Muziejai. Kelmės r. sav.
Kelmės krašto muziejus. Muziejaus nuotr.
Kelmės krašto muziejus
Kelmės krašto muziejus įsikūręs Kelmės dvaro rūmuose. Didžiąją dalį muziejaus eksponatų sudaro etnografiniai daiktai, senieji spaudiniai, dvarų kultūros baldai ir indai bei ikonografinė medžiaga. Ekspozicijos: Kelmės dvaro ir Gruževskių šeimos istorijos ekspozicija; liaudies meno ir buities ekspozicija; ekspozicija, skirta visuomenės veikėjui, Lietuvos šaulių organizacjos kūrėjui Vl. Pūtviui-Putvinskiui; Kelmės rajono istorijos ekspozicija; Vertėjo Jono Vadeikio, rašytojo Karlo Majaus ir Amerikos indėnų etnografijos ekspozicija.
Darbo laikas:
pirmadieniais – penktadieniais 8–12 val., 13–17 val.
Vasaros metu:
pirmadieniais – penktadieniais 8–12 val., 13–17 val.
šeštadieniais – sekmadieniais – 10–14 val.
Kontaktai
Dvaro g. 15, Kelmė
Tel. 8 427 61065; 8 614 94140

Povilo Višinskio memorialinis muziejus. Muziejaus nuotr.
Povilo Višinskio memorialinis muziejus
Muziejus atidarytas švietėjo ir literato Povilo Višinskio sodyboje. Jo gimtajame name įrengta memorialinė ekspozicija, kurioje atsispindi ir kaimynystėje gyvenusios rašytojos Žemaitės gyvenimo ir kūrybos kelias. Taip pat yra ekpozicija apie Povilą Višinskį.
Darbo laikas: kiekvieną dieną iš anksto susitarus telefonu.
Kontaktai
Ušnėnų k., Užvenčio sen., Kelmės r.
Tel. 8 427 59721

Šaukėnų kraštotyros muziejus. Muziejaus nuotr.
Šaukėnų kraštotyros muziejus
Muziejuje veikia ekspozicija, kuri pasakoja apie miestelio istoriją, čia gyvenusius įžymius žmones. Eksponuojama daug vertingų etnografinių daiktų, įrengta ūkininko trobos ekspozicija.
Darbo laikas: kiekvieną dieną iš anksto susitarus telefonu.
Kontaktai
Šaukėnai, Kelmės r.
Tel. 8 657 63149

Užvenčio kraštotyros muziejus. Muziejaus nuotr.
Užvenčio kraštotyros muziejus
Muziejus įsikūręs restauruotame Užvenčio dvaro svirne. Šis dvaras garsus tuo, kad čia 1887–1898 m. gyveno rašytoja Marija Pečkauskaitė-Šatrijos Ragana. Vėliau šis dvaras priklausė Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarui Jonui Smilgevičiui (1870–1942). Muziejuje parengtos ekspozicijos apie šiuos garsius žmones; pateikiama medžiaga apie Užvenčio miestelio istoriją.
Darbo laikas:
antradieniais – penktadieniais nuo 13 val. iki 17 val.
kitu laiku – iš anksto susitarus
Kontaktai
Girnikų k., Užvenčio sen., Kelmės r.
Tel. 8 674 94 270, 8 682 65 828

Žalpių kraštotyros muziejus. Muziejaus nuotr.
Žalpių kraštotyros muziejus
Muziejus įkurtas buvusiame Žalpių mokyklos pastate, statytame pirmaisiais Lietuvos nepriklausomybės metais. Muziejaus ekspozicijos skirtos pirmajam Homero „Odisėjos“ ir „Iliados“ vertėjui Jeronimui Raliui, vargonų meistrui bei pirmojo Lietuvoje sklandytuvo kūrėjui Jonui Garalevičiui ir Lietuvos Steigiamojo Seimo nariui, visuomenės veikėjui Kazimierui Raliui.
Darbo laikas: kiekvieną dieną iš anksto susitarus telefonu.
Kontaktai
Žalpiai, Pakražančio sen., Kelmės r.
Tel. 8 610 21966; 8 427 49541

Kražių M. K. Sarbievijaus kultūros centro muziejus
Didžiąją dalį muziejaus eksponatų sudaro etnografiniai daiktai, senieji spaudiniai, fotografijos, atspindinčios miestelio istoriją.
Darbo laikas:
gegužės 1 d. – rugsėjo 30 d.: antradienį – šeštadienį 8–17 val.
spalio 1 d. – balandžio 30 d.: pirmadienį – penktadienį 8–17 val.
Kontaktai
Kolegijos g. 5, Kražiai, Kelmės r.
Tel. 8 622 21321

Šiaulių vyskupijos bažnytinio paveldo muziejus
Muziejus yra viešosios įstaigos „Tytuvėnų piligrimų centras“ padalinys. Muziejaus tikslas — kaupti, saugoti ir populiarinti Šiaulių vyskupijos bažnyčių ir vienuolijų istorijos ir meno palikimą. Šiuo metu muziejaus patalpos, t.y. Tytuvėnų bernardinų vienuolynas, yra remontuojamas ir restauruojamas. Nėra nuolat veikiančios ekspozicijos, yra renkami ir tvarkomi muziejaus fondai.
Kontaktai
Maironio 2A, Tytuvėnai, Kelmės r.
Tel. 8 678 77676

Tytuvėnų miško muziejus. Muziejaus nuotr.
Tytuvėnų miško muziejus
Muziejuje galima pamatyti ir sužinoti, kokie gyvūnai, kokie paukščiai, tame tarpe ir retieji, gyvena regiono apylinkėse, galima pamatyti paukščių, žvėrelių buveines, t. y. lizdus, aplinką, imituojančią natūralią, medienos, vabzdžių, drugelių kolekcijas, gausybę iš įvairiausių medžiagų ir neįprasčiausių inkilų, vaikų pagamintų, vietinių liaudies meistrų drožinių, radinių ir kitų įdomybių. Muziejus priklauso Tytuvėnų miškų urėdijai.
Kontaktai
Miškininkų g. 6, Tytuvėnai, Kelmės r.
Tel. 8 427 56 651.

Vaclovo ir Elenos Venckų etnografinė sodyba
Vyraujantis V. Venckaus kūrybos bruožas – kolonos. Jų yra visur: ir durų aprėminime, ir rankšluostinėse, kalendorinėse, koplytėlėse, veidrodžių rėmuose. Kolonos menininkui – tauriausio, šviesiausio meno išraiška, primenanti Senovės Romos galerijų iškilmingumą.
Kontaktai
J. Basanavičiaus 5, Tytuvėnai, Kelmės r.
Share Button