24 vasario, 2022

Kaip Lietuvos gyventojai gali prisidėti prie pagalbos Ukrainai?

Dėl prasidėjusios plataus masto Rusijos karinės agresijos Ukrainoje, pasaulis spręndžia kokią pagalbą suteikti Ukrainai. Lietuvos Respublikos Vyriausybė pritarė Vidaus reikalų ministerijos parengtiems nutarimų projektams, pagal kuriuos skubiai teikiama pagalba Ukrainai. Iš ministerijai pavaldžių statutinių tarnybų ir valstybės rezervų suformuoti du pagalbos paketai – civilinės saugos ir ginkluotės. Jų bendra vertė – 1,8 mln. Eur. Ukraina tarptautinę bendruomenę yra informavusi, kad pagalba jai reikalinga nedelsiant. Ukrainai trūksta transporto priemonių ir specialios įrangos, asmeninių apsaugos priemonių, ryšio įrangos ir medicinos priemonių.

Kaip Lietuvos gyventojai gali prisidėti prie pagalbos Ukrainai? 

„Blue/Yellow“ – grupė įvairiausiais būdais yra rėmusi platų karinių dalinių spektrą. Taip pat aktyviai prisideda prie karių gydymo. Blue/Yellow yra užsitarnavusi ukrainiečių pasitikėjimą ir vis dažniau veikia kartu su partneriais Ukrainoje. 

PERVESTI LIETUVOJE

Banko sąskaita: LT17 7300 0101 4089 4869
Bankas: Swedbank
Gavėjas: VšĮ Mėlyna ir geltona
Mokėjimo paskirtis: PARAMA

Gali taip pat tapti pastoviu rėmėju per savo banką, nustatant kasmėnėsinį rėmimą (nuo 2 iki 10 EUR)

PAYPAL info@foblueyellowukraineusa.org

PAYSERA sąskaita: EVP5310001450732

AUKOTI SAVO 1,2% GPM Paremti 1,2% nuo savo sumokėto GPM mokesčio, VšĮ “Mėlyna ir geltona” kodas 303420560
Video nuo VMI kaip tai daryti.

TAPTI PASTOVIU SPONSORIU – AUKOTI 3 AR 5 EUR Į MĖNESĮ

Skambinti ar siųsti SMS numeriu 1482

Gavus SMS-atsakymą tvirtinti su SMS pagal instrukcijas

Kas mėnesį automatiškai pervedama 3 arba 5 EUR

(stabdyti paslaugą – SMS su tekstu „STOP“ numeriu 1482)

REMTI PER CONTRIBEE


Nacionalinis savanorių koordinavimo centras „Stiprūs kartu“ atnaujina savo veiklą ir pradeda pasiruošimą teikti pagalbą karo pabėgėliams. Visiems norintiems ir galintiems suteikti pagalbą, reikėtų užpildyti formą svetainėje stipruskartu.lt.  Šiuo metu ieškoma žmonių, kurie galėtų: laikinai suteikti pastogę, apsiimtų pavėžėti pabėgėlius nuo pasienio.


Lietuvos Raudonasis Kryžius iš Ukrainos į Lietuvą nuo karo bėgantiems ukrainiečiams kviečia aukoti platformoje aukok.lt , trumpuoju numeriu 1485 ir Revolut banke. Norintys savanoriauti kviečiami registruotis.


Lietuvos keleivių vežimo asociacija paskelbė, kad nuo vasario 27 d. Lietuvos žmonės paramą Ukrainai gali atnešti į bet kurią šalies autobusų stotį, kur yra „Siuntos autobusais“ terminalas. Siuntos, ant kurių užrašyta PARAMA UKRAINAI, autobusais nemokamai keliauja į Alytų, kur bus pasirūpinta tolesne jų logistika.


Vilniaus miesto savivaldybė, norinčius prisidėti prie pagalbos,  prašo rašyti el. paštu pagalbaukrainai@vilnius.lt.


Kauniečiai jungiasi prie miesto iniciatyvos el. paštu Ukraina@kaunas.lt ir karštosios linijos telefonu 8 616 45772.


Kretingos rajono savivaldybė pradeda Kretingos rajono gyventojų, galėsiančių ir norėsiančių savo namuose savanorystės pagrindais priimti ukrainiečius, registraciją. Pagalbos ranką pabėgėliams iš Ukrainos ištiesti pasiruošusius rajono gyventojus kviečiame darbo metu registruotis telefonu 8 694 70642.


Vilkaviškio rajono savivaldybė kviečia visus norinčius ir galinčius padėti skambinti tel. 8 615 75907, el. paštu lina.kruzinauskiene@vilkaviskis.lt.


