balandžio 21, 2017
Kėdainių rajono savivaldybės informacija
Kėdainiuose išdalinti konkurso „Kultūros versmė“ apdovanojimai

Balandžio 18 dieną Kėdainių kultūros centre, minint Kultūros dieną, apdovanoti rajono savivaldybės konkurso „Kultūros versmė“ laureatai. Ta proga nugalėtojus, nominantus ir kultūros darbuotojus sveikino Kėdainių rajono savivaldybės meras Saulius Grinkevičius, mero pavaduotoja Olga Urbonienė, savivaldybės administracijos direktorius Ovidijus Kačiulis.

Turime daug kūrybingų, atsidavusių žmonių

Meras S. Grinkevičius džiaugėsi, kad jau penktą kartą Kultūros dienos proga kraštiečiai susirenka kartu ir pagerbia labiausiai nusipelniusius rajono kultūrai. Taip pat rajono vadovas trumpai apžvelgė, kuo šie metai buvo įsimintini krašto kultūrai. Tarp svarbiausių įvykių paminėti Josvainiai – mažoji Lietuvos kultūros sostinė, Kėdainių krašto garbės piliečio, Nobelio premijos lauerato Česlovo Milošo premijos įteikimas VDU profesorėmsVaidai Kamuntavičienei ir Laimai Šinkūnaitei, Kėdainių miesto parke surengta rajono moksleivių dainų ir šokių šventė „Aš myliu Lietuvą“, kurioje dalyvavo tūkstantis dalyvių, Kėdainių krašto vardą šalyje ir pasaulyje garsino Kėdainių kultūros centro kamerinis choras „Ave Musica“, šalyje laimėjimus skynė Josvainių kultūros centro vokalinis moterų ansamblis „Sonata“ ir Truskavos kultūros centro merginų liaudiškų šokių grupė „Vermenėlė“, pagreitį įgaunantis festivalis „Broma Jazz“ ir kt.

„Tad mes, kėdainiečiai, turime kuo džiaugtis ir didžiuotis. Taip pat mane džiugina tai, kad per vienerius metus vien šeši rajono kultūros centrai ir dvylika jų filialų surengė daugiau kaip tūkstantį renginių – vidutiniškai po tris renginius per dieną, o krašto mėgėjų meno kolektyvų ir būrelių veikloje dalyvauja pusantro tūkstančio rajono gyventojų, kurie save realizuoja šokdami, dainuodami, kurdami. Džiaugiuosi, jog turime daug kūrybingų ir savo darbui atsidavusių kultūros darbuotojų, muziejininkų, bibliotekininkų, visuomenininkų, kurie rūpinasi turiningu kėdainiečių gyvenimu. Nuoširdžiai dėkoju jums už tai“, – sakė S. Grinkevičius.

Įvertinimas už viso gyvenimo nuopelnus

Rajono vadovas nominaciją „Už viso gyvenimo nuopelnus“ įteikė tautodailininkui Vytautui Ulevičiui, kuris buvo įvertintas už ilgametę kūrybinę veiklą ir savo kūrybos darbų muziejų įkūrimą Krakėse ir Kėdainiuose.

V. Ulevičius yra apie 300 monumentalių ir daugiau kaip 1 000 kamerinių darbų autorius. Garsiojo drožėjo skulptūros puošia Kėdainių, Krakių ir kitų Lietuvos miestų bei miestelių aikštes, sakralines ir kitas vietas. Šio kraštiečio darbai Lietuvą garsina Italijoje, Prancūzijoje, Čekijoje, Slovakijoje, Kanadoje, Vokietijoje, Rusijoje, Graikijoje. Šiuo metu V. Ulevičius kuria Kryžiaus kelio skulptūras Kryžių kalnui.

Apdovanojimas už tradicijų puoselėjimą

„Metų tradicijų puoselėtoju“ paskelbta Regina Lukminienė, Kėdainių krašto muziejaus Tradicinių amatų centro Arnetų name vadovė, etnografė. Jai apdovanojimą už už etninės kultūros puoselėjimą ir propagavimą, įvairių projektų, edukacinių programų ir užsiėmimų, ekspedicijų vykdymą, rajono kultūros darbuotojų, pedagogų, moksleivių ir folkloro kolektyvų konsultavimą įteikė mero pavaduotoja O. Urbonienė.

R. Lukminienė sėkmingai vadovauja tradicinių amatų centrui: subūrė amatininkus, konsultavo ir rūpinosi jų sertifikavimu. Taip pat surengė ne vieną tradicinių amatų ir Kėdainių krašto etninės kultūros tradicijų pristatymą rajono visuomenei bei svečiams iš užsienio.

Metų įvykis – tarptautinė paroda

Savivaldybės administracijos direktorius O. Kačiulis paskelbė ir apdovanojo nominacijos „Metų įvykis“ laureatą – tarptautinę miniatiūrų parodą „Kas yra pluoštai“, kurią Kėdainiuose organizavo Janinos Monkutės-Marks muziejus-galerija. Parodoje buvo eksponuota 119 skirtingų žanrų ir stiliaus meno kūrinių, kurių autoriai: dešimt lietuvių ir 66 šalių iš 3 skirtingų žemynų (Azijos, Europos ir Amerikos) meno kūrėjai. Parodos atidaryme dalyvavo vienuolika menininkų iš Japonijos, Belgijos ir Lietuvos. Savo meno kūrinius J. Monkutės-Marks muziejui padovanojo net 29 parodos dalyviai.

Paroda sulaukė didelio dėmesio ne tik tarp kėdainiečių, joje apsilankė ir didžiųjų Lietuvos miestų (Vilniaus, Kauno, Klaipėdos) gyventojai, svečiai.

