15 lapkričio, 2022

Lukiškių kalėjime vykstantis muzikos festivalis „8 Festival” nominuotas net dviejuose tarptautiniuose festivalių apdovanojimuose

„8 Festival“ akimirka Lunatikų nuotrauka - R. Šeškaitis

Geros naujienos ir džiugi žinia Lietuvos muzikos industrijai – šiais metais Lukiškių kalėjime pirmą kartą vykęs festivalis „8 Festival“ nominuotas net dviejuose tarptautiniuose apdovanojimuose. Jungtinės Karalystės festivalių apdovanojimuose („UK Festival Awards“) naujas festivalis Vilniaus mieste atrinktas į finalinį šešetą kaip Geriausias užsienio festivalis („Best Overseas Festival“), o Europos festivalių apdovanojimuose („European Festival Awards“) pretenduoja net į dvi kategorijas – Geriausias naujas muzikos festivalis Europoje („Best New Festival“) ir Geriausias mažas muzikos festivalis Europoje („Best Small Festival“).

Šios nominacijos yra didelis pasiekimas naujam festivaliui Vilniuje, Lietuvai ir visam regionui. Tai padės į sostinę prisivilioti dar daugiau aktualių muzikos žvaigždžių ir tikrų muzikos mylėtojų iš kitų šalių. Nauja Lukiškių kalėjimo versija yra labai svarbi šio plano ir dėlionės dalis. Čia esanti moderni scena ir muzikos bendruomenė kelia didžiulį tarptautinės muzikos industrijos susidomėjimą, yra itin patraukli atlikėjams iš užsienio ir skatina muzikinį turizmą, kuris iki šiol Lietuvoje nebuvo labai reikšmingas.

Jungtinės Karalystės festivalių apdovanojimai vyksta nuo 2004-tųjų ir vertina organizatorių darbą, festivalių kokybę bei atlikėjų atsiliepimus. Kiekvienais metais komisija ir festivalių lankytojai atiduoda savo balsus festivalio internetiniame puslapyje už savo favoritus net devyniose kategorijose, tarp kurių – Geriausias užsienio festivalis („Best Overseas Festival“). Laimėtojai šiemet bus paskelbti gruodžio 6 dieną Mančesteryje, specialios apdovanojimų ceremonijos metu. „8 Festival” organizatoriai planuoja dalyvauti šioje ceremonijoje, kurioje bus visi Jungtinės Karalystės festivaliai ir muzikos profesionalai iš kitų šalių. Šią apdovanojimų ceremoniją ves garsus airių komikas Andrew Maxwellas. Paskutinį kartą šį apdovanojimą dėl kurio varžosi naujas lietuviškas festivalis pelnė Vengrijoje vykstantis „Sziget“ festivalis.

Tik praėjusią vasarą ir prieš pat karą Ukrainoje pradėtas „8 Festival“ pateko į finalinį sąrašą po viešo bei festivalių industrijos atstovų balsavimo. Šiais metais toje pačioje kategorijoje atrinkti dar penki finalininkai: jau minėtas „Sziget“ Vengrijoje, „Altitude Comedy Festival“ Austrijoje, „AMP Lost and Found“ Maltoje, „Dimensions“ Kroatijoje ir „Snowbombing“ Austrijoje. Visi šie festivaliai labai skirtingi ir savaip verti atskiro dėmesio. Tai bus pirmas kartas istorijoje, kada šių apdovanojimų ceremonija persikelia į Mančesterį. „Po labai sunkaus laikotarpio visai industrijai labai svarbu padėkoti daugybei žmonių – nuo organizatorių iki savanorių – jie kuria grožį tiek mažuose, tiek šimtą tūkstančių lankytojų skaičiuojančiuose renginiuose ir festivaliuose. Nekantraujam susitikti su visais šių metų nominantais Mančesteryje“, – komentuoja Mančesterio meras Andy Burnhamas.

Geriausias naujas festivalis Europoje? 

