12 rugsėjo, 2023
ELTA

M. Drobiazko kreipėsi į Pilietybės reikalų komisiją: nedalyvauju propagandinėje veikloje, su vyru nešam kultūros ir gėrio šviesą

„Liepsnojantis Kalėdų ledas 2012": Povilas Vanagas ir Margarita Drobiazko. Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.

Ledo šokėja Margarita Drobiazko siūlymus panaikinti jai išimties tvarka suteiktą Lietuvos Respublikos pilietybę vadina „raganų medžiokle“ ir nurodo, kad nedalyvauja Rusijos propagandinėje veikloje.

Tai M. Drobiazko nurodo viešame laiške, adresuotame ketvirtadienį ketinančiai posėdžiauti Pilietybės reikalų komisijai.

„Aš nedalyvauju „propagandiniame“ veiksme, kaip jį pavadino vienas asmuo. Kartu su savo vyru, ledo partneriu ir nesavanaudišku Lietuvos patriotu Povilu (Vanagu – ELTA), nešam kultūros ir gėrio šviesą, kiek tik galim, aš ir jis“, – išplatintame laiške teigia M. Drobiazko.

„Jei dabar, norint išsaugoti Lietuvos pasą, man bus pasiūlyta atsisakyti dalies savo šeimos, šalies, kuri nuo vaikystės buvo mano Tėvynė, profesijos ir ištikimų draugų, akivaizdu, kad tai – ne mano kelias, nes tai būtų išdavystė. Taip man sako mano sąžinė, kurios balsu sekiau ir toliau seksiu šio gyvenimo pergalių ir tragedijų kaleidoskope, nepaisant prasidėjusios naujos raganų medžioklės, apie kurią man regis jau buvome visi pamiršę“, – nurodo Rusijoje gyvenanti šokėja.

M. Drobiazko nurodo nutarusi pasikreipti į Pilietybės reikalų komisiją, tikėdama, kad ji ir veikiantys komisijoje nori matyti „Lietuvą kaip visais atžvilgiais laisvą, apsišvietusią, išsivysčiusią šalį, kurioje laikomasi įstatymų ir kurios piliečiams užtikrinama laisvė turėti savo požiūrį ir elgtis pagal savo sąžinę (…)“.

„Meilės Lietuvai patentas priklauso Lietuvos žmonėms, bet jis nepriklauso jokiai politinei partijai, judėjimui ar asmeniškai jokiam lietuviui. Kiekvienas myli savo šalį taip, kaip mano esant teisinga. Ir jei šios meilės vektoriai nesutampa, tai nereiškia, kad vienas vektorius yra absoliučiai teisingas, o kitas – absoliučiai neteisingas. Tai ir yra laisvos visuomenės ir laisvos šalies, kokia, noriu tikėti, yra Lietuva, grožis. Tačiau, man atrodo, šiandien ne visi tai supranta ir priima”, – rašė M. Drobiazko.

Čiuožėja nurodo nesanti politikė, todėl susilaiko nuo politinių situacijos vertinimų. Visgi, primindama savo ilgametę profesinę patirtį, M. Drobiazko pažymi, kad kartu su sutuoktiniu ir šokių partneriu Povilu Vanagu neprisidėjo prie politinių manifestacijų.

„Kaip ir visus šiuos 17 metų, taip ir šiandien, mūsų veikloje nebuvo ir nėra jokių politinių manifestų. Ir nesuprantu, kodėl šiandien staiga dalyvavimas 0+ kategorijos pasakoje „Šecherezada“ ar „Miegančioji gražuolė“ tapo grėsme Lietuvos Respublikos saugumui“, – stebėjosi ji.

„Lietuvos saugumo tarnybos specialistai pateikė išvadą – ši mano veikla nekenkia Lietuvai. Galbūt jie pritaria šiai veiklai, galbūt ne. Tačiau priimdami sprendimą jie vadovavosi faktais ir profesionalumu, o ne momentinėmis emocijomis“, – pažymėjo ledo šokėja.

