27 rugpjūčio, 2021

Iš Kauno Rotušės aikštės – į 1180 km maratoną „Aplink Lietuvą“

Algimanto Brazaičio nuotr.

Šiandien Kaune, Rotušės aikštėje, startavo tradicinis, trijų dienų ralis „Aplink Lietuvą 2021“, kurį nuo pat pirmojo rengia 1926 m įkurtas Lietuvos automobilių klubas (LAK) ir kurio dalyviai varžosi dėl garbingiausiojo kiekvieno sportininko kolekcijoje apdovanojimo – Prezidento taurės.

Nors lenktynės tradicinės, tačiau šiemet jos neeilinės. Tai 30-tasis ralis, kurio nugalėtojams bus įteikta Prezidento taurė.

Solidų 95-čio jubiliejų švenčia ir ralius „Aplink Lietuvą“ nuo pat pirmojo rengianti seniausia šalyje automobilininkus jungianti visuomeninė organizacija – Lietuvos automobilių klubas.

90-čio sukaktis gaubia ir patį „Aplink Lietuvą“ ralį, kurio ištakos siekia 1931 m., kai liepos 24 d. 14 automobilių ir 12 motociklų kolona iš Kauno pradėjo pirmąsias maratonines lenktynes aplink Lietuvą.

Šios sukaktys ras atspindį visame 1180 km ralio maršrute, einančiame per 27 miestų ir savivaldybių centrus, kuriuose vyks atskirų etapų lenktynės.

Prezidento sveikinimą lydėjo plojimai

Susirinkusieji į renginio atidarymą aplodismentais palydėjo Lietuvos Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos sveikinimą, kurį jis atsiuntė ralio dalyviams ir jo organizatoriams.

„Džiugina tai, kad bendromis Lietuvos automobilių sporto entuziastų pastangomis tęsiama graži tradicija. Prasidėjusi prieš 90 metų ir prieš 25 metus atgaivinta, ji iki šiol simboliškai jungia visą Lietuvą bei leidžia patirti didelę mūsų šalies įvairovę bei su niekuo nesupainiojamą jos grožį.

Linkiu visiems ralio „Aplink Lietuvą“ dalyviams saugiai įveikti šių metų lenktynių trasą“, –   sakoma Prezidento G. Nausėdos sveikinime.

Varžybų dalyvius ir visus susirinkusius sveikino LAK garbės prezidentas, tituluočiausias šalies automobilių sporto atstovas Stasys Brundza, itin daug prisidėjęs prie ralio atkūrimo 1996 metais, Kauno rajono savivaldybės mero pavaduotojas Paulius Visockas, Lietuvos automobilių sporto federacijos prezidentas Egidijus Janavičius ir kiti.  

Prisiminė ralių „Aplink Lietuvą“ ištakas

Ralio atidarymo ceremonijoje ne kartą minėta įdomi šių ralių istorija. Keturi raliai surengti prieškario Lietuvoje, o atgaivinti jie buvo tik po 65 metų, prabėgusių nuo 1931 m surengto pirmojo ralio Prezidento taurei laimėti.

Tad šiemetinis ralis „Aplink Lietuvą“ – tik 30-tasis renginio metraštyje. 

„Galime pagrįstai didžiuotis, jog nuo LAK surengto pirmojo ralio „Aplink Lietuvą“ skaičiuojama šalies automobilių sporto istorija. Džiaugiamės ir mums tekusia garbinga misija tęsti ir turtinti tradicijas, kuriomis ralis garsėjo dar prieškario metais ir kurių jis neprarado ir šiandien“, – sakė LAK prezidentas Rolandas Dovidaitis.

Pagrindinis trijų dienų renginio organizatorius R. Dovidaitis linkėdamas visiems sėkmės išreiškė viltį, jog įveikę visą lenktynių kelio knygoje numatytą 1180 km maratoną sekmadienį sostinės S. Daukanto aikštėje finišuos visi ekipažai, penktadienį startavę Kaune.

