimi apdovanota labdaros ir paramos fondo „Nemuno krašto vaikai“ direktorė Vida Rainienė. „Nuoširdžiai tikiu, kad padėti vaikams yra mano gyvenimo misija, siųsta aukštesnės jėgos“, – tvirtina Vilkijoje gyvenanti moteris. Su vyru ji užaugino tris savo atžalas ir penkis be tėvų likusius našlaičius, globoja dar dešimtis kitų vaikų.

Už durpininkystės plėtrą ir rūpinimąsi Ežerėlio miesto tradicijomis III lygio Kauno rajono savivaldybės garbės ženklu apdovanotas UAB „Klasmann-Deilmann Ežerėlis“ vadovas Giedrius Kavaliauskas.

Garbės ženklas už įgyvendintą idėją „Tautiška giesme“ sutelkti pasaulio lietuvius skirtas UAB „Marex Boats“ generaliniam direktoriui Sauliui Pajarskui, jachtos „Ambersail“ kelionės aplink pasaulį „Tūkstantmečio odisėja. Vienas vardas – Lietuva“ dalyviui.

Be dėmesio neliko ir švietimo atstovai: už nuopelnus ugdant jaunąją kartą III lygio garbės ženklas įteiktas buvusiai ilgametei Jonučių vidurinės mokyklos lietuvių kalbos ir literatūros mokytojai Konstancijai Tamulaitytei.

Svečius Raudondvario dvare pasitiko įspūdinga lauko instaliacija ir pučiamųjų orkestras „Aukštyn“. Meninėje dalyje pasirodė geriausi Kauno rajono folkloro kolektyvai, prie jų prisidėjo ir Lietuvą pasaulyje garsinantis duetas – atlikėja Veronika Povilionienė ir saksofonininkas Petras Vyšniauskas. Renginį vedė Nacionalinio Kauno dramos teatro vadovas Egidijus Stancikas.

Sveikinimo žodį tardamas Kauno rajono meras Valerijus Makūnas dėkojo visiems krašto žmonėms – žemdirbiams, amatininkams, mokytojams, medikams, verslininkams, kultūros darbuotojams, visiems, kurių pastangomis Kauno rajonas yra tarp geriausių Lietuvos savivaldybių. „Gerai, kad minėdami šią iškilią sukaktį prisimename savo istorinius simbolius – Vytį ir Trispalvę, statome paminklus tautos didvyriams. Tačiau ne mažiau svarbu atsigręžti ir į gyvuosius – į tuos, kurie kuria naujausią Lietuvos valstybės istoriją“, – kalbėjo meras.

Prieš 100 metų atkurtą Lietuvos valstybę jis palygino su šimtamečiu žmogumi – ir vienam, ir kitam teko iškęsti dviejų karų siaubą, alkį, okupaciją, trėmimus, laidoti savo vaikus.

„Kauno rajono savivaldybės vardu man yra tekę sveikinti ne vieną mūsų krašto šimtametį. Bet žinote, ką pasakė viena senolė? Ji paaiškino, kad blogi laikai praeina, o kiek jie truks, priklauso nuo pačių žmonių.

Jei mumyse gyvens viltis, tikėjimas, jei sieksime gerovės ne tik sau, bet ir savo kaimo, miestelio, visos šalies žmonėms ir jei mums pakaks stiprybės, mes sugebėsime įveikti visus sunkumus, kaip tai sugebėjo padaryti mūsų proseneliai prieš 100 metų”, – tvirtino meras.

Kovo 11-osios Nepriklausomybės Atkūrimo Akto signataras raudondvariškis Leonas Milčius pastebėjo, kad Vasario 16-osios Akto signatarams buvo sunkiau nei 1990-aisiais ir pabrėžė, jog dabarties Lietuvai vis dar labai trūksta teisingumo.

„Reikia, kad žmonės savo valstybėje jaustųsi saugūs visomis prasmėmis. Ar tik mokytojo darbas turėtų būti prestižinis? O žemdirbio, valstybės tarnautojo, mediko, vairuotojo? Manau, bet kuris darbas turi būti prestižinis. Tik tada, kai žmonės jausis oriai, jie nepaliks Tėvynės. Šiandien mums labiausiai reikia teisingos Lietuvos“, – kalbėjo signataras.

Kauno rajono savivaldybės informacija

Share Button

rugsėjo 18, 2018

Naujienos iš Lietuvos regionų:  KAUNO rajone pristatyta mokslinė studija, atskleidžianti tarmių grožį ir jų kitimą / Aplinkos ministras K. Navickas […]

rugsėjo 18, 2018

Visiems trūksta laiko. Didžiąją paros dalį žmonės praleidžia darbe, o likusią bando padalinti šeimai, namų ruošos darbams, miegui. Nespėjus pailsėti, […]

rugsėjo 18, 2018

Spaudos darbai šiais laikais ypač aktualūs. Jie atliekami ant įvairių medžiagų. Jūsų pageidaujamą tekstą, logotipą ar grafinį vaizdą  galime atlikti […]

rugsėjo 18, 2018

Mediena – medžiaga, iš kurios gaminami įvairūs daiktai: nuo baldų iki smulkių namų apyvokos reikmenų. Yra daug medienos apdirbimo meistrų, […]

rugsėjo 18, 2018

Daugiau nei 50 rašytojų, aktorių, kitų menininkų, mokslininkų, signatarų ir Sąjūdžio dalyvių birželį viešu laišku paragino Arvydą Juozaitį grįžti į […]

rugsėjo 17, 2018

Kuo toliau, tuo dažniau gamybos, tiekimo ir prekybos įmonės pasitelkia į pagalbą logistikos paslaugas teikiančias bendroves. Toks bendradarbiavimas leidžia sukurti […]

rugsėjo 17, 2018

Priešingai nei generatorius, kurį turite garaže, tik mažesnis, tai diržais valdomas įrenginys, kuris mechaninę energiją paverčia elektros energija, kad galėtumėte […]

rugsėjo 17, 2018

Prasidedant Europos judumo savaitei susisiekimo ministras Rokas Masiulis kviečia gyventojus keisti keliavimo įpročius mieste, rinktis aplinkai draugiškas susisiekimo priemones, keliauti […]

rugsėjo 17, 2018

Stumdomos stiklo durys yra didelės stiklo durys, taip pat žinomos kaip stumdomos durys, slankiojančios arba vidinės durys.Stumdomos stiklo durys paprastai […]

rugsėjo 14, 2018

Atrodytų, energija trykštančios sveikatingumo motyvatorės Vlados Musvydaitės namuose iš vaikų niekada neišgirsi „nevalgysiu šito brokolio“ ar „neisiu į lauką, žaisiu […]