20 rugpjūčio, 2021
Aurika Merkienė

Šeimoje dvi poros dvynių – dvigubas džiaugsmas

Dvyniai Kipras ir Herkus - Jorė ir Aris - brolis Arnas ir mama Vilma

Aštuntus metus vykstantis unikalus Dvynių konkursas „Twins Peak 2021“ kasmet sulaukia vis įdomesnių staigmenų. Šiemet renginyje dalyvauja trys šeimos, auginančios net po dvi poras dvynukų!

Dvi poras dvynių augina Ieva Arnauskienė su vyru Ramūnu. Identiški dvyniai Džiugas ir Mažvydas – šio konkurso veteranai, jie „Twins Peak 2021“ dalyvauja nuo pat pirmojo konkurso 2014-aisiais, o po metų antrajame konkurse jau dalyvavo ir jų sesės dvynės Ūla ir Mėta.

„Ir su pirmu vyru susilaukiau dvynukų, ir su antru vyru – vėl dvynukai”, – pasakodama apie save linksmai juokiasi penkių vaikų mama šiaulietė Vilma Krutoguzenko. Trisdešimt penkerių gražuolė augina dvi poras dvynių – šešiamečius Jorę ir Arį, pusantrų metukų Kiprą ir Herkų ir vyriausiąjį sūnų – dešimtmetį Arną.

Šiemet į konkursą užsiregistravo dar viena dvigubų dvynių šeima – Lina Ambrazaitytė su vyru Arnu augina devymečius Joną ir Rūtą, o pernai vasarį jiems gimė identiški dvyniai – Nikolas ir Danielis.

Dvigubi dvyniai VIII dvynių konkurse „Twins Peak 2021“ pagal balsų skaičių yra vieni tarp lyderių.

Staigmena konkurso organizatoriams – dvynės

Konkurso veteranai ir dalyviai nuo pat pirmojo renginio – dvi poras dvynių auginanti pora – Ieva ir Ramūnas Arnauskai. Pirmajame dvynių konkurse „Twins Peak“ 2014-aisiais dalyvavo du šios poros sūnūs – identiški dvyniai Džiugas ir Mažvydas. Berniukai konkurso finaliniame renginyje, kuris nuo tada tradiciškai vyksta CUP,  atliko užduotį – nematydami vienas kito nupiešė po tokį pat piešinį viena tema – „Mano namas”. Vertinimo komisija anuomet apstulbo – piešiniai atrodė lyg iš kopijavimo aparato… Džiugas ir Mažvydas tapo I dvynių konkurso „Twins Peak“ nugalėtojais.

Po metų atvykę į II dvynių konkurso finalinį renginį, kuris kasmet tradiciškai vyksta CUP, Džiugas ir Mažvydas atbėgo prie konkurso organizatorių – dvynių Aurikos Merkienės ir Erikos Zabulėnienės ir vienas per kitą pranešė: „O mes jums turime staigmeną!”„Mums gimė sesės!”„Jos – dvynės!”

Stumdami vežimėlį su vos keturių mėnesių mažylėmis – dvynėmis Ūla ir Mėta, šypsodamiesi į renginį atėjo laimingi keturių vaikų – dviejų porų nuostabių dvynių – tėveliai.

Šiuo metu Arnauskų šeima ruošiasi išvykti į Vokietiją – ten pora su vaikais emigravo prieš dvejus metus. Reino žemėse netoli Tryro įsikūrusi šeima čia nutarė apsigyventi, nes šeimos galva – Ramūnas Vokietijoje dirba jau seniai.

Džiugas ir Mažvydas čia lanko mokyklą, mokslai berniukams sekasi gerai, nors kalbos barjeras, anot Ievos, šiek tiek jaučiasi. Abu gabūs matematikai, Mažvydas groja gitara ir gražiai piešia, o Džiugas, pasak mamytės, greičiausiai bus gydytojas.

