3 gegužės, 2022
Radviliškio viešoji biblioteka

Šiųmetė Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė skirta tvarumo temai

Reprodukcijų paroda lauke pie Viešosios bibliotekos

Balandžio 23–29 d. visose Lietuvos bibliotekose ir jų filialuose vyko jau 22-osios Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės (NLBS) „Tvari biblioteka“ renginiai. NLBS kasmet yra pažymima gausiais bibliotekų renginiais visoje Lietuvoje. Šiais metais ši bibliotekoms svarbi renginių savaitė dedikuota tvarumo temai.

Visą savaitę Radviliškio viešoji biblioteka ir jos filialai kvietė gyventojus dalyvauti įvairiuose renginiuose. Viešosios bibliotekos Skaitytojų aptarnavimo skyriuje buvo nemokamai dalijami Skaitytojų pažymėjimai, veikė spaudinių ir leidinių paroda „Knygų antras gyvenimas: tvarumas vakar, rytoj“, Skaitytojų aptarnavimo ir Kraštotyros-leidybos skyriuose buvo dalijami akcijos „Daugkartiniai maišeliai – žalesnio gyvenimo įkvėpimui“ – plastiko pasninkas bibliotekininkių siūti medžiaginiai maišeliai.

Daug įvairių veiklų vaikams organizavo Viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyrius: vyko edukacija – A. Stripeikienė kartu su Radviliškio pagalbos šeimai centro globotiniais ir jų socialinėmis darbuotojomis gamino knygų skirtukus. Balandžio 27 d. Vaikų literatūros skyriuje vyko dirbtuvės „Knygų kavinė“, kuriose lankėsi Vinco Kudirkos progimnazijos 3 R klasės moksleiviai, vadovaujami R. Valčiukienės. Moksleiviai žiūrėjo lėlių teatro spektaklį apie skaitymo naudą, susipažino su čia esančia knygų gausa bei patys „gydė“ knygutes. Šiais metais NLBS „Tvari biblioteka“ dalyvavo ir patys mažiausieji skaitytojai – „Skaitukų“ būrelio dalyviai (1–3 metų amžiaus).

Balandžio 28 d. skirtingu laiku Pociūnėlių, Palonų bibliotekose ir Šeduvos gimnazijoje buvo rodomas Viešosios bibliotekos lėlių teatro „Beružėlė“ spektaklis „ Šiukšlino peliukai uoliai“(aut. G. Lukšaitė). Taip pat mažiesiems filialų lankytojams buvo vesti sensoriniai skaitymai pagal V. Palčinskaitės knygelę „Visi ką nors turi“.

NLBS „Tvari biblioteka“ renginių ciklą Radviliškio viešojoje bibliotekoje užbaigė išskirtinė paroda – „Tvarumo įžvalgos M. K. Čiurlionio kūryboje“. Skambant kompozitoriaus muzikai, prie įėjimo į Viešąją biblioteką buvo galima pasigrožėti meno kūriniais.

Kaip ir kasmet, tradiciškai į NLBS veiklas aktyviai įsitraukė ir Viešosios bibliotekos filialai.

Viena pirmųjų šios savaitės veiklų – nuotoliniai mokymai filialų darbuotojoms „Naudingos priemonės efektyviam darbui“. Taip pat vyko filialuose vyko įvairios veiklos: parodos, edukacijos bei kiti renginiai.

Aukštelkų bibliotekoje veikė vaikų literatūros paroda ,,Knygų šalies žavūs veikėjai“, vyko popietė ,,Kur susitinka žmonės ir knygos“. Šiais metais Aukštelkų kaimas švenčia 465 metų jubiliejų. Ta proga popietės dalyvės dalijosi prisiminimais apie kaimo gyvenimą prieš 50 ir daugiau metų.

Sidabravo kultūros namuose vyko susitikimas su rašytoja Igne Zarambaite, kuriame dalyvavo Sidabravo gimnazijos 1–4 klasių mokiniai ir jų mokytojos. Vyko edukacinės dirbtuvės – iš popieriaus buvo kuriami knygų personažai.

Prie Beinoravos bibliotekos vyko medelių sodinimo akcija „Žaliuojantis kaimas“. Medelių sodinukais pasirūpino ir sodinimui vietas paruošė Beinoravos kultūros namų darbuotoja Z. Kriaučiūnienė.

