rugpjūčio 28, 2020
54 ekipažai pradėjo 1068 km maratoną „Aplink Lietuvą“

Penktadienį Kaune, Rotušės aikštėje, startavo tradicinis, tris dienas truksiantis ralis „Aplink Lietuvą 2020“, kurį nuo pat pirmojo, įvykusio dar 1931 metais, rengia 1926 m įkurtas Lietuvos automobilių klubas (LAK).

Šio ralio dalyviai kasmet tradiciškai varžosi dėl garbingiausiojo kiekvieno sportininko kolekcijoje apdovanojimo – šalies Prezidento taurės.

Prezidentas atsiuntė sveikinimą

Susirinkusieji į renginio atidarymą aplodismentais palydėjo Lietuvos Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos sveikinimą, kurį jis atsiuntė ralio dalyviams ir jo organizatoriams, šalies automobilių sporto veteranams.

„Prieš Jus – trys dienos greičio, įvairų rungčių, sudėtingų kelio ruožų ir vingių.

Daugiau nei tūkstantis kilometrų garbingos kovos ir azartiškų akimirkų, greitos reakcijos, veržlumo ir ištvermės.

Nuoširdžiai sveikinu kiekvieną, pasiryžusį išmėginti jėgas šiose varžybose ir pasiekti svarbiausią tikslą – finišą“, – sakoma Prezidento G. Nausėdos sveikinime.

Varžybų dalyvius ir visus susirinkusius į lenktynių atidarymą sveikino LAK garbės prezidentas, tituluočiausias šalies automobilių sporto atstovas Stasys Brundza, itin daug prisidėjęs prie ralio atkūrimo 1996 metais, Lietuvos automobilių sporto federacijos prezidentas Egidijus Janavičius, pirmųjų dviejų ralių „Aplink Lietuvą“ nugalėtojo Prano Hiksos anūkas Giedrius Šniukas ir kiti.  

Prisiminė renginio istoriją

Susirinkusieji prisiminė įdomią ir sudėtingą šių ralių bemaž devynių dešimtmečių istoriją. Keturi raliai surengti prieškario Lietuvoje, o atgaivinti jie buvo tik po 65 metų, prabėgusių nuo 1931 m surengto pirmojo ralio Prezidento taurei laimėti.

Tad šiemetinis ralis „Aplink Lietuvą“ – tik 29-tasis renginio metraštyje.  

„Raliai „Aplink Lietuvą“ – tai renginys, nuo kurio ištakų skaičiuojama ir šalies automobilių sporto istorija, todėl mums teko garbinga misija – tęsti ir turtinti tradicijas, kuriomis ralis garsėjo dar prieškario metais ir kurių neprarado ir šiandien“, – sakė ralį rengiančio LAK prezidentas Rolandas Dovidaitis.

Pasak R. Dovidaičio, šiemet dėl klastingojo viruso organizatoriai buvo priversti atsisakyti kai kurių rungčių, tačiau tenka tik džiaugtis, jog nepaisant visų keblumų ralis visgi vyksta.

R. Dovidaitis išreiškė viltį, jog, įveikę visą lenktynių kelio knygoje numatytą maršrutą, sekmadienį sostinės S. Daukanto aikštėje finišuos visi ekipažai, penktadienį pradėję kovas Kaune.

Sieks penktojo titulo

Pirmieji prie starto linijos įspūdingą senolį „Aston Martin DB3S“ atvairavo LAK klasikinių automobilių padalinio vadovas Šarūnas Žitkevičius su žmona Aušra. Tai garbingą puslapį  automobilizmo istorijoje radęs modelis, kuriuo važinėjo ir didžiavosi tokios garsenybės, kaip seras Stirling Moss, Carol Shelby, Peter Walker, Roy Salvadori ir kiti.

Šiltai sutikti prie starto linijos savąjį „Subaru Impreza STI“ atvairavęr Kauno autoklubo atstovai Vytis Pauliukonis su Audroniu Gulbinu. Šiandieninėje sportininkų rikiuotėje – tai tituluočiausieji ralių „Aplink Lietuvą“ dalyviai, įvairiais metais iškovoję net keturias Prezidento taures.

Niekas neabejoja, jog šis duetas sieks ir penktojo titulo, tačiau ne jie vieni kelia aukščiausius tikslus.

Daugelį susirinkusių į sportininkų palydas gerokai nustebino dailiosios lyties atstovių, sunkiame 1068 km maratone nepabūgusių mesti iššūkio vyrams, ryžtas.

Ralį pradėjo 6 grynai moteriški ekipažai ir 11 – mišrių, kuriose damoms dažniausia patikėtas šturmanės vaidmuo. 

Ilgai svarsčiusios vėlokai paraišką pateikė Virginija Kėdžiūtė iš Darbėnų ir jai talkinsianti dotnuviškė navigatorė Gabija Staniulionytė, tačiau merginos su „Seat Ibiza Cupra“ tikrai nenusiteikusios likti be apdovanojimų.

Ne tik šiam duetui pasiryžę mesti iššūkį vilnietės, „Grožio energijos“ atstovės Elena Danilova su Karolina Staniulyte, vairuojančios „VW Golf“, „Sėlinančių vapsvų“ atstovės iš Kauno rajono Agnė Mažeikienė su Vaida Danieliūte ir sportiškąja „Honda CRX“ bei kitos damos.

Didžiausios pagarbos bei sirgalių simpatijų nusipelno neįgaliųjų komanda, kurioje šiemet keturi ekipažai.

