26 gruodžio, 2020
manokrastas.lt

Metų iššūkiai darbų nesustabdė – suplanuoti projektai įgyvendinti

„Kiekvieni metai turi savo pliusų ir savo minusų. Nelengvi buvo šie metai, dėl pandemijos atnešę naujų iššūkių, kai problemoms spręsti teko ieškoti naujų metodų ir galimybių, kokių anksčiau nereikėdavo“, – metus apibūdina Radviliškio rajono savivaldybės administracijos direktorė Jolanta Margaitienė.
 
Gerėjo keliai ir gatvės, vandentvarkos infrastruktūra
 
Kaip teigia Jolanta Margaitienė, šiemet savivaldybei teko susidurti su keliais iššūkiais, kilusiais dėl pandemijos. „Džiugu, kad tai nesustabdė vykdomų projektų ir 2020-ųjų metų rajono plėtros strategija įgyvendinta 99 procentais. Sutvarkytas Eibariškių parkas, viešoji erdvė Baisogalos miestelio Maironio gatvės atkarpoje. Joje įrengti pėsčiųjų ir dviračių takai, sutvarkyta poilsio zona su želdynais ir piliakalnių imitacija, įrengtos dvi automobilių aikštelės bei įvažiavimai, įrengta turgavietės zona su paviljonais, lauko kavinės zona, inžineriniai tinklai (apšvietimo, lietaus tinklų), pavėsinės, suoliukai, šiukšliadėžės, dviračių stovai, stacionarūs lauko teniso ir stalo futbolo stalai, bevielio ryšio stotelė. Apšiltintas seniūnijos pastatas“, – pokyčius Baisogalos miestelyje vardija direktorė.  
 
Radviliškio rajono savivaldybės administracija sėkmingai įgyvendino sporto aikštynų įrengimo Radviliškio rajone programą. Įrengti aikštynai Aukštelkuose, Šiaulėnuose, Grinkiškyje ir Pociūnėliuose.
 
Per šiuos metus rajone įgyvendinti gyventojams svarbūs vandentvarkos infrastruktūros plėtros projektai. „Labai svarbu, kad gyventojams būtų tiekiamas skaidrus ir švarus vanduo, kad būtų sutvarkomos nuotekos. Vandentvarkos infrastruktūros plėtrai dėmesio skirsime ir ateinančiais metais“, – pabrėžia savivaldybės administracijos direktorė.   
 
Jau po metų Jonaitiškio, Miežaičių ir Arimaičių, Kaulinių, Prastavonių ir Kunigiškių kaimų gyventojai galės gerti vandenį, kuriame geležies, amonio ir mangano koncentracija atitiks visas normas. Ilgai laukę kokybiško geriamojo vandens, šių kaimų gyventojai jau šiais metais, kiek leis oro sąlygos, sulauks ir geriamojo vandens gerinimo sistemų statybos darbų pradžios.
 
Po užtrukusių viešųjų pirkimų procedūrų, šiuo metu jau pasirašytos visos šešios rangos darbų sutartys. Kaulinių, Prastavonių ir Kunigiškių vandens nugeležinimo įrenginius statys UAB „Eigesa“, Miežaičių ir Arimaičių – UAB „Infes technologijos“, Jonaitiškio – UAB „Neostata“. 21,6 tūkst. eurų kompensacija suteikta 65 rajono gyventojams vandenvalai susitvarkyti.
 

Direktorė pasidžiaugia, kad šiemet pavyko išasfaltuoti daugiau kelių ir gatvių, nugreideriuoti žvyrkelių, sutvarkyta nemažai sodų bendrijų kelių. „Labai gelbėjo Vyriausybės COVID programa, iš kurios rajoną pasiekė nemažai lėšų, leidusių pagerinti rajono žmonėms gyvenimo sąlygas. Nuoširdžiai dėkoju savivaldybės administracijos Statybos skyriaus specialistams, puikiai organizavusiems darbus, – pasidžiaugia Jolanta Margaitienė. – Ir šiais metais buvo atnaujinamos ir tvarkomos švietimo įstaigos. Kuriant gražesnę ir jaukesnę gyvenamąja aplinką, svarbūs ir komunalinių atliekų tvarkymo projektai.“
 
