16 lapkričio, 2015
Policijos departamento prie VRM informacija

Pagerbiant žuvusiųjų keliuose atminimą, visoje šalyje žmonės raginti elgtis atsakingai ir saugiai

Telšiuose pagerbiant žuvusiųjų keliuose atminimą, visi raginti elgtis atsakingai ir saugiai

„Kelias nėra karo laukas, kuriame reikia kovoti. Transporto priemonės nėra ginklai, nukreipti vienas prieš kitą. Kelyje yra mūsų tėvai vaikai, broliai, seserys, kuriuos privalome saugoti“, – tokiais žodžiais pradėtas lapkričio 15-ąją Telšiuose, Turgaus aikštėje vykęs Pasaulinės kelių eismo įvykių aukų atminimo dienos minėjimas. Jis kasmet minimas trečiąjį lapkričio sekmadienį. Telšių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro ir Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato, bendradarbiaujant su partneriais organizuota akcija priminė beprasmiškai žuvusiuosius keliuose ir gatvėse, pareiškė užuojautą jų artimiesiems bei akcentavo, kad kiekvienas eismo dalyvis privalo rūpintis ir saugoti save.

Žuvusiųjų keliuose minėjimo diena pradėta rytine malda Telšių švč. Mergelės Marijos Ėjimo į dangų bažnyčioje, kurioje Šv. Mišias aukojo Telšių vyskupijos kancleris, policijos kapelionas kanauninkas Remigijus Saunorius. Šv Mišios aukoms keliuose atminti buvo aukojamos ir Šv. Antano Paduviečio katedroje. Telšių apskr. VPK Kelių policijos skyriaus pareigūnai ir VĮ Telšių regiono keliai atstovai Mišių metu kreipėsi į tikinčiuosius, ragino juos būti sąmoningais ir atsakingais už kiekvieno eismo dalyvio gyvybę. Siekiant kad visi pėstieji keliuose būtų matomi, kiekvienam parapijiečiui išdalyti atšvaitai ir paraginta juos tinkamai naudoti.

Tęsiant minėjimą už eismo įvykių aukas, Turgaus aikštėje į susirinkusiuosius kreipėsi Telšių rajono savivaldybės administracijos direktorius Kęstutis Gusarovas, kuris akcentavo, jog turime gerbti kiekvieną eismo dalyvį ir būtinai laikytis Kelių eismo taisyklių reikalavimų. „Tik tokiu būdu galime išvengti skaudžių nelaimių ir beprasmių aukų keliuose“, – akcentavo K. Gusarovas. Būti atsakingais ir saugiais keliuose ragino ir minėjime dalyvavę Telšių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro direktorius Aurelijus Laurinavičius bei valstybinės įmonės Telšių regiono keliai Saugaus eismo skyriaus vadovas Arūnas Raibužis. Jis atliko ir savos kūrybos dainą skirtą pastaraisiais metais žuvusiems keliuose.

Siekiant, kad eismo dalyviai suprastų keliuose dėl neatsakingo elgesio kylančias grėsmes ir iš arti pažvelgtų į pasekmes, visi turėjo galimybę pamatyti į eismo įvykį patekusį sumaitotą automobilį. Metalo krūva virtusios transporto priemonės istoriją papasakojo ir dar kartą visus būti dėmesingais ir atidžiais keliuose ragino Telšių apskr. VPK Kelių policijos skyriaus pareigūnas Paulius Zaramba.

Į minėjimą už žuvusiuosius keliuose susirinkę miestiečiai turėjo galimybę išbandyti eismo įvykio metu patiriamą automobilio vertimosi ir saugos diržų efektyvumo jausmą, kurį perteikti padėjo VĮ Automagistralė pristatyti stimuliatoriai. O prie minėjimo prisijungę Telšių apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos ugniagesiai kvapą gniaužiančių emocijų ir susimąstymo akimirkų suteikė imituodami sudėtingą tariamų aukų gelbėjimo operaciją iš apgadinto automobilio.

Prisimindami žuvusiuosius keliuose, Turgaus aikštėje, šalia laikrodžio bokšto, minėjimo dalyviai uždegė žvakutes jiems atminti.

Šios, trečius metus Telšiuose vykdomos akcijos tikslas – padėti gyventojams įsisąmoninti, kad kiekvienas asmeniškai yra atsakingas už keliuose įvykstančias nelaimes ir jose nukenčiančius žmones. Nuolat kalbėdami, suteikdami galimybę būti matomais tamsiuoju paros metu ir akcentuodami Kelių eismo taisyklių svarbą, už eismo saugumą atsakingos institucijos tikisi visuomenės supratimo ir kultūringo elgesio keliuose.

