16 lapkričio, 2015
Policijos departamento prie VRM informacija

Pagerbiant žuvusiųjų keliuose atminimą, visoje šalyje žmonės raginti elgtis atsakingai ir saugiai

Telšiuose pagerbiant žuvusiųjų keliuose atminimą, visi raginti elgtis atsakingai ir saugiai

„Kelias nėra karo laukas, kuriame reikia kovoti. Transporto priemonės nėra ginklai, nukreipti vienas prieš kitą. Kelyje yra mūsų tėvai vaikai, broliai, seserys, kuriuos privalome saugoti“, – tokiais žodžiais pradėtas lapkričio 15-ąją Telšiuose, Turgaus aikštėje vykęs Pasaulinės kelių eismo įvykių aukų atminimo dienos minėjimas. Jis kasmet minimas trečiąjį lapkričio sekmadienį. Telšių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro ir Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato, bendradarbiaujant su partneriais organizuota akcija priminė beprasmiškai žuvusiuosius keliuose ir gatvėse, pareiškė užuojautą jų artimiesiems bei akcentavo, kad kiekvienas eismo dalyvis privalo rūpintis ir saugoti save.

Žuvusiųjų keliuose minėjimo diena pradėta rytine malda Telšių švč. Mergelės Marijos Ėjimo į dangų bažnyčioje, kurioje Šv. Mišias aukojo Telšių vyskupijos kancleris, policijos kapelionas kanauninkas Remigijus Saunorius. Šv Mišios aukoms keliuose atminti buvo aukojamos ir Šv. Antano Paduviečio katedroje. Telšių apskr. VPK Kelių policijos skyriaus pareigūnai ir VĮ Telšių regiono keliai atstovai Mišių metu kreipėsi į tikinčiuosius, ragino juos būti sąmoningais ir atsakingais už kiekvieno eismo dalyvio gyvybę. Siekiant kad visi pėstieji keliuose būtų matomi, kiekvienam parapijiečiui išdalyti atšvaitai ir paraginta juos tinkamai naudoti.

Tęsiant minėjimą už eismo įvykių aukas, Turgaus aikštėje į susirinkusiuosius kreipėsi Telšių rajono savivaldybės administracijos direktorius Kęstutis Gusarovas, kuris akcentavo, jog turime gerbti kiekvieną eismo dalyvį ir būtinai laikytis Kelių eismo taisyklių reikalavimų. „Tik tokiu būdu galime išvengti skaudžių nelaimių ir beprasmių aukų keliuose“, – akcentavo K. Gusarovas. Būti atsakingais ir saugiais keliuose ragino ir minėjime dalyvavę Telšių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro direktorius Aurelijus Laurinavičius bei valstybinės įmonės Telšių regiono keliai Saugaus eismo skyriaus vadovas Arūnas Raibužis. Jis atliko ir savos kūrybos dainą skirtą pastaraisiais metais žuvusiems keliuose.

Siekiant, kad eismo dalyviai suprastų keliuose dėl neatsakingo elgesio kylančias grėsmes ir iš arti pažvelgtų į pasekmes, visi turėjo galimybę pamatyti į eismo įvykį patekusį sumaitotą automobilį. Metalo krūva virtusios transporto priemonės istoriją papasakojo ir dar kartą visus būti dėmesingais ir atidžiais keliuose ragino Telšių apskr. VPK Kelių policijos skyriaus pareigūnas Paulius Zaramba.

Į minėjimą už žuvusiuosius keliuose susirinkę miestiečiai turėjo galimybę išbandyti eismo įvykio metu patiriamą automobilio vertimosi ir saugos diržų efektyvumo jausmą, kurį perteikti padėjo VĮ Automagistralė pristatyti stimuliatoriai. O prie minėjimo prisijungę Telšių apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos ugniagesiai kvapą gniaužiančių emocijų ir susimąstymo akimirkų suteikė imituodami sudėtingą tariamų aukų gelbėjimo operaciją iš apgadinto automobilio.

Prisimindami žuvusiuosius keliuose, Turgaus aikštėje, šalia laikrodžio bokšto, minėjimo dalyviai uždegė žvakutes jiems atminti.

Šios, trečius metus Telšiuose vykdomos akcijos tikslas – padėti gyventojams įsisąmoninti, kad kiekvienas asmeniškai yra atsakingas už keliuose įvykstančias nelaimes ir jose nukenčiančius žmones. Nuolat kalbėdami, suteikdami galimybę būti matomais tamsiuoju paros metu ir akcentuodami Kelių eismo taisyklių svarbą, už eismo saugumą atsakingos institucijos tikisi visuomenės supratimo ir kultūringo elgesio keliuose.

