vasario 19, 2018
Trispalvėmis pasidabinę Mažeikiai šventė Valstybės atkūrimo šimtmetį

Vasario 16 d. pasaulio lietuviai šventė jubiliejinį mūsų šalies gimtadienį. Mažeikiai šią iškilmę pasitiko gausybe renginių. Muziejuje pristatyta Dailės mokyklos mokinių paroda, laisvės bėgime per tūkstantį įvairaus amžiaus bėgikų išbandė jėgas skirtingo ilgio distancijose, Nepriklausomybės aikštėje pagerbti kovotojai už Lietuvos laisvę ir nepriklausomybę, Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčioje aukotos šv. Mišios, Mažeikių rajono savivaldybės (toliau – Savivaldybės) kultūros centre vykusioje iškilmingoje ceremonijoje apdovanoti Mažeikiams nusipelnę asmenys.

„Bėgame už laisvę“ – daugiau nei 1000 bėgikų
Jau antrą kartą Mažeikiuose, švenčiant Lietuvos valstybės atkūrimo dieną, susibūrė didžiulis būrys bėgimo mėgėjų iš visos Lietuvos. Daugiau nei 1000 bėgimo entuziastų, iš kurių jauniausia tądien šventusi antrąjį gimtadienį Elzė, savo jėgas išbandė skirtingose distancijose. Bėgikai lenktyniavo pagal atskiras – vaikų ir suaugusiųjų – grupes. Vaikai turėjo įveikti 400 m, 1 000 m, o suaugusieji 3,3 km, 10 km distancijas.
Prieš startą Savivaldybės meras Antanas Tenys pasveikino visus susirinkusiuosius į valstybės gimtadienį ir palinkėjo bėgimo dalyviams ištvermės bei sėkmės.
Visiems bėgusiesiems įteikti atminimo medaliai, o kad nesušaltų, jie buvo vaišinami karšta arbata ir koše. Rezultatyviausius sportininkus apdovanojo Savivaldybės mero pavaduotoja Sigutė Bernotienė. Šio bėgimo, įtraukto į Lietuvos bėgimo taurės įskaitos II etapą, iniciatorė – bėgikų klubo „Penki kalnai“ prezidentė Milda Zubavičienė.

Šv. Mišių auka ir gėlės žuvusiems už Lietuvos laisvę
Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčioje aukotos šv. Mišios už tėvynę Lietuvą ir už mus, Lietuvos vaikus. Jas aukojo klebonas kun. Gintaras Lengvinas, kan. Donatas Stulpinas, kun. Paulius ir Klemensas Jaraminai, kun. Robertas Ramanovskis. „Ši graži šventė kiekvieno širdyje uždega didžiulę meilę tėvynei ir suvienija mus, nes mes visi – Lietuvos vaikai“, – pradėdamas šv. Mišių auką sakė kun. G. Lengvinas.
Savivaldybės vadovai kartu su svečiais iš Latvijos ir Lenkijos, kurie atvyko drauge su mažeikiškiais švęsti mūsų valstybės gimtadienio, Nepriklausomybės aikštėje padėjo gėlių puokštes ir pagerbė kovojusiuosius už Lietuvos laisvę ir nepriklausomybę, savo didžiais darbais žadinusius kiekvieno lietuvio laisvės troškimo jausmą ir pagarbą Tėvynei.

Tikisi patekti į rekordų knygą
Prie Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčios pastatytus Gediminaičių stulpus išmatavo UAB „Hotrema“ atstovai. Įvykdę visas reikiamas sąlygas – išmatavę statinį, užpildę protokolą, kurį pasirašė 5 liudininkai – išsiųs Lietuvos rekordus fiksuojančiai agentūrai ir tikisi, kad šis statinys papildys Lietuvos rekordus. Užfiksuoti statinio matmenys: aukštis 10,21 m, ilgis 13,08 m, plotis 3,15 m.
Savivaldybės meras A. Tenys dėkojo šios idėjos autorei UAB „Hotrema“ ir tokią iniciatyvą padėjusiam įgyvendinti Savivaldybės kultūros centrui. „Ačiū už gerus darbus ir ateityje linkiu dar geresnių“, – sakė A. Tenys.
Grožėtis nuo sutemų iki aušros valstybės vėliavos spalvomis šviečiančiu statiniu galėsime iki kovo 11-osios.
Išmatavus Gediminaičių stulpus Naftininkų g. pajudėjo šventinė automobilių kolona ir apjuosė miestą.

