27 balandžio, 2022

Kauną dvi dienas drebino automobilių slalomo fiesta

Sekmadienį Kaune startavo šalies automobilių slalomo čempionatas, kurį šiemet sudarys šešių etapų lenktynės. Į pirmenybių atidarymo iškilmes atvyko 41 sportininkas, tačiau daugelis jų varžėsi ne vienoje klasėje. Tad pirmojo etapo varžybose teisėjams teko skelbti 68 startus.

O į čempionato uvertiūra tapusį tradicinį velykinį slalomą, vykusį lietingą šeštadienį, susirinko net 84 žilagalviai veteranai, dar neseniai įvairiose šalies ir užsienio trasose garsinę šalies automobilių sportą.

Abejas varžybas surengė Tarptautinė automobilių sporto veteranų asociacija (TASVA) drauge su Lietuvos automobilių sporto federacijos (LASF) senjorų komitetu, Lietuvos automobilių, Kauno automobilininkų bei Lietuvos „Porsche“ klubais.

Veteranams – išskirtinis dėmesys

„Puiki, įsimintina šventė, kurios neįmanoma nei praleisti, nei pamiršti“, – po varžybų džiaugėsi 87-erių automobilių sporto meistras Algirdas Rymonis.

Veteranas ir vėl didžiavosi iškovota taure, tačiau didžiausio dėmesio susilaukė garbingą 90-čio jubiliejų švenčiantis, vyriausias amžiumi velykinio slalomo dalyvis, Antanas Dailidė.

Jubiliatui įteiktas LASF garbės nario ženklas ir kiti apdovanojimai, o jį sveikino Kauno rajono meras Valerijus Makūnas, einantis LASF prezidento pareigas Egidijus Janavičius, LAK prezidentas Rolandas Dovidaitis, VšĮ „Promo events“ vadovas Darius Jonušis, TASVA direktorius Romualdas Mažuolis, buvę automobilių sporto meistro bendražygiai ir varžovai.

Tokiu pat ženklu apdovanotas ir kuklesnį 70-čio jubiliejų pažymintis Algimantas Glikas.

Pakili atmosfera persikėlė ir į slalomo aikšteles, o jas vienos pirmųjų išbandė moterys, kurios varžėsi dviejose grupėse. Savais automobiliais startavusių grupėje nugalėjo Rugilė Dailidaitė, aplenkusi Laimą Suchich ir Viktoriją Jakaitę, o organizatoriaus pateiktus automobilius geriausiai tramdė Evelina Dringelienė, Monika Štaraitė ir darsyk sėkmę bandžiusi V. Jakaitė.

Tapo tradicija kai veteranų slalome varžosi ir žmonės su negalia, kurie šįkart rungtyniavo irgi dviejose klasėse. Su rankinio valdymo automobiliais ir vėl nepralenkiamas buvo širvintiškis Algimantas Kojis, pranokęs Haroldą Tukaną ir Raimondą Dabužinską, o iš automobilius su daliniu rankiniu valdymu vairavusiųjų greičiausias buvo Povilas Valaskevičius, aplenkęs Vladą Juozą Petrauską ir Tadą Makūną.   

Aplodismentais sutikta dar viena velykinių slalomų naujovė – Ukrainoje, Zaporožėje daugiau nei prieš 40 metų pagaminti ZAZ 968 ir jo pirmtakas ZAZ 965 bei juos į trasą išvairavę veteranai.

Papuošti Lietuvos ir Ukrainos vėliavėlėmis istoriniai automobiliai priminė jų šalį gamintoją ir jos žmones karo žaizdų draskomoje Ukrainoje. O rūpestingų rankų puoselėjama technika atlaikė ne tik veteranų slalomo trasos vingius, bet ir šiemetinį Monte Karlo ralį.

Neatsitiktinai su ZAZ 965 pergalę šventė šio prestižinio ralio dalyvis vilnietis Tadas Vitkevičius, aplenkęs draugus ir varžovus Feliks Krivickij ir Evaldą Augutį.

Veteranai brangina buvusių savo kolegų ir varžovų atminimo taures, dėl kurių vyksta aštriausia kova.

Kauno rajono savivaldybės administracijos įsteigtą LASF garbės teisėjo Evaldo Čerškaus atminimo taurę iškovojo Albinas Andrašiūnas, ilgamečio LASF prezidento Sigito Alesiaus atminimo taure džiaugėsi laimėjęs ir savo grupės varžybas Alfredas Štaras, o vieno iš automobilių sporto pradininkų ir veteranų velykinio slalomo iniciatorių, sporto meistro Vidmanto Čiutelės atminimo taurė įteikta Algimantui Mozūraičiui.

