2 birželio, 2020

Kasdien gražėjantis Eibariškių parkas – radviliškiečių traukos centras

Kasdien gražėjantis Eibariškių parkas jau seniai masiškai traukia žmones. Tiek dieną, tiek vakarais čia pilna pasivaikščioti ir gamta pasigėrėti išėjusių radviliškiečių, rytais gausu sportuojančių, kurie neatsidžiaugia galimybe ratu apibėgti visą tvenkinį nesušlapus kojų.

Nutilo ir didesni parko tvarkymo darbų stebėtojai skeptikai – išsaugoti per 30 ąžuolų ir kitokių medžių gražiai susodinti ant kalvelės jau skleidžia lapus, prigijo. Likusieji savo vietose auga taip pat gerai, jų lajų nebestelbia šalia esantieji. Vaizdas puikus, patogumas – neišpasakytas. Dvarčių mėgėjai nebesibaimina važiuodami po didesnio lietaus nugriūti, mamos su mažais vaikais išėjusios pasivaikščioti laimingos, patogiai stumti vežimėlius gali.

Jau rudenį parko atnaujinimo darbai bus baigti

UAB „Statybų kodas“ projektų vadovas Ričardas Paskočimas sako, kad rudenį bus baigti visi projekte numatyti darbai. „Eibariškių parko teritorija – labai didelė, darbų daug, bet visus juos rengiamės baigti rudenį. Rengiame edukacines aikšteles, amfiteatrą. Bus įrengta apie penkis tūkstančius kvadratinių metrų takų, per trisdešimt suoliukų, apžvalgos takas pelkingoje parko vietoje. Trys pontoniniai tiltai sujungs tvenkinio saleles. Taip bus sukurta unikali, įdomi erdvė pasivaikščiojimams. Ant didžiausio parko kalno bus įrengtas medinis aštuonių metrų apžvalgos bokštas, bus įdomu apžvelgti visą vietovę iš aukščiausio taško“, – sakė jis.

Pasak jo, iki šių darbų pradžios parko teritorija buvo tik didžiulė medžiais apželdinta vieta, nelabai pritaikyta žmonių poilsiui: „Tam, kad parkas pavirstų parku, reikėjo kažką aukoti. Žinoma, buvo nesutarimų su visuomene dėl medžių kirtimo. Taip, sutinku, skaičiai buvo dideli, pašalinti reikėjo beveik 800 medžių, bet pasodinta dar daugiau – apie 2000 medžių ir krūmų. Beje, išsaugota ir apie 30 parke augusių ąžuolų ir kitų vertingų medžių, jie susodinti ant kalvelės šalia vieno pagrindinių takų. Ši didžiulė teritorija po visų darbų galės vadintis parku, įgaus tikrą savo veidą ir bus tikra visuomenės poreikius atliepianti poilsio zona.“

Emocingai prasidėjęs projektas įgavo pagreitį

Radviliškio rajono savivaldybės administracijos direktorė Jolanta Margaitienė, apsilankiusi Eibariškių parke, džiaugėsi gražėjančiu vaizdu. „Pernai prasidėjęs šis gražus projektas eina į pabaigą, parkas įgauna savo veidą. Šiame parke vietos užtenka visiems: ir senjorams, ir jaunimui, ir paaugliams, ir dviratininkams, ir pėstiesiems. Visi čia atranda veiklos, kadangi parkas nemažas, apie trisdešimt hektarų. Kiekvienas sektorius yra orientuotas į įvairias veiklas – į edukacijas, į poilsį, į gamtą, į augmenijos pažinimą. Labai džiausiuosi, kad šis projektas, į kurį įdėta labai daug širdies, tarnaus žmonėms. Radviliškio miestas neturi nei upės, nei ežero, todėl džiaugiamės gamta, augmenija, kuri yra šiame žmogaus sukurtame parke. Norime padaryti jį patrauklų, kad jame tuoktųsi jaunavedžiai, kad vienas kitam amžinos meilės pažadus duotų. Veiklų šiame parke tikrai netrūks. Vadinu jį ateities parku“, – sakė ji.

Paklausta, kodėl taip ilgai parkas nebuvo tvarkomas, J. Margaitienė teigė, kad kiekvienas projektas turi sulaukti savo meto. „Taip, čia ilgą laiką nebuvo investuojama, galbūt ir vizijos neturėjome, ką čia galima būti padaryti. Sugalvojus, ką norime čia matyti, prasidėjo investicijų paieška. Šią erdvę kuriame ateities kartoms, čia bus gražu, čia žmonės norės ateiti“, – teigė ji.