Tituluočiausi keturiskart laimėjo Prezidento taurę

Į nelengvą 1180 km maratoną „Aplink Lietuvą“ iš Rotušės aikštės pajudėjo 55 ekipažų kolona. Ko gero ne visi ralio dalyviai puoselėja aukščiausius tikslus, tačiau apdovanojimų laukia galybė – kaip ne viename ralyje.

Bene dauguma dalyvaujančių sportininkų iš rajonų neslėpė, jog didžiausias viltis jie puoselėja būti greičiausi savo „žemėje“ ir kovoti dėl mero įsteigtos taurės.

Nė klausti nereikia, jog kur kas didesnes ambicijas puoselėja su „Subaru Impreza STI“ startavę „Eglaidijos“ atstovai Vytis Pauliukonis su Audroniu Gulbinu. Šis ekipažas tituluočiausias tarp šio ralio dalyvių, įvairiais metais laimėjęs net keturias Prezidento taures.

Tačiau kad jų sportinių trofėjų kolekcija praturtės penktąja – niekas nedrįso prognozuoti. Mat ralyje varžosi ir daugkartinis šalies ralio ir žiedinių lenktynių čempionas Ramūnas Čapkauskas, kuriam talkina patyręs Žilvinas Juršys.

Šis „Čapkausko autosportas“ komandos ekipažas vairuoja „Mitsubishi Lancer Evo IX“. 

Nemaža kozirių turi ir Vilniaus sportinio vairavo centro atstovai Kęstutis Taškūnas ir Andrejus Savčenko, startavę „VW Golf“ automobiliu.

„Eko 2 šilumos“ komanda, propaguojanti ekologiją ir taupumą, prie starto linijos neatsitiktinai atvairavo tris elektromobilius.

Kartu su patyrusiais ralių „Aplink Lietuvą“ vilkais Rotušės aikštėje išsirikiavo ir gražus būrelis debiutantų. Vienas jų – Tadas Vitkevičius, „Vilduja Racing“ komandos atstovas, šias lenktynes vadinantis „inteligentiškuoju Dakaru“ ir puoselėjantis anaiptol ne debiutantui būdingus tikslus.

„Kad būtų drąsiau, pernai į ralį „Aplink Lietuvą“ komandiravome šturmaną Feliksą Krivickij, – juokauja Tadas. – Žvalgytuvės jau atliktos, o dabar startuojame su „Toyota MR2“ ir kartu su navigatoriumi keliame tikslą SIA1 klasėje iškovoti taurę“.

T. Vitkevičius debiutuoja tik šiame maratone. Jis nuolatinis mini ralio čempionato dalyvis, o vos po savaitės jųdviejų tandemas dalyvaus ir istorinių automobilių ralyje „Palei rubežių“.

Ralio „Aplink Lietuvą“ dalyvių laukia daug kilometrų ir trijų dienų batalijos. Tad kaip jos klostysis – sunku nuspėti. Neabejojama, kad netikėtumų tikrai bus.

Iššūkį priėmė ir dailiosios lyties atstovės

1180 km maratono nepabūgo ir keturi grynai moteriški ekipažai, o mišrių – gerokai daugiau.

Ne vieną ralį „Aplink Lietuvą“ jau yra įveikusios „Slalomo akademijos“ atstovės Augustė Rupšytė ir Rūta Saladžienė, šįsyk startavusios su „VW Golf“.

Tokį pat automobilį vairuoja ir „Grožio energijos“ atstovės Elena Danilova su Laura Zuke.

Šeimyninis „Sėlinančių vapsvų“ ekipos Agnės Mažeikienės ir Vaidos Mažeikaitės duetas finišą pasiekti užsimojo su „Honda CRX“, o „Ladies Power“ atstovės Rita Sabaitė ir Jurgita Raulušaitienė – su tokioms varžyboms itin tinkančiu „Renault Clio Sport“.