Žuvusiems eismo įvykiuose atminti dieną renginiai Šiauliuose ir Pakruojyje

Lietuvos Respublikos Susiekimo ministerija, Lietuvos Vyskupų konferencija, Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos, VĮ „Šiaulių regiono keliai“ ir Šiaulių apskrities vyriausiasis policijos komisariatas,  vykdydami saugaus eismo projektą „Saugokime vieni kitus kelyje“, šiauliečius ir miesto svečius sekmadienį pakvietė į Šiaulių šv. apaštalų Petro ir Pauliaus katedrą. Čia buvo aukojamos Šv. Mišios žuvusiems atminti, po Šv. Mišių Šiaulių miesto pučiamųjų orkestras, vadovaujamas Gedimino Brūzgos, atliko K. Daugėlos, B. Ghraham, C. Franck, Th. Doss, P. Gibson, P. Mascagni, J. Navakausko kūrinius. Renginio metu Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai ir VĮ „Šiaulių regiono keliai“ darbuotojas dalijo atšvaitus.

Pasaulinės dienos žuvusiems eismo įvykius atminti minėta ir Pakruojo Šv. Jono Krikštytojo bažnyčioje sekmadienio mišių metu. Minint šią dieną, Šv. Mišiose dalyvavo  Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Pakruojo rajono policijos komisariato pareigūnai. Šv. Mišių menu dekanas – kunigas Remigijus Čekavičius pašventino ir palaimino atšvaitus, kurie išdalinti parapijiečiams. Prevencijos poskyrio tyrėjas dalijo lankstinukus su informacija, kaip apsisaugoti nuo kišenvagių, kaip nepakliūti į sukčių pinkles, dalijosi patarimais kaip saugiai elgtis keliuose ir gatvėse.

Šiais metais Šiaulių apskrityje įvyko 259 įskaitiniai eismo įvykiai, kurių metu žuvo 14 žmonių, 313 buvo sužeisti. Tamsiuoju paros laiku įvyko 54 – žuvo 6 žmonės. 2014 metais per tą patį laikotarpį užregistruoti 276 įskaitiniai eismo įvykiai, kurių metu žuvo 19 žmonių ir 343 buvo sužeisti.

Radviliškyje pagerbti žuvusieji eismo įvykiuose

Vargu ar metuose yra dienų be eismo įvykių, jie jau yra tapę mūsų kasdieninio gyvenimo dalimi. Tačiau tai, kad visuomenė susimąsto kodėl įvyksta tiek eismo įvykių, kuriuose žūsta žmonės, jau yra ženklas, kad žuvusiųjų artimieji yra ne vieni su patirtais išgyvenimais, kad jų netektys tapo  mūsų netektimis.

Per šių metų 10 mėnesių Radviliškio rajone žuvo 3 žmonės, šalyje – 179. Jau 179 žvakutės uždegtos, tiek žmonių paliko savo artimuosius, palikdami paskui save tik prisiminimus ir skausmą. Radviliškio rajone keliuose nuo praeitų metų lapkričio 16 d. iki šių metų Pasaulinės dienos žuvusiems eismo įvykiuose atminti žuvo 5 žmonės.

Radviliškio mieste, siekiant įamžinti žuvusiųjų eismo įvykiuose atminimą, nuo 2010 metų įgyvendinama unikali tradicija. Jos iniciatoriai – Radviliškio rajono savivaldybė, VĮ „Radviliškio miškų urėdija“, Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Radviliškio rajono policijos komisariatas, VĮ „Šiaulių regiono keliai“. Jos iniciatorių ir rėmėjų, kurie šią dieną yra visada su žuvusiųjų artimaisiais, dėka, kiekvienas iškeliavęs anapilin yra įamžintas ąžuoliuku, kuris, laikui bėgant virs tikru ąžuolu, visoms pasaulio tautoms simbolizuojantį tvirtumą, stiprybę ir išmintį. Ši vieta yra svarbi ne tik žuvusiųjų artimiesiems, tai vieta, kuri primena, apie gyvenimo trapumą.

