19 vasario, 2018

Trispalvėmis pasidabinę Mažeikiai šventė Valstybės atkūrimo šimtmetį

Vasario 16 d. pasaulio lietuviai šventė jubiliejinį mūsų šalies gimtadienį. Mažeikiai šią iškilmę pasitiko gausybe renginių. Muziejuje pristatyta Dailės mokyklos mokinių paroda, laisvės bėgime per tūkstantį įvairaus amžiaus bėgikų išbandė jėgas skirtingo ilgio distancijose, Nepriklausomybės aikštėje pagerbti kovotojai už Lietuvos laisvę ir nepriklausomybę, Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčioje aukotos šv. Mišios, Mažeikių rajono savivaldybės (toliau – Savivaldybės) kultūros centre vykusioje iškilmingoje ceremonijoje apdovanoti Mažeikiams nusipelnę asmenys.

„Bėgame už laisvę“ – daugiau nei 1000 bėgikų
Jau antrą kartą Mažeikiuose, švenčiant Lietuvos valstybės atkūrimo dieną, susibūrė didžiulis būrys bėgimo mėgėjų iš visos Lietuvos. Daugiau nei 1000 bėgimo entuziastų, iš kurių jauniausia tądien šventusi antrąjį gimtadienį Elzė, savo jėgas išbandė skirtingose distancijose. Bėgikai lenktyniavo pagal atskiras – vaikų ir suaugusiųjų – grupes. Vaikai turėjo įveikti 400 m, 1 000 m, o suaugusieji 3,3 km, 10 km distancijas.
Prieš startą Savivaldybės meras Antanas Tenys pasveikino visus susirinkusiuosius į valstybės gimtadienį ir palinkėjo bėgimo dalyviams ištvermės bei sėkmės.
Visiems bėgusiesiems įteikti atminimo medaliai, o kad nesušaltų, jie buvo vaišinami karšta arbata ir koše. Rezultatyviausius sportininkus apdovanojo Savivaldybės mero pavaduotoja Sigutė Bernotienė. Šio bėgimo, įtraukto į Lietuvos bėgimo taurės įskaitos II etapą, iniciatorė – bėgikų klubo „Penki kalnai“ prezidentė Milda Zubavičienė.

Šv. Mišių auka ir gėlės žuvusiems už Lietuvos laisvę
Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčioje aukotos šv. Mišios už tėvynę Lietuvą ir už mus, Lietuvos vaikus. Jas aukojo klebonas kun. Gintaras Lengvinas, kan. Donatas Stulpinas, kun. Paulius ir Klemensas Jaraminai, kun. Robertas Ramanovskis. „Ši graži šventė kiekvieno širdyje uždega didžiulę meilę tėvynei ir suvienija mus, nes mes visi – Lietuvos vaikai“, – pradėdamas šv. Mišių auką sakė kun. G. Lengvinas.
Savivaldybės vadovai kartu su svečiais iš Latvijos ir Lenkijos, kurie atvyko drauge su mažeikiškiais švęsti mūsų valstybės gimtadienio, Nepriklausomybės aikštėje padėjo gėlių puokštes ir pagerbė kovojusiuosius už Lietuvos laisvę ir nepriklausomybę, savo didžiais darbais žadinusius kiekvieno lietuvio laisvės troškimo jausmą ir pagarbą Tėvynei.

Tikisi patekti į rekordų knygą
Prie Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčios pastatytus Gediminaičių stulpus išmatavo UAB „Hotrema“ atstovai. Įvykdę visas reikiamas sąlygas – išmatavę statinį, užpildę protokolą, kurį pasirašė 5 liudininkai – išsiųs Lietuvos rekordus fiksuojančiai agentūrai ir tikisi, kad šis statinys papildys Lietuvos rekordus. Užfiksuoti statinio matmenys: aukštis 10,21 m, ilgis 13,08 m, plotis 3,15 m.
Savivaldybės meras A. Tenys dėkojo šios idėjos autorei UAB „Hotrema“ ir tokią iniciatyvą padėjusiam įgyvendinti Savivaldybės kultūros centrui. „Ačiū už gerus darbus ir ateityje linkiu dar geresnių“, – sakė A. Tenys.
Grožėtis nuo sutemų iki aušros valstybės vėliavos spalvomis šviečiančiu statiniu galėsime iki kovo 11-osios.
Išmatavus Gediminaičių stulpus Naftininkų g. pajudėjo šventinė automobilių kolona ir apjuosė miestą.

