Pirmoji „Tramtatulio“ laureatė Šiaulių rajone

„Tramtatulis“ – respublikinis Lietuvos vaikų ir moksleivių – liaudies kūrybos atlikėjų – konkursas, kviečiantis kas antrus metus pasivaržyti liaudiško dainavimo, muzikavimo ir tarmiško pasakojimo atlikėjų grupėse vaikus ir jaunimą nuo trijų iki devyniolikos metų amžiaus.
Šiais metais „Tramtatulis“ kvietė jau šeštąjį kartą. Nors konkurso nuostatai griežtai reglamentuoja repertuarą, atlikimą, eigą, Šiaulių rajono kultūros ir švietimo įstaigų atstovai noriai ir atsakingai dalyvauja „Tramtatulio“ vietos, regiono ir respublikos turuose, itin nuoširdžiai džiaugiasi pasiekimais. Iki šiol respublikinio turo diplomantais yra tapę pasakotojas iš Raudėnų Kazimieras Lubys, (vadovė J. Lubienė, 2007 m.) ir pasakotoja iš Kuršėnų Aurelija Gedžiūtė (vadovė J. Lubienė, 2013 m.), regioninio turo laureatu – pasakotojas iš Verbūnų Kęstutis Kurlys (vadovė Onutė Baranauskienė, 2011 m).
Šiais metais „Tramtatulio“ Šiaulių r. vietos ture dalyvavo 12 liaudies kūrybos atlikėjų iš Verbūnų, Kuršėnų, Kurtuvėnų, Pakumulšių, Raudėnų….. Komisijos į regioninį konkursą, kuris vyko Telšiuose, buvo atrinkti trys pasakoriai iš Kuršėnų, Raudėnų, Pakumulšių ir dainininkų duetas iš Verbūnų. Teisę vykti į respublikinį konkurso turą Kaune iškovojo pasakotoja Karolina Lubytė, Šiaulių r. sav. kultūros centro Raudėnų filialo ir Raudėnų mokyklos folkloro ansamblio „Gerviki“ narė (vadovė J. Lubienė), Kuršėnų L. Ivinskio gimnazijos abiturientė. Dalyvavimas „Tramtatulyje“ buvo itin sėkmingas – Karolina tapo respublikinio konkurso laureate. Aukščiausią minėto konkurso laimėjimą liaudies kūrybos atlikėja iš Šiaulių rajono pelnė pirmą kartą.
Karolina, tapusi laureate, dalyvavo Lietuvos liaudies kultūros centre vykusiuose konkurso laureatų kompaktinės plokštelės įrašuose, o birželio 7 d. vyko į Lietuvos liaudies buities muziejų (Kaišiadorių r., Rumšiškės), kur koncertavo Lietuvos vaikų ir moksleivių – liaudies kūrybos atlikėjų – konkurso „Tramtatulis“ laureatų ir diplomantų šventėje, skirtoje Lietuvos etnografinių regionų metams ir Tarptautinei tėvo dienai. Visą dieną trukusią nuostabią šventę kūrė ir puošė muziejaus aura, tautinių kostiumų, tarmiškų žodžių, skambių liaudies dainų, trankių melodijų ir folklorinių šokių margumynas, dalyvių ir žiūrovų geros emocijos, tikra gamtos dovana – nepaprastai geras oras ir šventės rengėjų siurprizas – didžiulis „Tramtatulio“ tortas.