Europos festivalių apdovanojimai – dar didesnį svorį ir vertę turinti platforma ir ceremonija, kurioje vertinami įvairūs viso žemyno festivaliai. Nuo pat įkūrimo 2009-taisiais, šie apdovanojimai buvo skirti pripažinti ir pagerbti muzikos industrijos pasiekimus. Apdovanojimai 16-koje kategorijų pripažįsta geriausius, vertina organizatorių darbą, festivalius ir profesionalus, kurie veda visą muzikos industriją į priekį. „8 Festival“ yra visiškai naujas festivalis Europoje. Šis festivalis ir #mybloodyfestival kokybė jau dabar sulaukė daug pagyrų iš įtakingų muzikos agentų ir didžiųjų Europos festivalių. Naujas ir modernus muzikos festivalis „8 Festival” atrinktas į Geriausių mažų festivalių kategoriją ir taip pat sieks Geriausio naujo festivalio Europoje titulo. Istorinis pasiekimas ir net dvi nominacijos. Ši nominacija naujam festivaliui sostinėje svarbiausia ir už ją tikrai verta balsuoti. Praėjusį kartą tokius apdovanojimus namo parsivežė „Jazz In The Park“ festivalis Rumunijoje ir organizacijos „Exit“ produktas – „No Sleep Festival“ festivalis Serbijoje.

Šiemet apdovanojimų ceremonija pirmą kartą po pandemijos vyks sausio 18 d. Groningene, Olandijoje. Laimėti Geriausio naujo festivalio Europoje titulą šiemet pretenduoja net 15 naujų festivalių Europoje. Visi jie yra nauji tarptautinės festivalių šeimos nariai ir prasidėjo tik 2022 metais. Muzikos mylėtojai Lietuvoje, prisiekę melomanai ar festivalių lankytojai už savo favoritus raginami balsuoti internetu. Kiekvienas balsas šiuose apdovanojimuose svarbus. Tarptautinė komisija ir įtakingi industrijos veikėjai nuspręs šių metų Europos festivalių apdovanojimų favoritus.

„Vilniaus miestui reikėjo naujo ir modernaus muzikos festivalio, kuriame išskirtinė programa, unikali vieta ir nuotaika yra svarbiausios #mybloodyfestival dalys. Didžiulė garbė ir atsakomybė būti nominuotiems tokiuose apdovanojimuose. Mūsų scena kyla į viršų, tapo vieninga ir graži. Lietuvos atlikėjai vis dažniau skrodžia pasaulį ir kasdien ryškėja. Muzikinis turizmas nėra išgalvotas dalykas ar viešųjų ryšių triukas. Tarptautinis muzikos verslas ir festivalių industrija visame pasaulyje yra labai didelis, platus ir dinamiškas verslas.

Lietuvoje nėra idealaus festivalio, turbūt labai nedaug tokių yra ir pasaulyje. Tokios nominacijos jau po pirmųjų festivalio metų yra gražus pasiekimas, bet čia tik pradžia. Kad laimėtume, reikia jūsų balsų. Prašom nepagailėti laiko ir atiduoti savo balsą. Konkurentai rimti ir dideli. Mes – naujas produktas, nauja gyvos muzikos ir talentų mainų platforma. Norime ir siekiame būti kiečiausia muzikinė scena Baltijos šalyse. Kaip bepasuksi, čia labai didelis įvertinimas visai komandai, kalėjimui, lietuviškai scenai ir Vilniaus miestui“, – sako „8 Days A Week” partneris Martynas Butkevičius.

Šiuose apdovanojimuose vertinami ne tik festivaliai, bet ir geriausi nauji atlikėjai. Paskutinį kartą toks titulas atiteko superžvaigždei Billie Eilish, šiemet tarp pretendentų – šių metų „Mercury“ prizo laimėtoja Little Simz, airiai „Inhaler“ (jie dėl pandemijos taip pat buvo priversti atšaukti savo pasirodymą Lukiškių kalėjime), sparčiai kylantis britai „Yard Act“, elektronikos talentas „Fred Again“ ir kiti šiuo metu madas muzikoje diktuojantys vardai, kurių, tikėtina, greitai sulauksime ir Baltijos šalyse.

