25 sausio, 2019

Svarbus kiekvieno žmogaus išklausymas ir supratimas

„Vienas didžiausių Šilalės rajono savivaldybės praėjusių metų iššūkis ir įdirbis – pasirengimas Lietuvos kariuomenės atėjimui į Pajūrio miestelį“, – sako Šilalės rajono meras Jonas Gudauskas.

Gerbiamas mere, kuo ypatingi Šilalės rajono savivaldybei buvo 2018 metai?

Manau, kaip ir visais Lietuvai, Šilalės rajonui įsimintiniausios buvo atkurtos Lietuvos šimtmečio, Dainų šventės „Vardan tos…“, popiežiaus vizito akimirkos ir, be abejo, Šilalės 485-osios paminėjimo metinės. Minėdami šią sukaktį pagerbėme Šilalės krašto garbės piliečius, naujiems garbės piliečiams įteikėme regalijas. Taigi 2018 metai Šilalės rajono žmonės atnešė daug gražių akimirkų.

Žinoma, gyvenimas eina į priekį. Buvo ir džiugių, ir liūdnesnių akimirkų, bet praėję metai buvo geri. Tą patvirtina ir rajono gyventojai, su kuriais bendraujame.

Ir prasidėjus naujiems metams galite pasidžiaugti, kad pavyko sėkmingai įgyvendinti 2018 metais planuotus darbus?

Ne visus, bet ne todėl, kad trūktų pinigų. Tiek statybų darbų, tiek kelių tvarkymo konkursus laiminčios įmonės laiku nesuspėja įvykdyti užsakymo, nes joms trūksta darbuotojų. Paradoksas, kai buvo pakankamai darbuotojų, nebuvo darbų, atsirado darbų – trūksta žmonių. Šiandien geram specialistui įsidarbinti nėra problemos. Reikia tik norėti dirbti.

Sakoma, kad nepabaigtų darbų yra ten, kur dirbama. Tad nebaigti darbai tikriausiai nėra didelė kliūtis atlikti savivaldybės misiją – kurti geresnes toje teritorijoje gyvenančių žmonių gyvenimo sąlygas. Kadangi  pats esate šilališkis, kaip vertinate gyvenimo Šilalės rajone sąlygų pokyčius?

Vertinant gyvenimo pokyčius rajone, visada yra keli aspektai. Kad ir buvęs sovietmetis. Juk apie šį laikotarpį vyresnio amžiaus žmonių, taip pat kūrusių Šilalės kraštą, prisiminimai bus vienokie. Mano prisiminimai apie tą laikotarpį bus kitokie. Tikrai nenorėčiau stovėti tokiose eilėse, kokiose tekdavo stovėti vaikystėje ir jaunystėje, norint nusipirkti maisto produktų, nekalbant jau apie kitas prekes. Dabar pasirinkimas yra labai didelis, kad neretai net nebežinome, ar išsirenkame geriausią.

Žinoma, šiandien tikriausiai dauguma norėtume daugiau pokyčių ir kad jie greičiau vyktų. Seniau išvykę iš Šilalės rajono ir atvažiavę į gimtąjį kraštą pastebi dagiau pokyčių, negu tie, kurie čia pastoviai gyvena. Geresnes gyvenimo sąlygas kuriame pagal galimybes. Stengiamės asfaltuoti kuo daugiau žvyrkelių, tvarkome mokyklas, vaikų darželius, kitas įstaigas. Džiugu, kad šilališkiai turi ir kur pasportuoti, turi galimybių turiningai praleisti laisvalaikį. Visus darbus net sunku išvardinti. Kaip sakoma, visada galima padaryti daugiau ir geriau, bet rajone vyksta labai dideli pokyčiai. Tik reikia norėti juos matyti. Pokyčiai daromi ne kalbomis, bet darbais, o kritikuoti visada lengviau ir paprasčiau negu daryti.

