Pristatytos Radviliškio miesto plėtros strategijos rengimo galimybės

Į Radviliškio rajono savivaldybės didžiąją sale susirinkusiems radviliškiečiams buvo pristatytos Radviliškio miesto plėtros strategijos rengimo galimybės.
Šiuo metu pradėta rengti Radviliškio miesto plėtros strategija iki 2020 metų, kurioje didžiausias dėmesys bus skiriamas socialinės įtraukties didinimui ir paramai kovai su skurdu.
Į susitikimą su strategijos rengėjais susirinko ta Radviliškio miesto bendruomenės dalis, kuriai tikrai aktualu Radviliškio miesto plėtros klausimai. Šiuo metu yra svarbiausia parengti stiprią ir motyvuotą strategiją, gauti finansavimą ir pradėti aktyvias veiklas Radviliškio mieste.
Strategijos rengėjos UAB „Bizantia group“ projektų vadovė Birutė Stačinskaitė susirinkusiems pristatė šalies regioninę politiką 2014–2020 metais bei vietos veiklos grupių veiklą ir ankstesnę patirtį, įsisavinant Europos Sąjungos lėšas, miesto vietos veiklos grupių strategijos rengimą: reikalavimus, eigą, struktūrą. B. Stačinskaitė susirinkusiems teigė, kad ne visi parengti strategijų projektai yra vertinami teigiamai ir skiriamas finansavimas. „Vietos plėtros strategija atmetama, jei ji neatitinka bent vieno iš administracinės atitikties kriterijų ar įvertinta mažiau kaip 70 balų. Finansavimas neskiriamas, jei miesto VVG nesutinka įgyvendinti vietos plėtros strategijos už Ministerijos pasiūlytą lėšų sumą ar atsisako įgyvendinti Komiteto nustatytas privalomas įgyvendinti sąlygas“, – teigė ji. Kriterijai, pagal kuriuos Radviliškio miesto VVG strategija gali surinkti 80 balų: vietinių įsidarbinimo galimybių pagerinimas, bendruomenių socialinės integracijos didinimas, vietinių miesto žmonių iniciatyvų, savanorystės skatinimas ir palaikymas.
Radviliškio vietos veiklos grupės vadovė Lena Skriptienė teigia, kad strategijoje daug dėmesio bus skirta įsidarbinimo, grįžimo į darbo rinką galimybėms, socialinių paslaugų plėtrai.
Vietos veiklos grupės rengiama strategija sudomino ir Radviliškio miesto verslininkus. Tuo pasidžiaugė Radviliškio rajono savivaldybės meras Antanas Čepononis. „Radviliškio miesto vietos veiklos grupė yra jungiančioji grandis tarp visų įstaigų, verslo įmonių, organizacijų, kad jie visi galėtų vystyti savo veiklą pagal Radviliškio miesto plėtros strategiją ir gauti jai finansavimą“, – sakė jis. Kaip puikų plėtros pavydį meras pateikė Radviliškio rajono vietos veiklos grupės
„Radviliškio lyderis“ veiklą. „Tiek ES struktūrinių fondų, tiek savivaldybės, tiek kaimiškųjų vietovių bendruomenių aktyvumo dėka į rajono miestelius ir kaimus per 10 metų investuota apie 3,5 milijonų eurų. Gražėja rajono miesteliai ir kaimai, bendruomenės kuriasi atnaujintose patalpose, inicijuojamos naujos veiklos, skatinamas verslumas“, – sakė jis.
Radviliškio miesto plėtros strategijoje pirmiausia bus skatinamos bendruomenės inicijuojamos veiklos, skirtos socialinei atskirčiai mažinti, didinti darbingų gyventojų socialinę integraciją ir pagerinti jų padėtį darbo rinkoje, taip pat neaktyvių darbingų gyventojų užimtumui didinti skirtų neformalių iniciatyvų įgyvendinimui, siekiant gerinti šių asmenų padėtį darbo rinkoje. Numatoma daug dėmesio skirti gyventojų verslumui didinti: stiprinti verslo kūrimui ir pradedamo verslo plėtojimui būtinus gebėjimus, konsultuoti kuriant konkretų verslą ar vykdant plėtrą.
Iki lapkričio mėnesio vidurio laukiama žmonių pasiūlymų, kaip gyvenimą Radviliškio rajone paversti kuo aktyvesniu. Vietos veiklos grupė gali organizuoti ir teikti paramą miesto bendruomenių projektams ir iniciatyvoms įgyvendinti, skatinti bendradarbiavimą su visuomeninėmis organizacijomis ir įstaigomis, kelti ir padėti spręsti mieste kylančias socialines problemas, tenkinti kitus viešuosius interesus.
Kintantis Radviliškio miesto veidas – toks mūsų visų tikslas. Tikimės, kad esate neabejingi Radviliškio miesto plėtrai, ateičiai, tad kviečiame užpildyti anketą, pateikti pasiūlymų ir prisidėti prie Radviliškio miesto plėtros strategijos rengimo. Anketa – čia: https://www.apklausk.lt/s/56273b1719e6f
Radviliškio miesto vietos veiklos grupė buvo įkurta liepos mėnesį. Ši asociacija pirmiausia siekia didinti miesto gyventojų įsidarbinimo galimybes, skatinti bendruomenių socialinę integraciją, išnaudoti vietos bendruomenių, verslo ir vietos valdžios ryšius.
Bendra visoms strategijoms įgyvendinti skiriama suma – 15,9 milijono eurų, tačiau didžiausia šios sumos dalis atiteks didiesiems šalies miestams, kurie ją gaus be jokių vertinimų.
Didžiausia galima kiekvieno projekto finansuojamoji dalis sudaro 92,5 procento visų tinkamų finansuoti projekto išlaidų. Pareiškėjas ar partneris turi prisidėti ne mažiau kaip 7,5 procento projekto išlaidų.
Vietos plėtros strategijai administruoti numatyta iki 15 procentų vietos plėtros strategijai įgyvendinti numatytų Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų, bet ne didesnė kaip 100 000 eurų suma.