Per šiuos metus Radviliškio rajone įrengtos 29 naujos atliekų surinkimo aikštelės, kuriose sumontuota 116 (5 m3 talpos) mišrių komunalinių atliekų ir antrinių žaliavų surinkimo konteinerių. Nuo 2020 m. liepos 20 d. aikštelės palaipsniui perduotos aptarnauti komunalinių atliekų surinkėjui UAB „Ecoservice projektai“, todėl gyventojai jau gali jomis naudotis. Atsižvelgiant į  aikštelių naudojimosi ypatumus, analizuojant jų užpildomumą, keliose vietose  įrengti papildomi konteinerių komplektai.
 
2020 m. pradėtas įgyvendinti ir projektas „Antžeminių mišrių komunalinių ir antrinių žaliavų atliekų surinkimo konteinerių aikštelių įrengimo Radviliškio rajono savivaldybės teritorijoje supaprastintas statybos projektas“, kurio metu planuojama įrengti  8 atliekų surinkimo antžeminių konteinerių aikšteles Šeduvoje, 6 – Baisogaloje, 10 – Radviliškyje.
 
„Tvarkingai įrengtos atliekų surinkimo aikštelės ne tik gerina miesto ar gyvenvietės vaizdą, bet ir skatina žmones rūšiuoti atliekas. Estetiška aplinka teigiamai veikia gyventojų įpročius“, – sako Jolanta Margaitienė.
 
Ir apibendrindama savivaldybės nuveiktus darbus pasidžiaugia, kad, nepaisant visų metų iššūkių, padaryta nemažai. Vykdomi projektai padėjo išsaugoti darbo vietas, padėjo išlikti verslui. „Sunkiausi išbandymai teko ir tenka apgyvendinimo ir maitinimo paslaugas teikiančioms įmonėms, – sako direktorė. –Tad verslui linkiu kaip galima greičiau atsigauti po pandemijos ir karantinų.“
 
Išbandymas: pandemijos sukelti netikėtumai
 
Tačiau, kaip pažymi Jolanta Margaitienė, šiais metais daug laiko ir jėgų pareikalavo pandemijos sukelti netikėtumai. Tai savivaldybės veiklos organizavimas, švietimo, sveikatos ir socialinės apsaugos sistemų pritaikymas pasikeitusiomis sąlygomis. „Prasidėjus karantinui daug ką reikėjo daryti nuotoliniu būdu. Daugybė valandų praleista dirbant prie COVID-19 pandemijos prevencijos: spręsti klausimai dėl asmens apsaugos priemonių rezervo papildymo, jų paskirstymo sveikatos priežiūros ir kitoms savivaldybės įstaigoms, planuojant viešųjų erdvių ir patalpų dezinfekciją, ieškant tinkamų patalpų asmenų izoliacijai, organizuojant besiizoliuojančių asmenų kontrolę, ieškant savanorių, paramos galimybių, organizuojant socialinę pagalbą socialiai pažeidžiamoms gyventojų grupėms, steigiant darželio grupes vaikams, kurių tėvai dalyvauja apsaugant visuomenę nuo koronavirusinės infekcijos plitimo, organizuojant švietimo, sveikatos priežiūros, socialinių įstaigų darbą, teikiant kitas savivaldos kompetencijoje esančias paslaugas, įgyvendinant visas Lietuvos“, – veiklą apžvelgia savivaldybės administracijos direktorė.
 
Kitas nemenkas iššūkis – švietimo perorganizavimas. Per trumpą laiką reikėjo pereiti prie nuotolinio mokymo. „Viena vertus, džiaugiamės, kad švietimo įstaigoms, mokytojams tėvams ir vaikams pavyko pereiti prie nuotolinio mokymo, bet tuo pačiu ir liūdna, kad abiturientai negalėjo pakankamai gerai pasirengti abitūros egzaminams, kad pradinukai negali gauti reikalingo ugdymosi starto. Vis tik nuotolinis mokymas negali pilnavertiškai pakeisti kontaktinį ugdymo procesą“, – apgailestauja pašnekovė,  tuo pačiu pažymi, kad tai būtina pandemijai sustabdyti ir kol kas pasaulyje nėra vieno  recepto, kaip geriausia elgtis.
 
