15 gegužės, 2023
ELTA

Klausimų dėl išlaidų sulaukę Alytaus rajono konservatoriai jaučiasi nepagrįstai kaltinami

Alytaus rajono konservatoriai Danielius Jakubavičius bei jo sutuoktinė Jūratė Overaitytė-Jakubavičienė tikina, kad jiems mesti kaltinimai dėl galimo piktnaudžiavimo savivaldybės tarybos narių veiklai skirtomis lėšomis yra visiškai nepagrįsti. Politikai nurodo skaidriai naudojęsi gautomis išmokomis ir tinkamai už jas atsiskaitę. Todėl skandalo dėmesio centre atsidūrę politikai kol kas neketina trauktis iš Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) gretų.

Tuo metu vos praėjusią savaitę išplatinę griežtą partijos Prezidiumo poziciją, konservatoriai kol kas neketina imtis veiksmų dėl abejones sukėlusių politikų. Jakubavičiams nesitraukiant iš partijos, jų narystės klausimas gali būti keliamas TS-LKD Priežiūros komitete. Tačiau kol kas artimiausiu metu komitetas neplanuoja.

Tvirtina, kad mesti kaltinimai – nepagrįsti

Klausimai dėl Alytaus rajono savivaldybės tarybos narių išlaidų kilo po to, kai visuomenininkas Andrius Tapinas paskelbė, jog Jakubavičiai per mėnesį išleido 1,8 tūkst. eurų kurui ir nuvažiavo beveik 15 tūkst. kilometrų.

„Galiu mus visus pasveikinti – turim naują nacionalinį rekordą. Alytaus rajono tarybos narys TS-LKD atstovas Danielius Jakubavičius per vieną mėnesį kuro „pylėsi“ 34 kartus“, – šeštadienį savo „Facebook“ paskyroje rašė jis.

Abu Alytaus politikai mano, kad pastarosiomis savaitėmis išryškėjantys skandalai dėl galimo savivaldos politikų piktnaudžiavimo tarybos narių veiklai skirtomis lėšomis yra teisinio reglamento spraga, kurios, pasak jų, ilgus metus Seimas nesugebėjo sutvarkyti.

„Ar mes esame atsakingi už Seimo dešimtmečių padarytus niuansus? Susitraukė dabar visi ir nežino, ką sakyti – nuo prezidento pradedant. O mes dabar visi kalti“, – sakė D. Jakubavičius.

„Skambinkite Seimo nariams, klauskite, kodėl jie taip padarė įstatymą, o mes turime viską išsrėbti“, – sutuoktiniui antrino J. Overaitytė-Jakubavičienė.

Pastaroji nebuvo linkusi plačiau komentuoti kilusio skandalo, tačiau nurodė svarstanti kreiptis į teisininkus.

„Mesti kaltinimai, labai negražūs kaltinimai, kurie yra visiškai nepagrįsti. Ta pati mūsų merė tą patį darė. Kodėl jos nepatikrino?“ – kėlė klausimą Alytaus rajono tarybos narė.

„Taip, žinoma. Kodėl mes čia turime būti kalti be kaltės?“ – atsakė ji, klausiama, ar planuoja kreiptis į advokatus dėl galimų teisinių ginčų.

Tuo metu D. Jakubavičius neslėpė apmaudo dėl susiklosčiusios situacijos. Politikas tikina, kad buvo užsipultas be jokio pagrindo.

„Labai konservatoriai mylimi, aišku, pono Tapino. Jau ką, bet mus pirmiausiai puola. Dieve, dieve, tegul pasižiūri, kiek kuro kolegos visi kiti išnaudoja. Tai čia tikrai nesu Lietuvos rekordininkas, toli šaukia iki to“, – aiškino D. Jakubavičius.

„Jeigu kada skaudžiai kentėjau, tai tik per savo gerumą. Daugiau per nieką, nes kai esi negeras, tada visi sako „valio“, – apgailestavo jis.

Klausiamas apie gaunamas tarybos nario išmokas, konservatorius užtikrino, kad visas lėšas naudoja skaidriai, o ataskaitose matomi dideli degalų pirkimo kiekiai, anot jo, tik įrodo, kad tiek jis, tiek jo sutuoktinė aktyviai dirba su rajono gyventojais.

„Kiek mes investuojame į žmones ir lankomės pas juos, per kitus rajonus blaškomės – kad tik žmonėms būtų geriau“, – savo kanceliarinių išlaidų panaudojimo tikslus vardijo tarybos narys.

„Mano sąskaitoje gal 1000 eurų. Viskas. O tai pinigai, ane? Ir dvi senas mašinas turiu, bet jos dabar važiuoja dieną visur, per visą rajoną, bendrauju su rinkėjais“, – aiškino jis.

Trauktis iš partijos kol kas neketina: pasigenda aiškesnės vadovybės pozicijos

Klausiami, ar dėl kilusio skandalo ketina sekti kolegos iš Neringos pėdomis ir suspenduoti narystę konservatorių partijoje, politikai leido suprasti, kad neketina to daryti.