Šventine nuotaika ir meistriškumu žavėjo atlikėjai
Susirinkusieji į Mažeikių rajono savivaldybės kultūros centrą švęsti jubiliejinio Lietuvos atkūrimo gimtadienio turėjo galimybę pasigrožėti eksponuojamais Mažeikių rajono tautodailininkų darbais. Kultūros centro Didžiojoje salėje šventinę nuotaiką kūrė ir savo muzika, šokiais, dainomis ir eilėmis žavėjo Mažeikių krašto atlikėjai, kolektyvai.
Renginio dalyvius ir visą Mažeikių krašto bendruomenę sveikino Savivaldybės meras A. Tenys, LR Seimo narys Kęstutis Bartkevičius ir Seimo nario Valiaus Ąžuolo padėjėja Reda Šiaulienė. Savivaldybės meras trumpai priminė drąsius vyrus, 1918 m. vasario 16-ąją pasirašiusius Nepriklausomybės aktą ir visam pasauliui paskelbusius, kad nuo šiol Lietuva yra laisva ir nepriklausoma. Tarp jų buvo ir mūsų kraštietis, viekšniškis, Mykolas Biržiška. „Mes turime laisvę kurti savo gyvenimą, turime laisvę kalbėti ir tikėti, turime laisvę mokytis ir dirbti, turime laisvę būti tokiais, kokie esame, – sakė A. Tenys. – Dirbkime taip, kad kūrentume nepriklausomybės ugnį, kad mūsų Lietuva, mūsų valstybė augtų ir stiprėtų. Branginkime laisvę ir vieni kitus“.
Baigiamieji jubiliejinio mūsų valstybės gimtadienio akordai nuskambėjo prie Savivaldybės kultūros centro vykusiame koncerte. Kiekvieno širdį suvirpino bendrystėje kartu su dainininku Povilu Meškėla sugiedotas Lietuvos Respublikos himnas ir šventę vainikavę įspūdingi fejerverkai.

Garbės piliečio regalijos – Robertui Dargiui
Mažeikių rajono savivaldybės garbės piliečio vardo regalijos įteiktos Mažeikiuose gyvenusiam ir savo gimtinės nepamiršusiam Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) prezidentui, Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos prezidentui, uždarosios akcinės bendrovės „Eika“ steigėjui ir valdybos pirmininkui, visuomenės veikėjui Robertui Dargiui. Jis apdovanotas už indėlį į Mažeikių rajono verslo aplinką, jaunimo verslumo, lyderystės gebėjimų skatinimą ir aktyvią visuomeninę veiklą.
Savivaldybės tarybos Garbės piliečiui skirtus 2 000 eurų kartu su savo pridėtais 2 000 eurų R. Dargis nusprendė paaukoti dviem cerebriniu paralyžiumi sergančioms mažeikiškėms – Ingridai Grišiūtei ir Indrei Gaubytei, kurios Lietuvoje propaguoja triračių sportą. Pasak renginyje dalyvavusio ir merginas atlydėjusio Lietuvos parolimpinio komiteto prezidento Mindaugo Biliaus, parama šiai sporto šakai – itin svarbi, nes sparčiai besivystantis triračių bėgimas jau garsiai beldžiasi į parolimpinių žaidynių duris. „Be galo džiugu, kad Robertas Dargis šiuos pinigus skiria būtent triračių bėgimui, nes tai – nauja sporto šaka. Manau, kad 2024 m. ji taps parolimpine, – parama džiaugėsi M. Bilius. – Mažeikiškiai – šios sporto šakos pradininkai Lietuvoje. Neabejoju, kad sportuojančių gretos ateityje augs“.
Naujasis Mažeikių rajono savivaldybės garbės pilietis pasirašęs Garbės piliečių knygoje sakė, kad tai neeilinė diena jo gyvenime. „Grįžau į Mažeikius atsiimti paties garbingiausio apdovanojimo – Mažeikių rajono savivaldybės garbės piliečio nominacijos. Aš užaugau kitokiuose Mažeikiuose – bendruomenėje, kur labai svarbu buvo pasitikėjimas vieni kitais. Labai noriu, kad Mažeikiuose toliau stiprėtų bendrystės jausmas ir kartu sukurtume bendruomenę, tapsiančią varomąja jėga, kuri kurs Mažeikių ateitį. Stengiausi dalyvauti šios bendruomenės gyvenime, prisidėti, kuo galiu ir būti Mažeikių gyvenimo dalimi“, – kalbėjo R. Dargis.