Pirmiausiai Radviliškio Švč. Mergelės Marijos gimimo bažnyčioje buvo aukojamos šventos mišios už visus žuvusiuosius eismo įvykiuose, jų artimuosius. Po to, tradiciškai kaip ir kiekvienais metais, visi rinkosi V. Landsbergio-Žemkalnio gatvėje prie Radviliškio girininkijos į ąžuoliukų alėją. Renginio metu Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Radviliškio rajono policijos komisariato viršininkas Saulius Baltakis, kreipdamasis į susirinkusius, vylėsi, kad galbūt ateis tokie metai, kai tokių ąžuoliukų, įamžinančių žuvusiuosius, nereikės sodinti. Radviliškio rajono savivaldybės vicemeras Kazimieras Augulis kalbėjo, kad vargu ar įmanoma žodžiais išreikšti tą skausmą, kurį patiria žuvusiųjų artimieji. Tačiau kiekvienais metais į eismo saugumą kreipiamas vis didesnis dėmesys, todėl situacija, nors ir pamažu, bet keičiasi į gerąją pusę, mažėja skaudžias pasekmes turinčių eismo įvykių. Radviliškio Švč. Mergelės Marijos gimimo bažnyčios klebonas Tadas Rudys prašė Dievo palaimos globoti visus keliaujančiuosius, apdovanoti palaiminga amžinybe žuvusius kelyje, stiprybės ir sveikatos – sužeistiems eismo įvykiuose.

Joniškio rajone paminėta diena, skirta atminti žuvusius eismo įvykiuose

Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Imuniteto skyriaus pareigūnai žuvusiesiems eismo įvykiuose atminti dieną paminėjo kartu su Joniškio rajono Skaistgirio miestelio bendruomene. Už žuvusiuosius buvo aukojamos Šv. Mišios. Miestelio gyventojai meldėsi už žuvusiųjų artimuosius, linkėjo jiems stiprybės. Kunigas Andrius Trakšelis teigė, kad skaudžios nelaimės artimųjų atmintyje visada palieka gilius randus. Šie randai niekada iki galo neužsitrauks, bet būtina nepalūžti, tapti stipresniems. „Ištikus nelaimei dažnai klausiama – kas kaltas? Kiekvieną kartą galima ieškoti vis kitų kaltininkų, tačiau visų pirma būtina pažvelgti į save: ar viską padarome, kad nelaimės neįvyktų, kad nebūtume avarijos priežastimi? Reikia, kad automobiliai būtų techniškai tvarkingi, kad pėstieji visada nešiotųsi atšvaitus, dviratininkai dėvėtų šviesą atspindinčias liemenes“.

Po Šv. Mišių apie eismo saugumą gyventojams pasakojo ir Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Imuniteto skyriaus vyriausiasis tyrėjas Marijus Macis. Pareigūno teigimu, vienas neatsakingas poelgis, viena klaida, gali kainuoti labai skaudžiai. Kelyje net ir trumpam nevalia prarasti budrumo. Tragiškų eismo įvykių Joniškio rajone šiemet neišvengta. Čia buvo sužeisti 5 žmonės, 1 žmogus žuvo.

Skaistgiriškiams priminta ir apie kitą keliuose pasitaikančią blogybę – kyšio pareigūnams davimą. „Pagalvokime, kas būtų, jei mes patys, mūsų artimieji ar draugai, būtų sustabdyti policijos pareigūno už vairavimą išgėrus, ir papirktume pareigūną, kuris už tam tikrą atlygį paleistų pažeidėją? O jei už kelių kilometrų atsitinka nelaimė ir tas žmogus sužaloja mūsų artimą, arba paleistas neblaivus dviratininkas pakliūva po sunkvežimiu? Noriu paraginti nepapirkinėti policijos pareigūnų, nes tai gali įtakoti mūsų pačių saugumą keliuose“, – susirinkusiems kalbėjo M. Macis. Gyventojams išdalinti lankstinukai „Kyšis išpurvina“, kuriuose informuojama apie kyšių žalą ir galimas pasekmes. Taip pat skaistgiriškiai gavo Šv. Kristoforo, vairuotojų ir keliautojų globėjo, paveikslėlius su malda.

Lietuvoje kasmet užregistruojama keli tūkstančiai eismo įvykių, kuriuose nukenčia vairuotojai, keleiviai, pėstieji. Vien pernai šalies keliuose žuvo 265, buvo sužeisti 3889 žmonės. Pagal šiuos skaičius Lietuva išlieka viena nesaugiausių Europos šalių.


Liubov Yarmoshenko nuotr.
2 spalio, 2022

Spalio 1 d. Šiauliuose buvo minima Tarptautinė pagyvenusių žmonių ir pasaulinė muzikos diena. Renginiai, skirti džiuginti senjorus, prasidėjo dar šventinės […]

1 spalio, 2022

Radviliškio rajono taryba pritarė Vidaus reikalų ministerijos inicijuotam pilotiniam priešgaisrinės saugos modeliui. Juo siekiama pagerinti Radviliškio rajono savivaldybės ugniagesių gelbėtojų […]

30 rugsėjo, 2022

Radviliškio rajono savivaldybės viešoji biblioteka kartu su Šiaulėnų ir Žeimių filialais įgyvendina projektą „Balio Buračo fotografijos: įspaudai močiučių divonuose ir […]