Grinkiškio bibliotekoje vyko virtuali viktorina. Tai – renginių ciklo, skirto Ievos Simonaitytės metams paminėti, tęstinis renginys. Kartu dalyvavo ir Skėmių, Daugėlaičių, Kairėnų, Pašušvio bibliotekos, jų skaitytojai bei Grinkiškio ir Pašušvio kultūros namų specialistės.

Grinkiškio Jono Poderio gimnazijos 4 klasės mokiniai gamino knygų skirtukus, kuriuos dovanos bibliotekos skaitytojams, o Grinkiškio Jono Poderio gimnazijos 1 klasės mokiniai dalyvavo popietėje „Rūšiuoji – vadinasi galvoji“.

Kairėnų bibliotekoje L. Klusevičiūtė nurašytas knygas prikėlė antram gyvenimui – gamino sveikinimų knygas. Taip pat bibliotekoje parengta paroda ,,Prikelti antram gyvenimui“.

Kutiškių bibliotekoje lankėsi Kutiškių daugiafunkcinio centro „Žirniukų“ ir „Bitučių“ lopšelio grupių ugdytiniai kartu su auklėtojomis, vyko popietė šeimai – „Mano vaikystės knygos“. NLBS proga bibliotekoje lankėsi ir Kutiškių daugiafunkcinio centro „Pelėdžiukų“ mišri darželio grupė.

Pašušvio bibliotekoje vyko susitikimas-diskusija su garbiais svečiais iš Vilniaus. Norima išsaugoti knygos „Prie Šušvės ir Žadikės“ sudarytojos, pašušvietės a. a. V. Povilaitytės-Kazlauskienės bei jos vyro skulptoriaus a. a. R. Kazlausko atminimą. Pašušvio bibliotekoje ketinama įkurti jų atminimo kampelį.

Pociūnėlių pagrindinės mokyklos jaunųjų kūrėjų būrelio vaikai kartu su vadove R. Buivydiene dalyvavo miestelio bibliotekos renginyje „Žemė mūsų rankose“. Vaikams surengta viktorina, pristatytos V. Račicko ir gamtininko, rašytojo, fotografo, laidų vedėjo S. Paltanavičiaus knygų parodos, vyko edukacinės dirbtuvėse, paskelbta akcija „Padovanok bibliotekai knygą“.

Šiaulėnų bibliotekos lankytojai nusprendė „pagydyti“ knygutes ir prailginti jų gyvenimą ir taip prisidėti prie Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės „Tvari biblioteka“.

Daugėlaičių bibliotekoje susirinkusieji iš antrinių žaliavų kūrė aguonos žiedą, vyko knygų restauravimo-klijavimo dirbtuvės.

Šniūraičių bibliotekos lankytojai dalyvavo popietėje ,,Knygų gelbėjimas iš makulatūros“ ir vyko edukacinis užsiėmimas ,,Naujas drabužių gyvenimas“.

Vėriškių bibliotekoje Vėriškių vaikų dienos centro vaikai kalbėjo apie tvarumą, pasitikrino žinias apie atliekų rūšiavimą dalyvaudami viktorinoje.

Šeduvos bibliotekoje vyko susitikimas su Lietuvos literatūros vertėjų sąjungos nare Dzintra Elga Irbyte ir Joniškio krašto literatu Jonu Ivanausku. Visos savaitės metu vyko akcija „Laiškas knygai“. Taip pat skaitytojai buvo kviečiami dalintis įvairiais augalais.

Skėmių bibliotekoje paruošta V. Šniolienės darbelių paroda „Prikelti antram gyvenimui“. Baisogalos darželio Skėmių skyriaus mokinukai su savo mokytojomis dalyvavo popietėje „Keičiasi klimatas, keičiamės ir mes“. Mokiniai rūšiavo šiukšles, dalyvavo viktorinoje.

Baisogalos bibliotekos jaunieji skaitytojai, skaitant bei statant knygų bokštą, paminėjo Pasaulinę knygos dieną. Tęstas projekto ,,Skaitymo skatinimas vaizdu ir žodžiu“ įgyvendinimas. Vyko susitikimas ir kūrybinės dirbtuvės „S.O.S. utelės ir kiti Sibiro baubai“ su knygos ,,Sibiro haiku“ autorėmis Jurga Vile ir Lina Itagaki bei gimnazistų virtualus pokalbis apie paauglių literatūrą su rašytoja, rašymo skatintoja Egle Ramoškaite.

