Draugystė sutvirtinta susitarimu dėl tolesnio bendradarbiavimo

Uggiate-Trevano savivaldybės kvietimu, spalio 1–4 d. Italijoje viešėjo Pakruojo rajono savivaldybės delegacija, vadovaujama administracijos direktorės Erikos Kižienės. Delegacija, kurios sudėtyje buvo Tarybos nariai Ž. Zederštremas ir A. Žuvininkas bei Švietimo centro metodininkė R. Leimontienė, aptarė tolesnio bendravimo perspektyvas, pasirašė Draugystės susitarimą.
Bendravimas su Uggiate-Trevano savivaldybe užsimezgė vasaros pradžioje susitikimo Rundalės savivaldybėje metu. Italai buvo pakviesti atvykti susipažinti su Pakruojo rajonu ir dalyvauti trečiojo Amatų, muzikos ir alaus festivalio renginiuose. Kvietimas buvo sutiktas palankiai – į Pakruojį atvyko Uggiate Trevano savivaldybės delegacija, vadovaujama mero Fortunato Turcato. Kadangi italai labai susidomėjo mūsų šalimi ir rajonu, todėl pakvietė mūsų savivaldybės, Halingos (Estija) ir Rundalės (Latvija) savivaldybių atstovus aptarti tolesnio bendradarbiavimo galimybių Italijoje. Susitikime taip pat dalyvavo atstovų iš Tal-Pietos (Malta) delegacija.
Italai svetingai priėmė delegacijas, parengė įdomią ir turiningą pažintinę programą. Spalio 2 d., susipažinę su Uggiate-Trevano savivaldybe, delegacijų nariai apsilankė Milane, kur apžiūrėjo pasaulinę parodą „EXPO Milano 2015“ ir ten įsikūrusį Lietuvos paviljoną. Paroda vyksta nuo 2015 m. gegužės 1 d. iki spalio 31 d. Šių metų parodos tema – „Pamaitink pasaulį. Energija gyvenimui“. Parodos paviljonuose akcentuojamos žmonijos maitinimo problemos, kulinarijos tradicijų tąsa, darnių žemės ūkio ir maisto pramonės technologijų, sveikos ir subalansuotos mitybos, bendradarbiavimo svarba. Parodoje dalyvauja 147 pasaulio valstybės. Viešnagės Milane metu taip pat aplankytas Lombardijos regiono administracinis pastatas, apžiūrėta Duomo katedra, La Scala operos pastatas.
Spalio 3 d. delegacijos aptarė tolesnį bendradarbiavimą. Pasirašė Draugystės sutartį su Uggiate-Trevano savivaldybe ir pasižadėjo siekti, kad Europos miestai taptų artimesni, kad būtų skatinamos ir ugdomos žmogiškosios vertybės, o bendradarbiaujant būtų teikiama reikalinga pagalba ir keičiamasi žiniomis, susijusiomis su kultūros, sporto ir ekonomikos sritimis. Susitarimai buvo pasirašomi trimis egzemplioriais – po vieną kiekvienai pasirašiusiai šaliai ir vietos moksleivių parlamentui, kurio pirmininkas taip pat dalyvavo pasirašymo ceremonijoje. Tai rodo, kad didelis dėmesys skiriamas jaunųjų piliečių ugdymui, o pats piliečių rengimas yra ne formalus, o gyvas – dalyvaudamas savivaldybės gyvenime jaunimas mokosi suprasti vykstančius procesus, susipažįsta su sprendimų priėmimo sistema.
Pasirašius draugystės susitarimus, delegacijos buvo pakviestos į ekskursiją po provincijos (apskrities) centrą – Komo miestą, joms buvo suorganizuotas pasiplaukiojimas Komo ežeru.
Laukia kitas draugystės su Uggiate-Trevano savivaldybe etapas – oficialios bendradarbiavimo sutarties pasirašymas. Gavus Pakruojo rajono savivaldybės pritarimą, tą planuojama padaryti kitąmet.