28 rugsėjo, 2022

Minint Lietuvos žydų genocido dieną, Telšių ješivoje surengta mokslinė konferencija „Holokaustas Žemaitijoje: istorijos ir atminties atodangos“. Tai Žemaičių muziejaus „Alka“ […]

28 rugsėjo, 2022

Ekonomikos ir inovacijų ministerija 13-os šalies savivaldybių infrastruktūros projektams paskirstė daugiau nei 10 mln. eurų. Už šias lėšas savivaldybės galės […]

27 rugsėjo, 2022

Rugsėjo 23 d. 20–23 val. Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos pastato fasadas nušvito įvairiomis šviesomis, Kuršėnų miesto gyventojai ir svečiai […]

27 rugsėjo, 2022

Kaip išlaikyti ryšius su šalimi, iš kurios išvykta jau prieš kelias dešimtis metų? Kaip išlaikyti kalbą ir tradicijas? Kiekvienas emigrantas […]

24 rugsėjo, 2022

Rugsėjo 24 dieną, Telšių kultūros centro ekspozicijų salėje įvyko Jūratės Beržinienės personalinės kūrybos parodos „Ir rimtai, ir juokais“ uždarymas. Ši […]

23 rugsėjo, 2022

Rugsėjo 22 d. Radviliškio viešojoje bibliotekoje vyko kūrybinės dirbtuvės jaunimui su „COMMUNE DIY“ komanda. Mūsų biblioteka ir toliau įgyvendina veiklas, susijusias su […]

21 rugsėjo, 2022

Rugsėjo 21 d. Radviliškio rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje vyko terapiniai ekspresyvaus rašymo užsiėmimai jaunimui. Šiuos mokymus vedė rašytoja, jogos praktikė, […]

Bibliotekos nuotr.
20 rugsėjo, 2022

Radviliškio rajono savivaldybės viešoji biblioteka kartu su Šiaulėnų ir Žeimių filialais šiuo metu įgyvendina projektą „Balio Buračo fotografijos: įspaudai močiučių […]

20 rugsėjo, 2022

Po ilgų plytų dūlėjimo metų, neseniai naujam gyvenimui prisikėlusi Telšių ješiva vis plačiau atveria duris ir vietoje, kurioje daugiau kaip […]

20 rugsėjo, 2022

Penktadienio popietę į Radviliškio rajono savivaldybės viešąją biblioteką rinkosi vaikai. Jie buvo pakviesti į edukaciją „Antrasis knygos gyvenimas“, kurios metu […]

Augustės Labenskytės nuotr.
20 rugsėjo, 2022

Rugsėjo 17 dieną Daugyvenės kultūros istorijos muziejaus-draustinio Kleboniškių kaimo buities skyriuje (Radviliškio r.) vykusioje Aukštaitijos regiono folkloro ir amatų šventėje […]

Augustės Labenskytės nuotr.
20 rugsėjo, 2022

Rugsėjo 18 dieną Daugyvenės kultūros istorijos muziejaus-draustinio Burbiškio dvaro istorijos skyriuje (Radviliškio r.) rankų šešėlių teatras „Budrugana Lietuva“ vaidino šešėlinių […]

18 rugsėjo, 2022

2022 m. rugsėjo 16 d. Šiaulių kultūros centro pramogų salėje „Maksas“ (Aušros al. 31), vyko Lietuvos nacionalinio kultūros centro tradiciškai […]

15 rugsėjo, 2022

„Didžiausio gėlių festivalio Šiaurės Europoje karaliumi oficialiai tituluojame krapą“, – sako Lietuvos gėlininkų sąjungos pirmininkė Daiva Gasiūnienė. Chaoso temos įkvėptame […]

Bibliotekos nuotr.
15 rugsėjo, 2022

Rugsėjo 14 d. Radviliškio rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Jaunimo studijoje vyko edukacinis užsiėmimas „Pažink Radviliškio kraštą įdomiai, žaismingai, inovatyviai“, skirtas […]

15 rugsėjo, 2022

2022 m. rugsėjo 10 dieną Šiaulių Dainų progimnazijos ištvermingiausi 5-8 kl. mokiniai drauge su tikybos mokytoja Laisva Jankauskiene dalyvavo Jo […]

Augustės Labenskytės nuotr.
14 rugsėjo, 2022

Rugsėjo 10 dieną Daugyvenės kultūros istorijos muziejaus-draustinio Burbiškio dvaro istorijos skyriuje (Radviliškio r.) vyko Edukacijų diena. Menininkė, tapanti augalais, Jūratė […]