27 rugpjūčio, 2021

Iš Kauno Rotušės aikštės – į 1180 km maratoną „Aplink Lietuvą“

Algimanto Brazaičio nuotr.

Šiandien Kaune, Rotušės aikštėje, startavo tradicinis, trijų dienų ralis „Aplink Lietuvą 2021“, kurį nuo pat pirmojo rengia 1926 m įkurtas Lietuvos automobilių klubas (LAK) ir kurio dalyviai varžosi dėl garbingiausiojo kiekvieno sportininko kolekcijoje apdovanojimo – Prezidento taurės.

Nors lenktynės tradicinės, tačiau šiemet jos neeilinės. Tai 30-tasis ralis, kurio nugalėtojams bus įteikta Prezidento taurė.

Solidų 95-čio jubiliejų švenčia ir ralius „Aplink Lietuvą“ nuo pat pirmojo rengianti seniausia šalyje automobilininkus jungianti visuomeninė organizacija – Lietuvos automobilių klubas.

90-čio sukaktis gaubia ir patį „Aplink Lietuvą“ ralį, kurio ištakos siekia 1931 m., kai liepos 24 d. 14 automobilių ir 12 motociklų kolona iš Kauno pradėjo pirmąsias maratonines lenktynes aplink Lietuvą.

Šios sukaktys ras atspindį visame 1180 km ralio maršrute, einančiame per 27 miestų ir savivaldybių centrus, kuriuose vyks atskirų etapų lenktynės.

Prezidento sveikinimą lydėjo plojimai

Susirinkusieji į renginio atidarymą aplodismentais palydėjo Lietuvos Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos sveikinimą, kurį jis atsiuntė ralio dalyviams ir jo organizatoriams.

„Džiugina tai, kad bendromis Lietuvos automobilių sporto entuziastų pastangomis tęsiama graži tradicija. Prasidėjusi prieš 90 metų ir prieš 25 metus atgaivinta, ji iki šiol simboliškai jungia visą Lietuvą bei leidžia patirti didelę mūsų šalies įvairovę bei su niekuo nesupainiojamą jos grožį.

Linkiu visiems ralio „Aplink Lietuvą“ dalyviams saugiai įveikti šių metų lenktynių trasą“, –   sakoma Prezidento G. Nausėdos sveikinime.

Varžybų dalyvius ir visus susirinkusius sveikino LAK garbės prezidentas, tituluočiausias šalies automobilių sporto atstovas Stasys Brundza, itin daug prisidėjęs prie ralio atkūrimo 1996 metais, Kauno rajono savivaldybės mero pavaduotojas Paulius Visockas, Lietuvos automobilių sporto federacijos prezidentas Egidijus Janavičius ir kiti.  

Prisiminė ralių „Aplink Lietuvą“ ištakas

Ralio atidarymo ceremonijoje ne kartą minėta įdomi šių ralių istorija. Keturi raliai surengti prieškario Lietuvoje, o atgaivinti jie buvo tik po 65 metų, prabėgusių nuo 1931 m surengto pirmojo ralio Prezidento taurei laimėti.

Tad šiemetinis ralis „Aplink Lietuvą“ – tik 30-tasis renginio metraštyje. 

„Galime pagrįstai didžiuotis, jog nuo LAK surengto pirmojo ralio „Aplink Lietuvą“ skaičiuojama šalies automobilių sporto istorija. Džiaugiamės ir mums tekusia garbinga misija tęsti ir turtinti tradicijas, kuriomis ralis garsėjo dar prieškario metais ir kurių jis neprarado ir šiandien“, – sakė LAK prezidentas Rolandas Dovidaitis.

Pagrindinis trijų dienų renginio organizatorius R. Dovidaitis linkėdamas visiems sėkmės išreiškė viltį, jog įveikę visą lenktynių kelio knygoje numatytą 1180 km maratoną sekmadienį sostinės S. Daukanto aikštėje finišuos visi ekipažai, penktadienį startavę Kaune.

