Žeimelio miestelyje vyko šventė „Po Tėviškės beržais“

Liepos pradžioje Žeimelyje (Pakruojo r.) vykusi vasaros šventė „Po Tėviškės beržais“ buvo skirta Žiemgalos krašto tyrinėtojo, pedagogo, kraštotyrininko, literato Juozo Šliavo 85 – osioms gimimo metinėms.
Šventės dalyje, skirtoje J. Šliavo atminimo įamžinimui, dalyvavo „Žiemgalos“ draugijos prezidentas doc. Dr. Stasys Tumėnas, J. Šliavo sūnėnas Gintautas Šlevas su dukra.
Į šventės atidarymą atvyko Seimo narys Vitalijus Gailius, jo patarėjas Gintaras Šurna, Pakruojo savivaldybės mero pavaduotojas Gediminas Grybė.
Prieš pietus sporto programos dalyviai rinkosi į Vienybės aikštę, o žeimeliečiai ir svečiai į šv. Petro ir šv. Povilo katalikų bažnyčią. Po šv. Mišių koncertą bažnyčioje surengė Bardiškių filialo folkloro ansamblis „Beržulėlis“.
Iš bažnyčios šventės dalyvių eisena pasuko evangelikų liuteronų pastorato link. Čia esančiame parkelyje Žeimelio seniūnė Vitalija Dobrovolskienė ir J. Šliavo sūnėnas Gintautas Šlevas pasodino atminimo berželį. Berželio sodinimo metu mūsų krašto senolių dainas dainavo moterų etnografinis ansamblis „Beržutėlis“. Buvo priminta Žiemgalos krašto šviesuolio veikla, aplankytas kapas, miestelio centre parengtas proginis stendas, išleisti lankstinukai ir šventiniai ženkliukai.
Evangelikų liuteronų bažnyčioje šventinių pamaldų metu birbyne grojo svečias, Akmenės muzikos mokyklos mokytojas Valdas Bogavičius.
Po pamaldų miestelio centre, šalia Vienybės ąžuolo, Žeimelio daugiafunkcio centro renginių organizatorės Daiva Gasėnienė ir Dovilė Radavičienė paskelbė šventės pradžią.
Seniūnė Vitalija Dobrovolskienė tarė sveikinimo žodį ir padėkojo šventės rėmėjams. Į susirinkusius kreipėsi Seimo narys Vitalijus Gailius. Mero pavaduotojas, kraštietis Gediminas Grybė prisiminė mokytoją, kraštotyrininką J. Šliavą ir jo nuveiktus darbus, įteikė seniūnei Pakruojo rajono savivaldybės mero S. Gegiecko padėką už krašto istorijos ir tradicijų puoselėjimą, jų perteikimą jaunajai kartai, bendruomenės telkimą naujiems darbams.
Šventinio koncerto metu skambėjo konkurso „Tramtatulis“ laureatės Emilijos Pukevičiūtės dainos ir pasakojimai, smagiai nuteikė nuotaikingi pučiamųjų orkestrų pasirodymai.
Buvo apdovanoti sporto varžybų nugalėtojai.
Muziejuje „Žiemgala“ veikė etiudų paroda „Tekstilės spalvos laiko perspektyvoje“ ir Žeimelio žemės ūkio mokyklos meninės fotografijos būrelio moksleivių nuotraukų paroda „Mūsų Žiemgala“.
Svečiai iš Rundalės (Latvija) atvyko su šokių kolektyvais.
Vakaro programoje džiugino grupė „DAR“, šventiniai saliutai ir diskoteka.
Žeimelio seniūnės Vitalijos Dobrovolskienės iniciatyva, kas metai gražėja ne tik miestelis, bet keičiasi ir renginiai. Švenčių metu ne tik skamba muzika, aidi dainos, vyksta sportinės varžybos, bet ir abiejose bažnyčiose vyksta šv. mišios ir pamaldos, atsigręžiama į krašto, baltų kultūros istoriją, prisimenami ir įamžinami čia gyvenę ir dirbę žymūs žmonės.
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |