Jėzuitams Lietuvoje 450: Alberto Vijūko-Kojalavičiaus ir kitų Kauno jėzuitų veiklos bruožai
Rugpjūčio 20 d. Kauno Šv. Pranciškaus Ksavero (jėzuitų) bažnyčioje kun. teol. lic. Aldonas Gudaitis SJ skaitė paskaitą „Jėzuitams Lietuvoje 450: Alberto Vijūko-Kojalavičiaus ir kitų Kauno jėzuitų veiklos bruožai“. Po jos buvo galima apžiūrėti kilnojamą periodinių ir neperiodinių (jėzuitų) leidinių iki 1940 m. parodą, kurią paruošė kun. teol. lic. A. Gudaitis bei visuomenininkas dr. R. Kaminskas. Renginį organizavo renginį organizavo VšĮ Akademinės kūrybinių iniciatyvų dirbtuvės, PA Debesų autobusas kartu su SLSA.
Kauno jėzuitų namai užima visą senamiesčio 8 kvartalą, esantį tarp Rotušės aikštės, T. Daugirdo g., Aleksoto g. ir Jėzuitų skersgatvio. Svarbiausi pastatai – vienuolynas, bažnyčia ir gimnazija – grupuojasi prie Rotušės aikštės. Aleksoto gatvėje stovi Kauno atpažinimo ženklu tapusi buvusi Jėzuitų koplyčia – vadinamasis Perkūno namas. T. Daugirdo gatvėje tęsiasi gimnazijos korpusai. Jėzuitų įsikūrimas – tai ilga ir nuosekli pastatų statybos šiame kvartale istorija. Jėzuitai Kaune pradėjo kurtis, perstatydami ir pertvarkydami pagrindinėje miesto turgaus aikštėje stovėjusius gyvenamuosius namus. Pradžia buvo 1642 m., kuomet vienuoliai gavo dovanų vidurinį iš penkių Rotušės aikštės pietinėje pusėje, tarp Aleksoto ir T. Daugirdo gatvių, stovinčių pastatų. Tų pačių metų pabaigoje jie nusipirko gretimą vakarinėje pusėje esantį sklypą. Esamus pastatus šiek tiek paremontavo ir pritaikė savo gyvenimui, koplyčiai bei mokyklai.
Šiandien pasaulyje yra 15.536 jėzuitai, gyvenantys ir drauge su bendradarbiais veikiantys kone visose šalyse. Lietuva šiemet švenčia Jėzuitų misijos Lietuvoje jubiliejinę 450 m. sukaktį su šūkiu „Pažinti, pamilti, dalintis!“