Susilaukusi dviejų porų dvynių, Ieva Arnauskienė įkūrė mažųjų modeliukų studiją „Two make Six”. Nuo mažų dienų Ūla ir Mėta kartu su broliais demonstruoja vaikiškų drabuželių madas, tad mergytės labai mėgsta puoštis ir staipytis prieš veidrodį.

„Bet mergaitės abi skirtingos ir išvaizda ir charakteriais, jos tikrai nėra identiškos dvynės, – aiškina Ieva. – Ūla yra stipri ir sportiška, lanksti, gera gimnastė, laisvai padaro špagatą, o Mėtos tokie dalykai nedomina – jai patinka papuošalai ir veidrodis”, – juokiasi Ieva. Abi mergaitės puikiai kalba vokiškai, moka užrašyti savo vardus ir šiemet jau keliaus į pirmąją klasę, nes šioje Vokietijos žemėje į mokyklą vaikai eina nuo šešerių metų.

Ir tėvai, ir vaikai pasiilgsta Lietuvos, Ieva čia turėjo begalę veiklos – mažųjų modeliukų mokyklėlę, stovyklas, kuriose vaikai patys kurdavo kolekcijas, tačiau šias veiklas sustabdė COVID-19 pandemija.

Trys gimdymai – penki vaikai

„Dvi poros dvynių, o visi skirtingi – nė vienas nepanašus į kitą, – pasakoja Vilma. – Su vienu vyru dvyniai, ir su kitu vyru dvyniai – nežinau, kodėl man čia taip išeina, nieko panašaus giminėje nėra buvę! Gydytojai sako, kad mano organizmas toks – pati aktyvi ir organizmas čiumpa visko po du, – kvatoja moteris. – Kipras ir Herkus gimė dideli „drambliukai” – vienas 3150 g, kitas – 2700 g. Ir nė vienos poros identiškų dvynių! Ir visi keturi yra visiškai skirtingų charakterių vaikai. Aris lanko karatė treniruotes, Jorė – šokių studiją „Flamingas”, ji dalyvauja konkursuose ir jau turi solidžią kolekciją medalių. Apie pernai gimusius mažuosius Kiprą ir Herkų kol kas sunku ką nors pasakyti bet panašu, kad jie irgi bus kiekvienas sau…”

O kaipgi vyriausias sūnus Arnas susitvarko su broliais ir sesėmis?

„Oi, Arną visi myli, – sako Vilma. – Vasarą, va, buvo išvažiavęs į stovyklą, savaitę nebuvo namuose, tai mažieji jau laukė nesulaukė, kada brolis grįš. Jis visų mylimiausias, juk turi keturis mylinčius mažiukus broliukus ir sesę.”

Sutikę Vilmą mieste nė vienas neįtartų, kad ji – penkių vaikų mama. Šiauliuose atsidūrusi žemaitė yra makiažo meistrė, turi savo studiją ir motinystę visada derino su begale darbų. Anot daugiavaikės mamos, sėdėti ant sofos rankas sudėjus su knyga rankoje jai nepavyksta niekada. Vilma Šiauliuose žinoma moteris – puikiai atrodančią grožio specialistę dažnai kviečia dalyvauti įvairiose fotosesijose žurnalams, reklamoms.

Dvyniai šeimoje – užkoduota genetiškai

Dar viena dvigubų dvynių šeima – raseiniškiai Lina ir Arnas. Vos dvidešimties metų susituokusiai porai iškart gimė dvyniai – Jonas ir šešiomis minutėmis jaunesnė Rūta. Jaunoji mamytė pagimdė per anksti – mažyliams tebuvo septyni mėnesiai, tad kūdikiai svėrė vos per kilogramą.

Lina pasakoja, kad problemų buvo, vaikai gan ilgai gulėjo ligoninėje, kol priaugo svorio, sustiprėjo, o jau po to mažyliai augo sveiki ir guvūs. Rudenį devymečiai Jonas ir Rūta jau eis į trečiąją klasę. Tačiau ramybės namie nėra – viską jaukia ir skardžiais balseliais drebina mažieji broliukai Nikolas ir Danielis.