Pasak jos, šis projektas pasidėjo emocingai. Kalbėta ir apie medžių kirtimą. „Svarbiausia buvo paaiškinti žmonėms, kodėl ir kas yra daroma. Džiaugiuosi, kad žmonės mus išgirdo, suprato. Manau, kad jei pakalbintumėte radviliškiečius, nebus nė vieno dėl šio projekto pikto žmogaus. Geros emocijos čia turėtų aplankyti kiekvieną, grynas oras ir gamta gydo visas sielos žaizdas. Darbai, kurie pasibaigs (ir pontoniniai tiltai, ir apžvalgos bokštas, ir žydinčių gėlių pievos, ir edukaciniai labirintai, ir amfiteatras) sukurs bendrą ir nepakartojamą parko atmosferą, kiekvienas parko kampelis bus savaip unikalus ir tikra atgaiva sielai“, – kalbėjo J. Margaitienė.

Atsinaujinančiame parke smagu ir senjorams, ir jaunimui

Apsilankius parke ir pakalbinus jame sutiktus žmones, pastebėta, kad piktų ir nepatenkintų žmonių tikrai nėra. Ūla ir Eva, sutiktos prie tvenkinio lesinančios čia gyvenančias antis, pasidžiaugė, kad parkas tvarkomas. „Parkas labai pasikeitė, bus pasivaikščiojimui galimybė, takai bus apšviesti, smagu bus. Namuose irgi smagu, bet gamtoje, miške ar parke, dar smagiau. Dabar kiekvieną dieną užsukame į Eibariškių parką, ateiname pašerti antyčių, o pasibaigus darbams parke bus dar smagiau“, – sakė jos.

Senjorė Elena su šuneliu Čarliu prisipažino į parką užsukanti kasdien po keletą kartų. „Gyvenu čia netoliese, tad ateiname čia kasdien rytą ir vakarą. Stengiamės kuo daugiau apeiti. Labai smagu kad čia viskas gražėja, parkas keičiasi. Esame labai laimingi, kad nors senatvėje bus smagu. Žmonių sutinkame labai daug vakarais: ir vyresnių, ir jaunų, ir pėsčiomis, ir su dviračiais, ir su riedučiais. Čia labai gerai. Gamta, medžiai, pušys – esame labai patenkinti, kad kažkas rūpinasi ta žmonių gerove. Ir anūkytė su dukra džiaugiasi, va ir šiandien čia susitinkam pasivaikščioti“, – sakė ji.

Viename parko takų sutikta dviratininkė Jolanta sakosi vasaromis po parką labai dažnai važinėjanti. „Vasarą labai dažnai čia važinėjam, čia mūsų trasos dalis. Dabar keliukų bus labai daug, kaip matote, pasikeitimas didžiulis. Buvo gražu, bus dar gražiau. Dviratininkams senieji takai nebuvo pritaikyti, dabar bus daug patogiau važinėtis. Dviratininkų nebūdavo labai daug, dabar bus daug daugiau, o pėsčiųjų labai daug sutinkame“, – parko takų patogumą dviratininkams akcentavo ji.

Pėsčiomis su šiaurietiškomis lazdomis vaikščioti mėgstanti Joana sakosi kasdien šiame parke 9–10 kilometrų nueinanti. „Labai mėgau šį parką ir anksčiau, bet iš naujo jį atradau, kai jį radėjo tvarkyti. Kasdien dabar čia nueinu devynis–dešimt kilometrų su šiaurietiškomis lazdomis, esu pasidariusi tokį ratą apie kilometrą ilgio, tai ir suku devynis ar dešimt ratų. Anksčiau dviračių taku eidavau link Šiaulių ar į Karčemų pusę paplente, bet dabar sąžiningai žingsniuoju čia. Čia smagiau, ypač dabar, kai takai yra sutvarkyti, ypač pavasarį, kai viskas atgyja, kai viskas sužaliavo. Miela ir akiai, ir širdžiai, ir savijautai. Ir drauges savo kalbinu su manimi žingsniuoti. Na, jos gal mažiau nueina, bet mielai prisijungia“, – sakė ji.