Vis garsiau skamba muzika atgaivintame Lukiškių kalėjime, kuris pakeitė savo emociją, paskirtį ir pradėjo naują pasakojimą. Trijų dienų miesto festivalis „8 Festival“ Lukiškių kalėjimo komplekse šią vasarą pirmą kartą vyko su tokiomis žvaigždėmis kaip „Moderat“, „Viagra Boys“, „Sleaford Mods“, „Balthazar“, Yves Tumor ir kitais. Čia taip pat praėjusį sezoną gyvai pasirodė „Jungle“, „Mercury“ prizo laimėtoja Arlo Parks, norvegų muzikos fėja AURORA, australų muzikos fenomenas Tash Sultana ir daug kitų. Nors dėl pandemijos, karo Ukrainoje ir rimtų asmeninių atlikėjų problemų teko atšaukti keletą festivalio kozirių, festivalis įvyko ir turės tąsą. Tokios stiprios muzikos programos joks kitas Lietuvos festivalis istorijoje dar neturėjo. Kitais metais šis festivalis taip pat planuojamas kalėjimo teritorijoje ir vyks birželio 16-18 dienomis. Pirmieji vardai iš užsienio bus paskelbti jau labai greitai.

Festivalis be palapinių miesto centre, istorinis paveldo objektas, pasaulines scenas besimatuojantys vardai, skirtingos meninės veiklos, instaliacijos, analogų pasaulyje neturinti festivalio lokacija buvo pastebėta užsienio svečių, kritikų ir žurnalistų. Festivalio tapatybę kūrė šios kartos balsai, kritikų numylėtiniai, elektronikos, postpanko, eksperimentinės muzikos ir tikro rokenrolo šaukliai. Daugiau nei 3000 unikalių lankytojų iš visos Europos ir vietinė melomanų publika. Dėmesys atlikėjams taip pat pažymėtinas – grįžtamasis ryšys iš užsienio ir Lietuvos atlikėjų yra labai svarbus ir reikalingas. Kalėjimo istorija, gyvybinga infrastruktūra, gera atmosfera, kokybė ir išskirtinė programa šį festivalį išskiria iš kitų. Tai pabrėžė visi pirmojo festivalio atlikėjai, kuriems tai buvo nepamirštama ir unikali patirtis.

„8 Days A Week” ragina atiduoti savo balsą ir taip padėti lietuviškam festivaliui kovoti su geriausiais Europoje. Balsuoti Europos festivalių apdovanojimuose galima iki pat gruodžio 7 dienos adresu internete: https://www.surveymonkey.com/r/efavoting2022. Galutinis finalininkų sąrašas bus paskelbtas internete po viešo balsavimo ir įtakingos komisijos verdikto gruodžio 16 dieną.


28 sausio, 2023

Jubiliejinė didžiausia Baltijos šalyse turizmo paroda ADVENTUR 2023 atidaryta skambiu akordu – penktadienį įteikti „Turizmo sėkmingiausiųjų 2022“ apdovanojimai. Jau aštuonioliktą […]

Jussi Tiainen nuotr.
28 sausio, 2023

Vienoje svarbiausių Suomijos šiuolaikinio meno erdvių – parodų centre „Kohta“ Helsinkyje – pristatoma lietuvių fotomenininkės Violetos Bubelytės kūryba jungtinėje parodoje „Itsekuva“ kartu […]

27 sausio, 2023

Lazdynų daugiafunkcio komplekso statyba oficialiai baigėsi – Vilniaus miesto savivaldybė gavo Statybos inspekcijos patvirtintą statybos užbaigimo aktą, o tai reiškia, […]

27 sausio, 2023

Didžiulio mokyklų susidomėjimo sulaukęs lauko klasių projektas bus tęsiamas ir šiemet. Startavus projektui pernai savivaldybei pavaldžiose ugdymo įstaigose įrengtos 35 […]

27 sausio, 2023

Vidaus reikalų ministerija (VRM) panaudos pagrindais laikinai perduoda Kultūros ir sporto rūmų patalpas Vilniaus m. savivaldybės viešajai įstaigai (VŠĮ) „Active […]