Pateikė klausimus Pilietybės reikalų komisijai: klausia, ar nėra pilnateisė Lietuvos pilietė

Kreipimesi į Pilietybės reikalų komisiją, M. Drobiazko pateikia eilė, pasak jos, ir teisinių, ir emocinių klausimų. Tikėdamasi profesionalaus ir nešališko įvertinimo, šokėja klausia, kodėl Lietuvos institucijos kalba tik apie jai suteiktos pilietybės panaikinimą, ar šiuo atveju nėra pažeidžiama Lietuvos Konstitucija.

„Teisiniai yra šie: argi visi Lietuvos piliečiai nėra lygūs prieš įstatymą?! Jei jie lygūs, tai kaip gali būti baudžiamas vienas šokių poros partneris, o kitas – ne? Ar galima atimti pilietybę iš manęs, neatėmus pilietybės iš Povilo, mano vyro ir nuolatinio partnerio visuose spektakliuose? Ar aš nesu pilnateisė Lietuvos pilietė? Ar aš turiu visą gyvenimą įrodinėti, kad esu sąžininga pilietė, o Povilas, Lietuvos pilietis, neprivalo to daryti? Ar Lietuvos piliečiai skirstomi į kategorijas ir klases, turinčias skirtingas pareigas, susijusias su jų pagrindinėmis teisėmis? Ar tai nepažeidžia Lietuvos Konstitucijos? Tikiuosi, kad profesionalų ir nešališką atsakymą į tai pateiks Pilietybės komisija“, – laiške klausimus vardijo M. Drobiazko.

„Antrasis teisinis klausimas: kaip suprantu, esu kaltinama dėl viešai neišreikštos savo politinės pozicijos, bet ar pagal Lietuvos Konstituciją neturiu teisės neišreikšti savo pozicijos, jei negaliu, nenoriu ar nesu tam pasirengusi?” – tęsė ji.

Tuo metu kalbėdama apie emocinį situacijos vertinimą, M. Drobiazko pateikė savo požiūrį į Rusijos vykdomą karą Ukrainoje.

„Tai, kas dabar vyksta tarp Rusijos ir Ukrainos, yra labai skaudu. Tragedija milijonams žmonių ir šeimų. Rusija yra mano tėvo Tėvynė, Ukraina – mano motinos Tėvynė. Visur yra giminių ir artimų žmonių, kurie kenčia ir kurių kančia kasdien pripildo mano širdį“, – rašoma rašte.

„Nesuprantu ir jokiu būdu nepriimu kaip normos to, kad politikai iš mano vyro Tėvynės, kurią taip pat myliu ir kurioje taip pat turiu daug giminių ir draugų, nurodinės man, kaip, ką, kada, kur ir kiek turiu mylėti. Nuoširdžiai tikiu, kad abiejose konflikto pusėse esantiems žmonėms reikia emocinės paramos, kad jie nenuslystų į gyvulišką neapykantą vienas kitam, nesvarbu, ar ji būtų pagrįsta, ar išprovokuota propagandos“, – akcentavo ji.

Viliasi, kad situacijos vertinimas nebus pagrįstas tiesioginėmis politinėmis ambicijomis

Ledo čiuožėja savo laišką baigia vildamasi, kad jos kreipimąsi perskaitę žmonės susidarys asmeninį, „o ne iš išorės primestą vertinimą, pagristą tiesioginėmis politinėmis ambicijomis“.

„Paaiškėjo, kad, anot šiandien mane smerkiančių, buvau „pusiau pilietė“ visus tuos metus, kai su Povilu gynėme Lietuvos garbę sporto arenose, kai trispalvė buvo keliama ant prestižiškiausių stiebų ir kai salėse skambėjęs Lietuvos himnas sukeldavo pasididžiavimo ašaras tiek Povilui, kuris visada stovėdavo šalia manęs ant pakylos, tiek kitiems lietuviams“, – rašė M. Drobiazko.

„Atėmus iš manęs ir Povilo už tai gautus apdovanojimus ir net pasą, niekas neištrins mūsų nuopelnų iš Lietuvos istorijos ir neišplėš meilės iš žiūrovų širdžių“, – apibendrino ji.