Tituluočiausi keturiskart laimėjo Prezidento taurę

Į nelengvą 1180 km maratoną „Aplink Lietuvą“ iš Rotušės aikštės pajudėjo 55 ekipažų kolona. Ko gero ne visi ralio dalyviai puoselėja aukščiausius tikslus, tačiau apdovanojimų laukia galybė – kaip ne viename ralyje.

Bene dauguma dalyvaujančių sportininkų iš rajonų neslėpė, jog didžiausias viltis jie puoselėja būti greičiausi savo „žemėje“ ir kovoti dėl mero įsteigtos taurės.

Nė klausti nereikia, jog kur kas didesnes ambicijas puoselėja su „Subaru Impreza STI“ startavę „Eglaidijos“ atstovai Vytis Pauliukonis su Audroniu Gulbinu. Šis ekipažas tituluočiausias tarp šio ralio dalyvių, įvairiais metais laimėjęs net keturias Prezidento taures.

Tačiau kad jų sportinių trofėjų kolekcija praturtės penktąja – niekas nedrįso prognozuoti. Mat ralyje varžosi ir daugkartinis šalies ralio ir žiedinių lenktynių čempionas Ramūnas Čapkauskas, kuriam talkina patyręs Žilvinas Juršys.

Šis „Čapkausko autosportas“ komandos ekipažas vairuoja „Mitsubishi Lancer Evo IX“. 

Nemaža kozirių turi ir Vilniaus sportinio vairavo centro atstovai Kęstutis Taškūnas ir Andrejus Savčenko, startavę „VW Golf“ automobiliu.

„Eko 2 šilumos“ komanda, propaguojanti ekologiją ir taupumą, prie starto linijos neatsitiktinai atvairavo tris elektromobilius.

Kartu su patyrusiais ralių „Aplink Lietuvą“ vilkais Rotušės aikštėje išsirikiavo ir gražus būrelis debiutantų. Vienas jų – Tadas Vitkevičius, „Vilduja Racing“ komandos atstovas, šias lenktynes vadinantis „inteligentiškuoju Dakaru“ ir puoselėjantis anaiptol ne debiutantui būdingus tikslus.

„Kad būtų drąsiau, pernai į ralį „Aplink Lietuvą“ komandiravome šturmaną Feliksą Krivickij, – juokauja Tadas. – Žvalgytuvės jau atliktos, o dabar startuojame su „Toyota MR2“ ir kartu su navigatoriumi keliame tikslą SIA1 klasėje iškovoti taurę“.

T. Vitkevičius debiutuoja tik šiame maratone. Jis nuolatinis mini ralio čempionato dalyvis, o vos po savaitės jųdviejų tandemas dalyvaus ir istorinių automobilių ralyje „Palei rubežių“.

Ralio „Aplink Lietuvą“ dalyvių laukia daug kilometrų ir trijų dienų batalijos. Tad kaip jos klostysis – sunku nuspėti. Neabejojama, kad netikėtumų tikrai bus.

Iššūkį priėmė ir dailiosios lyties atstovės

1180 km maratono nepabūgo ir keturi grynai moteriški ekipažai, o mišrių – gerokai daugiau.

Ne vieną ralį „Aplink Lietuvą“ jau yra įveikusios „Slalomo akademijos“ atstovės Augustė Rupšytė ir Rūta Saladžienė, šįsyk startavusios su „VW Golf“.

Tokį pat automobilį vairuoja ir „Grožio energijos“ atstovės Elena Danilova su Laura Zuke.

Šeimyninis „Sėlinančių vapsvų“ ekipos Agnės Mažeikienės ir Vaidos Mažeikaitės duetas finišą pasiekti užsimojo su „Honda CRX“, o „Ladies Power“ atstovės Rita Sabaitė ir Jurgita Raulušaitienė – su tokioms varžyboms itin tinkančiu „Renault Clio Sport“.

Sportininkėms ralis „Aplink Lietuvą“ – ne debiutinės lenktynės. Kai kurios jų dalyvauja mini ralio čempionate, kitos yra pamėgusios „Aurum 1006 km lenktynių“ programoje sėkmingai prigijusias 108 km moterų iššūkio ir kitas varžybas. 