Keturi garbės ženklai ir keturiolika nominacijų
Pirmą kartą įsteigti garbės ženklo „Už nuopelnus Mažeikių kraštui“ apdovanojimai įteikti Lietuvos šaulių sąjungos Žemaitijos šaulių 8-osios rinktinės Mažeikių 801-osios šaulių kuopos vadui Pranui Trakiniui, „Ventos“ progimnazijos direktorei Ramunei Badaukienei, VšĮ „Vilties erdvė“ direktorei Stasei Radeckienei, aviacijos entuziastams Alai ir Rimantui Morkūnams.
Šventiniame renginyje taip pat apdovanota keturiolika laureatų, pelniusių nominacijas už socialinės-ekonominės plėtros spartinimą 2017 metais Mažeikių rajone:
Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazijos bendruomenei – Mažeikių rajono savivaldybės nominacija „2017 metų istorinės atminties puoselėtojas“;
UAB „Lyra Group“ – Mažeikių rajono savivaldybės nominacija „2017 metų verslo vystytojas“;
Violenitai Juškevičiūtei – Mažeikių rajono savivaldybės nominacija „2017 metų etnokultūros puoselėtojas“;
Mažeikių politechnikos mokyklos bendruomenei – Mažeikių rajono savivaldybės nominacija „2017 metų kūrybinė iniciatyva“;
Vidai Abrasonienei – Mažeikių rajono savivaldybės nominacija „2017 metų bendruomenės siela“;
Ilonai ir Dariui Jurkams – Mažeikių rajono savivaldybės nominacija „2017 metų ūkis“;
Ramūnui Daubariui – Mažeikių rajono savivaldybės nominacija „2017 metų sporto entuziastas“;
Irenai ir Vaclovui Akavickams – Mažeikių rajono savivaldybės nominacija „2017 metų gyvenamosios aplinkos puoselėtojas“;
Vidmantui Macevičiui – Mažeikių rajono savivaldybės nominacija „2017 metų aviacijos entuziastas“;
UAB „Hotrema“ – Mažeikių rajono savivaldybės nominacija „2017 metų verslo ambasadorius“;
Vidmantui Erlickiui – Mažeikių rajono savivaldybės nominacija „2017 metų aktorius“;
Onai Venslovienei – Mažeikių rajono savivaldybės nominacija „2017 metų visuomenininkas“;
Česlovui Pečetauskui – Mažeikių rajono savivaldybės nominacija „2017 metų kūrėjas“.
Į apdovanojimų ceremoniją neatvyko UAB „Bikuvos prekyba“ atstovai, pelnę Mažeikių rajono savivaldybės nominaciją „2017 metų geradaris“. Jiems apdovanojimai bus įteikti vėliau.

Mažeikių rajono savivaldybės informacija


Arūnas Dulkys Mažeikiuose
28 kovo, 2023

Pirmadienį, kovo 27 d., sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys lankėsi Mažeikių gydymo įstaigose: greitosios medicinos pagalbos stotyje, pirminės sveikatos priežiūros […]

16 vasario, 2023

Šventinę Vasario 16-ąją Mažeikiuose buvo surengtas antrasis Lietuvos bėgimo taurės (LBT) etapas – tradicinis bėgimas „Bėgame už laisvę“. Pagrindinėje 10 […]

6 sausio, 2023

Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijoje (VDU ŽŪA) ką tik baigėsi pirmasis, o sausio 10 d. jau prasideda antrais moksleiviams […]

27 gruodžio, 2022

Ilgąjį šventinį savaitgalį ugniagesiai gelbėtojai vyko gesinti 84 gaisrų ir atliko 87 gelbėjimo darbus. Gaisrų metu žuvo 4 žmonės, vienas […]

