gegužės 5, 2016
Kauno technologijos universiteto informacija
KTU dovana mokykloms – profesionaliai aranžuoti ir įrašyti himnai

Kauno technologijos universiteto Socialinių, humanitarinių mokslų ir menų fakultetas (KTU SHMMF) inicijuoja projektą „Mokyklos himnas“ ir kviečia dešimt Lietuvos mokyklų iki birželio 15 d. profesionaliai įamžinti savo himnus KTU garso įrašų studijoje.

Iniciatyvos sumanytojas, KTU Audiovizualinių menų katedros vedėjas Vytautas Kederys šiuo projektu siekia paskatinti jaunų žmonių kūrybiškumą ir meninius gebėjimus.

„Mokiniai susipažins su šiuolaikinėmis garso technologijomis, mokysis kurti aranžuotę, susipažins su kompozitoriaus ir garso režisieriaus darbu, sukurs ir atliks meno kūrinį – mokyklos himną, kuris bus įrašytas ir išleistas CD formatu“, – kalbėjo V. Kederys.

Birželio pabaigoje kompaktinė plokštelė su dešimties mokyklų himnais pasieks visas mokyklas dalyvavusias projekte. Tai – KTU dovana mokyklų bendruomenėms.

Mokyklos himno nauda mokykloms

V. Kederys pabrėžia, kad mokiniai Lietuvoje yra nepakankamai mokomi muzikos aranžavimo teorijos ir praktikos, stokoja gilesnio šios srities pažinimo. Kita vertus, daugelis Lietuvos mokyklų siekia vienyti mokyklos bendruomenę kurdamos tradicijas ir individualią mokyklos kultūrą, todėl mokyklos himno sukūrimas ir įrašymas yra puiki priemonė siekti abiejų tikslų.

„Tik nedaugelis Lietuvos mokyklų turi profesionaliai aranžuotus savo himnų muzikinius takelius. Kūrybinių dirbtuvių metu, integruojant muziką ir technologijas, atskleisime mokinių gebėjimus ir skatinsime dalyvauti kūryboje. Kultūra grindžiamas kūrybingumas suteiks moksleiviams įkvėpimą mokytis“, – įsitikinęs V. Kederys.

Lyg vizitinė kortelė

Pirmoji įrašiusi mokyklos himną – Birštono gimnazija. Kaip teigia direktoriaus pavaduotoja ugdymui Asta Ferevičienė, projekto mintis labai įdomi ir naudinga.

„Mes himno neturėjome, o dabar jį jau turime ir galėsime paleisti įrašą, kur skamba mūsų mokinių balsai. Tai labai smagu. Himnas, kaip ir vėliava, mus identifikuoja, yra lyg mūsų vizitinė kortelė“, – teigė A. Ferevičienė. Birštono gimnazijos himną įrašinėjo gimnazijos 5-8 klasių mokiniai.

Antroji mokykla, įrašiusi mokyklos himną, yra iš Žemaitijos – Plungės rajono Alsėdžių gimnazija, prieš trejus metus pasirašiusi bendradarbiavimo sutartį su KTU. Per šį laikotarpį tiek vienoje, tiek kitoje švietimo įstaigoje vyko daug ir įdomių susitikimų, paskaitų mokiniams ir pedagogams.

Įspūdžių kupina diena

„Alsėdžių gimnazijos bendruomenei buvo labai smagu sulaukti žinios, kad mūsiškiai pateko tarp laimingųjų ir jau kovo pradžioje pakviesti į KTU garso įrašų studiją“, – teigė Alsėdžių gimnazijos neformaliojo ugdymo organizatorė Daiva Gramalienė.

Ji pasakojo, kad moksleiviai praleido įspūdžių kupiną dieną KTU. Įrašai vyko Audiovizualinių menų katedroje, kuri sieja menų ir technologijų studijas, vykdydama unikalias tarpdalykines studijų programas. Joje įrengta garso įrašų studija ir specializuota mokomoji klasė, kurioje atliekami akustiniai, statistiniai ir tekstologiniai muzikos tyrimai. Daug informacijos apie studijas, šiuolaikinę menų ir technologijų sintezę suteikė V. Kederys. Jo dėka mokiniai susipažino su garso įrašymo naujausiomis technikos galimybėmis, studijų programomis, galėjo patys išbandyti erdves ir susipažinti su technika.

„Labai smagu, kad net dviem abiturientams, ketinantiems studijuoti KTU, buvo sudarytos galimybės dalyvauti paskaitose ir pamąstyti, ar jų planuojamas karjeros kelias yra toks, kokio tikisi“, – sakė mokytoja.

Susipažino su įrašų studija

Trečioji mokykla įrašiusi mokyklos himną – Kauno Pranciškaus gimnazija. Muzikos mokytoja Sigita Serbentienė teigė, kad projektą vertina labai palankiai.

„KTU iniciatyva pagelbėti mūsų gimnazijai įrašant mokyklos himną buvo labai reikalinga, nes mūsų gimnazijos bendruomenei labai svarbu turėti mokyklos himną, kuris galėtų skambėti mokyklos ar miesto renginių metu“, – kalbėjo mokytoja.

Ketvirtoji mokykla atvyko net iš Panevėžio apskrities – Pasvalio Petro Vileišio gimnazija. Muzikos mokytoja Loreta Liukpetrienė nuoširdžiai dėkojo už malonų priėmimą, įdomią paskaitą bei galimybę apsilankyti įrašų studijoje ir įrašyti gimnazijos dainą.