Jie varžysis dėl Socialinių reikalų ir darbo ministro taurės, o tituluočiausi šios įskaitos dalyviai – širvintiškis Algimantas Kojis su savo šturmanu Vytautu Barecku ralyje „Aplink Lietuvą“ dalyvauja jau du dešimtmečius ir tris kartus šventė pergales savo klasėje.

Rolandas Šukys iš Joniškio, kuriam jau ketvirtus metus talkina dukra Raminta, taip pat šių ralių veteranas.

Ketvirtą kartą prie starto linijos stojo ir druskininkiečiai Robertas Šimonis su Roku Dailyde, o ne viename ralyje lenktyniavusiems Modestui Baltakiui su Vilmantu Juodžiu šįkart teko lydinčių ir pirmųjų pagalbininkų savo draugams vaidmuo.

Po šventinės uvertiūros – į kovas trasose 

Iškart po renginio atidarymo sportininkai pradėjo kovas laikinosios sostinės J. Bakanausko bei S. Dariaus ir S. Girėno gatvėse, kurios ralio dalyviams tapo pirmaisiais greičio ruožais ir pirmaisiais išbandymais.

Vėliau jie varžėsi daugeliui gerai pažįstamame Kačerginės „Nemuno žiede“, kurio trasomis  driekėsi net keturios rungtys.   

Iš čia ralio dalyviai lenktyniaudami per Kėdainius, Jonavą ir Alytų penktadienio pavakarę pasieks Druskininkus, kur Gardino gatvėje jų laukia greitojo slalomo varžybos ir kuriose pirmasis automobilis startuos 17.27 val., o šią rungtį sportininkai įveiks po du kartus.

Po paskutiniųjų pirmosios dienos batalijų Druskininkuose dalyvių laukia pelnytas poilsis.

Bene įtempčiausia sportininkams bus antroji kovų diena – šeštadienis. Ją ralio dalyviai pradės 8 val. ryto Marijampolės kroso trasoje ir varžydamiesi per Kazlų Rūdą, Vilkyčius, Gargždus, Naująją Akmenę, Žagarę, Pakruojį ir kitus punktus pasieks antrosios nakvynės vietą Kupiškį.

Šeštadienio varžybų tvarkaraštyje labai skirtingos rungtys – nuo daug ištvermės ne tik iš sportininkų reikalaujančių kroso trasų Marijampolėje, Vilkyčiuose, Gargžduose ar Uoginiuose Kupiškio rajone iki greitų, menkiausių klaidų neatleidžiančių slalomo varžybų miestų gatvėse ar prie pat Latvijos pasienio žvyro trasomis besidriekiančių greičio ruožų.

Finišas – Vilniuje, S.Daukanto aikštėje

Ralis finišuos sekmadienį, rugpjūčio 30 d., 15 val. tradicinėje šių lenktynių pabaigtuvių vietoje – S. Daukanto aikštėje šalia Prezidentūros.

Ten ralio „Aplink Lietuvą 2020“ nugalėtojų ekipažui bus įteiktas pagrindinis varžybų trofėjus – Prezidento Gitano Nausėdos taurė. 

Share Button

Komentarai (0)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


spalio 15, 2020

Vilniaus rotušėje spalio 22 d. atidaroma Japonijos menininkų inicijuota Pasaulio taikos meno paroda, kviečianti dalytis taikos idėjomis su viso pasaulio […]

spalio 13, 2020

Trakų viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje NVŠ programos „Kūrybiškumo saviraiškos studijos“ nariai kelias savaites kūrė floristinius medelius, susipažino su vasarą […]

rugsėjo 25, 2020

Jau ketvirtą kartą Panevėžyje vyksta Tarptautinis meninio stiklo simpoziumas „GlassJazz“. Rugsėjo 23–28 d. meninio stiklo studijoje „Glasremis“ vyks renginių ciklas, […]

rugsėjo 24, 2020

Menų agentūra „Artscape“, bendradarbiaudama su Pabradės kultūros centru, 2020 m. rudens sezonui pabradiškiams ir miesto svečiams paruošė išskirtinį įvykį – […]

rugsėjo 23, 2020

Rugsėjo 24 d., 17 val. Trakų viešojoje bibliotekoje vyks Linos Leparskienės knygos „Papasakoti Trakai“ pristatymas. Pasak leidinio autorės, knyga gimė […]

rugsėjo 22, 2020

Š. m. rugsėjo 24 d., ketvirtadienį,  į Nemuną bus nuleistas Kauno rajono savivaldybės keleivinis katamaranas „Zapyškis“. 14 val. katamaranas pradės […]

rugsėjo 17, 2020

Rugsėjo 23 d., trečiadienį, 17 val. 30 Biržų rajono savivaldybės Jurgio Bielinio viešojoje bibliotekoje (J. Radvilos g. 3) vyks lietuvišką videomeną […]

rugsėjo 15, 2020

2020 m. rugsėjo, 16 d., trečiadienį, 14 val. Jono Pauliaus auloje (Seimo III rūmai, 1 aukštas) bus atverta šiauliečio fotomenininko […]

rugsėjo 11, 2020

Liepos 3 d. ant Gedimino pilies kalno Vilniuje prasidėjusios nacionalinės kultūrinės tapatybės formavimo ir puoselėjimo programos „Tėvynės ieškojimas“  projekto Lietuvos […]

rugsėjo 9, 2020

Tarptautinis vaikų ir jaunimo folkloro festivalis „Baltų raštai”, kasmet suburiantis muzikuojantį ir dainuojantį jaunimą Kaune, turi gražią pradžią – pirmą […]