Tauragės rajono savivaldybė kviečiame užpildyti formą ir pateikti informaciją apie galimą pabėgėlių iš Ukrainos apgyvendinimą. 


Klaipėdos miesto savivaldybė kviečia registruotis gyventojus, kurie savo namuose ar kitose jiems priklausančiose patalpose galėtų priimti karo pabėgėlius iš Ukrainos tel. 8 661 09866 arba užpildžius formą


Klaipėdos rajone – daiktais, konsultacijomis, savanoryste, vertėjavimu – siųskite el. paštu paramaukrainai@klaipedosrajonas.lt   


Kultūros ministerija kreipiasi į kultūros įstaigų vadovus, prašydamos įvertinti galimybes apgyvendinti Ukrainos menininkus, kultūros darbuotojus ir jų šeimas, kurie dėl vykstančio karo priversti palikti savo namus ir trauktis. Visų, galinčių geranoriškai suteikti tokią pagalbą, prašoma registruotis el. paštu lina.gerdvilyte@lrkm.lt. Labai prašoma registruotis neatidėliojant – ne vėliau kaip iki kovo 1 d., antradienio.


Panevėžio miesto savivaldybė paskyrė koordinatorių, kuris registruos panevėžiečius, galinčius neatlygintinai apgyvendinti karo pabėgėlius iš Ukrainos. Gyventojai šiuo klausimu kviečiami skambinti tel. 8 45 501 324.


Utenos rajono savivaldybė atidarė sąskaitą nukentėjusiems ukrainiečiams nuo karo Ukrainoje paremti: LT25 7181 1000 0213 0870.  Atidaromos sąskaitos paskirtis  – surinkti lėšų paremti karo pabėgėlius, atvykstančius į Utenos rajoną, ir teikti finansinę pagalbą su Utena jau 15 metų draugaujančiam ir bendradarbiaujančiam  miestui-partneriui Koveliui.


2020 metais Vytauto Didžiojo universitete įkurtas paramos fondas, skirtas studentams, nukentėjusiems nuo valdžios represijų Baltarusijoje, nuo šiol rems ir studentus, kurie nukentėjo dėl karinių veiksmų Ukrainoje. Lėšas šiam projektui galima pervesti į specialią AB SEB banko sąskaitą: LT41 7044 0600 0284 8638, gavėjas: Vytauto Didžiojo universitetas. Mokėjimo paskirtis: Parama Ukrainos studentams.


Vilniaus universiteto fondas renkama parama Ukrainos akademinei bendruomenei kovo 7 d. pasiekė 35,5 tūkst. eurų! Paramą skyrė daugiau nei 315 rėmėjų. Universitetas kviečia padėti nuo Rusijos valdžios vykdomos agresijos nukentėjusiai Ukrainos akademinei bendruomenei tęsti mokslinę veiklą Lietuvoje ir Ukrainoje. Daugiau informacijos rasite ir paramą skirti galite čia: https://vuf.lt//ukrainai/


Degalinių tinklas „Stateta“ neribotą laiką, 2ct/l, atsiskaitant grynais ar bankine kortele Statetos degalinėse, skirs VšĮ„Mėlyna ir Geltona“ paramai.


Jurbarko rajono savivaldybė visus norinčius prisidėti prie paramos nuo karo nukentėjusiems ukrainiečiams kviečia kreiptis el. paštu ukraina@jurbarkas.lt arba šiais telefonų numeriais 8 664 37 590, 8 649 29 983. 


Visagino savivaldybė išreiškė iniciatyvą rinkti piniginę paramą nuo karo kenčiantiems ukrainiečiams. Banko sąskaitos numeris paramai Ukrainai: Visagino savivaldybės administracija Nr. LT71 7300 0101 7123 5303. Savivaldybė taip pat kviečia gyventojus, galinčius priimti ukrainiečių šeimas gyventi arba pasiūlyti kitą laisvą būstą laikinam gyvenimui, rašyti el. paštu pagalba.ukrainai@visaginas.lt nurodant, kiek žmonių galėtų apgyvendinti.


Marijampolės savivaldybės administracija renka duomenų bazę apie savivaldybėje veikiančias maitinimo įstaigas, kurios esant poreikiui galėtų teikti nemokamą maitinimą nuo karo bėgantiems ir Marijampolėje apsistojantiems ukrainiečiams. Prašome užpildyti formą, jei galite laikinai suteikti nemokamą maitinimą.

