rugsėjo 29, 2015
Justina Butkutė / 15min.lt
Zarasuose atidarytam vandenlenčių pramogų parkui prognozuojama neregėta sėkmė

Lietuvoje, kai ir visame pasaulyje, populiarėja vandenlenčių sportas. Per pastaruosius keletą metų visoje Lietuvoje atsidarė nemažai joms skirtų pramoginių parkų, tačiau jie nedideli. Zarasų rajono savivaldybė, turėdama idealią vietą tokiam parkui, nutarė investuoti kur kas daugiau ir ką tik atidarė didžiulį vandenlenčių parką iš šešių lynų stulpų, sujungtų ratu.

Tikimasi, jog šis objektas į Zarasus pritrauks būrius aktyvaus sporto mėgėjų. Be to, čia bus galima rengti tarptautinius šio sporto renginius.

Parko projektą derino su vandenlentininkais

Keletą pastarųjų metų Zarasai stipriai keitėsi – mieste įrengta nemažai turistams skirtų erdvių.

Pavyzdžiui, neseniai atsirado Zarasų apžvalgos ratas, tačiau daugiausiai pokyčių pastebės tie, kurie apsilankys Zaraso ežero saloje. Antra pagal dydį Lietuvoje sala yra tiesiog ideali vieta laisvalaikio renginiams ir ją Zarasų rajono savivaldybė puikiai išnaudoja.

Per pastaruosius metus Zaraso ežero saloje renginių skaičius auga lyg ant mielių – vasarą retai būna savaitgalis, kai saloje nevyksta joks renginys.

Didžiulę salą dėl savo geografinės vietos ir puikios infrastruktūros pamėgo įvairių muzikos festivalių rengėjai, čia jau kelerius metus iš eilės vyksta ir didžiausias ralis Lietuvos – „300 ežerų“.

Tačiau rajono valdžia netrypčioja vietoje ir sugalvojo, kaip dar labiau padidinti šios vietos populiarumą. Nuspręsta atidaryti čia didžiulį vandenlenčių ir vandens slidžių lynų parką.

Parką padėjo suprojektuoti didžiausias pasaulyje lynų pramogų parkų gamintojas – Vokietijos įmonė „Sesitec“, kuri yra pastačiusi daugybę tokio tipo pramogų parkų visame pasaulyje.

Pirmiausia darbas prasidėjo prie braižymo lentos – kompanijos dizaineriai planavo, kaip geriausia suprojektuoti lynų atramas, kad susidarytų lygus ratas.

Reikėjo laviruoti tarp dviejų aspektų – pakankamo lynų greičio ir įtempimo, kuris reikalingas patyrusiems vandenlentininkams ir ne itin stačių kampų tarp tvirtinimo stovų, nes kuo statesnis kampas, tuo sunkiau plaukti pradedančiam sportininkui.

Vandenlentininkai neabejojo, kad Zaraso ežero sala ir naujoji jos infrastruktūra tiesiog idealiai tinka vandenlenčių parkui.

Viena svarbiausių detalių – kuo saugesnėse vietose sustatytos lynų atramos. Jos turi būti saugios tiek tiems, kurie plaukios, tiek ir besiilsintiems ant kranto.

Lynų vandenlenčių parką kūrė patyrę žmonės, dauguma kurių patys yra vandenlenčių sportininkai. Tai – didžiulis privalumas, nes būtent sportininkai geriausiai žino kokio lynų parko jiems reikia ir koks sprendimas yra geriausias toje ar kitoje vietoje.

Parke naudojama sensorių sistema, kuri nustato, kur bet kuriuo metu yra prisikabinę žmonės. Tai leidžia optimaliau išnaudoti lynų parko pajėgumus.

Vandenlentės yra vienas sparčiausiai populiarėjančių aktyvaus laisvalaikio praleidimo būdų pasaulyje, tad Zarasų rajono meras Nikolajus Gusevas įsitikinęs, kad investicija atsipirks.

„Vos paskelbus, kad mūsų rajone atsiras šis lynų vandenlenčių parkas savivaldybę užplūdo užklausimai, kada ir kur jis veiks.