Žuvusiems eismo įvykiuose atminti dieną renginiai Šiauliuose ir Pakruojyje

Lietuvos Respublikos Susiekimo ministerija, Lietuvos Vyskupų konferencija, Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos, VĮ „Šiaulių regiono keliai“ ir Šiaulių apskrities vyriausiasis policijos komisariatas,  vykdydami saugaus eismo projektą „Saugokime vieni kitus kelyje“, šiauliečius ir miesto svečius sekmadienį pakvietė į Šiaulių šv. apaštalų Petro ir Pauliaus katedrą. Čia buvo aukojamos Šv. Mišios žuvusiems atminti, po Šv. Mišių Šiaulių miesto pučiamųjų orkestras, vadovaujamas Gedimino Brūzgos, atliko K. Daugėlos, B. Ghraham, C. Franck, Th. Doss, P. Gibson, P. Mascagni, J. Navakausko kūrinius. Renginio metu Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai ir VĮ „Šiaulių regiono keliai“ darbuotojas dalijo atšvaitus.

Pasaulinės dienos žuvusiems eismo įvykius atminti minėta ir Pakruojo Šv. Jono Krikštytojo bažnyčioje sekmadienio mišių metu. Minint šią dieną, Šv. Mišiose dalyvavo  Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Pakruojo rajono policijos komisariato pareigūnai. Šv. Mišių menu dekanas – kunigas Remigijus Čekavičius pašventino ir palaimino atšvaitus, kurie išdalinti parapijiečiams. Prevencijos poskyrio tyrėjas dalijo lankstinukus su informacija, kaip apsisaugoti nuo kišenvagių, kaip nepakliūti į sukčių pinkles, dalijosi patarimais kaip saugiai elgtis keliuose ir gatvėse.

Šiais metais Šiaulių apskrityje įvyko 259 įskaitiniai eismo įvykiai, kurių metu žuvo 14 žmonių, 313 buvo sužeisti. Tamsiuoju paros laiku įvyko 54 – žuvo 6 žmonės. 2014 metais per tą patį laikotarpį užregistruoti 276 įskaitiniai eismo įvykiai, kurių metu žuvo 19 žmonių ir 343 buvo sužeisti.

Radviliškyje pagerbti žuvusieji eismo įvykiuose

Vargu ar metuose yra dienų be eismo įvykių, jie jau yra tapę mūsų kasdieninio gyvenimo dalimi. Tačiau tai, kad visuomenė susimąsto kodėl įvyksta tiek eismo įvykių, kuriuose žūsta žmonės, jau yra ženklas, kad žuvusiųjų artimieji yra ne vieni su patirtais išgyvenimais, kad jų netektys tapo  mūsų netektimis.

Per šių metų 10 mėnesių Radviliškio rajone žuvo 3 žmonės, šalyje – 179. Jau 179 žvakutės uždegtos, tiek žmonių paliko savo artimuosius, palikdami paskui save tik prisiminimus ir skausmą. Radviliškio rajone keliuose nuo praeitų metų lapkričio 16 d. iki šių metų Pasaulinės dienos žuvusiems eismo įvykiuose atminti žuvo 5 žmonės.

Radviliškio mieste, siekiant įamžinti žuvusiųjų eismo įvykiuose atminimą, nuo 2010 metų įgyvendinama unikali tradicija. Jos iniciatoriai – Radviliškio rajono savivaldybė, VĮ „Radviliškio miškų urėdija“, Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Radviliškio rajono policijos komisariatas, VĮ „Šiaulių regiono keliai“. Jos iniciatorių ir rėmėjų, kurie šią dieną yra visada su žuvusiųjų artimaisiais, dėka, kiekvienas iškeliavęs anapilin yra įamžintas ąžuoliuku, kuris, laikui bėgant virs tikru ąžuolu, visoms pasaulio tautoms simbolizuojantį tvirtumą, stiprybę ir išmintį. Ši vieta yra svarbi ne tik žuvusiųjų artimiesiems, tai vieta, kuri primena, apie gyvenimo trapumą.