Čempionato starte – nelengvas išbandymas

Ryte prasidėjusios šalies automobilių slalomo čempionato pirmojo etapo varžybos baigėsi tik vėloką sekmadienio vakarą. Mat kiekvienam sportininkui pirmenybių starte teko net po keturis važiavimus skirtingų konfigūracijų dviejose trasose, o tų startų, kaip jau minėta, būta net 68. Važiavimų laikus teisėjai sumavo.

Po lenktynių pakiliausios nuotaikos buvo Edvinas Sabalys iš „Slalomo akademijos“, kuris su BMW 323ti visas keturias trasas įveikė greičiausiai – per 5 min. 58,66 sek.

Edvinas ne tik vienintelis iš visų dalyvavusiųjų visas trasas įveikė greičiau nei per 6 min., bet ir gerokai išgąsdino slalomo vilkais, karaliais ir kitokiais skambiais epitetais tituluojamą didoką šios sporto šakos entuziastų būrį. Jis laimėjo ir OC (laisvosios) klasės varžytuves, beveik 10 sek. aplenkęs Karolį Šližauską su „Mazda MX-5“ ir ištikimą „Subaru Impreza“ automobiliui Vytį Pauliukonį, laimėjusį ir kelis prestižinius ralius „Aplink Lietuvą“.

Sabalys dominavo ir galiniais ratais (RWD) varomų automobilių klasėje, kur jo laikas buvo kiek kuklesnis – 6 min12,13 sek., tačiau to užteko, kad sau už nugaros paliktų Darių Morkūną su „Mazda MX-5“ ir pripažintą slalomo meistrą Alfredą Štarą, vairavusį tokį pat automobilį.

Automobilių, turinčių visų keturių varančiųjų ratų (AWD) pavarą gana ryškiai dominavo automobilių sportą ne iš nuogirdų pažįstantis 15min.lt žurnalistas Tomas Markelevičius, vairavęs „Toyota Yaris GR“.

Tomas pranoko tokį pat automobilį vairavusį antrąjį prizininką Martyną Kavaliauską ir trečiąją vietą užėmusį Praną Gustą su „Audi A3“.

Šios grupės nugalėtojas džiaugėsi ne tik pergale, bet ir šeimyninio dueto sėkme. Panevėžietis į Kauną atvyko kartu su žmona Rūta, 2020 m Lietuvos automobilių slalomo čempione, šią sporto šaką kultivuojančia jau šešis metus.

Rūta vairavo „Mitsubishi Colt“ ir kopė ant antrojo nugalėtojų pakylos laiptelio dailiosios lyties atstovių klasėje. Ji 8 sek. atsiliko nuo šios klasės nugalėtojos Justės Strups, vairavusios „Mazda MX-5“ ir ryškia persvara pranoko trečiąją prizininkę Augustę Rupšytę, į trasą išvairavusią „VW Golf“.

Markelevičienė su tuo pačiu „Colt‘u“ varžėsi ir priekiniais ratais (FWD) varomų automobilių klasėje, kur į priekį praleido tik tris vyrus – su tokiu pačiu automobiliu nugalėtoju tapusį Aurimą Margevičių, antrąją vietą laimėjusį Agnių Narbutą su „Honda Civic“ ir trečiąjį prizininką Ruslaną Filatovą, pasirinkusį „Honda CRX“ automobilį.

Beje, FWD klasė buvo gausiausia, joje varžėsi net 19 sportininkų.

Čempionato pirmojo etapo varžybų organizatoriai buvo tikrai svetingi, suteikę teisę slalomo trasoje išbandyti jėgas svečiams ir jaunimui.

Nemažiau atkali kova vyko ir komandinėje įskaitoje, kurioje dėl pirmųjų įskaitinių pirmenybių taškų varžėsi šešios ekipos.

Surinkusi 52 taškus čempionato atidarymo varžybas laimėjo „Ekroso“ komanda.

Antroje vietoje su 44 taškais liko Pakruojo automobilių sporto klubas, kuris tik vienu tašku pranoko kolegas ir varžovus iš „Slalomo akademijos“.

Po 33 taškus – Kauno autoklubo ir „Flameris racing“ taupyklėse, o Kupiškio auto-moto sporto klubo atstovai pelnė 18 taškų.    