Dvi nominacijos – Josvainių atstovams

Kėdainių krašto garbės pilietis Vitolis Laumakys įteikė „Metų kultūros darbuotojo“ apdovanojimą, kurį šiemet pelnė Danguolė Raudeliūnienė, Josvainių bendruomenės centro pirmininkė. Ji įvertinta už nuoširdų ir neatlygintiną darbą vykdant projekto „Josvainiai – mažoji Lietuvos kultūros sostinė“ veiklas, už bendruomeniškumo skatinimą, tautiškumo ir blaivybės puoselėjimą, aktyvų dalyvavimą kultūrinėje veikloje, taip pat už begalinę meilę ir pagarbą savajam kraštui, jo istorijai bei kraštiečiams.

„Metų pasiekimo“ nominacijoje apdovanotas Josvainių kultūros centro vokalinis moterų ansamblis „Sonata“ (vadovas Vytautas Greičius) – už dainavimo tradicijų puoselėjimą, aktyvų dalyvavimą krašto kultūriniame gyvenime bei respublikiniame solistų ir vokalinių ansamblių konkurse „Sidabriniai balsai 2016“, kuriame pelnė I ir II laipsnio diplomus. Ansambliui 2016 m. suteikta I kategorija.

Laureatą sveikino ir apdovanojimą įteikė Kėdainių krašto kultūros premijos laureatė, Daugiakultūrio centro administratorė Audronė Pečiulytė.

„Kultūros versmių“ apdovanojimų šventę vainikavo „Auros“ šokėjų ir Naujų idėjų kamerinio orkestro pasirodymai.

Konkursas surengtas penktą kartą

Kėdainių rajono savivaldybė, siekdama atkreipti visos rajono bendruomenės dėmesį į kultūrą, kaip mūsų bendro gyvenimo sritį, taip pat į kultūros srities darbuotojus ir visuomenininkus, penktą kartą organizavo apdovanojimų konkursą „Kultūros versmė“.

Konkurso „Kultūros versmė“ tikslas – skatinti kultūros srityje dirbančių bei kultūriniame gyvenime dalyvaujančių žmonių iniciatyvas, įvertinti kultūros darbuotojus ir kitus kultūros puoselėtojus, savo veikla padedančius plėtoti rajono kultūrą, už reikšmingą kultūrinę meninę veiklą, kultūrines iniciatyvas, etninės kultūros puoselėjimą bei tradicijų išsaugojimą.

Pretendentus penkioms nominacijoms siūlė rajono kultūros įstaigos ir nevyriausybinės organizacijos. Šiemet konkursui buvo pateiktos 29 rekomendacijos, pristatančios 28 pretendentus.

Kultūros diena Lietuvoje minima balandžio 15 d., kurią Lietuvos Respublikos Seimas 2006 m. liepos 19 d. įteisino kaip atmintiną. Kultūros dienos data susieta su Rericho Paktu – sutartimi dėl kultūros vertybių apsaugos karo ir taikos metu, pasirašyta Vašingtone 1935 m. balandžio 15 d. 21 Amerikos žemynų šalies, kuri tapo 1954 m. UNESCO Hagos Kultūros vertybių apsaugos ginkluoto konflikto atveju konvencijos pagrindu.

Share Button
Komentarai (0)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


balandžio 26, 2017

Balandžio 25 dieną Kėdainių rajono savivaldybėje vyko Kauno regiono plėtros tarybos posėdis, kurio dalyvius pasveikino Kėdainių rajono savivaldybės meras Saulius […]

balandžio 25, 2017

Akcijos „Darom“ metu Kėdainių rajono savivaldybės vadovai ir savivaldybės administracijos bei Kėdainių miesto seniūnijos darbuotojai J. Basanavičiaus ir Dotnuvos gatvių […]

balandžio 25, 2017

Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuota nacionalinė socialinio saugumo kampanija „Už saugią Lietuvą“ toliau tęsia darbo vizitus po šalies savivaldybes. […]

balandžio 25, 2017

Kėdainių r. sav. M. Daukšos viešojoje bibliotekoje veikia paroda „Paliesk lietuvių kalbą rankomis”. Ją per Lietuvių kalbos kultūros metams skirtą […]

balandžio 21, 2017

Jau daugiau kaip dešimtmetį Žemės ūkio ministerijos užsakymu Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro Agrocheminių tyrimų laboratorijos specialistai šalyje vykdo […]

balandžio 18, 2017

Kėdainių „Atžalyno“ gimnazija džiaugiasi kiekvieno mokinio puikiais pasiekimais įvairiose srityse. Ypač nudžiugino gimnazijos III klasės mokinys Martynas Želnys respublikinėje chemijos […]

balandžio 18, 2017

Palangos sporto centro komanda „Žemaitija“ tapo Moksleivių krepšinio lygos „Perlas“ U13 berniukų krepšinio čempionato, B diviziono, nugalėtojais. Regimanto Juškos auklėtiniai […]

balandžio 14, 2017

Krakių Mikalojaus Katkaus gimnazijos (Kėdainių r.) komanda apgynė Lietuvos mokyklų žaidynių kaimo vietovių 5–12 klasių mokinių šaškių čempionų titulą. Jonavos […]

balandžio 14, 2017

Balandžio 12 dieną 100 metų jubiliejų atšventusią Viktoriją Adomavičienę pasveikino Kėdainių rajono savivaldybės mero pavaduotoja Olga Urbonienė ir Dotnuvos seniūnijos […]

balandžio 12, 2017

Jau veikia nemokamas Kėdainių rajono savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos pasitikėjimo telefono numeris  8 800 05401. Šia linija nemokamai galima […]