Dūdų orkestro maršą pakeitė motorų muzika 

Iškart po renginio atidarymo ir Karinių oro pajėgų orkestro maršo sportininkai pradėjo kovas laikinojoje sostinėje. J. Bakanausko gatvėje, Aleksoto inovacijų parke ir S. Dariaus ir S. Girėno g. startavo greitojo slalomo lenktynės, kuriose varžytasi dėl renginio organizacinio komiteto pirmininko, Kauno miesto savivaldybės mero Visvaldo Matijošaičio taurės. 

Vėliau lenktynės persikėlė į Kačerginės „Nemuno žiedą“, kur sportininkų laukė dvi rungtys, o iš čia per Kėdainius, Kaišiadoris, Alytų, Druskininkus, Veisiejus, Marijampolę ir Smalininkus penktadienio pavakarę jie pasieks Tauragę, kur laukia gatvių lenktynės ir pelnytas poilsis.

Ne mažiau įtempta bus ir antroji ralio diena – šeštadienis. Ralio dalyviai ją pradės Šilalėje lenktynėmis Balsių aerodrome, o iš ten per Šiaulius, Žagarę, Pakruojį, Kupiškį, Rokiškį ir Visaginą pasieks Ignaliną, kur varžysis greičio ruože, besidriekiančiame ežero pakrante.

Po nakvynės Ignalinoje sportininkai trečiosios dienos lenktynes pradės tame pačiame greičio ruože, tik jo startas dabar bus perkeltas į vakarykščio finišo vietą.

Iš čia per Molėtus ir Širvintas ralio kolona pasieks Vilnių, kur jų prie Litexpo rūmų lauks paskutinė renginio programoje greitojo slalomo rungtis. 

Finišas – Vilniuje, S. Daukanto aikštėje

Ralis finišuos sekmadienį, rugpjūčio 29 d., 15 val. tradicinėje šių lenktynių pabaigtuvių vietoje – S. Daukanto aikštėje šalia Prezidentūros.

Uždarymo ceremonijoje dalyvaus ir Prezidentas Gitanas Nausėda. Jis nugalėtojų ekipažui  įteiks pagrindinį  ralio „Aplink Lietuvą 2021“ lenktynių trofėjų – Prezidento taurę. 

 

Komentarai (0)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


Tremtinys ir politkalinys Juozas Meškuotis / Broniaus Vertelkos nuotr.
15 spalio, 2021

Aštuoneri lageryje ir trylika Sibiro tremtyje – tiek nelaisvės metų likimas atseikėjo Juozui MEŠKUOČIUI. Tiek laiko be gimtosios Lietuvos ištvėrė […]

Raudondvario dvaro pilies rūmai
13 spalio, 2021

Spalio 6–8 dienomis Kalmaro pilyje (Švedijos Karalystė) vykusioje tarptautinėje konferencijoje Raudondvario dvaras (Kauno r.) buvo priimtas į Pilių ir muziejų […]

9 spalio, 2021

Spalio 8 dieną (penktadienį) Lietuvos asociacija „Gyvastis“ aštuntąjį kartą inicijavo žvakučių uždegimą organų donorams atminti. Prie šios iniciatyvos prisijungė 17 […]

4 spalio, 2021

Spalvotoji vasara ir nuotaikinga akcija „Vasara su knyga“, organizuojama Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio apskričių ir savivaldybių viešųjų bibliotekų, mokyklų […]

30 rugsėjo, 2021

Vyriausybė pritarė Aplinkos ministerijos kartu su kitomis ministerijomis, ekspertais ir mokslininkais parengtam Lietuvos Respublikos teritorijos bendrajam planui (LRBP). Jis numato, […]

24 rugsėjo, 2021

Kam tie kalnai, kam tie kloniai,Kam tie žali ąžuolėliai?Dievui kalnai, Laimai kloniai, Bitei žali ąžuolėliai.(Latvių daina) Kauno mieste pasibaigė tradicinė […]