„Mano sprendimai bus tokie, kokie bus. Aš nenoriu komentuoti ir nenoriu kalbėtis apie kažkokias nesąmones“, – Eltai tepasakė J. Overaitytė-Jakubavičienė.

„Esu žmogus, ne vien partija viską lemia. Dievuliau, ką jie be mūsų darys. Sėdi susitraukę ir bijo ką pasakyti. Kažin, ką jie kitais metais be mūsų darys? Kas juos rinks, kas jiems padės išeiti į tą etaloną visą?“ – kėlė klausimą D. Jakubavičius.

Politikas akcentavo pasigendantis ir aiškesnės partijos vadovybės pozicijos.

„Vieno Tapino visa Lietuva pradėjo bijoti. Tegul prisipažįsta, kiek ir kas, kokių klaidų padarė, kaip viskas yra. Bet ne – ten dieviški visi yra. Aš nieko prieš Seimą ir Vyriausybę, ir partiją neturiu. Bet tegul pareiškia nuomonę“, – pažymėjo Alytaus rajono tarybos narys.

„Geriau padarė mus vagimis, nes jie bijo kitų metų rinkimų, bijo nuomonę išreikšti, kad pripažintų nors kuris kaltę“, – turėdamas omenyje Vietos savivaldos įstatymo spragas aiškino D. Jakubavičius.

Be to, konservatorius konstatavo, kad pastarieji skandalai ir visuomenininko A. Tapino vykdoma akcija atbaidys vietos politikus – anot jo, jau pastarųjų savivaldybių merų ir tarybų rinkimų metu buvo sudėtinga prikalbinti žmones kandidatuoti. Dabar, D. Jakubavičiaus teigimu, tai taps bene neįmanoma.

„Va dabar taip sukapojo savivaldą, įdomu, kas toje savivaldoje norės eiti į rinkimus. Taip jau sunkiai surinko šiokius tokius sąrašus per šių metų kovo rinkimus. Įdomu, kaip kitą kartą. Ką, Tapinas, būdamas ir kitais metais eidamas gal į prezidentus sutvarkys visą tą savivaldą ir eis visi savo noru?“ – klausė politikas.

Partija laikosi principingos pozicijos, tačiau kol kas konkrečių sprendimų nežada

Praėjusią savaitę kilus diskusijoms dėl švietimo, mokslo ir sporto ministrės Jurgitos Šiugždinienės išlaidų jai būnant Kauno tarybos nare, TS-LKD Prezidiumas išplatino poziciją, kurioje nurodė, kad konservatoriai laikysis principingos pozicijos ir išaiškėjus faktams apie galimą piktnaudžiavimą ar finansinių dokumentų klastojimą imsis griežčiausių veiksmų – šalins tokius politikus iš partijos arba suspenduos jų narystę TS-LKD.

Klausiamas apie konkretų Alytaus rajono konservatorių atvejį, TS-LKD vykdantysis sekretorius Martynas Prievelis Eltai nurodė, kad partijos laikysena ir šioje situacijoje išlieka tokia pati.

„Partijos Prezidiumas yra pasisakęs, kad narytės stabdymas arba šalinimo iš partijos sprendimai bus taikomi ir kitiems partijos nariams, jeigu paaiškėtų dokumentų klastojimo, nepotizmo ar panašios korupcinio pobūdžio praktikos“, – Eltai aiškino M. Prievelis, pažymėdamas, kad kiekvienos savivaldybės atvejį reikia vertinti individualiai.

Anot jo, dėl ateities partijoje sprendimus turėtų priimti arba patys Jakubavičiai, arba TS-LKD Priežiūros komitetas.

„Dėl narystės partijoje stabdymo – sprendimą gali priimti patys nariai arba, jeigu yra poreikis, sprendimą pašalinti gali priimti Priežiūros komitetas“, – nurodė M. Prievelis.

Visgi, atrodo, jog partija kol kas esminių sprendimų priimti neketina – kaip Eltai nurodė TS-LKD frakcijos Seime atstovė Raminta Keršytė, kol kas artimiausiu metu nėra planuojama šaukti Priežiūros komiteto posėdžio, o partijos skyriams yra rekomenduojama vadovautis Prezidiumo priimta pozicija.


29 rugsėjo, 2023

Daugiau nei pusė Lietuvos gyventojų palaiko mokytojų planus streikuoti, beveik penktadalis nuomonės šiuo klausimu neturi, rodo naujienų agentūros BNS užsakymu […]

29 rugsėjo, 2023

Širdies ir kraujagyslių ligos išlieka pagrindine mirties priežastimi Lietuvoje. Rugsėjo 29-ąją minint Pasaulinę širdies dieną, medikai ir sveikatos apsaugos įstaigų […]

29 rugsėjo, 2023

Praėjusiai metais daugiausiai pelno Lietuvoje gavo Vilniaus biotechnologijų UAB „Thermo Fisher Scientific Baltic“ – 626,5 mln. Eur, praneša „Verslo žinios“. […]

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas Andrius Navickas. Andriaus Ufarto (ELTA) nuotr.
29 rugsėjo, 2023

