Apsilankiusiuosius Burbiškio dvare užbūrė tulpių ir mados magija

Burbiškio dvare praūžė 17-oji Tulpių žydėjimo šventė. Dvi dienas Burbiškio dvaro parkas buvo pilnas mados ir gėlių gerbėjų. Gero oro išsiilgę dvaro lankytojai sugužėjo į muzikantų, prekeivių, muziejininkų, turistų, mados gerbėjų pilną Burbiškio dvarą. Pasak muziejaus direktoriaus Egidijaus Prascevičiaus, per dvi dienas Burbiškio dvarą aplankė ir žydinčių tulpių sode fotografavosi, koncertų klausėsi apie 23 tūkstančius žmonių.
Šventėje apsilankė ir Adomo Baženskio, padovanojusio dvarą Lietuvos žmonėms, sūnūs Jurgis ir Andrėjus Baženskiai su šeimomis.
Susirinkusius į šventę pasveikino ir gražios dienos palinkėjo LR Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis, Radviliškio rajono savivaldybės meras Antanas Čepononis ir Burbiškio dvaro šeimininkas, Daugyvenės kultūros istorijos muziejus-draustinio direktorius Egidijus Prascevičius.
„Puiki diena, gražūs žmonės, žydinčios tulpės ir daugybė koncertų, įvairių užsiėmimų, parodų, rajono švietimo įstaigų kiemeliai ir, žinoma, iš Radviliškio kilusio dizainerio Liutauro Salasevičiaus suknelių kolekcijos pristatymas padėjo sukurti tikrą muzikos, tulpių ir mados reginį. Antrąją dieną į šventę susirinkusias šeimas sutiko puiki Šeduvos bendruomenės suorganizuota šeimų iškyla, rajono meno kolektyvų ir žinomų Lietuvos muzikos grupių koncertas, visas susirinkusias šeimas pasveikino Radviliškio parapijos klebonas Tadas Rudys“, – pavykusia švente džiaugėsi Radviliškio rajono savivaldybės meras Antanas Čepononis.
Meras dėkojo ir iš Radviliškio kilusiam dizaineriui Liutaurui Salasevičiui, kuris gražiausiame Radviliškio rajono kampelyje – Burbiškio dvare, šalia puikaus parko ir pavasarį ant savo žiedlapių nešančių tulpių, pristatė savo naująją mados namų „Madam pareis vėliauׅ“ kolekciją. Pasak dizainerio, kolekcija tarsi susijusi su Radviliškiu. Kodėl? Ogi todėl, kad jį įkvėpė kelionės traukiniu. O visi juk žinome, kad Radviliškis – geležinkelininkų sostinė. Šis renginys – iniciatyvos „Gerų darbų ambasadoriai savam kraštui“ dalis, skirtas jubiliejiniam, 450-ajam, Radviliškio miesto gimtadieniui. „Ačiū jaunam, bet savo veržlumu ir kuriamų kolekcijų brandumu stebinančiam dizaineriui Liutaurui už galimybę išvysti nuostabias sukneles“ׅ, – sakė meras.
Dvaro sode augančią 450 rūšių ir formų tulpių kolekciją lankė ir kiekvieną žiedą fotografavo svečiai iš visos Lietuvos, svečiai iš Latvijos, kitų šalių. O tulpių dvaro sode žydėjo labai daug. Pasak Burbiškio dvaro sodininkų, šiais metais tulpių kolekcija papildyta 13 naujų rūšių.
Daugybės lankytojų sulaukė unikali restauruotų gramofonų, patefonų, muzikinių dėžučių paroda, kurią pristatė kolekcininkas Klemensas Sakalauskas, senovinius muzikos grotuvus renkantis jau kelis dešimtmečius, restauruoti senoviniai automobiliai, kuriuos pristatė asociacija „Retromobile“, Radviliškio meno studijos dalyvių (vadovė Irmina Savickienė) kūrybinių darbų paroda „Gėlių akordaisׅ“, Lizdeikos, Vaižganto, Sidabravo, Šeduvos gimnazijos, Radviliškio muzikos, Gražinos pagrindinės mokyklos mokiniai ir mokytojai, kurie piešė, vaišino arbata, lipdė, grojo, demonstravo avangardines madas dvaro parko salelėse.
Pirmąją šventės dieną šventinę nuotaiką kūrė Radviliškio miesto kultūros centro dainavimo studija „Džiada“, grupės „el Fuego“, „2 Donatai“, „Pop Ladies“, dainininkas Žilvinas Žvagulis ir grupė „Rondo“. Apie tulpes, madą ir muziką išsamiai papasakojo šventės vedėjas Dainius Martinaitis.
Antrąją šventės dieną, gegužės 14-ąją, Burbiškio dvare koncertavo Radviliškio rajono savivaldybės meno kolektyvai, grupė „Kitava“, tikros muzikos fabrikėlis „Nešpėtni bernai“. Į šeimų iškylą Burbiškio dvaro sode pakvietė Šeduvos miesto bendruomenė. Šeimų su mažais ir jau paaugusiais vaikais laukė piešimo, šokių, burbulų pūtimo pamokėlės, lauko žaidimai, sraigių lenktynės, sveikos gyvensenos kampelis, įdomios fotografijos kampeliai, prizai, siurprizai ir kitos smagios pramogos
Tikimės, kad šiais metais šventė patiko. Laukiame Jūsų kitais metas, aštuonioliktoje Tulpių žydėjimo šventėje Burbiškio dvare.
Šventines akimirkas gaudė Karolina Dumčiutė, Arvydas Žaromskis, Sigitas Mikutis, Eligija Zoltnerienė