Susitikimas dėl tarptautinio miestų tinklo kūrimo Raunheime

Rugpjūčio 28–31 d. Pakruojo rajono savivaldybės delegacija: mero pavaduotojas G. Grybė, administracijos direktoriaus pavaduotojas M. Senulis, vertėja I. Šerkšnė, Raunheimo (Vokietijos) savivaldybės kvietimu dalyvavo tarptautiniame susitikime dėl miestų tinklo kūrimo.
Be mūsų savivaldybės delegacijos, susitikime dalyvavo Raunheimo miesto bendradarbiavimo partneriai iš Le Teil miesto (Prancūzijos) ir Trofarelo (Italijos), kaimyninių miestų – Ruselheimo ir Kelsterbacho, taip pat Piksiano (Kinijos) ir Ozersko (Kaliningrado srities, Rusijos) delegacijos.
Kad geriau vieni kitus pažintų, susidraugautų, susitikime dalyvavusioms delegacijoms buvo pasiūlyta turininga bei įdomi kultūrinė ir pažintinė programa. Sekmadienį vyko pasitarimas, kuriame pristatyta tarptautinio miestų tinklo kūrimo idėja.
Susitikime kalbėta apie tai, jog globalizacijos procesas vis spartėja. Šiandien galime laisvai keliauti, rinkos yra atviros, intensyvėja politinis bendradarbiavimas. Idėja sukurti tarptautinį miestų tinklą yra paremta tuo, kad šiuolaikinė visuomenė vis dar sunkiai suvokia bendradarbiavimą bendruomeniniame lygmenyje. Plėtojant tokio pobūdžio bendradarbiavimą atsiranda galimybės užmegzti kontaktus, rengti asmeninius susitikimus, padedančius puoselėti tarpusavio supratimą.
Pasak susitikimo dalyvių, miestų partnerystės idėja taip pat yra puiki priemonė tautų draugystei ir bendradarbiavimui skatinti, tačiau jai taikomi sudėtingi ir įpareigojantys oficialūs reikalavimai. Dėl didelių atstumų tarp miestų, delegacijų susitikimai, kurie numatomi miestų partnerystės reikalavimuose, gali tapti nelengvu išbandymu.
Tarptautinio miestų tinklo idėja paprastesnė ir lengviau prieinama. Tai nebūtų formali miestų partnerystė, o traktuotina kaip paprasčiausia miestų tarpusavio pagalba. Pavyzdžiui, būtų galima patarpininkauti jaunimui, pageidaujančiam atlikti praktiką viename iš miestų partnerių. Tiesiog reiktų pasirūpinti praktikos vieta, jei reikia, viza ar leidimu laikinai gyventi tam tikroje šalyje.
Panašios sąlygos galiotų ir verslo įmonėms, susidomėjusioms tarptautine veikla. Tinklo partneriai suteiktų atitinkamą pagalbą užmezgant kontaktus su verslo centrais ar tiesiog suteiktų žinių apie esamas galimybes.
Buvimas tarptautinio miestų tinklo partneriu neprivalo būti apribotas griežtų įsipareigojimų. Svarbiausia, įvertinus savo galimybes, pristatyti save kaip partnerį.
Susitikimo dalyviai pasirašė ketinimų protokolą dėl bendradarbiavimo. Kiekvienai susitikime dalyvavusiai savivaldybei bus pateikti atitinkami nutarimo projekto modeliai, kuriuos turės patvirtinti Taryba.