Dvarai. Mažeikių raj. sav.
Dautarų dvaro rūmai. heritage.lt nuotr. Dautarų dvaras. Dvaras Mažeikių rajone, Židikų seniūnijoje, Dautarų kaime. Dautarų dvaro pastatą vokiečių meistrai pastatė XX a. pradžioje. Dvaro stilius panašus į Latvijoje statytų dvarų stilių. Dautarų dvaras lankytojams atsivėrė 2013 m. birželio mėn. Dvaro ansamblis 2003 m. buvo įrašytas į Lietuvos Respublikos nekilnojamųjų kultūros vertybių registro statinių sąrašą.
Pavirvytės dvaro gyvenamas pastatas. heritage.lt nuotr.

Pavirvytės dvaras. Išliko apie 7,6 ha buvusio dvaro sodybvietė, kurios pagrindinis – gyvenimo jau pagniuždytas medinės architektūros perlas – gyvenamasis namas. Apie 1900 m. užveistas ir 10 hektarų sodas, kuris kolchozinės santvarkos buvo sunaikintas po II pasaulinio karo.

Plinkšių dvaro rūmai. heritage.lt nuotr.

Plinkščių dvaras. Yra Plinkšių k., Plinkšių ežero rytiniame krante. Dvaro sodybos sudėtinės dalys: užstatymas (7 dvaro laikotarpio statiniai), želdynai (parkas), vandens telkiniai, kelių ir takų tinklas, K. Pliaterio kapas. 1751 m. dokumentuose minimas Plinkšių dvaras. Išlikę dvaro sodyboje statiniai statyti ar perstatyti po 1870 m. Dvaro sodybos ūkiniai pastatai statyti senojo palivarko teritorijoje, rūmai su oficinomis – naujoje vietoje. Išliko dvaro sodybos reprezentacinė dalis su parku, ūkinės dalies fragmentai.

Renavo dvaro rūmai. heritage.lt nuotr.

Renavo dvaras. dvaras ir jį juosiantis parkas Mažeikių rajono Sedos seniūnijos Renavo kaime, ant Varduvos upės kranto. Rašytiniuose šaltiniuose apie Renavo dvarą užsimenama XVI a. Dvaro pastatas tada buvo medinis su šiaudiniu stogu. Spėjama, kad nedidelis mūrinis pastatas čia jau turėjo stovėti XVIII a. pabaigoje ar XIX a. pradžioje. Vienas įdomiausių ir geriausiai išlikusių dvaro ansamblių Žemaitijoje. Dvaro miško parke ošia gamtos paminklai – storiausia Lietuvoje Renavo eglė ir Daugiavaikė liepa. Rašytiniuose šaltiniuose apie Renavo dvarą užsimenama XVI a.

Sugaudžių dvaro ūkinis pastatas. heritage.lt nuotr.

Sugaudžių dvaras (arba Obeliškių dvaras). Dvaras buvo Sugaudžiuose ir Obeliškiuose. Dvaras priklausė Sugaudžiui. Per karą dvare buvo įrengta ligoninė, išardyta daržinė ir jos vietoje įrengtas aerodromas. Į dvarvietę vedanti liepų alėja (Liepkelis) buvo paversta rusų kariuomenės lėktuvų kilimo ir tūpimo vieta. Dvarvietė apsodinta medžiais, įrengtos gėlynų klombos. Išlikę keletas pastatų, liepų alėja, kalvė, Obeliškių tvenkinys.