ELTA primena, kad Seimo nariai inicijavo Lietuvos pilietybės panaikinimą M. Drobiazko ir dėl to kreipėsi į Vidaus reikalų ministeriją (VRM). Pastaroji, įvertinusi kompetentingų institucijų išvadas, savo ruožtu kreipėsi į šalies vadovą, prašant priimti sprendimą dėl išimties tvarka ledo šokėjai suteiktos pilietybės.

Kreipimesi pažymėta, kad M. Drobiazko bendradarbiauja su Rusijos Federacijos prezidento Vladimiro Putino spaudos sekretoriaus Dmitrijaus Peskovo žmona Tatiana Navka, dalyvauja jos organizuojamuose šokių ant ledo pasirodymuose. VRM taip pat pažymi, kad renginiai, kuriuose dalyvauja M. Drobiazko, prisideda prie Rusijos, kaip didžios šalies, rengiančios išskirtinius pasaulyje renginius, įvaizdžio formavimo, tokiu būdu padeda plėtoti Rusijos Federacijos režimo naratyvą apie „Rusijos pasaulį“ ir stiprinti Rusijos Federacijos režimo galias.

Rusijoje gimusiai ir gyvenančiai M. Drobiazko Lietuvos pilietybė buvo suteikta išimties tvarka už nuopelnus sporto srityje.

Šokių ant ledo porai M. Drobiazko ir P. Vanagui pasirodžius Sočyje, prezidentas Gitanas Nausėda pasirašė dekretą, kuriuo išbraukė ledo čiuožėjų porą iš apdovanotųjų Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino 5-ojo laipsnio ordinu sąrašo, pažeminus apdovanotojo vardą.

Pilietybės komisijos posėdį dėl ledo šokėjos Lietuvos Respublikos pilietybės naikinimo planuojama rengti rugsėjo 14 d.

Komentarai (0)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


Į Armėniją iš Kalnų Karabacho atvyko 13 350 pabėgėlių. EPA-ELTA nuotr.
26 rugsėjo, 2023

Antradienį Armėnija pranešė, kad iš Kalnų Karabacho, separatistinio etninių armėnų gyvenamo anklavo, kuriame Azerbaidžanas praėjusią savaitę surengė žaibišką puolimą, į […]

24 rugsėjo, 2023

Azerbaidžanas šeštadienį pažadėjo Jungtinėms Tautoms, kad užtikrins vienodą požiūrį į etninius armėnus iš ginčijamos Kalnų Karabacho teritorijos, kurią Baku greitai […]

23 rugsėjo, 2023

Didžiausias Ukrainos proveržis vykstančiame kontrpuolime dar priešaky, CNN sakė generolas Oleksandras Tarnavskis, operatyvinės ir strateginės kariuomenės Taurijos grupės vadas, pranešė […]

23 rugsėjo, 2023

Rusijos karas prieš Ukrainą sumažino ekonomikos augimą ir gerokai padidino infliaciją visoje Europoje, o blogiausios pasekmės dar laukia. „Ukrinform“ duomenimis, […]

Bordo mieste kelionę į Prancūziją baigiantį Karolį III sveikino minios. EPA-ELTA nuotr.
22 rugsėjo, 2023

Penktadienį entuziastingos minios sutiko karalių Karolį III Prancūzijos pietvakariniame Bordo mieste, į kurį jis su žmona karaliene Kamila atvyko baigdamas […]

21 rugsėjo, 2023

Buvęs Lenkijos užsienio reikalų ministras Radosławas Sikorskis griežtai sukritikavo pastaruosius Lenkijos valdžios veiksmus Ukrainos atžvilgiu, pažymėdamas, kad jie naudingi Kremliui. […]

20 rugsėjo, 2023

Tarptautinė bendruomenė turėtų labiau spausti Rusiją nutraukti karą Ukrainoje, Jungtinių Tautų (JT) Generalinėje Asamblėjoje teigė prezidentas Gitanas Nausėda. Taip pat, […]

Ericas Huangas. Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.
20 rugsėjo, 2023

Lietuva – palanki valstybė į Europos Sąjungą (ES) norinčioms žengti Taivano aukštųjų medicinos technologijų įmonėms, teigia salos verslo atstovai, Lietuvą […]