Šventine nuotaika ir meistriškumu žavėjo atlikėjai
Susirinkusieji į Mažeikių rajono savivaldybės kultūros centrą švęsti jubiliejinio Lietuvos atkūrimo gimtadienio turėjo galimybę pasigrožėti eksponuojamais Mažeikių rajono tautodailininkų darbais. Kultūros centro Didžiojoje salėje šventinę nuotaiką kūrė ir savo muzika, šokiais, dainomis ir eilėmis žavėjo Mažeikių krašto atlikėjai, kolektyvai.
Renginio dalyvius ir visą Mažeikių krašto bendruomenę sveikino Savivaldybės meras A. Tenys, LR Seimo narys Kęstutis Bartkevičius ir Seimo nario Valiaus Ąžuolo padėjėja Reda Šiaulienė. Savivaldybės meras trumpai priminė drąsius vyrus, 1918 m. vasario 16-ąją pasirašiusius Nepriklausomybės aktą ir visam pasauliui paskelbusius, kad nuo šiol Lietuva yra laisva ir nepriklausoma. Tarp jų buvo ir mūsų kraštietis, viekšniškis, Mykolas Biržiška. „Mes turime laisvę kurti savo gyvenimą, turime laisvę kalbėti ir tikėti, turime laisvę mokytis ir dirbti, turime laisvę būti tokiais, kokie esame, – sakė A. Tenys. – Dirbkime taip, kad kūrentume nepriklausomybės ugnį, kad mūsų Lietuva, mūsų valstybė augtų ir stiprėtų. Branginkime laisvę ir vieni kitus“.
Baigiamieji jubiliejinio mūsų valstybės gimtadienio akordai nuskambėjo prie Savivaldybės kultūros centro vykusiame koncerte. Kiekvieno širdį suvirpino bendrystėje kartu su dainininku Povilu Meškėla sugiedotas Lietuvos Respublikos himnas ir šventę vainikavę įspūdingi fejerverkai.

Garbės piliečio regalijos – Robertui Dargiui
Mažeikių rajono savivaldybės garbės piliečio vardo regalijos įteiktos Mažeikiuose gyvenusiam ir savo gimtinės nepamiršusiam Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) prezidentui, Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos prezidentui, uždarosios akcinės bendrovės „Eika“ steigėjui ir valdybos pirmininkui, visuomenės veikėjui Robertui Dargiui. Jis apdovanotas už indėlį į Mažeikių rajono verslo aplinką, jaunimo verslumo, lyderystės gebėjimų skatinimą ir aktyvią visuomeninę veiklą.
Savivaldybės tarybos Garbės piliečiui skirtus 2 000 eurų kartu su savo pridėtais 2 000 eurų R. Dargis nusprendė paaukoti dviem cerebriniu paralyžiumi sergančioms mažeikiškėms – Ingridai Grišiūtei ir Indrei Gaubytei, kurios Lietuvoje propaguoja triračių sportą. Pasak renginyje dalyvavusio ir merginas atlydėjusio Lietuvos parolimpinio komiteto prezidento Mindaugo Biliaus, parama šiai sporto šakai – itin svarbi, nes sparčiai besivystantis triračių bėgimas jau garsiai beldžiasi į parolimpinių žaidynių duris. „Be galo džiugu, kad Robertas Dargis šiuos pinigus skiria būtent triračių bėgimui, nes tai – nauja sporto šaka. Manau, kad 2024 m. ji taps parolimpine, – parama džiaugėsi M. Bilius. – Mažeikiškiai – šios sporto šakos pradininkai Lietuvoje. Neabejoju, kad sportuojančių gretos ateityje augs“.
Naujasis Mažeikių rajono savivaldybės garbės pilietis pasirašęs Garbės piliečių knygoje sakė, kad tai neeilinė diena jo gyvenime. „Grįžau į Mažeikius atsiimti paties garbingiausio apdovanojimo – Mažeikių rajono savivaldybės garbės piliečio nominacijos. Aš užaugau kitokiuose Mažeikiuose – bendruomenėje, kur labai svarbu buvo pasitikėjimas vieni kitais. Labai noriu, kad Mažeikiuose toliau stiprėtų bendrystės jausmas ir kartu sukurtume bendruomenę, tapsiančią varomąja jėga, kuri kurs Mažeikių ateitį. Stengiausi dalyvauti šios bendruomenės gyvenime, prisidėti, kuo galiu ir būti Mažeikių gyvenimo dalimi“, – kalbėjo R. Dargis.

