lapkričio 22, 2019
Indrė Rapkevičienė
Paminėtas Panevėžio miesto viešosios bibliotekos veiklos 30-metis

Jaukų lapkričio 20-osios vakarą, į bibliotekos jubiliejinį padėkos vakarą Muzikiniame teatre rinkosi ištikimi Panevėžio miesto savivaldybės viešosios bibliotekos skaitytojai, kultūros darbuotojai, partneriai, draugai, rėmėjai, valdžios atstovai. Visi susibūrė paminėti bibliotekos 30 metų sukaktį. Ši kukli, bet svarbi sukaktis, verta ir šventinio šurmulio, ir džiaugsmo – tai puiki proga žvilgtelėti atgal, įvertinti praėjusį laiką bei dabartį, įprasminti pasiekimus ir padėkoti savo skaitytojams bei bičiuliams.

Kiekvienas atėjęs į padėkos vakarą buvo pradžiugintas rankų darbo saldžia staigmena.

Teatro salėje, nutilus šurmuliui, vienas po kito kilo moksleiviai ir skaitė lengvai atpažįstamas citatas iš knygų. Tuomet scenoje pasirodė vakaro vedėjas, aktorius Evaldas Stokė ir jaunoji skaitytoja Patricija. Jie, tarsi tėtis ir dukra, dalijosi mintimis apie biblioteką. Tėtis prisiminė kaip prieš 30 metų čia skaitė. O dukra parodo jam visiškai kitokią savo dienų biblioteką: kur tarp knygų vyksta įvairūs susitikimai, organizuojamos linksmos vasaros stovyklos, skaitmeninio raštingumo mokymai senjorams, gausu technologijų, dronų, lego robotų, kur tiesiog jauku ir gera leisti laiką.

„Dėkoju miesto vadovams už mūsų siekių bei idėjų palaikymą ir pagalbą juos įgyvendinant. Nuoširdžiai dėkoju mūsų skaitytojams už tai, kad jie mumis pasitiki. Jų augantys poreikiai neleidžia mums sustoti, skatina tobulėti. Nuoširdus ačiū ir visiems bibliotekos bičiuliams, kolegoms ir partneriams. Tik jūsų dėka mes galime augti, jaustis reikalingi. Didžiausias mūsų troškimas ir tikslas – kad kiekvienas, pas mus atėjęs, gautų tai, ko jam tuo metu labiausiai reikia – pagalbą, patarimą, informaciją, šiltą, nuoširdų bendravimą“, – teigė į sceną pakviesta bibliotekos direktorė L. Breskienė.

Bibliotekos direktorė apžvelgė svarbiausius trijų dešimtmečių bibliotekos įvykius ir šiandien organizuojamą veiklą.  L. Breskienė pasidžiaugė, jog esame lankomiausia kultūros įstaiga mieste: per dieną tinklo bibliotekose apsilanko apie 650 lankytojų, per metus – net 200 000.

Direktorė padėkojo 27 m. įstaigai vadovavusiai Aurelijai Matulevičienei, kuri pasidalino savo prisiminimais apie sudėtingą bibliotekos įkūrimo ir veiklos pradžią.

Į padėkos vakarą atvykęs Panevėžio miesto savivaldybės meras Rytis Račkauskas sakė:  „Džiaugiuosi, kad esate artimi, savi panevėžiečiams. Tokie, kokia buvo mūsų visų mylima Elena Mezginaitė. Ne veltui panevėžiečiai nutarė, kad šiuo vardu turi vadintis biblioteka. Esu tikras, kad toks siūlymas netrukus taps realybe“. Padedamas vicemero Deivido Labanavičiaus ir Kultūros ir meno skyriaus vedėjos Astos Čeponienės už ilgametį nepriekaištingą darbą įteikė kolektyvo nariams – D. Kurtkuvienei, V. Budreikaitei, Ž. Snicorytei, R. Šablinskienei, N. Vaičvilaitei, A. Dzedravičienei, N. Podrigailei, L. Dubauskienei, N. Andirulienei, I. Dudėnienei, L. Vilčinskaitei, R. Mazurienei, A. Vyčienei, G. Gruslienei, M. Šlikienei, N. Labanauskienei – padėkas ir gėles.

Seimo nariai Guoda Burokienė, Povilas Urbšys, Bronislovo Matelio padėjėja Inga Smalskienė tai pat sveikino kolektyvą su jubiliejumi ir linkėjo nesustoti tobulėti, toliau būti savo skaitytojams antrais namais.

Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos Muziejų, bibliotekų ir archyvų skyriaus vyr. specialistė Gražina Lamanauskienė įvardijo biblioteką, kaip skaitymo, kultūros, miesto socialinės pažangos židinį ir Lietuvos Respublikos kultūros ministro Mindaugo Kvietkausko padėkomis už kūrybišką darbą apdovanojo bibliotekos darbuotojas L. Vaitekaitienę, S. Voveriūnienę, G. Navagruckienę, A. Bratkauskienę ir I. Kartanienę.

Dėkodama visam kolektyvui už tokią biblioteką, kokia ji šiandien yra, bibliotekos direktorė įteikė padėkas darbuotojoms: I. Rapkevičienei, E. Muraškienei, G. Kišūnienei, A. Zapalskienei, L. Kučinskienei, V. Zakarevičienei, D. Vaiginaitei, I. Matelienei, L. Pranienei.

