Klaipėdos valstybinė kolegija atnaujins infrastruktūrą: sieks geresnės studijų kokybės, plės mokslinę veiklą
Klaipėdos valstybinė kolegija ruošiasi modernizuoti infrastruktūrą. Vienoje miesto vietoje sukoncentruota ir atnaujinta studijų ir mokslo bazė leis paspartinti studijų kokybės augimą ir rinkos poreikius atitinkančių specialistų rengimą, mokslinės produkcijos augimą ir jos komercinimo galimybių plėtrą.
Tam įgyvendinti Klaipėdos valstybinė kolegija investuos valstybei priklausantį ir kolegijos valdomą nekilnojamą turtą, kurio bendra rinkos vertė – 8,75 mln. eurų. Projektą šiandien patvirtino Vyriausybė.
Investuodama nenaudojamą nekilnojamąjį turtą, kolegija planuoja sukoncentruoti veiklą vienoje Klaipėdos miesto vietoje – Bijūnų g. Prie šioje vietoje jau esamo kolegijos pastato ruošiamasi statyti naują priestatą, kuriame būtų įgyvendinamos inovatyvios ir tarpkryptinės bei aukštesnės pakopos studijos, įrengtos administracijos darbo vietos, biblioteka.
Modernizuota infrastruktūra galės naudotis norintieji studijuoti technologijų, inžinerijos, socialinių, verslo ir sveikatos mokslų sričių programas, esami kolegijos studentai, dėstytojai ir socialiniai partneriai.
Tikimasi, kad atnaujinta kolegijos infrastruktūra padės sukurti palankias sąlygas rinkos poreikius atitinkančių aukščiausios kvalifikacijos specialistų, mokslo tyrėjų rengimui.
Kolegija planuoja išplėsti ir mokslinių tyrimų bazę, modernizuodama ir didindama pajėgumus, skirtus įvairių mokslo sričių tyrimams. Sukūrus reikalingą mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros (MTEP) infrastruktūrą tikimasi, kad augs MTEP veiklos apimtys, įskaitant ir tarptautinius projektus, dalyvaujant tarptautinėse mokslinių tyrimų programose.
Tai aukštosios mokyklos tyrėjams padės parengti daugiau ir geresnės kokybės mokslinių publikacijų, vykdyti mokslo įrodymais grįstas studijas. Bus siekiama pritraukti ir daugiau aukšto tarptautinio lygmens tyrėjų.
Naujo kolegijos priestato statybas planuojama pradėti 2026 m.