Nešiojamasis kompiuteris žaidimams: į ką atsižvelgti renkantis?
Išsirinkti tinkamą nešiojamąjį kompiuterį žaidimams gali būti nelengva užduotis, ypač kai pasirinkimo variantų tiek daug. Jei ir jūs šiuo metu svarstote galimybę įsigyti tokį įrenginį, tačiau nežinote, nuo ko pradėti, nenusiminkite. Tam, kad priimti pagrįstą sprendimą ir rasti tobulą žaidimų kompanioną būtų lengviau, aptarsime pagrindinius kriterijus, į kuriuos reikėtų atsižvelgti renkantis nešiojamąjį kompiuterį žaidimams.
1. Grafikos procesorius (GPU)
Grafinis procesorius, kitaip GPU, yra bene svarbiausia žaidimams skirto nešiojamojo kompiuterio dalis. Nuo jo priklauso žaidimų vaizdo kokybė ir kadrų kaita. Taigi, rekomenduojame ieškoti nešiojamųjų kompiuterių su specialiais žaidimų GPU, kuriuos gamina patikimi gamintojai, pavyzdžiui, „NVIDIA“ arba „AMD“. Šie grafiniai procesoriai turėtų turėti pakankamai VRAM (vaizdo operatyviosios atminties), kad galėtų veikti su šiuolaikiniais žaidimais aukštesnėmis raiškomis ir nustatymais.
2. Procesorius (CPU)
Galingas procesorius (CPU) yra būtinas sklandžiam žaidimų veikimui, ypač kai žaidžiami procesoriui imlūs žaidimai. Apsvarstykite galimybę rinktis naujausios kartos „Intel“ arba „AMD“ procesorius, kad užtikrintumėte pakankamą skaičiavimo galią šiuolaikiniams žaidimams ir daugiaprogramėms užduotims atlikti. Žaidimams skirti nešiojami kompiuteriai internetu – patogus ir greitas pasirinkimas ieškantiems gausaus šių įrenginių pasirinkimo. Peržvelgti platų internetinės parduotuvės asortimentą galite jau dabar, spustelėję ant pateiktos nuorodos.
3. Ekranas
Dar vienas svarbus kriterijus – nešiojamojo kompiuterio ekranas. Jis turėtų pasižymėti dideliu atnaujinimo dažniu (pvz., 120 Hz, 144 Hz ar didesniu), kad užtikrintų sklandesnį ir operatyvesnį žaidimą. Taip pat atsižvelkite į skiriamąją gebą ir vaizdo plokščių tipą. Standartinė yra „Full HD“ (1920×1080) skiriamoji geba. Tačiau ją galite rinktis ir aukštesnę, pavyzdžiui, QHD (2560×1440) arba 4K (3840×2160), kad vaizdas būtų geresnis.
4. Operatyvioji atmintis (RAM)
Didelė operatyvioji atmintis, kitaip vadinama RAM, yra būtina žaidimams ir įrenginio daugiafunkciškumui. Siekite, kad nešiojamojo kompiuterio operatyvioji atmintis būtų bent 16 GB, kadangi šiuolaikiniams žaidimams reikia daugiau atminties. Taip užtikrinsite sklandesnį žaidimą ir išvengsite našumo trikdžių.
5. Saugykla
Įvertinkite įrenginio saugyklos tipą ir talpą. Tradiciniai kietieji diskai yra prieinamesni, o SSD užtikrina greitesnį įkrovimo laiką ir spartesnį sistemos veikimą. Idealiu atveju būtų naudingas SSD ir HDD derinys. Daugelyje žaidimams skirtų nešiojamųjų kompiuterių dabar montuojami NVMe SSD diskai, užtikrinantys žaibišką prieigą prie duomenų.
6. Aušinimo sistema
Nešiojami kompiuteriai intensyvių žaidimų sesijų metu išskiria daug šilumos. Norint išvengti įrenginio perkaitimo ir išlaikyti optimalų našumą, labai svarbi patikima aušinimo sistema. Todėl rekomenduojame ieškoti kompiuterio su galingais aušinimo ventiliatoriais, kad šiluma būtų efektyviai išsklaidoma.
7. Pernešamumas ir baterijos veikimo laikas
Kaip jau išduoda pats pavadinimas, nešiojamieji kompiuteriai žaidimams yra skirti nešiotis, todėl turėtumėte atsižvelgti į jų svorį ir baterijos veikimo laiką. Specialiai žaidimams pritaikyti nešiojamieji kompiuteriai dėl galingų komponentų paprastai būna sunkesni už standartinius nešiojamuosius kompiuterius. Tad stenkitės rasti balansą tarp įrenginio našumo ir svorio.
8. Klaviatūra ir jutiklinis skydelis
Nešiojamojo kompiuterio klaviatūra ir įvesties parinktys yra labai svarbios siekiant pagerinti žaidimų patirtį. Ieškokite patogių ir greitai reaguojančių klaviatūrų su „anti-ghosting“ ir „n-key rollover“ funkcijomis, kad intensyviai žaisdami galėtumėte tiksliai ir greitai paspausti klavišus. Taip pat atkreipkite dėmesį į jutiklinio skydelio kokybę ir jautrumą.
9. Ryšiai ir jungtys
Įsitikinkite, kad nešiojamasis kompiuteris turi pakankamai jungčių periferiniams įrenginiams ir išoriniams prietaisams. „USB Type-A“, „USB Type-C“ arba „Thunderbolt“, HDMI „Ethernet“, taip pat ausinių / mikrofono lizdas – tai jungtys, kurios praverčia norint prijungti įvairius priedus prie žaidimų kompiuterio.
Renkantis nešiojamąjį kompiuterį žaidimams svarbu apsvarstyti visus šiuos kriterijus. Tuomet įvertinę savo poreikius ir biudžetą, galėsite išsirinkti įrenginį, kuris užtikrins įtraukiančią ir malonią žaidimų patirtį, kad ir kur būtumėte. Tad linkime sėkmės!