Sveikinimo žodį tarė Lietuvos savivaldybių viešųjų bibliotekų asociacijos prezidentė Danguolė Abazoriuvienė, teigusi, jog nors ir jauna, bet Panevėžio miesto savivaldybės viešoji biblioteka yra brandi, nenusileidžianti šimtmetį skaičiuojančioms, ir palinkėjo dermės tarp teikiamų paslaugų ir vartotojų poreikių.

Visokeriopo klestėjimo bibliotekai linkėjo Panevėžio apskrities G. Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos direktorė Jurgita Bugailiškienė, o Švietimo centro direktorė Asta Malčiauskienė linkėjo būti laimingoms ir savo laime dalintis su skaitytojais.

Susirinkusi kone pilna salė bibliotekos bičiulių, kurie tą pavakarę negailėjo nei šiltų žodžių, nei originalių dovanų. 30-uosius savo gyvavimo metus skaičiuojančią biblioteką ir šių knygų namų šeimininkę bei darbuotojus sveikino ir skaitytojai, kultūros darbuotojai, įvairių įmonių, įstaigų vadovai, partneriai, būrys regiono viešųjų bibliotekų direktorių, mikrorajono bendruomenių narių, ugdymo įstaigų atstovų.

Gražų bibliotekos jubiliejų vainikavo nepakartojama muzikinė istorija – koncertas, kurį dovanojo išskirtinio balso tembro, jausmingas bei muzikalus dainų autorius ir atlikėjas Ramūnas Difartas kartu su styginių trio – kanklėmis, smuiku, gitara. Skambėjo geriausi pasauliniai pop-rock hitai, autorinės dainos, instrumentiniai kūriniai.

Norime padėkoti rėmėjams, prisidėjusiems prie gražaus vakaro. Tai: UAB „Elito statyba“, UAB „EA Baltic“, UAB „Interselas“, UAB „Litforina“, UAB „Amalkeros leidyba“, UAB „Jūsų žiedas“, UAB „Alma littera sprendimai“, UAB „Eurobiuras“. Nuoširdžiai dėkojame Panevėžio „Minties“ gimnazijos mokytojai, režisierei Birutei Beresnevičienei ir jos vadovaujamai mokinių teatro studijai „Draugai”, „Šaltinio“ progimnazijos moksleivei Patricijai Pakalnytei už Padėkos vakaro atidarymą ir gitaristui Raimundui Januševičiui už jaukias vakaro melodijas.

Gimtadienio šventė ir gausybė nuoširdžių sveikinimų įrodė, kad biblioteka turi daug ištikimų bičiulių ir yra reikalinga bei mylima. Tai įkvepia ir skatina toliau kuo geriau dirbti kasdienį savo darbą. Ačiū ir laukiame Jūsų miesto bibliotekose atvertomis durimis ir atviromis širdimis.

 

Share Button

Komentarai (0)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


gruodžio 15, 2019

Gruodžio 13 d. Panevėžio rajono Ramygalos gimnazijoje įvyko jaunojo kūrėjo konkurso „Kuriu pasaką“ baigiamasis renginys.  Jame pristatyta Savivaldybės administracijos lėšomis […]

gruodžio 10, 2019

Į Panevėžio rajoną atkeliavo svarus kultūros srities apdovanojimas „Auksinis feniksas“ –  Panevėžio rajono savivaldybės merui Povilui Žaguniui skirta nominacija „Metų […]

gruodžio 9, 2019

Biržų rajono savivaldybės meras Vytas Jareckas garbingo jubiliejaus proga pasveikino biržietę Marijoną Baronienę. Šiomis dienomis senjorė švenčia savo 100 metų […]

gruodžio 9, 2019

Gruodžio 6-osios vakarą centrinėje Biržų miesto aikštėje buvo įžiebta pagrindinė Biržų krašto eglė. Šiemet ji pasipuošė etnografiniais akcentais – aukštaitiško […]

gruodžio 9, 2019

Artėjant gražiausioms metų šventėms – Kalėdoms, Panevėžio rajono savivaldybės salėje gruodžio 6 d., penktadienį, vyko globėjų (rūpintojų) šventė „Padėkos popietė“. […]

gruodžio 6, 2019

Nors balta žiema pas mus svečiavosi dar labai trumpai – gražiausios metų šventės kasdiena vis labiau jaučiamos. Švenčių laukimo nuotaikomis […]

gruodžio 5, 2019

Latvijos Saldus miesto bibliotekoje šią savaitę atidaryta Panevėžio menininkų paroda „Rampa 8“. Joje eksponuojami fotografų Evaldo Ivanausko, Žilvino Kropo, Andriaus […]

gruodžio 2, 2019

2019 m. sukanka 800 m. nuo pirmojo Žemaitijos vardo paminėjimo rašytiniuose šaltiniuose, todėl LR Seimas, pripažindamas Žemaitijos indėlį į valstybės […]

lapkričio 30, 2019

Panevėžio rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje šiandien vyko  metų veikloms apžvelgti skirtas renginys „Ištikimi knygai“. Šventėje tradiciškai paskelbta „Metų bibliotekininko“ nominacija. […]

lapkričio 30, 2019

Penktadienį Rokiškis oficialiai pradėjo laukti gražiausių metų švenčių ir iškilmingai perdavė Lietuvos kultūros sostinės titulą Trakams. Rokiškyje jau suspindo viena […]