23 rugsėjo, 2021

Minint Europos geležinkelių metus, Kaune susitiko iš Lisabonos per visą Europą keliaujantis Europos Komisijos (EK) traukinys ir Baltijos šalis vienijantis […]

23 rugsėjo, 2021

Rugsėjo 23 d., minint Holokausto 80-ąsias metines, Jaučakiuose (Kauno r.) atidengtas paminklas Antrojo pasaulinio karo metais nužudytiems žydų tautybės žmonėms. […]

Jono Ivaškevičiaus nuotr.
22 rugsėjo, 2021

2021 m. rugsėjo mėn. 19 d. Kauno evangelikų liuteronų Švč. Trejybės bažnyčioje vyko žymaus mokslininko Frico Richardo Šaudinio (Fritz Richard […]

20 rugsėjo, 2021

Dviejų metrų skersmens Saulės modelis ir trimatę erdvę kurianti instaliacija – tokia nemokama edukacinė paroda pavadinimu „Kosmosas. Saulės sistema“ nuo […]

Medalis I laipsnio auksinis
13 rugsėjo, 2021

Rugsėjo 14 d. Raudondvario dvaro menų inkubatoriuje Kauno žydų religinė bendruomenė kartu su Kauno rajono savivaldybe organizuoja padėkos renginį „Už […]

Prezidentūros nuotr.
3 rugsėjo, 2021

Penktadienį Diana Nausėdienė lankėsi Raseiniuose, kur duris atvėrė Maltiečių vaikų dienos centras. Sveikindama susirinkusiuosius pirmoji ponia pasidžiaugė, kad Maltos ordino […]

Ramučių pradinė
1 rugsėjo, 2021

Naujuosius mokslo metus pradėjo daugiau kaip 10 tūkst. Kauno rajono moksleivių, o Užliedžių ir Ramučių pradinių bei Šlienavos pagrindinės mokyklos […]

30 rugpjūčio, 2021

Kylančiais geležinkelio užtvarais, mirksinčiais šviesoforais ir mažaisiais elektromobiliais aplink zujančių vaikų krykštavimu pirmadienį Kaune pažymėtas Saugaus eismo miestelio „Saugėnai“ startas. […]

Pirmos vietos nugalėtojai Kačerginės DC „Administracija“ / Vytauto Kuralavičiaus nuotr.
25 rugpjūčio, 2021

Rugpjūčio 22 dieną Kačerginėje, Jono Biliūno aikštėje, rinkosi įvairių profesijų futbolo mėgėjai į tradicinę futbolo šventę „Mano profesija“, kuri vyksta […]

Krakių globos namų vadovė Aldona Tamošaitienė / Broniaus Vertelkos nuotr.
25 rugpjūčio, 2021

27 metai Krakėse veikia Švč. Mergelės Marijos savarankiško gyvenimo senelių globos namai. Juose dabar gyvena 21 garbaus amžiaus žmogus. Pokalbis […]

19 rugpjūčio, 2021

„Invazinis drugys jau pasiekė Lietuvą, Kaunas dega,“ – sako Vytauto Didžiojo universiteto Botanikos sodo Dendrologijos ir fitopatologijos mokslo sektoriaus mokslo […]

A. Reipos, V. Kalpoko, V. Peškaičio nuotr.
10 rugpjūčio, 2021

Jonavoje šeštadienį švenčiant 271-ąjį miesto gimtadienį atidarytas naujas pėsčiųjų ir dviratininkų tiltas per Žeimių gatvę. Įspūdingų futuristinių formų tiltas, tikimasi, […]

Raimundo Kaminsko nuotr.
9 rugpjūčio, 2021

rugpjūčio 7 d. Raseinių rajone, Ariogalos miestelyje 31-ąjį kartą vyko tradicinis tremtinių, politinių kalinių ir Laisvės kovų dalyvių sąskrydis „Su […]

29 liepos, 2021

Vasarai įsibėgėjus Kauno Vinco Kudirkos viešojoje bibliotekoje vėl atveriamos kūrybinės dirbtuvės „Etnosodas“, kuriose laukiami norintys iš arčiau pažinti lietuvių folklorą […]