Gavome nemažai paklausimų net iš užsienio – aktyviai šiuo parku domisi latviai, estai.

Neabejoju, kad kai kitais metais atšils orai, į Zarasus vien dėl šio parko pritrauksime nemažai turistų iš kitų šalių“, – sako N.Gusevas.

Būtent lynų parkai leido vandenlenčių ir vandens slidžių sportui tapti masiniu.  Anksčiau jis buvo itin brangus, nes sportininką reikėdavo tempti pasitelkus katerį ar motorinę valtį. Įsteigus tokius parkus sportuoti ant vandens pasidarė gerokai pigiau.

Trasą išbandęs pasaulio čempionas Nickas Daviesas: „Vieta ideali!“

Ką tik atidarytą Zarasų vandenlenčių lynų parką išbandė ne tik vietos mėgėjai, bet ir tris kartus vandenlenčių pasaulio čempionas britas Nickas Daviesas.

Pasak čempiono, Zarasuose galima rengti tarptautines vandenlenčių sporto varžybas. Sala tam puikiai pritaikyta, o šio sporto entuziastai ir profesionalai labai mėgsta naujas, dar neatrastas ir neišbandytas vietas, įsitikinęs sportininkas.

„Bent artimiausius metus ar dvejus būsime vieninteliai regione. Tikimės, kad dėl šio parko gerokai padidės mūsų rajone esančių apgyvendinimo įstaigų apkrovimas, o tai taip pat yra papildomos pajamos į mūsų rajono biudžetą,“ – sakė N.Gusevas.

Po parodomojo plaukimo čempionui teko kantriai pozuoti kartu su gausiu būriu norinčių įsiamžinti lietuvių.

Share Button


gegužės 19, 2020

Dažnai keliaujantys ar turintys sodo namelius, neretai naudojasi ir biotualetu. Šių įrenginių pajungimui nereikia nei vandens, nei kanalizacijos, todėl tai […]

gegužės 18, 2020

Zarasų viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje eksponuojama dailininkės vaikų knygų iliustratorės Marijos Smirnovaitės paroda „Bijau varlės“. Iliustracijos sukurtos pagal Nacionalinės […]

gegužės 17, 2020

Sveikatos apsaugos ministerija atnaujino rekomendacijas, kaip saugiai leisti laiką paplūdimiuose. Nuo šiol prie vandens telkinių lankytis bus galima nebe po […]

gegužės 14, 2020

Naujuoju vaizdo klipu, kuriame atskleidžiamas gamtos, istorinių pilių ir dvarų grožis, Lietuvos pilių ir dvarų asociacija skatina keliauti po Lietuvą […]

gegužės 13, 2020

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) informuoja, kad jau aiškūs visų gegužės 9–10 d. prevenciškai dėl koronaviruso infekcijos (COVID-19) išsityrusių 1629 žmonių […]

gegužės 12, 2020

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos (NVSC) Kauno departamento specialistai informuoja, kad dėl besitęsiančios nepalankios COVID-19 ligos epidemiologinės […]

gegužės 12, 2020

Verslininko Gedimino Tamulyno draugų nebesužavėsi atostogomis turistų numintais takais po Balį ar poilsiu prabangiuose Turkijos viešbučiuose. Po du metus trukusio […]

gegužės 11, 2020

Jei jau pamatėte Alpes, pasimaudėte žydriausiose jūrose, pats metas krautis kuprines, pasiimti asmens dokumentus (dėl viso pikto, juk kirsite sieną) […]

gegužės 6, 2020

Lietuvos informacinę erdvę stebintys kariuomenės ekspertai atkreipia dėmesį į vis didėjantį dezinformacijos srautą, susijusį su koronaviruso valdymu. Specialistai ragina gyventojus […]

balandžio 28, 2020

Jau nuo šiandien, balandžio 28 d., vėl galima lankytis Olando Kepurėje. Panaikinti draudimą nuspręsta Vyriausybei švelninant karantino sąlygas. Nuo šios […]