Šilalės rajonas turi daug turizmo plėtrai svarbių lankytinų vietovių. Tad ne tik rajono gyventojams, bet ir vietiniams labai svarbi kelių būklė. Minėjote, kad tvarkote žvyrkelius, tad kokiais rezultatais galima pasidžiaugti.

Per pastaruosius kelerius metus išasfaltuota nemažai žvyrkelių. Kelių sutvarkymo žmonės labai ilgai laukė ir galbūt kai kurie jau nebetikėjo, kad kažkada jų kelias bus asfaltuotas. Tačiau tvarkytinų kelių rajone dar yra. Ir toli gražu ne visi yra rajoniniai. Šilalės rajoną kerta ir krašto, ir regiono, ir respublikiniai keliai. Žinoma, žmonėms nerūpi, kam kuris kelias priklauso. Žmogui svarbu, kad kelias būtų asfaltuotas arba bent laiku nugreideriuotas, žiemą – pabarstytas. Ir jei jam nepatogu važiuoti tuo keliu, jis gręžiasi į savivaldybę ir į merą.

Pareigos pareigomis, bet esate žmogus, kuriam nesvetimas ir džiaugsmas, ir skausmas, tai kokie buvo 2018 metai ne vien merui, bet ir Jonui Gudaukui?

Džiaugiamės, kad prie Kūčių stalo susėdome visa šeima, kad kalbėdamiesi apie prabėgusius metus turėjome kuo pasidžiaugti ir kad visiems 2018 metai buvo geri. Jauniausias sūnus Tadas dar mokosi gimnazijoje. Modestas studijuoja Vilniaus universitete. Vyriausias sūnus Mantas, baigęs studijas universitete, jau dirba. Prieš kelias dienas jis laimėjo konkursą ir išvyko pusei metų dirbti į Švediją.

Norėtųsi šeimai skirti daugiau laiko, bet darbas reikalauja didelio atsidavimo. Mero darbas neprasideda aštuntą valandą ir nesibaigia penktą vakaro. Bendravimui su rajono bendruomene, centrinės valdžios atstovais taip pat reikia skirti nemažai laiko, nes visi tie susitikimai labai svarbūs sprendžiant rajono problemas. Tačiau yra kaip yra: skiriant daugiau laiko darbui, nukenčia patys artimiausi žmonės.

Tačiau nepaisant užimtumo, iš facebook pastebiu, kad ir šeimai randate laiko. Pernai visa šeima lankėte rajono piliakalnius. Šiemet – aktyviai dalyvaujate įvairiuose žygiuose, bėgimuose.

Į bėgikų šeimą su žmona Zita aktyviau pradėjome įsijungti praėjusiais metais. Pastebėjome, kad dalyvaujant bėgime atsiranda puiki proga aplankyti tą kraštą. Aktyviau pajudėti, išeiti iš komforto zonos ir pasikrauti kitomis emocijomis. Jaunystėje nemažai bėgiojau, o žmonai bėgimas – atradimas.

Kokią įtaką buvimas viešu asmeniu turi Jums ir Jūsų šeimai?

Žinoma, kad būna visko, visko tenka išgirsti ir vaikams, ir žmonai. Kai esi viešas asmuo, esi labiau matomas, o tai pareikalauja didesnės atsakomybės už kiekvieną savo poelgį ir žodį. Tačiau, kai gali prisidėti kuriant savo kraštą, jį gražinant, gerinant to krašto žmonių gyvenimą, kai matai gerus pokyčius, tai ir atperka atsirandančias įtampas, ir motyvuoja dar aktyviau dirbti. O kiekviename darbe, ypač užimant aukštas pareigas, labai svarbus šeimos palaikymas ir esu dėkingas, kad tiek žmona, tiek sūnūs mane palaiko. O šeimos palaikymas neužsibaigia vien geromis emocijomis būnant kartu. Šeimos palaikymas – tai ir jų elgesys viešoje vietoje, ir jų santykis su rajono bendruomene.

Meru dirbate ne pirmą kadenciją. Kokias Jūsų asmenines savybes išugdė, o gal tiksliau pasakius, atskleidė šios pareigos?