Pasak Joanos, žmogui reikia mažiau dejuoti, turėti daugiau optimizmo, užsispyrimo, valios, nes tik šių dalykų dėka žmogus gali likti sveikas, sportiškas, aktyvus. Ji pastebinti, kad jau dabar šis parkas yra traukos centras – ir jaunimas renkasi, ir pagyvenę žmonės vaikšto.

Milda į Eibariškių parką eina su sūnumis. Ir dabar sutikta su mažesniuoju pasidžiaugė, kad sutvarkytame parke gera pabūti: „Sūnelis Danielius labai mėgsta čia būti, akmenukų pasirankioja žaidimams. Miestui tokio parko tikrai reikėjo, centre esantis parkelis nedidelis, apeini ratelį, ir viskas, o čia erdvės didelės, sutvarkytos. O jei dar visko čia daugiau atsiras, ir apžvalgos bokštas, ir edukacinės erdvės, tai bus dar smagiau. Mums, mamoms, tai labai svarbu, kad būtų kur su vaikais išeiti pabūti gamtoje“, – sakė ji.

Jaunosios dviratininkės Aurelija ir Viltė pastebi, kad Eibariškių parkas labai keičiasi. „Takai labai patogūs su dviračiu važiuoti. Anksčiau su šeima atvažiuodavome su šeima prie šio tvenkinio pabūti, o dabar pamatėme, kad ir su dviračiais čia puikiai pasivažinėti galima“ – , sakė jos.

Parke sutikta Eibariškių seniūnaitė Salvinija sakėsi ateinanti į šį parką labai dažnai, nes netoli gyvenanti. „Ateidavau ir anksčiau, bet dabar pasivaikščiojimai parke tapo dažnesni. Mane labiausiai džiugina tai, kad besikeisdamas šis parkas išsaugojo tai, kas jame buvo gražiausia. Žinoma, džiugina ir takeliai, ir ta ateities harmonija, besikeičianti aplinka. Kai nuvažiuoji kažkur kitur, matai, kaip ten gražu, ir galvoji, kad ir pas mus gali taip būti. Manau, kad šitas parkas vertas to, kas jame dabar vyksta. To verti ir Radviliškio miesto gyventojai“, – sakė ji. Paklausta apie parko niokojimą, Salvinija sakė, kad jei nieko nedarysime, jei neauklėsime žmonių, nepuoselėsime aplinkos, jei nesitvarkysime, tai viskas ir liks taip, kaip buvę. Juk reikia judėti į priekį.

Parke bus ne tik smagu, bet ir saugu

Radviliškio miesto seniūnas Ernestas Mončauskas taip pat džiaugiasi gražėjančiu Eibariškių parku. „Šią vietą radviliškiečiai labai mėgsta, tikiuosi, kad baigus visus darbus dar labiau pamėgs, nes atsiras naujų erdvių, nauji takeliai, apžvalgos bokštas. Šeimos su vaikais turės galimybę kultūringai gamtoje, gryname ore praleisti laiką, galės susipažinti su daugybe rūšių paukštelių, kurie gyvena šiame parke, turime net į Raudonąją knygą įrašytų, jiems ir inkilų šiais metais iškėlėme“, – sakė jis.

Pasak seniūno, saugumui užtikrinti prie takų bus įrengtos ir vaizdo stebėjimo kameros, takai bus apšviesti „Įrenginėjame du paplūdimius, kaip žmonės jau yra įpratę. Darbai dar nesibaigę, tad poilsiauti atėję žmonės dar kol kas ras ir užtvertų teritorijų. Visa tai – tik dėl gyventojų saugumo“, – sakė jis.

Pasak seniūno, parkas ir iki šiol buvo tvarkomas, prižiūrėtas, bet dabar tvarkymo kartelė bus pakelta aukščiau. Jis labai tikisi gyventojų sąmoningumo ir prašo radviliškiečių gerbti visų darbą ir parko neniokoti.

Eibariškių parkas Radviliškio mieste tvarkomas vykdant projektą „Kraštovaizdžio formavimas ir ekologinės būklės gerinimas Radviliškio miesto Eibariškių parko teritorijoje“.