Marijampolės kultūros centro patalpose (Vilkaviškio g. 2) veikia 𝐲𝐩𝐚𝐜̌ 𝐫𝐞𝐢𝐤𝐚𝐥𝐢𝐧𝐠𝐮̨ 𝐝𝐚𝐢𝐤𝐭𝐮̨ 𝐬𝐮𝐫𝐢𝐧𝐤𝐢𝐦𝐨 𝐩𝐮𝐧𝐤𝐭𝐚𝐬. Daiktai priimami I-V nuo 10 iki 19 val. ir VI nuo 10 iki 15 val.


Pagalbos teikimas į Plungės rajoną atvykstantiems ukrainiečiams.


Mobiliojo ryšio operatorius „Tele2″ kviečia visus šalies gyventojus paaukoti nebenaudojamus, tačiau veikiančius, įrenginius. Operatorius užtikrins jų surinkimą, patikrinimą ir tiekimą Ukrainos žmonėms padedančiam „Raudonajam Kryžiui“. Juos atnešti į bet kurį „Tele2“ saloną arba „Smart Master“ techninės priežiūros centrą gali visų šalies operatorių klientai. 


Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba informuoja, kad norint tapti laikinu vaikų, atvykusių iš Ukrainos,  globėju reikėtų kreiptis į artimiausią teritorinį Vaiko teisių apsaugos skyrių, kurio specialistai pakonsultuos ir suteiks visą reikiamą informaciją apie galimybes tapti globėju. Teritorinių skyrių kontaktus rasite čia. Registracijos formas, norintiems globoti vaikus rasite čia.  Informaciją dėl pabėgėlių registracijos rasite čia.


Lietuvos darbdaviai be papildomų procedūrų jau gali įdarbinti ukrainiečius, jų šeimos narius ir asmenis be pilietybės, bėgančius nuo karo Ukrainoje.

Užimtumo tarnyba parengė pagrindinę informaciją apie teikiamas paslaugas ukrainiečių kalba. Kasdien sulaukiami darbdavių klausimai bei pasiūlymai įdarbinti ukrainiečius. Rasti informaciją ir užpildyti apklausos anketą galite čia 


Lietuvos pirmoji ponia Diana Nausėdienė kartu su globojama Lietuvos didžiosios kunigaikštienės Birutės karininkų šeimų moterų sąjunga (Birutietėmis) kviečia padėti nuo karo nukentėjusioms Ukrainos karių šeimoms – prisidėti finansine parama. Šiuo tikslu kovo 3 d. startavo specialus aukoti skirtas trumpasis telefono numeris 1484 (auka – 2 Eur), daugiau informacijos čia


Visus, galinčius paremti ir aukoti karo pabėgėlių iš Ukrainos pervežimui, prašome pervesti lėšas šiais rekvizitais: Lietuvos keleivių vežimo asociaciija, Sodų g. 22, LT-03211 Vilnius, įmonės kodas 304962891, AB SEB bankas, sąskaitos Nr.  LT04 7044 0901 0297 6534. Už šias lėšas bus vežami karo pabėgėliai iš Lvivo į Lenkiją ir Lietuvą, finansuojamas autobusų perdavimo Ukrainos poreikiams apiforminimas. Visa informacija apie išleistus pinigus bus skelbiama mūsų tinklapyje www.lkva-asociacija.lt.


Laikiname pabėgėlių iš Ukrainos registracijos centre, įsikūrusiame Vilniaus Joachimo Lelevelio inžinerijos gimnazijos priestate, šiuo metu labai trūksta būtiniausių higienos priemonių. 

Stotelėse „Dėk’ui“ renkamos higienos priemonės karo pabėgėliams iš Ukrainos


Padėti UNICEF pasirūpinti vaikais karo apimtoje Ukrainoje galite 𝗽𝗮𝗿𝗮𝗺𝗼𝘀 𝘁𝗲𝗹. 𝟭𝟰𝟲𝟵 (auka 3 Eur) ar internetu.


„Maisto bankas“ kviečia prisidėti prie paramos teikimo Ukrainos žmonėms.


Alytaus rajono savivaldybė renka paramą Irpinės miestui. Kredito įstaiga paramai


 

 

 


22 gegužės, 2022

Gegužės 19 d. nacionalinis savanorių koordinavimo centras „Stiprūs kartu“ uždaro punktą Lenkijos-Ukrainos pasienyje. Iš čia karo pabėgėliai buvo pervežami į […]

Prezidentūros nuotr.
22 gegužės, 2022

Lietuvos pirmoji ponia Diana Nausėdienė penktadienį, su vizitu lankydamasi Armėnijos sostinėje Jerevane, susitiko su šios šalies pirmąja ponia Anahit Minasyan. […]