Keturi garbės ženklai ir keturiolika nominacijų
Pirmą kartą įsteigti garbės ženklo „Už nuopelnus Mažeikių kraštui“ apdovanojimai įteikti Lietuvos šaulių sąjungos Žemaitijos šaulių 8-osios rinktinės Mažeikių 801-osios šaulių kuopos vadui Pranui Trakiniui, „Ventos“ progimnazijos direktorei Ramunei Badaukienei, VšĮ „Vilties erdvė“ direktorei Stasei Radeckienei, aviacijos entuziastams Alai ir Rimantui Morkūnams.
Šventiniame renginyje taip pat apdovanota keturiolika laureatų, pelniusių nominacijas už socialinės-ekonominės plėtros spartinimą 2017 metais Mažeikių rajone:
Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazijos bendruomenei – Mažeikių rajono savivaldybės nominacija „2017 metų istorinės atminties puoselėtojas“;
UAB „Lyra Group“ – Mažeikių rajono savivaldybės nominacija „2017 metų verslo vystytojas“;
Violenitai Juškevičiūtei – Mažeikių rajono savivaldybės nominacija „2017 metų etnokultūros puoselėtojas“;
Mažeikių politechnikos mokyklos bendruomenei – Mažeikių rajono savivaldybės nominacija „2017 metų kūrybinė iniciatyva“;
Vidai Abrasonienei – Mažeikių rajono savivaldybės nominacija „2017 metų bendruomenės siela“;
Ilonai ir Dariui Jurkams – Mažeikių rajono savivaldybės nominacija „2017 metų ūkis“;
Ramūnui Daubariui – Mažeikių rajono savivaldybės nominacija „2017 metų sporto entuziastas“;
Irenai ir Vaclovui Akavickams – Mažeikių rajono savivaldybės nominacija „2017 metų gyvenamosios aplinkos puoselėtojas“;
Vidmantui Macevičiui – Mažeikių rajono savivaldybės nominacija „2017 metų aviacijos entuziastas“;
UAB „Hotrema“ – Mažeikių rajono savivaldybės nominacija „2017 metų verslo ambasadorius“;
Vidmantui Erlickiui – Mažeikių rajono savivaldybės nominacija „2017 metų aktorius“;
Onai Venslovienei – Mažeikių rajono savivaldybės nominacija „2017 metų visuomenininkas“;
Česlovui Pečetauskui – Mažeikių rajono savivaldybės nominacija „2017 metų kūrėjas“.
Į apdovanojimų ceremoniją neatvyko UAB „Bikuvos prekyba“ atstovai, pelnę Mažeikių rajono savivaldybės nominaciją „2017 metų geradaris“. Jiems apdovanojimai bus įteikti vėliau.

Mažeikių rajono savivaldybės informacija

Share Button


balandžio 27, 2020

Palaipsniui švelninant karantiną, vis daugiau įstaigų gali atnaujinti veiklą – nuo pirmadienio gali pradėti veikti archyvai, bibliotekos ir muziejai, jeigu […]

balandžio 21, 2020

Tradiciškai pasitinkant Kovo 11-ąją – Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną – Lietuvos tautodailininkų sąjungos Mažeikių skyriaus nariai kviečia į savo darbų […]

kovo 10, 2020

Minėdami 100-ąsias Eugenijos Šimkūnaitės gimimo metines, prisimename Lietuvos vaistinių istoriją. Viena tokių – Viekšniuose. Jeigu senoji Viekšnių vaistinė būtų veikianti, […]