Analogiška situacija ir su sveikatos apsauga. Buvo reikalingi skubūs sprendimai. „Nemažai dirbta dėl karščiavimo klinikos. Pagal pasirašytą trišalę Radviliškio rajono savivaldybės administracijos, Šiaulių miesto savivaldybės administracijos ir Šiaulių centro poliklinikos bendradarbiavimo sutartį, į karščiavimo kliniką Šiauliuose nuo 2020 m. balandžio iki 2020 m. rugsėjo buvo nukreipiami Radviliškio rajono pacientai. Šiuo metu tokia klinika įkurta Radviliškio ligoninėje. Rugsėjo 15 dieną  prasidėjus  COVID-19 ligos protrūkiui Radviliškio ligoninėje, įgyvendinant Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro-valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo nurodymą, Radviliškyje pradėjo veikti COVID-19 ligos patikros punktas Radviliškio gyventojams. Jame pirmą kartą Lietuvoje pradėtas  masinis Radviliškio rajono gyventojų tyrimas dėl COVID-19, – su sveikatos apsauga susijusias problemas ir jų sprendimus apžvelgia Jolanta Margaitienė. – Ieškojome geriausių sprendimų, tik gal ne visada pavykdavo tą geriausią rasti. Ir su tokiomis problemomis, deja, susiduria ne tik mūsų rajonas, ne tik Lietuva, bet ir visas pasaulis ir nėra vieno aiškaus atsakymo, kaip organizuoti sveikatos apsaugos įstaigų veiklą per pandemiją nėra. Tad kartais tenka tiesiog plaukti pasroviui.“
 
Sunkumai neaplenkė ir socialinės apsaugos. Dėl pandemijos teko sustabdyti kai kurių paslaugų teikimą. „Pasibaigus karantinui po pirmosios pandemijos bangos pavyko paslaugų teikimą atstatyti , bet naujus iššūkius kelia antroji banga“, – rūpesčiais pasidalija direktorė.
Pandemija trukdo įsibėgėti ir šiais metais atsidariusiems savarankiško gyvenimo namams.
 
Teko atsisakyti dalies renginių
 
Metų pradžia, kaip įprasta,  buvo paženklinta puikiais renginiais. Paminėta Sausio 13-oji. Plazdančios vėliavos, skambančios dainos, jausmingi žodžiai ir patriotiniai jausmai sklandė ore  vasario 15 dieną Minaičiuose. Čia paminėtos 71-osios Lietuvos laisvės kovos sąjūdžio Tarybos 1949 m. vasario 16-osios Deklaracijos paskelbimo metinės. Dar vienas visus vienijęs leitmotyvas – „Pažadink Lietuvą many“ – skambėjo jaunimo, dalyvavusio šiame renginyje, lūpose. Minaičių kaime, Miknių-Petrėčių sodyboje, prie atkurto partizanų bunkerio ir memorialo Lietuvos laisvės kovos sąjūdžiui susirinkę Lietuvos žmonės pagerbė partizanų, padėjusių galvas už Tėvynę Lietuvą, atminimą.
 
Paminėta Vasario 16-oji, Lietuvos Valstybės atkūrimo diena. Ta proga atidaryta 18 metų tradiciškai vykstanti Radviliškio tautodailininkų darbų parodos „Iš praeities į dabartį“. Tačiau kovo mėnesį kultūrinį gyvenimą pristabdė pandemija.
 
„Labai gailiuosi liūdnai alsuojančios kultūros ir šios srities darbuotojų, negalėjusių įgyvendinti kultūros centrų, bibliotekų sukurtų įdomių projektų. Dėl karantino neįvyko ir 20-oji tulpių žydėjimo šventė. Teko atsisakyti kitų nuostabių renginių“, – apgailestauja Jolanta Margaitienė ir tuo pačiu pasidžiaugia, kad, nepaisant sunkumų, kultūros darbuotojai ieško naujų darbo formų, bando kiek įmanoma labiau tenkinti gyventojų kultūrinius poreikius. Puikus bendro kultūros darbuotojų, seniūnijų, bendruomenių ir visų gyventojų rezultatas – šventinės nuotaikos sukūrimas pasitinkant Kalėdas.
 
