gegužės 10, 2019
Europos gimtadienio renginių ciklas „Sveika, Europa!“ Radviliškyje

Tradiciškai, kaip ir kasmet, Radviliškio rajono savivaldybės viešoji biblioteka kvietė gyventojus ir miesto svečius į Europos dienos gimtadienio renginius, kuriais stengiamasi priminti ir kartu pasidžiaugti, kad visi mes esame europiečiai. Šiemet sukako 15 metų, kai Lietuva yra teisėta Europos Sąjungos narė. Tai puiki proga švęsti!

Gegužės 2 dieną Europos dienai skirtų renginių ciklą pradėjo Radviliškio Lizdeikos gimnazijoje viešėjęs KTU socialinių, humanitarinių mokslų ir menų fakulteto dekanas Ainius Lašas. Pokalbiui apie Europą su svečiu susirinko gausus būrys gimnazistų. Lektorius kalbėjo apie „Brexit“, moralinių emocijų įtaką politiniams sprendimams. Moksleiviams šis susitikimas paliko didžiulį įspūdį, net pasibaigus paskaitai, jie turėjo dar daug klausimų lektoriui A. Lašui.

Tą pačią dieną Radviliškio viešojoje bibliotekoje vyko kaligrafijos kūrybinės dirbtuvės, kuriose visi norintys galėjo išbandyti skirtingas kaligrafijos technikas ir kartu sukurti bendrą plakatą – sveikinimą Europos dienos ir Lietuvos Respublikos 15 metų narystės paminėjimui. Užsiėmimus vedė dalininkas, kaligrafas Linas Spurga.

Gegužės 8 dieną Radviliškio viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus lėlių teatras „Boružėlė“ parodė spektaklį „Šiukšlino peliukai uoliai“. Linksmos, nuotaikingos ir pamokančios istorijos kaip mylėti gamtą, tausoti aplinką, rūšiuoti šiukšles susirinko pasižiūrėti mažieji radviliškiečiai.

Gegužės 9 d. Lizdeikos gimnazijoje vyko „Europos egzaminas 2019“. Minint Europos dieną kasmet moksleiviai, studentai, organizacijų nariai ir visi norintys yra kviečiame dalyvauti žinių apie Europos Sąjungą konkurse ir išbandyti savo jėgas atsakant į įvairius klausimus Konkurso dalyviai galėjo pasitikrinti savo žinias apie Europos Sąjungos istoriją, institucijas, kultūrą, geografiją, kalbas ir kt. Šis konkursas Lietuvoje yra organizuojamas jau dešimtą kartą.

Po pietų Radviliškio miesto aikštėje vyko baigiamasis renginys, kuriame dalyvavo Radviliškio rajono savivaldybės ir rajono partijų skyrių atstovai bei svečiai: Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos narys, Seimo narys Stasys Šedbaras, Darbo partijos pirmininkas, Europarlamentaras Viktoras Uspaskichas ir Darbo partijos narys, Europarlamentaras Valentinas Mazuronis. Visi susirinkusieji sveikino radviliškiečius su Europos diena, džiaugėsi surengta švente, kuri skirta Lietuvos Respublikos 15 metų narystei Europos Sąjungoje.

Radviliškio rajono meras Antanas Čepononis pasveikino gyventojus su švente ir visiems priminė, kad mes gyvename Europoje ir esame europiečiai. Taip pat meras pasidžiaugė praėjusiais metais vykusiu Europos žmonių festivaliu, kuris dar labiau priartino Europą. Anot mero, Europos dienos minėjimas – tai gražus to bendradarbiavimo su visa Europa tęstinumas.

Seimo narys Stasys Šedbaras pasidžiaugė galimybe laisvai keliauti ir kalbėjo, kodėl labai svarbu visiems drauge dalyvauti Europos Parlamento rinkimuose. Jis kvietė saugoti ir mylėti Europą, nes tai – galimybė mūsų šaliai turėti puikią ateitį.

Europarlamentaras Valentinas Mazuronis kalbėjo, kad europietiška Lietuva – tai ne tik gražėjančios miesto aikštės ir mūsų miesteliai, bet tai pasikeitęs mūsų vidus, mąstymas. Jaunimui V. Mazuronis linkėjo išmokti bent vieną užsienio kalbą, kad jie galėtų laisvai keliauti, skleisti žinią apie Lietuvą Europoje, mokytis, o po to sugrįžti į tėvynę, nes, anot V. Mazuronio, gražesnės žemės už Lietuvą, kurioje mes gyvename, nėra.

Susirinkusius sveikino ir Radviliškio rajono vicemeras Mindaugas Pauliukas. Jo nuomone, Europa – tai galimybės, nors kartais nereikia Europos ieškoti svetur, nes, pasak vicemero, ir Lietuva yra Europa, kurioje galima kurti, tobulėti ir laimingai gyventi.

Darbo partijos pirmininkas, Europarlamentaras Viktoras Uspaskichas kartu su radviliškiečiais pasidžiaugė, kad Lietuva jau tiek daug metų priklauso Europos Sąjungai ir yra lygiavertė kitų šalių partnerė. V. Uspaskichas pasisakė už lygias teises, kad visi Europoje gyventų vienodomis sąlygomis.