„Kai vyko nuotolinis mokymasis, maniau, kad išprotėsiu, – pasakoja Lina. – Vyresniesiems pamokos, o namie spiegia mažiai, koks ten mokslas? O kur juos dėti? Kaip nuraminti? Oi, kokių dienų būdavo… Dabar, vasarą, ramiau. Didieji, va, išvažiavo į stovyklą, tai vietoj keturių vaikų namie tik du – atgaiva sielai”, – juokiasi Lina.

Mažieji labiausiai pasiilgsta sesės Rūtos. Ji – mamos pagalbininkė – Nikolą ir Danielį pasupa, pamigdo, padainuoja. Jonas, anot mamos, ne itin džiaugiasi broliukais, kurie jau išmoko nučiupti vyresnėlio žaislus ir juos sugadina.

„Ai, jau gana tų vaikų, ne, ne, ne, mojuoju rankomis, kai kas nors paklausia, – juokiasi Lina. – Kai sužinojau, kad ir antrą kartą laukiuosi dvynių, apsiverkiau, man buvo šokas. Tik po savaitės atsigavau, pasikalbėjom su vyru, pasitarėm, nusiraminom ir ėmėm laukti… dvynukų!”

Lina sako, kad jos giminėje dvyniai gimsta kas antra karta. Moters mama turėjo brolį dvynį, kuris labai anksti mirė. Iš dvynių buvo ir mamos močiutė, ji taip pat turėjo brolį dvynį, tad Lina sako, kad jos dvyniai, matyt, užkoduoti genetiškai.

 


Sausio 31 dieną Kauno technologijų ir mokymo centre startavo futbolo renginys „Mano laikas, mano draugai, mano futbolas“, kuriame dalyviai turėjo galimybę išbandyti savo jėgas kamuolio žongliravime. Kamuolio žongliravimo konkursas keliaus per įvarias mokyklas, vaikų globos įstaigas siekiant įtraukti ir sudaryti vaikams galimybes išbandyti save kamuolio žongliravimo konkurse. Kauno technologijų ir mokymo centre mokinasi moksleiviai, turintys specialių poreikių, tad tai viena iš galimybių skatinant integraciją šių moksleivių futbolo veiklose. Pirmasis toks futbolo renginys, kuriame šios įstaigos moksleiviai galėjo save išbandyti individualioje rungtyje, tad noro laimėti ir patekti į finalą netrūko nė vienam. Kamuolio žongliravime puikiai pasirodė Rimvydas Kriauzlys, Svajūnas Dušauskas,Agnė Karpavičiūtė, Greta Gankovaitė, kurie pirmieji pateko į finalą, kuris numatomas gegužės mėnesį. Renginio organizatorius futbolo entuziastas Martynas Karpavičius ir neformalaus ugdymo būrelio vadovas Rytis Šležys. Futbolo draugai: Lietuvos masinio futbolo asociacija, Kauno apskrities futbolo federacija, Lietuvos specialiosios olimpiados komitetas
2 vasario, 2023

Sausio 31 dieną Kauno technologijų ir mokymo centre startavo futbolo renginys „Mano laikas, mano draugai, mano futbolas“, kuriame dalyviai turėjo […]

1 vasario, 2023

Lietuvoje legaliai lošimai organizuojami jau daugiau nei 20 metų ir jeigu palygintume dabartinę situaciją su tuo, kas buvo prieš daugiau […]

29 sausio, 2023

Šeštadienį Gargžduose paaiškėjo pirmojo šio sezono Lietuvos vyrų tinklinio trofėjaus laimėtojai. Kovoje dėl Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) taurės triumfavo Šiaulių […]

27 sausio, 2023

Lazdynų daugiafunkcio komplekso statyba oficialiai baigėsi – Vilniaus miesto savivaldybė gavo Statybos inspekcijos patvirtintą statybos užbaigimo aktą, o tai reiškia, […]