Savivaldybei įteikta septintoji Auksinė krivūlė
 
Savivaldybės veikla neliko nepastebėta ir šiais metais Radviliškio rajonui įteikta septintoji Auksinė krivūlė. Ji įteikta už glaudų savivaldos ir Lietuvos kariuomenės bendradarbiavimą. Šiam apdovanojimui gauti Radviliškio rajono savivaldybę pateikė Krašto apsaugos ministerija.

Kariškiai – neatskiriama Radviliškio miesto ir rajono bendruomenės dalis. Jie ir šventėse, ir kasdieniame darbe pirmieji pasisiūlo į pagalbą. Ką reiškia vien šauktinių prisaikdinimo ceremonijos Radviliškio miesto centre ar iškilmingos karių rikiuotės įvairiausių švenčių metu. 2019 metais Radviliškyje įspūdingai paminėtos ir Lietuvos kariuomenės pergalės mūšyje su bermontininkais 100-osios metinės, ačiū Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerijai už suteiktą garbę būti šio renginio šeimininkais. Bet ne tik šventėse esame bendrystėje. Radviliškio rajono savivaldybė įvertinta už realius darbus. Bendradarbiaujama su Krašto apsaugos ministerija tikrai ne dėl apdovanojimų: siekiama sudaryti pačiais tinkamiausias sąlygas Lietuvos gynėjams ir prisidėti prie saugios Lietuvos. Visa tai pasiekiama ne be savivaldybės prisidėjimo.
 
Ateinančių metų nesibaimina
 
Dėl pandemijos Radviliškio rajono savivaldybės biudžeto nepasiekia apie 1,3 mln. eurų planuotų įplaukų. Tačiau ta suma didesnės neigiamos įtakos rajono gyvenimui nepadarė. Biudžetinių įstaigų darbuotojams atlyginimai mokami, savivaldybė neturi skolų. „Matome, kad ateinančių metų biudžetas bus gan įtemptas, bet didelių grėsmių neįžvelgiame. Biudžetinių įstaigų darbuotojams atlyginimai bus mokami ir visus dvylika ateinančių metų mėnesius. Gal tik teks kiek mažiau lėšų investiciniams projektams, o kai kuriems jų teks palaukti geresnių laikų, – sako Radviliškio rajono savivaldybės administracijos direktorė Jolanta Margaitienė. – Už tai, kad gan sėkmingai baigiame šiuos metus nuoširdžiai dėkoju savivaldybės administracijos darbuotojams, taryboms nariams, priėmusiems svarbius sprendimus. Už supratimą ir geranoriškumą dėkoju Radviliškio rajono žmonėms, juk kai yra susiklausymas, vienas kito palaikymas, lengviau įveikiami visi sunkumai.“

 


24 vasario, 2021

Lietuvoje plačiai nuskambėjo Radviliškio muzikos mokyklos organizuotas nuotolinis lietuviškų dainų festivalis „Neužmirštuolė gyva“, skirtas pačioms gražiausioms Lietuvos valstybės datoms – […]

23 vasario, 2021

Radviliškio rajono Vėriškių bendruomenė ėmėsi įgyvendinti verslumą skatinantį projektą „Vėriškių benruomėnės maisto grandinės kūrimas „nuo lauko iki stalo“. „Pagrindinis šio […]

Graffiti ir sienų tapybos-piešinių kūrėjo Tado Šimkaus ir jaunųjų dailininkų piešinys papuošė statinio, esančio Radvilonių gatvėje, sieną
22 vasario, 2021

Praėjusių metų vasarą  Radviliškio rajono Pakalniškių seniūnijos gyvenvietėse buvo surengtas pirmasis meno festivalis „BendruoMENIŠKAS. Apie projektą, pasiektus rezultatus ir lūkesčius […]

18 vasario, 2021

Šiais metais Vasario 16-ąją, Lietuvos valstybės atkūrimo dieną, visi šventė netradiciškai: šeimose, virtualiai. Radviliškio miesto kultūros centras surengė virtualų penkių […]

17 vasario, 2021

Šeduvos kultūros ir amatų centras kvietė Vasario 16-ąją paminėti žygiu „Keliaudamas po Šeduvą, pažink Lietuvą“. Saulėtą antradienio rytą į Šeduvos […]