vasario 10, 2020

Vasario 1 dieną Sedoje vyko Lietuvos generolo Povilo Plechavičiaus 130-ųjų gimimo metinių minėjimas. Šio svarbaus mūsų šaliai žmogaus gyvenimas glaudžiai […]

gegužės 2, 2019

Mažeikiuose gyvenanti Alina į organizaciją „Atgal į gamtą – pagalba laukiniams gyvūnams“ kreipėsi su klausimu, kaip maitinti naminės pelėdos jauniklius. […]

kovo 14, 2018

Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento pareigūnai patikrino žvyro-smėlio karjerą Mažeikių rajone. Nustatyta, kad karjerą eksploatuojanti uždaroji akcinė bendrovė nesilaiko projekto […]

kovo 9, 2018

Ruožą iš Mažeikių į Rengę Latvijoje, pagal su Europos Komisija suderintą veiksmų planą, ketinama atstatyti iki 2019 metų pabaigos. „Lietuvos […]

kovo 5, 2018

Infa.lt žurnalistas Mindaugas Jonušas išplatino pranešimą, kuriame piktinasi iš Mažeikių rajono savivaldybės nesulaukęs atsakymų į savo pateiktus klausimus. „Infa.lt  pateikus Mažeikių […]

kovo 5, 2018

Praėjusios savaitės pabaigoje paaiškėjo Mažeikių rajono salės futbolo 5×5 pirmenybių „Mažeikių rajono savivaldybės taurė 2018“ nugalėtojas – „Olimpo“ SC. FK […]

vasario 28, 2018

Valstybės atkūrimo 100-mečio svarba ir pakili nuotaika neblėsta ir po Vasario 16-osios švenčių. Ypač tada, kai šventė tiesiog pati atvyksta […]

vasario 27, 2018

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Šiaulių valdybos pareigūnai atlieka ikiteisminį tyrimą dėl galimos korupcijos UAB „Mažeikių vandenys“, kurios steigėja – Mažeikių […]

vasario 22, 2018

Joniškyje dvi dienas vyko Lietuvos jaunučių stalo teniso čempionatas. Varžybose dalyvavo po 32 pajėgiausius berniukus ir mergaites. Teisę dalyvauti varžybose […]

vasario 19, 2018

Pokyčių dirbtuvės – renginys, kuris telkia Lietuvos jaunimą, bendruomenių lyderius ir savo gimtąjį miestą mylinčius, tačiau šiandien kitur gyventi išvykusius, […]

vasario 15, 2018

2017 m. Lietuvoje buvo užregistruota kiek daugiau nei 23 tūkstančiai santuokų. Panašiai tiek pat santuokų buvo ir 2016 m. Dažniau […]

vasario 15, 2018

Mažeikiuose, prie Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčios, iškilo didingi Gediminaičių stulpai. Nuo vasario 14 d. galima buvo grožėtis valstybės vėliavos spalvomis […]

vasario 12, 2018

Lietuvos mokyklų žaidynių (LMŽ) 2018-ųjų pradžią geriausiai apibrėžia daugiau kaip pusės tūkstančio moksleivių sulaukęs turnyras. Vasario 2–3 d. Jonavoje vykusiose […]

vasario 8, 2018

Vasario 6 d. posėdžiavusi Mažeikių rajono savivaldybės įvaizdžio kūrimo darbo grupė svarstė penkis pasiūlymus, kaip pagražinti Mažeikių rajoną. Juos pateikė […]

vasario 7, 2018

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) duomenimis, sergamumas gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) šalyje ir toliau didėja. […]

vasario 6, 2018

Pažymint Lietuvos valstybės atkūrimo 100-metį, įsteigtas naujas Mažeikių rajono savivaldybės apdovanojimas – garbės ženklas „Už nuopelnus Mažeikių kraštui“. Šis įvertinimas […]

vasario 6, 2018

Praėjusiais metais Mažeikių rajone neįgaliesiems pritaikyta vienuolika būstų – įrengtas keltuvas, nuovaža, įėjimas vietoj balkono durų, trys sanitariniai mazgai, šešios […]