27 sausio, 2023

Šiandien „Kalnapilio“ arenoje vyko jau XIX kartą organizuojamas Juozo Balčikonio gimnazijos šokių vakaras „Sidabrinė naktis“. Tai tradicinis ir bene gražiausias […]

Žemaitijos kaimo ekspozicija. Muziejusalka.lt nuotr.
25 sausio, 2023

2023-aisiais, kaip ir ankstesniais metais, Kultūros ministerijai pavaldūs muziejai kiekvieną paskutinį mėnesio sekmadienį kviečia lankytojus apžiūrėti savo nuolatines ekspozicijas nemokamai. […]

25 sausio, 2023

Pasitinkant 700 metų sukaktį, šia neeiline proga Kaunas ruošia sostinei ypatingą dovaną. Drauge su grupe „Baltasis Kiras“ sukurta daina „Vilniau“ […]

24 sausio, 2023

Norint organizuoti krovinio perkėlimą keltu, reikia kruopščiai suplanuoti maršrutą. Keltų bilietai, pervažiavimo laikas ir vairuotojo patogumai – tai tik keletas […]

23 sausio, 2023

Jau visai netrukus, sausio 25 dieną, Vilnius švęs savo garbingą 700 metų jubiliejų. Gimtadienio proga vilniečius ir miesto svečius džiugins […]

23 sausio, 2023

Piniginė yra vienas iš svarbiausių vyrų aksesuarų, be kurio vyras neišgyventų nei dienos, nes joje telpa visas jo gyvenimas: dokumentai, […]

23 sausio, 2023

Ar žinote, kad šventė ir saldumynai turi tiesioginį ryšį? Ar norite pasimėgauti ypatingu savo gyvenimo įvykiu? Tokiu atveju jūs tikrai […]

22 sausio, 2023

Termo apatiniai drabužiai gaminami iš specialiai suprojektuotų sintetinių audinių, kurie veiksmingai šalina prakaitą ir vandens garus nuo odos, todėl ji […]

20 sausio, 2023

Įsigyjant kosmetologinį gultą reikia atsižvelgti į kelis skirtingus veiksnius, įskaitant biudžetą ir tinkamą paskirtį. Nesvarbu, ar ieškote patogios grožio kėdės […]

19 sausio, 2023

Nauji metai Klaipėdos rajono antrokėliams prasidėjo ir naujų įgūdžių mokymusi – jiems startavo plaukimo pamokos. Jų metu netoli 600 moksleivių […]

18 sausio, 2023

Jei svarstote, kokį sužadėtuvių žiedą išsirinkti, tikrai jau žinote, kad tai nelengva užduotis. Be to, kad nuspręstumėte dėl žiedo dydžio, […]

18 sausio, 2023

Interneto eroje gimę ir užaugę „Z kartos“ žmonės iš savo tėvų spintų traukia ne tik retro stiliaus drabužius, bet ir […]

11 sausio, 2023

Vandens, šviesų, muzikos ir šokio performansas „H₂O“, specialiai sukurtas Kauno „Akropolio“ 15-ojo gimtadienio proga bei pritraukęs daugiau nei 100 tūkst. […]

6 sausio, 2023

Gruodį aukščiausio apžvalgos bokšto Lietuvoje viršūnė tapo ne tik stacionariai apšviesta, bet ir viena pirmųjų sulaukė naujos monitoringo sistemos – […]

6 sausio, 2023

Vilniaus zoologijos sode „Zoopark“ nauji gyventojai – gimė nykštukinių marmozečių (lot. Cebuella pygmaea) jaunikliai dvynukai. Tai pačios mažiausios beždžionėlės pasaulyje, […]

6 sausio, 2023

Šiuolaikiniai televizoriai  gali priimti įvairių formatų signalus, atkurti turinį iš kitų prietaisų, vaizdo įrašus iš interneto išteklių ir daug daugiau. […]