 

Radviliškio rajono savivaldybės informacija

Share Button

25 lapkričio, 2020

Radviliškio rajono pirminės sveikatos priežiūros centre spalio mėnesį pradėjo dirbti nauja gydytoja Inga Giedrienė. Gydytoja yra baigusi Lietuvos sveikatos mokslų […]

25 lapkričio, 2020

Garbingo jubiliejaus proga už nuopelnus krašto ir visos Lietuvos sportui sidabro garbės ženklas paskirtas  sporto veteranui, įvairių sporto, kultūros iniciatyvų […]

25 lapkričio, 2020

Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Skaitytojų aptarnavimo skyrius ir „Aido“ filialas (Aido g. 27) 2020 m. įgyvendino Lietuvos kultūros tarybos […]

24 lapkričio, 2020

VšĮ Radviliškio rajono pirminės sveikatos priežiūros centre nuo šių metų spalio mėnesio dirba jaunas ir perspektyvus šeimos gydytojas Vytautas Brazauskas. […]

23 lapkričio, 2020

Pakeitęs formatą, Galimybių festivalis „Tavo PIN kodas“ sulaukė didžiulio šiauliečių (ir ne tik) susidomėjimo. Šiaulių valstybinė kolegija miesto gimnazistams lapkričio […]

20 lapkričio, 2020

Savo gyvenimą ir veiklą tarp Lietuvos, Kipro ir kitų šalių dalinanti šiaulietė Dalia Staponkutė nepamiršta savo gimtojo miesto – jį […]

19 lapkričio, 2020

Lietuvos ateities ekonomikos DNR plano veiksmus ir projektų įgyvendinimą kuruojančiame Investicijų komitete pritarta koncepcijai „Teritorijų vystymas ir verslui palankios aplinkos […]

18 lapkričio, 2020

Tai, kad Lietuvos viešosios bibliotekos yra atviros bet kuriam lankytojui, žino visi. Tačiau realybė ne visada tokia graži: vaikus su […]

18 lapkričio, 2020

Šiaulių „Aušros“ muziejaus padalinio – Fotografijos muziejaus – rinkinius 2020 m. papildė vertinga istorinių fotografijų kolekcija, kurią muziejus įsigijo Lietuvos kultūros […]

18 lapkričio, 2020

Lapkričio 17 d. Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos iniciatyva, įgyvendinant Lietuvos kultūros tarybos ir Šiaulių miesto savivaldybės dalinai remiamą projektą […]

17 lapkričio, 2020

Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktorius Antanas Bartulis spaudos konferencijoje informavo, kad Šiauliuose netrukus prasidės naujas teritorijų vystymo etapas, kurio metu […]

17 lapkričio, 2020

Lapkričio 17-ąją, minint Pasaulinę neišnešiotų naujagimių dieną 27-iuose Lietuvos miestuose bei rajonuose purpurine spalva nusidažė daugiau nei 30 pastatų. Radviliškio […]

16 lapkričio, 2020

Kaip sutiksime Kalėdas, kol kas galime tik spėlioti. Įvertindami karantiną, kasdien per tūkstantį perkopiantį užsikrėtusių COVID-19 skaičių, radviliškiečiai lapkričio 13 […]

16 lapkričio, 2020

Kultūros paveldo departamentas prie Kultūros ministerijos informuoja, kad kraštotyrininko, fotografo Balio Buračo ir dailininko Jono Buračo gimtojo namo (u.k. 16555), […]

13 lapkričio, 2020

Jau visai netrukus švęsime didžiausias metų šventes – Kalėdas ir Naujuosius metus. Miestai ir miesteliai savo aikštėse puoš žaliaskares egles […]

13 lapkričio, 2020

Nors pasaulį paveikusi koronaviruso pandemija atnešė sumaišties į žmonių kultūrinį gyvenimą, gražiausios žiemos šventės Šiauliuose nebus pamirštos. Šiaulių miesto savivaldybė […]

13 lapkričio, 2020

Lapkričio 13 dieną Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Rėkyvos filialas (Energetikų g. 7) pakvietė Šiaulių Rėkyvos progimnazijos 4 klasės mokinius […]

12 lapkričio, 2020

Šiaulių miesto savivaldybė sulaukė gerų žinių iš Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos. Informuojama, kad ministerija ras finansinių galimybių prisidėti prie efektyvaus […]

12 lapkričio, 2020

Į Respublikinę Šiaulių ligoninę praėjusią savaitę atvežtas ir Skubiosios pagalbos-priėmimo skyriuje sumontuotas naujas plaučių ventiliacijos aparatas. Tai jau 35-as aparatas, […]

9 lapkričio, 2020

Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Bibliografijos-informacijos skyrius (Aido g. 27) organizavo edukacinį seminarą „Mano kūnas – mano išimtis“ bibliotekos Senjorų […]