Pirmiausiai Radviliškio Švč. Mergelės Marijos gimimo bažnyčioje buvo aukojamos šventos mišios už visus žuvusiuosius eismo įvykiuose, jų artimuosius. Po to, tradiciškai kaip ir kiekvienais metais, visi rinkosi V. Landsbergio-Žemkalnio gatvėje prie Radviliškio girininkijos į ąžuoliukų alėją. Renginio metu Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Radviliškio rajono policijos komisariato viršininkas Saulius Baltakis, kreipdamasis į susirinkusius, vylėsi, kad galbūt ateis tokie metai, kai tokių ąžuoliukų, įamžinančių žuvusiuosius, nereikės sodinti. Radviliškio rajono savivaldybės vicemeras Kazimieras Augulis kalbėjo, kad vargu ar įmanoma žodžiais išreikšti tą skausmą, kurį patiria žuvusiųjų artimieji. Tačiau kiekvienais metais į eismo saugumą kreipiamas vis didesnis dėmesys, todėl situacija, nors ir pamažu, bet keičiasi į gerąją pusę, mažėja skaudžias pasekmes turinčių eismo įvykių. Radviliškio Švč. Mergelės Marijos gimimo bažnyčios klebonas Tadas Rudys prašė Dievo palaimos globoti visus keliaujančiuosius, apdovanoti palaiminga amžinybe žuvusius kelyje, stiprybės ir sveikatos – sužeistiems eismo įvykiuose.

Joniškio rajone paminėta diena, skirta atminti žuvusius eismo įvykiuose

Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Imuniteto skyriaus pareigūnai žuvusiesiems eismo įvykiuose atminti dieną paminėjo kartu su Joniškio rajono Skaistgirio miestelio bendruomene. Už žuvusiuosius buvo aukojamos Šv. Mišios. Miestelio gyventojai meldėsi už žuvusiųjų artimuosius, linkėjo jiems stiprybės. Kunigas Andrius Trakšelis teigė, kad skaudžios nelaimės artimųjų atmintyje visada palieka gilius randus. Šie randai niekada iki galo neužsitrauks, bet būtina nepalūžti, tapti stipresniems. „Ištikus nelaimei dažnai klausiama – kas kaltas? Kiekvieną kartą galima ieškoti vis kitų kaltininkų, tačiau visų pirma būtina pažvelgti į save: ar viską padarome, kad nelaimės neįvyktų, kad nebūtume avarijos priežastimi? Reikia, kad automobiliai būtų techniškai tvarkingi, kad pėstieji visada nešiotųsi atšvaitus, dviratininkai dėvėtų šviesą atspindinčias liemenes“.

Po Šv. Mišių apie eismo saugumą gyventojams pasakojo ir Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Imuniteto skyriaus vyriausiasis tyrėjas Marijus Macis. Pareigūno teigimu, vienas neatsakingas poelgis, viena klaida, gali kainuoti labai skaudžiai. Kelyje net ir trumpam nevalia prarasti budrumo. Tragiškų eismo įvykių Joniškio rajone šiemet neišvengta. Čia buvo sužeisti 5 žmonės, 1 žmogus žuvo.

Skaistgiriškiams priminta ir apie kitą keliuose pasitaikančią blogybę – kyšio pareigūnams davimą. „Pagalvokime, kas būtų, jei mes patys, mūsų artimieji ar draugai, būtų sustabdyti policijos pareigūno už vairavimą išgėrus, ir papirktume pareigūną, kuris už tam tikrą atlygį paleistų pažeidėją? O jei už kelių kilometrų atsitinka nelaimė ir tas žmogus sužaloja mūsų artimą, arba paleistas neblaivus dviratininkas pakliūva po sunkvežimiu? Noriu paraginti nepapirkinėti policijos pareigūnų, nes tai gali įtakoti mūsų pačių saugumą keliuose“, – susirinkusiems kalbėjo M. Macis. Gyventojams išdalinti lankstinukai „Kyšis išpurvina“, kuriuose informuojama apie kyšių žalą ir galimas pasekmes. Taip pat skaistgiriškiai gavo Šv. Kristoforo, vairuotojų ir keliautojų globėjo, paveikslėlius su malda.

Lietuvoje kasmet užregistruojama keli tūkstančiai eismo įvykių, kuriuose nukenčia vairuotojai, keleiviai, pėstieji. Vien pernai šalies keliuose žuvo 265, buvo sužeisti 3889 žmonės. Pagal šiuos skaičius Lietuva išlieka viena nesaugiausių Europos šalių.