24 kovo, 2023

Paskirtas finansavimai programos „Kūrybinės bendruomenių iniciatyvos: Mažosios Lietuvos kultūros sostinės“ projektams. Kaip skelbiama pranešime žiniasklaidai, 4 finansuotoms iniciatyvoms paskirstyta daugiau […]

22 kovo, 2023

Net ir draugiškiausias augintinis gali sukelti nemenkų problemų savo šeimininkams –pasitaiko, kad gyvūnai sužaloja svetimus žmones ar apgadina bei sunaikina […]

21 kovo, 2023

Fondų valdytojui „BaltCap“ priklausanti knygų leidybos ir prekybos grupė įgyvendina struktūrinę reorganizaciją: jungia UAB „ALG Knygynai“, valdančią knygynų tinklą „Pegasas“ […]

20 kovo, 2023

Perregimi audiniai, blizgučiais žėrintys siuvinėjimai, į stiliaus viršūnes vėl kopiantys džinsiniai audiniai ir pastaruoju metu itin išpopuliarėjusios „cargo“ stiliaus kelnės. […]

VSB specialistė Viktorija Sorė su mokyklos mokiniais Ąžuolu Soriu ir Fausta Griškevičiūte patekusiais į finalą
17 kovo, 2023

Kovo 17 dieną Zapyškio pagrindinėje mokykloje, Kauno rajone, įvyko paskutinis kamuolio žongliravimo konkurso „Mano laikas, mano draugai, mano futbolas“  atrankos […]

Alvito skyriaus dalyviai su savo mokytojais
17 kovo, 2023

Kovo 16 dieną kamuolio žongliravimo konkursas „Mano laikas, mano draugai, mano futbolas“ keliavo po Vilkaviškio rajoną ir aplankė keturias įstaigas […]

Karjeros specialistė Kristina Litvaitienė su mokiniais Normantu Dumčiumi ir Egle Bučinskaite patekusiais į finalą
16 kovo, 2023

Kovo 15 dieną Želsvos progimnazijoje įvyko dvidešimt antras kamuolio žongliravimo konkurso „Mano laikas, mano draugai, mano futbolas“ etapas, kuriame įsitraukė […]

15 kovo, 2023

Kovo 15 dieną į „Telia Play“ eterį sugrįžta rudenį prie ekranų žiūrovus prikaustęs televizijos realybės šou „Medžioklės sezonas“. Naujame energijos […]

14 kovo, 2023

Panašu, kad su šimtuoju gimtadieniu Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Botanikos sodą Kaune sveikina ir augalai: sodo oranžerijoje pražydo ypač retai […]

13 kovo, 2023

Ar kada nors teko susimąstyti, kokie traškučiai yra skaniausi? Žinoma, čia būtų sunku rasti vienintelį teisingą atsakymą, nes skirtingi žmonės […]

Matas Puplevičius ir Gabija Vilčiauskaitė
13 kovo, 2023

Savaitgalį Šiauliuose įvyko šių metų Lietuvos standartinių ir Lotynų Amerikos šokių čempionatas. Čempionato medaliai išdalinti šešiolikos amžiaus grupių sportininkams – […]

10 kovo, 2023

Kas yra prabangi mada? Natūralūs kailiai ir aukso papuošalai, o galbūt socialiniuose tinkluose išgarsėję „bjaurūs“ tėčio sportbačiai? Mados analitikė, tinklaraštininkė […]

10 kovo, 2023

Ekspertai sako, kad jau visai netrukus didžioji dalis pasaulio gyventojų įsikurs miestuose, kuriems prireiks dar labiau augti ir plėstis. Tačiau, […]

10 kovo, 2023

Dainų autorius ir atlikėjas, aktorius, dramaturgas ir režisierius Justas Tertelis visus jaunus ar senus kviečia į akustinį vakarą. Jo metu […]

8 kovo, 2023

Jau įsitikinome, kad peruvinė pipirnė yra tikrai maistingas ir naudingas mūsų organizmui supermaistas, šiais laikais nesunkiai pasiekiamas kiekvienam. Tačiau pasidomėkime […]

8 kovo, 2023

Kauno Jono ir Petro Vileišių mokykloje atidaryta Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro Okupacijų ir laisvės kovų muziejaus ir Valstybinio […]

Kauno Šv. Roko mokyklos nuotr.
7 kovo, 2023

Naujais mokslo metais darbą pradės aštuoni regioniniai specialiojo ugdymo centrai. Jie teiks kvalifikuotą pagalbą šalies mokykloms ir darželiams įgyvendinant įtraukties […]

7 kovo, 2023

El. laiškai apie paveldėtą Afrikos princo turtą ar neva avariją sukėlusį anūką jau seniai yra tapę sukčiavimo klasika. Tačiau pastaruoju […]

6 kovo, 2023

Reikšmingai prie šiuolaikinio Kauno veido formavimo prisidedančiame „Piliamiesčio“ kvartale dešiniojoje Neries krantinėje iškilo dar vienas naujas modernus gyvenamasis namas. Tęsdama […]

6 kovo, 2023

Šiuolaikinei visuomenei vis labiau remiantis informacinėmis technologijomis (IT) bei skaitmeninėmis inovacijomis, IT specialybės darbo rinkoje tapo labiausiai geidžiamos ir atveriančios […]