Pakalniškių bibliotekoje – Ievos Simonaitytės knygos aptarimas, skirtas rašytojos 125-osioms gimimo metinėms paminėti. Renginyje dalyvavo Alksniupių, Pavartyčių, Pociūnų ir Pakalniškių filialų bibliotekininkės.

Šaukoto bibliotekoje nuspręsta neišmesti senų žurnalų, o iš jų pagaminti skirtukus knygoms, kurie bus dalinami skaitytojams. Idėją įgyvendinti padėjo Šaukoto vaikų dienos centro „Antrieji namai“ vaikai. Tą savaitę skaitytojams buvo dovanojami savanorės Ievos pasiūti daugkartinio naudojimo maišeliai knygoms.

Vainiūnų bibliotekos akcijos „Žaliuojanti biblioteka“ bibliotekoje buvo sukurtas „žaliasis kampelis“. Baisogalos mokyklos-darželio Pakiršinio ikimokyklinio ir pradinio ugdymo skyriaus ketvirtokai gamino daugkartinio naudojimo maišelius iš susidėvėjusių marškinių.

Žeimių bibliotekoje vyko atvirų durų diena, kurios metu naujiems skaitytojams padovanoti Skaitytojo pažymėjimai, lankytojai buvo kviečiami dalintis perskaitytomis knygomis, vyko popietė „Kodėl verkia knygelės“. Vaikai klijavo knygeles, iš plastikinių butelių gamino vazonėlius, į kuriuos vėliau pasėjo gėles.

Palonų bibliotekoje Palonų Daugiafunkcio centro ikimokyklinio ugdymo grupės „Pelėdžiukai“ auklėtiniai stebėjo Viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus lėlių teatro „Boružėlė“ spektaklį. Taip pat vyko sensoriniai skaitymai. Mažiesiems buvo padovanoti bibliotekos Skaitytojų pažymėjimai.

Pociūnų bibliotekoje parengta literatūrinė paroda „Gamta. Tvarumas. Ekologija“. Vyko edukacinės dirbtuvės „Paveikslai iš antrinių žaliavų“. Ta proga prie bibliotekos buvo pasodintas pavasarį simbolizuojantis augalas – blindė.

Tyrulių bibliotekoje mažieji bibliotekos lankytojai skaitė knygas, žurnalus, žaidė įvairius žaidimus. Visą savaitę biblioteka kvietė nepirkti, o skaityti bibliotekoje gaunamus laikraščius, žurnalus, o iš netinkamų daiktų– kurti naujus. Pasigrožėti, kas akcijos metu buvo sukurta, galima apsilankius Tyrulių bibliotekos „Facebook“ paskyroje.

Komentarai (0)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


Lauros Prascevičiūtės nuotr.
28 birželio, 2022

Šeštadienį Daugyvenės kultūros istorijos muziejaus-draustinio Kleboniškių kaimo buities skyriuje (Radviliškio r.) atgijo Grimų pasaka „Joniukas ir Grytutė“ –  tęsėsi „Šeštadienių […]

ŠG 2022 akimirkos / Edvardo Tamošiūno nuotr.
21 birželio, 2022

Šiauliuose visą birželio mėnesį skamba gyva muzika, vyksta muzikos ir medijų performansai. Birželio 23 d. Fotografijos muziejaus (Vilniaus g. 140) […]

Rimanto Benaičio nuotr.
21 birželio, 2022

Sekmadienį Daugyvenės kultūros istorijos muziejaus-draustinio Burbiškio dvaro istorijos skyriuje (Radviliškio r.) koncertavo Valstybinis Vilniaus kvartetas ir operos solistė Jomantė Šležaitė. […]

Lauros Prascevičiūtės nuotr.
21 birželio, 2022

Birželio 18 dieną Daugyvenės kultūros istorijos muziejaus-draustinio Kleboniškių kaimo buities skyriuje (Radviliškio r.) virė darbas: lankytojus senųjų amatų ir kasdieninių […]

