lapkričio 5, 2015
Daiva Beliokaitė, Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Ryšių su visuomene skyriaus vedėja
Klaipėdos rajone baigiami kelių ir gatvių rekonstrukcijos darbai

Netrukus planuojama užbaigti svarbius kelių ir gatvių rekonstrukcijos projektus. Ne kartą lankytasi objektuose, organizuoti susitikimai su rangovais. Vienas iš tokių pasitarimų, kuriame aptarti baigiamieji darbai, organizuotas ir praėjusią savaitę. Jame Administracijos direktoriaus pavaduotojas Česlovas Banevičius kartu su Statybos ir kelių priežiūros skyriaus vedėju Algirdu Ronkumi, šio skyriaus vyriausiąja specialiste Reda Palaimiene, UAB „Žemkasa“ darbų vadovu Gediminu Ramanausku, UAB „Hidrostatyba“ projekto vadovu Viliumi Vandzinsku, techniniu prižiūrėtoju Valdu Surdausku aptarė rezultatus ir baigiamųjų darbų detales.

Dažnai sulaukiame klausimų dėl kelių ir gatvių rekonstrukcijos ir remonto darbų internete. Taigi vertėtų dar kartą priminti, kokiais dokumentais vadovaujamasi numatant kelių ir gatvių rekonstrukcijos darbus?

Vadovaujamasi Savivaldybės strateginiu plėtros planu, trimečiu veiklos strateginiu planu ir Klaipėdos rajono ilgalaikio susisiekimo infrastruktūros objektų vystymo planu iki 2020 m., patvirtintu Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos 2013 m. rugpjūčio 29 d. sprendimu Nr. T11-459. Šis ir kiti dokumentai, susiję su vietinės reikšmės kelių tvarkymu, skelbiami Savivaldybės internetinėje svetainės skyriuje „Gyventojams“.

Kokiais kriterijais buvo vadovaujamasi sudarant šį planą?

Buvo vertinamas gyventojų skaičius ir jo augimo perspektyvos gyvenvietėse, esami visuomeniniai objektai bei jų kūrimasis, kelių ir gatvių ilgis seniūnijose, eismo intensyvumas. Buvo derinama su seniūnais, gyventojų bendruomenėmis, svarstyta, kokius kelius ir gatves būtina kuo greičiau atnaujinti. Lėšos projektų įgyvendinimui planuojamos iš Savivaldybės ir valstybės biudžetų – Kelių priežiūros plėtros programos, kurią sudaro ir tvirtina Kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos. Taigi, kas numatyta šiame plane, nedaug tikėtina, kad galėtų keistis. Kita vertus – juk kiekvienais metais rekonstruojama nemažai gatvių ir kelių. Be to, regiono ir rajono lygmens kelius tvarko valstybės įmonė „Klaipėdos regiono keliai“.

Kokios gatvės ir/ar jų atkarpos planuojamos užbaigti Gargždų mieste?

Šio mėnesio viduryje planuojama visiškai baigti ir atiduoti eksploatuoti J. Janonio ir Vyšnių gatves. Janonio gatvės rekonstrukcijos darbai atsiėjo iš viso per 49 tūkst. eurų, Vyšnių gatvės – daugiau kaip 62 tūkst. eurų. Taip pat bus atkurtas asfaltas Parko gatvės akligatvyje po vandentiekio ir kanalizacijos tvarkymo darbų.  Visi numatyti darbai vyksta laiku ir netrukus bus užbaigti.

Kol kas lieka Gargždų miesto Vyturių gatvės ruože pabaigti pėsčiųjų ir dviračių takų įrengimo darbus. Jiems įgyvendinti buvo skirta 8169 eurai.

Kitose rajono vietovėse taip pat įgyvendinta keletas svarbių kelių (gatvių) rekonstrukcijos objektų. Baigiami tvarkyti Ežaičių, Sendvario seniūnijos Sudmantų keliai (gatvės), Endriejavo Ąžuolų gatvė ir Olando Kepurės automobilių stovėjimo aikštelė. Kaip sekasi užbaigti šiuos projektus?

Ežaičių kelias yra baigiamas rekonstruoti – baigti asfaltavimo darbai, nubraižytos kelio linijos. Liko pabaigti sutvarkyti kelkraščius ir sustatyti kelio ženklus, pasėti veją, taip pat nudažyti tilto aptvėrimus. Visa darbų baigimo dokumentacija bus sutvarkyta iki lapkričio 19 d. Ežaičių kelią rekonstravo UAB „Žemkasa“. Jo rekonstrucijos darbų vertė – per 610 tūkst. eurų.