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos (LŠDPS) pirmininkas Andrius Navickas neabejoja, kad penktadienį prasidėjęs pedagogų streikas išaugins jo vadovaujamos organizacijos gretas. […]

Andrius Mazuronis. ELTA / Andrius Ufartas
29 rugsėjo, 2023

Darbo partijos pirmininkas Andrius Mazuronis tikina, kad jam gaila dėl to, jog ketvirtadienį Seimas atmetė „darbiečių“ siūlymą taikyti gyventojų pajamų […]

29 rugsėjo, 2023

Traukiantis tradicinių pašto paslaugų poreikiui ir keičiantis klientų siuntimo įpročiams, Lietuvos paštas praneša pertvarkantis laiškininkų tinklą. Dėl šios priežasties bus […]

Atsisiųsti Vilnius, 2023 m. Rugsėjo 26 d. (ELTA). Seime demokratai susitiko su pedagogų profsąjungų pirmininkais Egidijum Milešinu ir Andriumi Navicku. Egidijus Milešinas. ELTA / Dainius Labutis
28 rugsėjo, 2023

Švietimo ir mokslo profesinės sąjungos pirmininko Egidijaus Milešino teigimu, su švietimo ministerija priimtus susitarimus dėl mokytojų atlyginimo didinimo, klasių mažinimo […]

Piketas „Stabdykime Gyvenimo įgūdžių ugdymo programą: NE ideologijai švietime!“. ELTA / Dainius Labutis
28 rugsėjo, 2023

Kelios dešimtys Nacionalinės tėvų ir šeimų asociacijos atstovų ketvirtadienį susirinko prie Seimo protestui dėl Gyvenimo įgūdžių ugdymo programos. Asociacija ragino […]

28 rugsėjo, 2023

Nors vis dar džiugina šilti orai, sparčiai artėjančio šaltojo sezono pradžią pranašauja trumpėjančios dienos. Vairuotojams tai reiškia, kad vis daugiau […]

28 rugsėjo, 2023

Nepaisant to, kad net 86 proc. Elektroninių valdžios vartų portalo naudotojų teigiamai vertina teikiamas paslaugas, Valstybės kontrolei atlikus auditą, nustatyta, […]

Padangų gaisras Alytuje
27 rugsėjo, 2023

Po 2019 m. Alytaus padangų perdirbimo įmonėje „Ekologistika“ kilusio gaisro, kurio metu į aplinką pateko įvairių teršalų, atliktas biomedicininis tyrimas […]

27 rugsėjo, 2023

Šiaurės Europos šalyse nuo praėjusių metų pastebėtas naujas kibernetinio sukčiavimo būdas jau fiksuotas ir Lietuvoje. Įsilaužėliai, naudodami nutekintus e. pašto […]

27 rugsėjo, 2023

Vasariški orai nesitęs amžinai – metas ruošti savo garderobą šaltajam sezonui, kuris šiemet dvelkia unikaliu stiliumi. Nuo „oversized“ paltų iki […]

26 rugsėjo, 2023

Prezidentas Gitanas Nausėda Žydų genocido atminimo dienos proga įteikė Žūvančiųjų gelbėjimo kryžius asmenims, kurie, nepaisydami mirtino pavojaus sau ir šeimai, […]

Gediminas Šimkus. ELTA / Josvydas Elinskas
26 rugsėjo, 2023

Lietuvos banko (LB) valdybos pirmininkas Gediminas Šimkus tvirtina, kad dabar esanti nekilnojamo turto (NT) apmokestinimo sąranga šalyje yra gera, tačiau […]

LSDPS nuotr.
26 rugsėjo, 2023

Švietimo darbuotojų profsąjungos pirmininkas Andrius Navickas sako, kad nuo penktadienio streikuoti pradėsiantiems mokytojams bus kompensuojamas dėl protesto negautas darbo užmokestis. […]

Gabrielius Landsbergis. ELTA / Dainius Labutis
26 rugsėjo, 2023

Konservatorių pirmininkas Gabrielius Landsbergis prastai vertina kai kurių Seimo narių, įskaitant ir dalies partiečių, sprendimą nenurodyti turėtos priklausomybės Komunistų partijai. […]

Į Armėniją iš Kalnų Karabacho atvyko 13 350 pabėgėlių. EPA-ELTA nuotr.
26 rugsėjo, 2023

Antradienį Armėnija pranešė, kad iš Kalnų Karabacho, separatistinio etninių armėnų gyvenamo anklavo, kuriame Azerbaidžanas praėjusią savaitę surengė žaibišką puolimą, į […]

Regionunaujienos.lt nuotr.
26 rugsėjo, 2023

Nors šiemet džiugina išties vasariškas rugsėjis, neišvengiamai artėja šaltesni orai ir šildymo sezonas. Jo metu kiekvienais metais padaugėja patalpose kylančių […]

Seimo narys Tomas Tomilinas
25 rugsėjo, 2023

Europos parlamento (EP) žaliųjų frakcijos parengtoje studijoje apie potencialų progresyvų turto apmokestinimą Europos Sąjungos (ES) šalyse tvirtinama, kad Lietuvai įvedus […]