S. Žiūros nuotr.
26 sausio, 2023

Tradiciniai, jau 25-ieji, „Šv. Kristoforo“ apdovanojimai šiemet tapo Vilniaus 700-ojo jubiliejaus šventės dalimi. Tarp vienuolikos apdovanotųjų – net šeši, nominuoti […]

Žemaitijos kaimo ekspozicija. Muziejusalka.lt nuotr.
25 sausio, 2023

2023-aisiais, kaip ir ankstesniais metais, Kultūros ministerijai pavaldūs muziejai kiekvieną paskutinį mėnesio sekmadienį kviečia lankytojus apžiūrėti savo nuolatines ekspozicijas nemokamai. […]

25 sausio, 2023

Pasitinkant 700 metų sukaktį, šia neeiline proga Kaunas ruošia sostinei ypatingą dovaną. Drauge su grupe „Baltasis Kiras“ sukurta daina „Vilniau“ […]

25 sausio, 2023

Nors kiekvienais metais eismo saugumo užtikrinimui pritaikoma įvairių naujovių, vairuotojai vis labiau drausminami, tačiau kai kurios tendencijos išlieka neraminančios. Statistiniai […]

25 sausio, 2023

Mokslininkai teigia, kad pirmą kartą Vilniaus vardas buvo užrašytas kunigaikščio Gedimino laiškuose, kuriuos jis 1323 m. siuntė į aplinkinius miestus. […]

J. Vaičikonio nuotr.
25 sausio, 2023

Sausio 29 d. į Panevėžio muzikinio teatro sceną grįžta Johano Štrauso operetė „Vienos kraujas“. Pirmą kartą spektaklį diriguos Martynas Bražas, […]

Varšuvos karalių pilies muziejaus nuotr.
25 sausio, 2023

Pirmadienį Varšuvos karalių pilies muziejuje, minint 160-ąsias sukilimo metines, buvo atidaryta paroda „Meilė ir pareiga. 1863–1864 metų sukilimas“. Svarbią šios […]

24 sausio, 2023

Kempteno miesto muziejuje sausio 20 d. atidaryta fotografo Kazio Daugėlos paroda „Laikinas prieglobstis. Kasdienybė Kempteno stovykloje 1945–1949 m.“ (Zuflucht auf […]

24 sausio, 2023

700-ojo gimtadienio proga sostinėje šiandien vykstančioje tarptautinėje konferencijoje „Champion Cities Summit 2023″ Vilniui už paramą Ukrainai suteiktas Prezidento Volodymyro Zelenskio […]

24 sausio, 2023

Sausio 24 d., Vilniuje, sostinės jubiliejaus išvakarėse vyko tarptautinė konferencija „Champion Cities Summit 2023: Champions Think Bold“. Europos miestų merai, […]

S. Benetis ir meras V. Grubliauskas, Aurimo Pociaus nuotr.
24 sausio, 2023

Literatūrinė Ievos Simonaitytės vardo premija iškilmingai įteikta Sigitui Benečiui už novelių knygą „Apgaulė“ tradiciškai per rašytojos minimą gimtadienį sausio 23 […]

23 sausio, 2023

Jau visai netrukus, sausio 25 dieną, Vilnius švęs savo garbingą 700 metų jubiliejų. Gimtadienio proga vilniečius ir miesto svečius džiugins […]

22 sausio, 2023

Šiandien minimos 160-osios metinės, kai Varšuvoje prasidėjo sukilimas prieš Rusijos imperijos valdžią, greitai išsiplėtęs ir visoje Lietuvoje. Atsiliepę į LR […]

R. Dačkaus nuotr.
22 sausio, 2023

Sekmadienį Vilniaus Rasų kapinių koplyčioje paminėtos 1863-1864 m. sukilimo 160-osios metinės, kurio metu buvo pagerbti sukilimo vadai ir dalyviai. Respublikos […]

21 sausio, 2023

Trakų viešojoje bibliotekoje sausio 12 d. vyko Regimanto Dimos knygos „Žavingasis šunsnukis. Lietuviškoji J. Pilsudskio biografija“ pristatymas. Tai penktoji autoriaus […]