Endriejavo Ąžuolų gatvėje taip pat baigiami darbai. Iš viso atlikta darbų beveik už 175 tūkst. eurų. Papildomiems darbams (lietaus nuotekų tinklų įrengimui bei kelio sankasos atstatymui skirta 22 tūkst. eurų. Šiuos darbus atlieka UAB „Techsis“, o viso objekto rangovas, UAB „Hidrostatyba“. Šis Ąžuolų gatvės rekonstravimo projektas planuojamas įgyvendinti dar šiais metais. Pasitarimo metu UAB „Hidrostatybos“ atstovas žadėjo savo lėšomis įrengti atitvarą, pritaikytą žmonėms su negalia.

Olandų Kepurės automobilių stovėjimo aikštelės rekonstrukcijos darbai, kurie kainavo beveik 96 tūkst. eurų, taip pat eina į pabaigą. Liko tik pabaigti kelio žymėjimą ir parengti statybos darbų užbaigimo dokumentaciją.

Kitas svarbus projektas − Sendvario Sudmantų gatvės rekonstrukcija − atsiėjo 294 tūkst. eurų. Šiuo metu dar vykstantys darbai turi būti baigti gruodžio pradžioje.

Ar įvykdyti visi šių metų įsipareigojimai? Kokie keliai ir gatvės bus tvarkomi jau pavasarį?

Dar ir šį mėnesį bus atliekami kelio atkarpos Agluonėnai−Vanagai paprastojo remonto darbai.

Jau pasirašytos rangos sutartys dėl Gargždų miesto Alyvų, Gluosnių, Ramunių, Laukų gatvių rekonstravimo darbų, kurie bus vykdomi pavasarį.

Ką galėtumėte dar pasakyti gyventojams, kurie nuolat domisi dėl kelių ir gatvių rekonstrukcijos darbų ir galbūt tikisi, kad jų gatvės bus sutvarkytos greičiau?

Manau, kad kelių ir gatvių rekonstrukcijos ir remonto darbai gana gerai suplanuoti. Stengiamės tenkinti visų rajono gyventojų interesus, tikslingai, taupiai ir racionaliai panaudoti visas numatytas lėšas.

Tikimės, kad gyventojai, ypač naujakuriai, bus kantrūs ir supratingi bei pagal galimybes prisidės savo investicijomis naujose rajono gyvenvietėse tvarkant kelius ir gatves.

Share Button


birželio 2, 2020

Birželio 1-ąją, simboliškai per Vaikų gynimo dieną,  „RAUDONOS NOSYS Gydytojai klounai” surengė sugrįžtuvių šventę ligoniukams ir medikams Vilniuje ir Klaipėdoje. Švelnėjant […]

birželio 1, 2020

Didelius institucinius vaikų globos namus Klaipėdoje sparčiai keičia bendruomeniniai globos namai, kurie paprastai yra įkuriami erdviuose butuose daugiabučiuose gyvenamuosiuose namuose. […]

gegužės 28, 2020

Viename populiariame animaciniame filme apie lenktyninį automobilį rodoma stebuklinga alyva, kuria pateptos surūdijusio automobilio kėbulo dalys ima tviskėti. Realiame gyvenime […]

gegužės 5, 2020

Karinę tarnybą baigiančiam laivui „Sūduvis“ rasta nauja švartavimosi vieta Klaipėdos mieste – 25-oji uosto krantinė, šalia Senosios perkėlos, prie „Memelio […]

gegužės 4, 2020

Balandžio 29 d. devintą kartą iš eilės buvo paskelbtos konkursą „Išminties marės“ ir „Jonvabalis“ laimėjusios geriausia Klaipėdos regiono biblioteka ir […]

balandžio 28, 2020

Jau nuo šiandien, balandžio 28 d., vėl galima lankytis Olando Kepurėje. Panaikinti draudimą nuspręsta Vyriausybei švelninant karantino sąlygas. Nuo šios […]

balandžio 27, 2020

Palaipsniui švelninant karantiną, vis daugiau įstaigų gali atnaujinti veiklą – nuo pirmadienio gali pradėti veikti archyvai, bibliotekos ir muziejai, jeigu […]

balandžio 23, 2020

Reaguodamos į susiklosčiusią padėtį dėl situacijos uostamiestyje bei gindamos viešąjį interesą, ligonių kasos operatyviai kreipėsi į Valstybinę akreditavimo sveikatos priežiūros […]

balandžio 21, 2020

Balandžio 23–29 d. Klaipėdos apskrities viešoji I. Simonaitytės biblioteka kartu su kitomis šalies bibliotekomis švęs jau tradicine tapusią 20-ąją Nacionalinę […]

balandžio 10, 2020

2008 metais pradėta Klaipėdos apskrities viešosios I. Simonaitytės bibliotekos pastato rekonstrukcija nuvedė netikėtais keliais. Jos metu išryškėjo tarpukariu šiose patalpose […]