Sportininkėms ralis „Aplink Lietuvą“ – ne debiutinės lenktynės. Kai kurios jų dalyvauja mini ralio čempionate, kitos yra pamėgusios „Aurum 1006 km lenktynių“ programoje sėkmingai prigijusias 108 km moterų iššūkio ir kitas varžybas. 

Dūdų orkestro maršą pakeitė motorų muzika 

Iškart po renginio atidarymo ir Karinių oro pajėgų orkestro maršo sportininkai pradėjo kovas laikinojoje sostinėje. J. Bakanausko gatvėje, Aleksoto inovacijų parke ir S. Dariaus ir S. Girėno g. startavo greitojo slalomo lenktynės, kuriose varžytasi dėl renginio organizacinio komiteto pirmininko, Kauno miesto savivaldybės mero Visvaldo Matijošaičio taurės. 

Vėliau lenktynės persikėlė į Kačerginės „Nemuno žiedą“, kur sportininkų laukė dvi rungtys, o iš čia per Kėdainius, Kaišiadoris, Alytų, Druskininkus, Veisiejus, Marijampolę ir Smalininkus penktadienio pavakarę jie pasieks Tauragę, kur laukia gatvių lenktynės ir pelnytas poilsis.

Ne mažiau įtempta bus ir antroji ralio diena – šeštadienis. Ralio dalyviai ją pradės Šilalėje lenktynėmis Balsių aerodrome, o iš ten per Šiaulius, Žagarę, Pakruojį, Kupiškį, Rokiškį ir Visaginą pasieks Ignaliną, kur varžysis greičio ruože, besidriekiančiame ežero pakrante.

Po nakvynės Ignalinoje sportininkai trečiosios dienos lenktynes pradės tame pačiame greičio ruože, tik jo startas dabar bus perkeltas į vakarykščio finišo vietą.

Iš čia per Molėtus ir Širvintas ralio kolona pasieks Vilnių, kur jų prie Litexpo rūmų lauks paskutinė renginio programoje greitojo slalomo rungtis. 

Finišas – Vilniuje, S. Daukanto aikštėje

Ralis finišuos sekmadienį, rugpjūčio 29 d., 15 val. tradicinėje šių lenktynių pabaigtuvių vietoje – S. Daukanto aikštėje šalia Prezidentūros.

Uždarymo ceremonijoje dalyvaus ir Prezidentas Gitanas Nausėda. Jis nugalėtojų ekipažui  įteiks pagrindinį  ralio „Aplink Lietuvą 2021“ lenktynių trofėjų – Prezidento taurę. 

 


20 sausio, 2022

Kauno Vinco Kudirkos viešoji biblioteka jungiasi prie „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ titulo metų atidarymo programos ir pristato interaktyvią […]

20 sausio, 2022

Nors didysis „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ titulo metų renginys suplanuotas šeštadienį, sausio 22 d., nekantriausieji jau žengė pirmuosius […]

Trakų pilis
20 sausio, 2022

Seimas priėmė Teritorijos administracinių vienetų ir jų ribų įstatymo pakeitimus, pagal kuriuos gyvenamosioms vietovėms galės būti suteikiamas ne tik kurorto […]

17 sausio, 2022

Tradicijos tęsiasi – 699-ąjį miesto gimtadienį pasitinkantys vilniečiai ir vėl sulauks originalios dovanos iš Kauno. Tokia proga neįsivaizduojama be torto, […]

17 sausio, 2022

Kauno „Akropolyje“ pirmadienį atidaryta fotografijų paroda „Aš esu Tu“, kuria siekiama išjudinti visuomenėje gajus stereotipus ir įsitvirtinusius barjerus, trukdančius moterims […]

Martyno Vitėno nuotr.
16 sausio, 2022

„Mes matėme, kaip verkė aplink sėdintys žmonės“, – kalbėjo žiūrovai, kartu su oratorija „13“ minėję Laisvės gynėjų dieną. Sausio 12 […]