M. Morawieckis: jei Ukrainos valdžia eskaluos konfliktą, tai mes papildysime produktų, kuriuos draudžiama įvežti į Lenkiją, sąrašą. EPA-ELTA nuotr.
20 rugsėjo, 2023

Jeigu Ukrainos valdžia eskaluos konfliktą, tai mes papildysime produktų, kuriuos draudžiama įvežti į Lenkiją, sąrašą. Tai trečiadienį pareiškė Lenkijos premjeras […]

20 rugsėjo, 2023

Rusija ir Jungtinės Tautos (JT) trečiadienį paragino nutraukti karo veiksmus nuo Azerbaidžano atsiskyrusiame Kalnų Karabacho anklave, Baku ten inicijavus „antiteroristines […]

V. Zelenskis JT Generalinėje Asamblėjoje ragino pasaulį priešintis, anot jo, Rusijos vykdomam genocidui. EPA-ELTA nuotr.
20 rugsėjo, 2023

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis, antradienį dalyaudamas Jungtinių Tautų Generalinėje Asamblėjoje, paragino pasaulį priešintis Rusijos vykdomam genocidui. „Pirmą kartą šiuolaikinėje istorijoje […]

JT koordinatorė: Rusijos smūgis sandėliui Lvive sunaikino 300 tonų humanitarinės pagalbos. EPA-ELTA nuotr.
19 rugsėjo, 2023

JT humanitarinės pagalbos koordinatorė Ukrainoje Denise Brown pasmerkė pirmadienį smogtą Rusijos smūgį Lvivui, dėl kurio sudegė sandėlis su 300 tonų […]

15 rugsėjo, 2023

Šią savaitę dalį Libijos nuniokojo ir tūkstančius žmonių pražudė staigus potvynis, kuris kilo po medikano Danielis. Medikanas – tai retas, […]

15 rugsėjo, 2023

Europos Sąjungos (ES) reguliuotojas penktadienį skyrė kiniškai socialinių tinklų platformai „TikTok“ 345 mln. eurų dydžio baudą už pažeidimus, susijusius su […]

Taipėjus pažėrė kritikos E. Muskui, pavadinusiam Taivaną „neatsiejama“ Kinijos dalimi / EPA-ELTA nuotr.
15 rugsėjo, 2023

Taivanas ketvirtadienį sukritikavo JAV verslo magnatą Eloną Muską, kuris pavadino demokratiškai valdomą salą neatsiejama Kinijos dalimi. Kinija laiko Taivaną nuosava […]

Išsilaipinus tūkstančiams naujų migrantų, Italijos Lampedūzos saloje paskelbta nepaprastoji padėtis / EPA-ELTA nuotr.
15 rugsėjo, 2023

Atvykus tūkstančiams naujų migrantų, Italijos Lampedūzos salos valdžia paskelbė nepaprastąją padėtį. Nuo pirmadienio saloje išsilaipino 9 000 žmonių – tai […]

U. von der Leyen pakrikštijo pirmąjį pasaulyje metanoliu varomą konteinerinį laivą. EPA-ELTA nuotr.
14 rugsėjo, 2023

Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen pakrikštijo pirmąjį pasaulyje žaliuoju metanoliu varomą konteinerinį laivą. Danijos laivybos bendrovės „Maersk“ laivui […]

Šiaurės Korėjos vadovas žada Rusijai paramą jos kovoje su Vakarais. EPA-ELTA nuotr.
14 rugsėjo, 2023

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ir Šiaurės Korėjos vadovas Kim Jong Unas per savo susitikimą Rusijos Tolimuosiuose Rytuose vienas kitam padovanojo […]

ECB vadovė Christine Lagard, EPA-ELTA nuotr.
14 rugsėjo, 2023

Europos centrinio banko (ECB) vadovė Christine Lagarde ketvirtadienį pareiškė, kad kol kas dar per anksti sakyti, ar jau buvo pasiektas […]

Danijoje nusileido pirmieji nauji F-35 naikintuvai. EPA-ELTA nuotr.
14 rugsėjo, 2023

Danijoje nusileido pirmieji naikintuvai F-35, kurie pakeis senesnius Danijos karinių oro pajėgų naikintuvus F-16. Tai ketvirtadienį pranešė šalies Gynybos ministerija. […]