22 gegužės, 2022

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė, dalyvaudama Jungtinių Tautų (JT) Tarptautiniame migracijos peržiūros forume, pasmerkė Rusijos karinę agresiją prieš Ukrainą ir […]

UACRR (liet. Ukrainos autorių ir gretutinių teisių agentūra) generalinis direktorius Valerijus Charčyšynas su LATGA direktore Laura Baškevičiene / Radvilės Bieliauskienės nuotr.
19 gegužės, 2022

Asociacijos LATGA Taryba skyrė 50 tūkst. Eur paramą Ukrainos autoriams, kuri jau iškeliavo į šios šalies kolektyvinės autorių teisių ir […]

18 gegužės, 2022

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda pradėjo oficialų vizitą Azerbaidžane. Šalies vadovas trečiadienio rytą susitiko su Azerbaidžano Prezidentu Ilhamu Alijevu. Lietuvos […]

16 gegužės, 2022

Per praėjusias 3 paras šalies ugniagesiai gelbėtojai vyko gesinti 48 gaisrų ir atliko 86 gelbėjimo darbus. Viename iš gaisrų smalkėmis […]

16 gegužės, 2022

Kiekvieną savaitgalį dienos stovyklas Ukrainos vaikams organizuojanti televizijos projekto „Lietuvos tūkstantmečio vaikai“ komanda sako, kad likti abejingu sukrečiančioms nuo Rusijos […]

Prezidentūros nuotr.
16 gegužės, 2022

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda penktadienį telefonu kalbėjosi su Švedijos Ministre Pirmininke Magdalena Andersson. Pokalbis vyko Švedijos Premjerės iniciatyva. Pokalbyje […]

Asmeninio archyvo nuotr.
16 gegužės, 2022

Išgirdus terminą „etninė kultūra“ prieš akis iškyla tautiniais rūbais pasipuošę žmonės, liaudies dainų skambesys ar folklorinių šokių siautulys. Tokių šokių […]

16 gegužės, 2022

Ukrainos ugniagesiai gelbėtojai netrukus sulauks Lietuvos valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pagalbos siuntos – penkių gaisrinių gelbėjimo automobilių, penkių hidraulinės gelbėjimo […]

Prezidentūros nuotr.
16 gegužės, 2022

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda penktadienį dalyvavo diskusijoje „Romas Kalanta: pilietinio pasipriešinimo fenomenas“, skirtoje 50-osioms Romo Kalantos mirties metinėms paminėti.  […]

15 gegužės, 2022

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda su ponia Diana Nausėdiene sekmadienį, Tarptautinės šeimos dienos proga, susitiko su skirtingą gyvenimo ir santuokos patirtį turinčiomis, ilgai […]

14 gegužės, 2022

Lietuvos, Latvijos, Estijos, ir Lenkijos vidaus reikalų ministrai bendru laišku kreipėsi į Europos Komisiją ir Europos Sąjungos (ES) Tarybai pirmininkaujančią […]

Karolina Mickutė
12 gegužės, 2022

Šią savaitę Seimas balsuoja dėl Geriamojo vandens įstatymo pakeitimo projekto. Iki šiandien teisės aktas buvo derintas ir svarstytas 238 dienas. […]

12 gegužės, 2022

Asmenys, prisidengę svetimais vardais, renka lėšas neva Ukrainos karinėms pajėgoms – organizacija „Stiprūs kartu“ jau kreipėsi į policiją dėl sukčiavimo. […]

12 gegužės, 2022

Gegužės pradžioje Logrono mieste (Ispanijos karalystėje) vykusioje tarptautinėje Europos Sąjungos HRSN (High risk security network) tinklo atstovų konferencijoje Lietuvos policijos […]

12 gegužės, 2022

Nenumaldomai artėja metas, kai vykstant technologijų proveržiui, pramonės ir gamintojo – vartotojo santykiuose įvyks esminiai pokyčiai. Verslui labai svarbu mažinti […]

11 gegužės, 2022

Vaikai, jų grupės arba juos atstovaujantys asmenys turės platesnes galimybes ginti savo teises, jei manytų, kad nagrinėjant galimą pažeidimą, Lietuvoje […]

Prezidentas Gitanas Nausėda, BNS nuotr.
10 gegužės, 2022

Lietuvos Respublikos Prezidentas antradienį lankėsi tarptautinėse pratybose „Geležinis vilkas 2022 I“ Gaižiūnų poligone, Rukloje. Kasmetinės mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis vilkas“ ir […]

10 gegužės, 2022

Vakar, gegužės 8 d., Vilniuje, Kalinausko g. esančiame skverelyje buvo pasodintos sakuros. Šių japoniškų vyšnių sodinimas – tai šiuo metu […]