Lietuvos ir Japonijos ministrai pasirašė bendradarbiavimo memorandumą

Japonijoje besilankantis Lietuvos energetikos ministras Rokas Masiulis šiandien (kovo 1 d.) su Japonijos ekonomikos, prekybos ir pramonės valstybės ministru Yosuke Tanagi pasirašė memorandumą dėl bendradarbiavimo naudojant branduolinę energetiką taikiems tikslams.
Šiuo bendradarbiavimo memorandumu susitarta keistis informacija ir nuomonėmis apie branduolinės energetikos plėtrą, dalintis patirtimi apie branduolinės saugos, avarinės parengties ir reagavimo priemonių pagerinimą, kurių yra imtasi po avarijos Fukušimos Daiči branduolinėje elektrinėje, tęsti bendradarbiavimą žmogiškųjų išteklių srityje, taip pat skatinti abiejų šalių akademinės bendruomenės ir pramonės specialistų bendradarbiavimą.
Japonijos ekonomikos, pramonės ir prekybos ministerija nuo 2013 metų skiria finansavimą veikloms, susijusioms su branduolinės energetikos bei šios srities žmogiškųjų išteklių plėtra Lietuvoje ir Baltijos šalyse. Periodiškai rengiamos konferencijos, mokomieji seminarai ir kursai branduolinės energetikos specialistams Lietuvoje ir Japonijoje.
„Noriu padėkoti Ekonomikos, prekybos ir pramonės ministerijai už bendradarbiavimą energetikos srityje. Lietuvai tai itin svarbu. Šiandien pasirašytas susitarimas leis stiprinti mūsų branduolinės energetikos ekspertų gebėjimus, didinti žmonių supratimą apie branduolinę energetiką ir jos saugą“, – kalbėjo energetikos ministras R. Masiulis.
Energetikos ministras R. Masiulis taip pat pabrėžė, kad Lietuva nori plėsti bendradarbiavimą su Japonija ir kitose energetikos srityse. Pavyzdžiui, kartu su Japonijos kompanijomis ir moksliniais institutais bendradarbiauti plėtojant SGD technologijas Lietuvoje. Tai padėtų Lietuvai tapti regioninės SGD rinkos lydere.
„Be to, Japonija turi daug patirties hidroakumuliacinių elektrinių srityje. Mes norėtume geriau susipažinti su šia patirtimi ir ją panaudoti Kruonio hidroakumuliacinėje elektrinėje. Tuo tarpu Lietuvos bendrovės turi kompetencijos saulės energetikos srityje, sėkmingai įgyvendinami projektai Azijos šalyse. Labai džiaugtumėmės galėdami pasiūlyti savo technologijas ir Japonijoje“, – sakė R. Masiulis.
Bendradarbiavimo memorandumą galima rasti čia.