Liberalų partijos Radviliškio skyriaus atstovas Edmundas Verpetinskas džiaugėsi švente, visus sveikino ir kvietė lietuvius laisvu noru dalyvauti Europos Parlamento rinkimuose bei laisvai rinktis savo šalies atstovus.

Socialdemokratų partijos Radviliškio skyriaus atstovas Saulius Luščikas linkėjo miestiečiams ir svečiams būti tikrais europiečiais, pasidžiaugti, kad Lietuva jau net 15 metų yra drauge su visa Europa. S. Lusčikas pakvietė gyventojus aktyviai dalyvauti Europos Parlamento rinkimuose.

Sveikinimo žodį susirinkusiems tarė ir jaunimo atstovas. Lietuvos moksleivių sąjungos Radviliškio skyriaus pirmininkas Povilas Laiševcevas pabrėžė, kad Europos Sąjunga skatina visų moksleivių pilietiškumą, sukuria didesnes galimybes jaunimui keliauti ir mokytis užsienyje, todėl Europos diena yra ypač svarbi jauniems, savo ateitį kuriantiems žmonėms.

Prie visų nuoširdžių ir prasmingų sveikinimų Europos dienos proga prisidėjo ir Radviliškio rajono savivaldybės viešosios bibliotekos direktorė Violeta Šukaitienė, kuri sakė, kad Lietuva, įstodama į Europos Sąjungą, pasirinko tinkamą sprendimą, nes dabar visi mūsų piliečiai gali jaustis saugiai ir užtikrintai.

Renginio metu veikė informacinė palapinė, kurioje gyventojams buvo dalijama svarbi informacija apie Europos Sąjungą, Europos Parlamentą bei Lietuvos Respublikos kandidatus į Europos Parlamentą. Renginio dalyviai buvo kviečiami aktyviai dalyvauti artėjančiuose Europos Parlamento rinkimuose.

Šventinę dieną vainikavo grupės „Ratai“ gyvo garso koncertas ir Radviliškio rajono linijinių šokių kolektyvų pasirodymas.

Po renginio Radviliškio rajono vicemeras M. Pauliukas, Radviliškio rajono tarybos nariai ir visi garbūs svečiai buvo pakviesti diskusijai į Radviliškio rajono savivaldybės viešąją biblioteką. Kandidatai diskutavo apie opias problemas Europoje. Taip pat Europarlamentarai kalbėjo, jog svarbu skatinti jaunimą kurti, rengti įvairius projektus ir taip gerinti jų laisvalaikio užimtumo kokybę. Kol kas pastebima, kad projektus dažniau ruošia studentai, ypač tie, kurie mokosi pagal ERASMUS+ programas užsienyje.

 

Radviliškio viešosios bibliotekos informacija

Share Button
Komentarai (0)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


birželio 25, 2019

Birželio 23-osios vakarą Joninėse prie Rėkyvos ežero gausus būrys šiauliečių palydėjo trumpiausią vasaros naktį. Burtais, tradicijomis ir apeigomis apipinta gražiausia […]

birželio 25, 2019

Šventinį Joninių savaitgalį Rozalimo miestelio bendruomenės (Pakruojo raj. sav.) nariai praleido ypač aktyviai ir smagiai. Šeštadienį bendruomenės nariai dalyvavo Bardiškių […]

birželio 21, 2019

2019 m. birželio 19 d. Šiaulių miesto savivaldybė pasirašė rangos sutartį su UAB „Infes“ dėl miesto bulvaro pirmųjų rekonstrukcijos darbų. […]

birželio 21, 2019

Radviliškio rajono verslo atstovai susitiko su Kinijoje, Dalian mieste, vykusiame tarptautiniame verslo ir savivaldybių atstovų forume dalyvavusiu ir tarptautinio bendradarbiavimo […]

birželio 21, 2019

Radviliškio sporto arenoje vykusioje Radviliškio rajono neįgaliųjų draugijos kasmet organizuojamoje ir gražia tradicija tapusioje Šiaulių apskrities sporto šventėje dalyvavo per […]

birželio 21, 2019

Radviliškio rajono visuomenės sveikatos biuras surengė staigmenų kupiną tradicinį žygį „Sveikatos lobio beieškant“. Šiemet žygis buvo kitoks: dalyviai galėjo pasirinkti, […]

birželio 21, 2019

Geros mokyklos koncepcijoje rekomenduojama pereiti prie „klasių be sienų“: ugdymo procesui panaudoti koridorius, holus, bibliotekas, mokyklos kiemus, kitas vidines bei […]

birželio 21, 2019

Šiais, kaip ir kiekvienais, mokslo metais Šeduvos gimnazijoje netrūko mokinių šurmulio, kartu susitelkimo klajojant po mokslo pasaulį. Atrodė, viskas kaip […]

birželio 21, 2019

Kasmet organizuojamame Europos veteranų krepšinio turnyre „Šeduvos malūno“ moterų komanda iškovojo aukso medalius. Turnyrą kasmet organizuoja Europos veteranų krepšinio asociacija […]

birželio 19, 2019

Trys šventinės istorinės patrankos salvės – už Lietuvą, už Baisogalą, už Ateitį – nuskambėjo Baisogaloje, pranešdamos, kad šis miestelis švenčia […]