28 sausio, 2023

Jubiliejinė didžiausia Baltijos šalyse turizmo paroda ADVENTUR 2023 atidaryta skambiu akordu – penktadienį įteikti „Turizmo sėkmingiausiųjų 2022“ apdovanojimai. Jau aštuonioliktą […]

Advokatas Laurynas Lukošiūnas
27 sausio, 2023

Lietuvos automobilių kelių direkcija (LAKD) sausio pradžioje paskubėjo viešai pranešti, kad neva bendrovė „Šiaulių plentas“ turi mokėti LAKD 41 tūkst. […]

23 sausio, 2023

Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro Tuskulėnų rimties parko memorialinio komplekso Konferencijų salėje praėjusią savaitę įvyko Atminimo vakaras, skirtas […]

22 sausio, 2023

Šiandien minimos 160-osios metinės, kai Varšuvoje prasidėjo sukilimas prieš Rusijos imperijos valdžią, greitai išsiplėtęs ir visoje Lietuvoje. Atsiliepę į LR […]

19 sausio, 2023

2023 m. sausio 18 d. iškilmingoje ceremonijoje Vilniaus rotušėje aštuntą kartą išdalyti prestižiniai kultūros apdovanojimai „Auksiniai feniksai“. Lietuvos kultūros centrų […]

19 sausio, 2023

Kultūros infrastruktūros centro (KIC) užsakymu baigta tvarkyti Šeduvos Šv. Kryžiaus Atradimo bažnyčios pastatų kompleksui priklausanti Šv. Kryžiaus Atradimo bažnyčia (Radviliškio […]

13 sausio, 2023

Penktadienio vakarą – Sausio 13-ąją – Šiauliuose buvo pagerbti Laisvės gynėjai. Visą dieną mieste vykusios iniciatyvos ir visuotinės akcijos šiauliečiams […]

12 sausio, 2023

2022 m. Radviliškio viešosios bibliotekos darbuotojams buvo pakankamai aktyvūs projektinėmis veiklomis, leidiniais, inovatyviais ir darniais sprendimais. Siekiant, kad projektinė veikla […]

11 sausio, 2023

Trečiadienį aplinkos ministras Simonas Gentvilas susitiko su Telšių rajono savivaldybės meru Kęstučiu Gusarovu ir tarėsi dėl Germanto regioninio parko steigimo.  Įsteigtas naujas regioninis […]

7 sausio, 2023

Sausio 6-ąją tradiciškai Šiauliuose nuvilnijo didžiųjų metų švenčių pabaigą žymintis akordas – Trijų Karalių eitynės. Drauge su karaliais paskui sužibusią […]

6 sausio, 2023

Vasario 5 d. Sveikatos apsaugos ministerijoje (SAM) apdovanoti ambulatorinės sveikatos priežiūros paslaugas namuose teikiančių komandų fotografijų konkurso nugalėtojai – Šeduvos […]

6 sausio, 2023

Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijoje (VDU ŽŪA) ką tik baigėsi pirmasis, o sausio 10 d. jau prasideda antrais moksleiviams […]

5 sausio, 2023

Šiemet yra minimos Lietuvos poeto ir prozininko, dramaturgo Vinco Mykolaičio-Putino130-osios gimimo metinės. Sausio 5 d. Radviliškio viešoji biblioteka organizavo skaitymus, […]

5 sausio, 2023

Sausio 4 d. Radviliškio viešosios bibliotekos Konferencijų salėje vyko medikės, art-terapijos specialistės, psichologės, neuroedukatorės Angelės Šimoliūnienės trimačio vaizdo tapybos darbų […]

3 sausio, 2023

Pasitinkant naujuosius 2023 metus, Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centras primena, kad jau nuo 2024 m. sausio 1 dienos įsigalios ES […]

3 sausio, 2023

Gruodžio 31 d. baigėsi kvietimas teikti paraiškas savivaldybėms, norinčioms gauti kompensacinę išmoką už atnaujinamą savivaldybei priklausantį viešąjį pastatą. Aplinkos projektų […]

30 gruodžio, 2022

Gruodžio 29-osios vakarą Šiaulių kultūros centras kvietė į kasmetinį liturginės muzikos vakarą, kuris vyko Šiaulių Šv. Jurgio bažnyčioje. Nebe pirmus […]

27 gruodžio, 2022

Ilgąjį šventinį savaitgalį ugniagesiai gelbėtojai vyko gesinti 84 gaisrų ir atliko 87 gelbėjimo darbus. Gaisrų metu žuvo 4 žmonės, vienas […]

19 gruodžio, 2022

Šiemet Šiaulių valstybinėje kolegijoje įsteigtas studijų fondas – studentai jau džiaugiasi sulaukiantys mecenatų dėmesio už puikius akademinius pasiekimus, įgyvendinamus projektus […]

18 gruodžio, 2022

Kalėdų dvasia neaplenkė ir Rėkyvos gyventojų. Čia, Šiaulių kultūros centro Rėkyvos kultūros namuose, gruodžio 17 d. nuvilnijo renginys „Kalėdų pasaka […]