Prof. J. Kupčinskas
11 sausio, 2022

Kauno klinikose pirmą kartą Baltijos šalyse atliktas naujas ir efektyvus sunkios žarnyno ligos – Krono ligos sukeltų išangės fistulių gydymas […]

10 sausio, 2022

Per praėjusias 3 paras šalies ugniagesiai gelbėtojai vyko gesinti 79 gaisrų ir atliko 75 gelbėjimo darbus. Gaisrų metu vienas žmogus […]

Buvęs Kauno centrinis paštas / Kultūros paveldo dep. nuotr.
7 sausio, 2022

Lietuvos paštas ir VšĮ „Kaunas 2022“ pasirašė bendradarbiavimo sutartį. Joje numatyta, kad Lietuvos paštas 2022-aisiais metais atveria organizacijai buvusio Kauno […]

7 sausio, 2022

Kauno ir Kauno rajono vaikų dienos centrai artimiau susipažino su viena ryškiausių meno krypčių – impresionizmu. Beveik 700-tams vaikų bei […]

4 sausio, 2022

2022 m. sausio 1 d. Kaune vyko Lietuvos vėliavos dienos minėjimas. Jame dalyvavo ir Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo […]

Autorius Kęstutis Balčiūnas
3 sausio, 2022

Nacionalinės kinematografijos pradžią iliustruojanti Kęstučio Balčiūno skulptūra-akcentas „Pirmas filmas“ Tarptautinę kino dieną, antradienį, papuošė legendinio kino teatro „Romuva“ prieigas Laisvės […]

30 gruodžio, 2021

Kaunas tęsia ilgametę tradiciją ir aštuntus metus iš eilės apdovanoja nusipelniusius miesto mokslininkus. Šiemet padėkos už indėlį į mokslo populiarinimą […]

28 gruodžio, 2021

Kauno Vinco Kudirkos viešojoje bibliotekoje įkurta pirmoji Lietuvoje ir viena keturių pirmųjų Europoje „Emocijų biblioteka“, kurioje skaitytojai kviečiami knygas rinktis […]

Prof. Egidijus Aleksandravičius
20 gruodžio, 2021

Lietuvos mokslų akademijai atrinkus iš 8 kandidatų, Vytauto Didžiojo universiteto Istorijos katedros profesoriui Egidijui Aleksandravičiui, „Academia cum laude“ vadovui, istorikui, […]

17 gruodžio, 2021

Augant ir stiprėjant startuolių bendruomenėms, verslo akceleravimo programos tampa vis dažnesne verslo auginimo priemone. Įžvalgoms apie tokių programų kūrimą, kas […]

Prieš restauraciją
17 gruodžio, 2021

Kultūros infrastruktūros centro (KIC) užsakymu baigti Kauno bernardinų vienuolyno ir Šv. Jurgio kankinio bažnyčios statinių komplekso vienuolyno refektoriaus polichrominio dekoro […]

Raimundo Kaminsko nuotr.
15 gruodžio, 2021

Gruodžio 12 d. Prienų raj. prie LGGRTC atminimo ženklo žuvusiems laisvės kovotojams 1951 m. vasario 16 d. Jaunionių kaime bei […]

Raimundo Kaminsko nuotr.
6 gruodžio, 2021

gruodžio 6 d. Kaune, Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejaus Muzikos salėje vyko Suomijos Nepriklausomybės 104-ųjų metinių paminėjimas. Minėjimo dalyvius […]

Tautodailininkė ir Krakių bibliotekininkė Lilija Usevičienė / Broniaus Vertelkos nuotr.
3 gruodžio, 2021

48-uosius darbo bibliotekoje metus pradėjo krakietė Lilija Usevičienė. Ir nė karto nesuabejojo savo profesijos reikalingumu. Paprasta, nestokojanti veiklos, nemėgstanti girtis […]