Kaip ir kiekvienas, turiu savo charakterį. Dirbant meru labai svarbus įsiklausymas į žmogų, svarbus supratimas, atjauta. Per dieną tenka bendrauti ir su žmonėmis, kuriems reikalinga socialinė parama, ir su tais, kuriems reikalinga savivaldybės pagalba plėtojant verslą, kuriant darbo vietas. Skirtingi žmonės, skirtingi jų charakteriai, todėl labai svarbus yra kiekvieno žmogaus išklausymas.

Ne kiekvienam žmogui meras gali ir padėti, bet svarbu jį išklausti. Yra prašymų, dėl kurių tenka kreiptis į centrinę valdžią, bet yra ir tokių, kuriems tenka pasakyti „ne“.

Ir žvilgtelkime į 2019 metus. Kokius projektus šie metai paveldėjo iš 2018 metų?

Sausio mėnesį aktyviai planuojame darbus ir biudžetą. Susitikinėjame su administracijos specialistais. Norime, kad nebeliktų vaikų darželyje eilių. Pradėjome statyti darželio priestatą. Statybas tikimės baigti pavasarį. Tikiuosi, kad šiais metais Pajūrio miestelyje įsikurs kariškiai. Vietoj nugriauto pastato statomos laikino apgyvendinimo patalpos.

Kas be ko, turime ir labai skaudžiai sprendžiamų klausimų. Vienas jų, atsiradęs išaugus emigracijai, yra mokyklų tinklo optimizavimas. Kai dėl mokinių skaičiaus mažėjimo tenka uždaryti mokyklą, tai nėra lengvai priimamas sprendimas.

Kuriant palankesnes investavimo sąlygas reikalingas centrinės valdžios palaikymas. Investuotojas, rinkdamasis vietą, pirmiausia žiūri, kiek arti geležinkelis, ar yra dujotiekis, kita infrastruktūra. Dalies tų reikalavimų net neįmanoma patenkinti. Todėl tiek plėtojant paslaugas, tiek kuriant darbo vietas rajonui labai svarbus Lietuvos kariuomenės atėjimas į  Pajūrio miestelį. Ir, manau, šio atėjimo naudą pamatysime po kokių trijų–ketverių metų, kai batalionas bus visiškai perkeltas.

Gal ką norėtumėte pridurti?

Prasideda rinkimai ir per šią kampaniją bus visko labai daug pasakyta, bet norėtųsi, kad kiekvienas sugebėtume įvertinti tai, ką esame pasiekę, ir išliktumėme sąžiningi.

Kalbino Karolina Baltmiškė

 


24 gegužės, 2023

Gegužės 23 d., Telšių vyskupo Algirdo Jurevičiaus iniciatyva Telšiuose organizuotas susitikimas su Telšių vyskupijos teritorijoje esančiais savivaldybių merais ir kunigais. […]

Silvija Janavičiūtė
20 gegužės, 2023

Poilsiavietė Balskų kaime, ant dešiniojo Jūros kranto, viena mėgstamiausių Tauragės rajone. Pakrantė smėlėta, yra pavėsinių, lauko baldų, todėl ji vietinių […]

19 gegužės, 2023

Šį penktadienį 9 politiniai komitetai, kurių atstovai išrinkti savivaldybių merais sutarė steigti Politinių komitetų asociaciją. Steigimo sutartį pasirašė „Vieningo Kauno“ […]

Astos Andrulienės nuotr.
18 gegužės, 2023

„Menas – dailė, poezija, muzika… nuspalvina kasdienybę, leidžia bent kiek subalansuoti tą beprotiškoje karuselėje įsisukusį pasaulį, pagaliau pažadina gražiausią žmogaus […]

Astos Andrulienės ir Manto Iljinovo nuotr.
4 gegužės, 2023

Šalyje minint 23-iąją Nacionalinę Lietuvos bibliotekų savaitę, kurios šių metų tema – „Kartu įveikiant krizes“, Pagėgių savivaldybės Vydūno viešoji biblioteka […]