16 vasario, 2021

Vasario 15 d. Minaičiuose, Lietuvos laisvės kovos sąjūdžio Tarybos 1949 m. vasario 16 d. Deklaracijos signatarų ir Lietuvos partizanų memoriale, […]

13 vasario, 2021

Gyventojų patogumui Radviliškio mieste atidaroma daugiau pusiau požeminių atliekų surinkimo konteinerių aikštelių, kurios įrengtos adresais: Marijošiaus g. 1, Vasario 16-osios […]

12 vasario, 2021

Kelmės rajono savivaldybės merui 58 m. Vaclovui Andruliui už kyšininkavimą teismas skyrė 25 000 eurų (500 MGL) baudą, kurią jis turės […]

12 vasario, 2021

Šiandien Radviliškio rajone pirmuoju skiepu nuo COVID-19 ligos paskiepyti pirmieji pedagogai ir gyventojai, priklausantys prioritetinėms grupėms (į pirmąjį skiepijimo ratą […]

12 vasario, 2021

Visoje Lietuvoje vasario 8–13 dienomis minima Saugesnio interneto savaitė. Šiaulių miesto savivaldybės viešoji biblioteka šiemet prie šio minėjimo prisijungė virtualiomis […]

Iš asociacijos „Neišnešiotukas“ dovanų gautas transportinis inkubatorius pagerino pačių mažiausiųjų keliones iš vienos gydymo įstaigos į kitą.
5 vasario, 2021

Respublikinės Šiaulių ligoninės Moters ir vaikų klinikos Naujagimių skyrių pasiekė vertinga parama iš asociacijos „Neišnešiotukas“. Ji  skirta ir neišnešiotiems bei […]

5 vasario, 2021

Jau vienuoliktus metus Šiaulių Rotary klubas „Harmonija“ padeda Respublikinės Šiaulių ligoninės Onkologijos klinikos pacientams gauti gydymą patogiau ir saugiau. Parama […]

Bibliotekos nuotr.
3 vasario, 2021

Baigėsi daugiau nei prieš trejus metus prasidėjęs Pasaulio piliečių akademijos tarptautinis projektas „Global education goes local“ (GEGL), į kurį įsitraukė […]

3 vasario, 2021

Bendradarbiaujant Šiaulių miesto savivaldybės administracijos Kultūros skyriui, Šiaulių muzikantų kalendoriaus iniciatoriui, reprezentacinio Šiaulių miesto festivalio-akcijos „Šiaulių naktys“, festivalių „Šiauliai Jazz“, […]

29 sausio, 2021

Radviliškio rajono savivaldybė jau daug metų neturi biudžeto deficito, neturi skolų ir kasmet į naujus metus žengia turėdama didesnį ar […]

29 sausio, 2021

Šiaulių miesto savivaldybės viešoji biblioteka sausio mėnesį gyventojus pakvietė į nemokamus nuotolinius „Prisijungusi Lietuva“ skaitmeninio raštingumo mokymus. Bibliotekoje yra net […]

29 sausio, 2021

Per JAV Prezidento Joe Bideno inauguraciją užfiksuota senatoriaus Bernie Sanders fotografija, kurioje jis dėvi šiltas pirštines, tapo pasauliniu fenomenu, paskatinusiu […]

Į Respublikinę Šiaulių ligoninę atvežta didžiulė parama – 15 elektrinių reanimacinių funkcinių lovų su specialiais čiužiniais, praguloms išvengti / Zitos Katkienės nuotr.
21 sausio, 2021

Į Respublikinę Šiaulių ligoninę atvežta didžiulė labdara: UAB koncernas SBA parodė iniciatyvą ir gydymo įstaigai dovanojo 15 elektrinių reanimacinių funkcinių […]

20 sausio, 2021

2020 metų Šiaulių miesto metų sporto rinkimuose vieną iš penkių nominacijų atiteko žolės riedulininkėms. Sporto ekspertų komisijos ir šiauliečių balsai […]

19 sausio, 2021

Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktorius Antanas Bartulis spaudos konferencijos metu informavo apie papildomas finansines galimybes. Kadangi šių metų miesto biudžeto […]