20 birželio, 2022

Birželio 17 d., Radviliškio miestui minint 455-ąjį jubiliejų, Radviliškio miesto kultūros centre susitiko mūsų kraštiečiai. Ir vėl almėjo prisiminimų upeliai, […]

Dvariškiausia kompozicija
20 birželio, 2022

Nuo ankstyvo šeštadienio rytmečio į Pakruojo dvarą rinkosi komandos iš visos Lietuvos ir kaimyninės Latvijos išlaisvinti savo fantaziją kuriant gėlių […]

17 birželio, 2022

2022-uosius metus Lietuvos Respublikos Seimas paskelbė Lietuvos Valstybės Konstitucijos metais. Sukanka 100 metų, kai Steigiamasis Seimas parengė ir 1922 m. rugpjūčio […]

15 birželio, 2022

2022 m. birželio 14-ąją Šiauliuose paminėta Gedulo ir vilties diena. Trėmimų pradžios metinėms skirtame minėjime šiauliečiai prisiminė skaudžius įvykius ir […]

Lauros Prascevičiūtės nuotr.
14 birželio, 2022

Šeštadienį į Daugyvenės kultūros istorijos muziejaus-draustinio Kleboniškių kaimo buities skyrių (Radviliškio r.) grįžo klojimo teatro tradicija – prasidėjo vasaros renginių […]

11 birželio, 2022

2022 m. birželio 9 d. Šiaulių miesto centrinio parko estradoje vyko vaikų vokalinių kolektyvų koncertas „Linksmasis vėjas“. Vasariška nuotaika pulsuojantis […]

9 birželio, 2022

Birželio 7 d. Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Bibliografijos-informacijos skyriuje (Aido g. 27) vyko kūrybinės dirbtuvės „Spalvoto smėlio atvirukai“ su […]

Edvardo Tamošiūno nuotr.
7 birželio, 2022

Birželio 2 d. startavęs jaunimo muzikos festivalis „Šiauliai gyvai 2022“ jau sulaukė didelio muzikos mylėtojų susidomėjimo atidarymo koncerte bei  muzikos […]

7 birželio, 2022

Radviliškio rajono savivaldybės viešoji biblioteka prisijungė prie jau ketvirtus metus Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos organizuojamos skaitymo skatinimo programos akcijos […]

Lauros Prascevičiūtės nuotr.
7 birželio, 2022

Birželio 3 dieną Daugyvenės kultūros istorijos muziejaus-draustinio Kleboniškių kaimo buities skyriuje vyko dainų, šokių, žaidimų kupinos piemenėlių Sekminės. Sekminės švenčiamos […]

Augustės Labenskytės nuotr.
7 birželio, 2022

Šeštadienį Daugyvenės kultūros istorijos muziejaus-draustinio Burbiškio dvaro istorijos skyriuje (Radviliškio r.) pristatyta paroda „Dvaro pramogos. Vasara dvare“ iš mados istoriko, […]

4 birželio, 2022

Birželio 1 dieną, Dainų progimnazijos šauniausieji 4 – 8  klasių mokiniai, drauge su pradinių klasių mokytoja Reda Jaseliūniene ir tikybos […]

Genovaitės Prascevičienės nuotr.
4 birželio, 2022

Visą vasarą Daugyvenės istorijos kultūros muziejaus-draustinio Kleboniškių kaimo buities skyriuje (Radviliškio r.) teatro mylėtojų lauks „Šeštadienių popietės klojimo teatre“. Teatro […]

Bibliotekos nuotr.
3 birželio, 2022

Birželio 1 d. Radviliškio rajono savivaldybės viešoji biblioteka jau penktąjį kartą sukvietė visus pasakų mylėtojus į Tarptautinį projektą – pasakų […]

2 birželio, 2022

Pirmasis vasaros savaitgalis Pakruojo dvare nustebins išskirtiniu pasirodymu – čia birželio 4 dieną drauge su žymiu lietuvių smuikininku Raimondu Butvila […]

Bibliotekos nuotr.
31 gegužės, 2022

Gegužės 28-ąją Radviliškio mieste ir rajone skraidė 58-oji tarptautinio poezijos festivalio „Poezijos pavasaris 2022“ paukštė, dovanodama visiems nuostabų poetinio žodžio […]