27 balandžio, 2023

2023 m. sausio 20 d. sukako šimtas metų nuo Lietuvos partizanų Kęstučio apygardos ketvirtojo vado Aleksandro Mieliulio-Neptūno gimimo. Ta proga […]

25 balandžio, 2023

Paraiškų nustatyti kultūros kelio lygmenį ir jį sertifikuoti vertinimo ekspertų komisija 2023 m. balandžio 12 d. posėdyje vienbalsiai nutarė sertifikuoti […]

Giedrės Klimašauskaitės nuotr.
7 balandžio, 2023

Kartu su bundančiu pavasariu, balandžio 4 dienos popietę, į biblioteką rinkosi moterų klubas! Šio susitikimo tikslas – „prikelti naujam gyvenimui“ […]

31 kovo, 2023

Šiandien, kovo 31 d., Petkaičių kaime ( Eržvilko sen.) gyvenanti Bronė Bardauskienė pasitiko savo 100 – ąjį pavasarį. Su šia […]

Astos Andrulienės nuotr.
31 kovo, 2023

„Tikrasis menininkas kiekviename žmoguje yra jo esmė, jo žmoniškumo pradas. Jam leidžiant pasireikšti visokiu vaizdavimu, gimsta pats tikriausias menas. Gaudyti […]

Astos Andrulienės nuotr.
26 kovo, 2023

Vakar, 2023 m. kovo 22 d., paminėtas rašytojo, dramaturgo, filosofo, chorvedžio, publicisto, švietėjo, kultūros ir visuomenės veikėjo Vilhelmo Storosto, daugeliui […]

22 vasario, 2023

Jurbarko mieste nuo 1995 metų stovi Vytauto Didžiojo progimnazija, kurios atnaujinimo potencialą įžvelgia miesto savivaldybė. Ji ėmėsi dalinės pastato renovacijos, […]

Astos Andrulienės nuotr.
21 vasario, 2023

2023 m. vasario 16-ąją, Pagėgių savivaldybės kultūros centro organizuoto iškilmingo Lietuvos valstybės atkūrimo dienos minėjimo metu, garbingu apdovanojimu – medaliu […]

7 vasario, 2023

Beveik du metus rengtą Tauragės regiono 2023-2029 m. funkcinės zonos strategiją vieningai patvirtino Jurbarko, Tauragės, Šilalės rajonų ir Pagėgių savivaldybių […]

A. Dulkys Tauragėje
31 sausio, 2023

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys pirmadienį, sausio 30 d., viešėjo Tauragėje, kur aplankė visų lygių gydymo įstaigas: greitosios medicinos pagalbos […]

19 sausio, 2023

2023 m. sausio 18 d. iškilmingoje ceremonijoje Vilniaus rotušėje aštuntą kartą išdalyti prestižiniai kultūros apdovanojimai „Auksiniai feniksai“. Lietuvos kultūros centrų […]

Bibliotekos nuotr.
9 sausio, 2023

Iš lėto pasisuko metų ratas,Ir jo pirmasis stipinasMane iš nebūties iškėlė.Pirmoji mano ašaraIr pirmutinis šypsnysSustingo tekančios to ryto saulėsBlankioj šviesoj.Legenda […]

6 sausio, 2023

Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijoje (VDU ŽŪA) ką tik baigėsi pirmasis, o sausio 10 d. jau prasideda antrais moksleiviams […]

3 sausio, 2023

Gruodžio 30 d. Mažosios Lietuvos Jurbarko krašto kultūros centre vyko tapytojos Lidijos Meškaitytės vardu paskelbtų 2022 metų baigiamasis renginys. Praėjusiųjų […]

29 gruodžio, 2022

„Enefit Green“ paskelbė apie naujus žaliosios energetikos projektus Lietuvoje ir Estijoje. Kelmėje bus pradėtas statyti 14 vėjo jėgainių parkas „Kelmė […]