Panevėžyje – baigiamasis pilotinės programos „Demokratinės kultūros mokykla“ renginys
Šiandien Panevėžyje vyksta baigiamasis pilotinės programos „Demokratinės kultūros mokykla“ (DKM) renginys, kuriame pristatomi beveik metus trukusio mokymosi proceso rezultatai, dalijamasi įžvalgomis, aptariamos patirtys. Programą Švietimo mainų paramos fondo užsakymu parengė ir įgyvendino Atviros Lietuvos fondas.
DKM programa skirta stiprinti žinias apie demokratinę kultūrą ir praktinius gebėjimus, reikalingus suaugusiųjų švietimo, pilietiškumo bei bendruomeninio įsitraukimo srityse. Dalyvius viso proceso metu lydėjo mentoriai, padėję gilintis į žmogaus teises, bendruomenines praktikas ir jų taikymą kasdienėje veikloje.
Programos metodika jungia teoriją ir praktiką: paskaitas, dirbtuves, konsultacijas ir realių iššūkių sprendimą vietos bendruomenėse. Organizacijos, dalyvavusios DKM, stiprino savo kompetencijas ir kūrė naujus, demokratiškai pagrįstus sprendimus.
Į pilotinę programą atrinktos 27 organizacijos iš Panevėžio, Utenos, Molėtų, Anykščių, Visagino ir Ignalinos regionų. Tarp jų – švietimo, kultūros, jaunimo, socialinių paslaugų ir bendruomeninių iniciatyvų atstovai, tokie kaip Panevėžio švietimo centras, Elenos Mezginaitės viešoji biblioteka, Panevėžio atviras jaunimo centras, Kazickų šeimos fondas, Panevėžio švietimo darbuotojų asociacija, VšĮ „Debesų kiemas“, Panevėžio regioninis STEAM centras, Panevėžio trečiojo amžiaus universitetas, Panevėžio autizmo asociacija „Lietaus vaikai“ ir kitos Šiaurės Rytų Lietuvos organizacijos.
Baigiamajame renginyje dalyviai aptaria pokyčius, kuriuos pavyko inicijuoti jų organizacijose, pristato pasiteisinusius sprendimus ir svarsto tolesnes augimo galimybes.




