„Projekto idėja labai patiko ir dėl įdomaus KTU pristatymo, ir dėl susipažinimo su įrašų studija, ir dėl realaus galutinio produkto – himno įrašo“, – kalbėjo mokytoja.

Himną vadina gimnazijos daina

Iš viso projekte dalyvavo 15 mokinių. Jų įspūdžiai iš susitikimo su KTU atstovais ir aktualios paskaitos yra kuo geriausi, nes ši patirtis neįkainojama.

„Mums himnas, o tiksliau sakant – gimnazijos daina, yra svarbus bendruomenės atributas. Juo pradedami ir baigiami mokslo metai, jis atliekamas visų svarbiausių gimnazijos švenčių metu, pavyzdžiui, P. Vileišio gimimo metinių minėjimo, atestatų teikimo, padėkos dienos ir kt.“, – sakė L. Liukpetrienė.

Dainos žodžiams parinktas poeto, buvusio mokinio Mykolo Karčiausko tekstas, muziką sukūrė buvusi muzikos mokytoja Bronislava Mainonienė.

Penkka ir šešta mokyklos įrašiusios mokyklos himną – Kauno Maironio gimnazija ir Kauno „Ryto“ pradinė mokykla. Maironio gimnazijos muzikos vyresnioji mokytoja bei Choro vadovė Aušra Paliukaitienė teigė, kad projektas sėkmingas, vien todėl, kad vaikai turi galimybę susipažinti su universitetu ir jo laboratorijomis.

„Ryto“ mokyklos neformaliojo ugdymo vadovė Vaiva Ulevičiūtė teigė, kad jų mokykloje buvo surengtas netgi konkursas, kurio metu atrinkti balsingiausi 1-4 klasių mokiniai.

Likusios 4 mokyklos, dalyvaujančios projekte intensyviai repetuoja ir ruošiasi himno įrašymui, kuris vyks gegužės-birželio mėnesiais.

Tęs gražią iniciatyvą

Mokyklų, norinčių įrašyti himną netrūksta. Kaip teigia V. Kederys skaičius auga dienomis: „Sulaukiame vis daugiau užklausų iš mokyklų. Norinčiųjų įrašyti himną jau perkopė mūsų limitą. Šiai dienai jų turime jau apie 15. Tačiau šio projekto tikrai nenutrauksime, ir šią gražią iniciatyvą tęsime ir kitais mokslo metais“.

Kaip teigia projekto iniciatoriai, pavasario semestro metu yra numatyti 10 mokyklų himnų įrašymai, tačiau daugiau norinčių mokyklų dalyvauti projekte galės pretenduoti rudens laikotarpiu.

Norintys registruotis į projektą susisiekite su organizatoriais shmmf.registracija@ktu.lt

Daugiau informacijos apie projektą rasite čia.

Share Button

rugsėjo 19, 2019

Rugsėjo 18 d.  Plungės kultūros centras surengė praktinę kūrybinę saksofono muzikos laboratoriją. Laboratorijos užsiėmimus vedė Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno […]

rugsėjo 9, 2019

Ieškantiems, kuo užpildyti vaikų laisvalaikį po pamokų – puikios naujienos. Kauno Vinco Kudirkos viešoji biblioteka kviečia miesto vaikus lankyti nemokamus […]

rugsėjo 6, 2019

Rugsėjo 5 dieną organizuotoje Ch. Frenkelio konferencijoje „XXI a. pramonė: ateities lyderystė“ pagerbti trys Šiaulių valstybinės kolegijos atstovai. Miestui ir […]

rugsėjo 3, 2019

Rugpjūčio 30 d. dviračių entuziastus Plungės atviras jaunimo centras pakvietė į žygį.   Žygyje dalyvavęs jaunimas susipažino su kultūros vertybėmis, […]

rugpjūčio 31, 2019

Penktadienio pavakarę Kauno „Akropolyje“ prasidėjo naujos laisvalaikio ir restoranų erdvės atidarymo renginiai. Nuo penktadienio vakaro iki sekmadienio vakaro šioje erdvėje […]

rugpjūčio 29, 2019

Jei šiandien į Vilnių norėtumėte pasikviesti svečių ar verslo partnerių iš užsienio su problema, kur juos apgyvendinti, greičiausiai nesusidurtumėte. Pastaraisiais […]

rugpjūčio 28, 2019

Rugsėjo mėnesį, pradėdamas naują kūrybinį sezoną, Plungės kultūros centras kviečia į netradicinius, išskirtinius ir visiškai naujus kūrybiškumo vakarus „Kūrybiškumas laisvas, […]

rugpjūčio 28, 2019

Kauno apskrities viešoji biblioteka ką tik parengė dar dešimt pasakų vaizdo įrašų gestų kalba! O viskas prasidėjo dar 2015-aisiais metais, […]

rugpjūčio 27, 2019

Daugiau nei metus trukusį Kauno „Akropolio“ atnaujinimą paskutinį vasaros savaitgalį vainikuos tris dienas truksianti įspūdinga pramoga. Lietuvos menininkai ne vieną […]

rugpjūčio 21, 2019

Jau kuris laikas Lietuvoje nerimsta diskusijos dėl pailgėjusių mokslo metų. Pedagogai teigia, kad karšta vasaros pradžia ir pratęsti mokslo metai […]