Jotaura Jokštaitė
13 gruodžio, 2022

Mažeikių mieste esanti Ventos upės slėnio teritorija turi gražų kraštovaizdį, yra reguliariai ir gausiai lankoma viso rajono gyventojų bei svečių. […]

www.mazeikiai.lt nuotr.
21 lapkričio, 2022

Šių metų projekte Mažeikių rajono savivaldybė pateikė tris gamtos supamas teritorijas, kurioms keliami rekreacinio augimo tikslai. Viena jų – tarp […]

14 lapkričio, 2022

Lapkričio 11-ąją Verslo dienai paminėti Telšiuose vyko IQ forumas „Telšē StarTown“, kuriame dalyvavo ne tik Telšių, bet ir viso regiono […]

10 lapkričio, 2022

UAB „Telšių regiono atliekų tvarkymo centras“ siūlo naują paslaugą Telšių regiono (Plungės, Telšių, Mažeikių raj. ir Rietavo sav.) gyventojams – daiktų […]

Mažeikių rajono meras Vidmantas Macevičius
28 spalio, 2022

Mažeikių rajonas įsikūręs Šiaurės Vakarų Lietuvoje, Žemaitijoje, prie Ventos upės. Savivaldybės teritorija teka Venta su intakais, telkšo šeši ežerai, žaliuoja […]

16 rugpjūčio, 2022

Ilgąjį šventinį savaitgalį ugniagesiai gelbėtojai 105 kartus vyko gesinti gaisrų ir atliko 92 gelbėjimo darbus. Gaisrų metu vienas žmogus žuvo, […]

7 kovo, 2022

ekonoNamų interjeras šiandien – vis įvairesnis. Skirtingos dekoravimo medžiagos, stiliai ir spalvos drąsiai derinami tarpusavyje. Tai padeda sukurti išties originalų, […]

Joniškio rajono žemės ūkio bendrovei „Kepaliai“
15 vasario, 2022

Žemės ūkio  ministro patarėjas Daivaras Rybakovas įteikė „Pienės 2021“ apdovanojimą pirmosios vietos laimėtojai –Joniškio rajono žemės ūkio bendrovei „Kepaliai“ , kuri  […]

LP nuotr.
16 gruodžio, 2021

Šiandien, gruodžio 15 dieną, duris atveria dar du pagal naują koncepciją įrengti Lietuvos pašto skyriai – Mažeikių centro paštas (Žemaitijos […]

9 spalio, 2021

Spalio 8 dieną (penktadienį) Lietuvos asociacija „Gyvastis“ aštuntąjį kartą inicijavo žvakučių uždegimą organų donorams atminti. Prie šios iniciatyvos prisijungė 17 […]

28 liepos, 2021

Nuo rugpjūčio pirmosios Mažeikių autobusų parkas nemokamai veš keleivius tiek miesto, tiek priemiesčio maršrutais. Tokį sprendimą birželio mėnesį priėmė Mažeikių […]

23 balandžio, 2021

Lietuvos Respublikos Prezidentui Gitanui Nausėdai penktadienį tęsiant darbo dienas regionuose, šįkart – Telšių, pirmoji ponia Diana Nausėdienė lankėsi Mažeikių rajono Šerkšnėnų […]

R. Dačkus nuotr.
23 balandžio, 2021

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda tęsdamas darbo dienas regionuose penktadienį lankėsi Telšių regione, domėjosi, kaip viešosios erdvės pritaikytos žmonėms su […]

Prezidentūros nuotr.
22 balandžio, 2021

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, tęsdamas darbo dienos regione praktiką, ketvirtadienį nuotoliniu būdu susitiko ir aptarė regiono aktualijas su Telšių regiono […]

13 balandžio, 2021

Balandžio 13 – gegužės 1 dienomis, nuo COVID-19 viruso pasiskiepiję Kauno miesto ir rajono senjorai, dovanų gaus kvietimą apsilankyti Lietuvos […]

9 kovo, 2021

Miškas teikia didžiulę svarbą tiek ekosistemai, tiek žmogui. Kartu tai – išties puiki investicija: miško pardavimas gali teikti didelę finansinę […]