Dvarai. Rokiškio raj. sav.
Gačionių dvaro rūmai. heritage.lt nuotr.

Gačionių dvaras. Dvaras Gačionyse, Rokiškio rajone. Išlikę neoklasicistiniai mediniai dvaro rūmai buvo pastatyti 1870 metais pagal inžinieriaus Jano Rozeno projektą. Dvarą iš Kuršo kilę baronai Rozenai valdė apie tris šimtmečius. Dvaro baldai ir meno vertybės ypač nukentėjo I pasaulinio karo metais. XXI a. pradžioje Antonas Rozenas dvarą padovanojo sūnui Piotrui Rozenui.

Ilzenbergo dvaro rūmai. heritage.lt nuotr.

Ilzenbergo dvaras. Dvaras yra Rokiškio rajone, prie Latvijos sienos, tarp Ilgio ir Apvalaso ežerų. Kaip rodo XVI a. archyviniai duomenys, Ilzenbergo dvaras buvo įkurtas 38 km į pietvakarius nuo Jekabpilio (Jakobstadt) ir 14 km į rytus nuo Neretos (Nerft) prie Ilgio (Ilsen) ežero, 1515 m. Bajorų fon Kersenbrockų giminės. Rūmai statyti XIX a. vid., rekonstruoti 1970–1972 m., dabar rekonstruojami nuo 2012 m. Vėlyvasis klasicizmas. Gyvenamasis namas statytas XIX a. II p., rekonstruotas apie 1950–1960 m.

Onuškio dvaro rūmų liekanos. heritage.lt nuotr.

Onuškio dvaras. Dvaras Rokiškio rajone, Onuškio kaime. Onuškis pirmą kartą paminėtas 1529 m. Livonijos sienų aprašymų akte. Rūmai sudegė dar I pasaulinio karo metu.

Panemunio dvaro rūmai. heritage.lt nuotr.

Panemunio dvaras. Dvaras ir parkas yra Panemunio miestelyje. Pagrindiniai rūmai sumūryti iš plytų ir tinkuotų akmenų. Juos sudaro 3 lygiagretūs korpusai. Išlikusi dvaro kalvė (1851 m.), kumetynas (XIX a. vidurys), arklidė ir ratinė (1854 m.). Rūmų salonuose ir kabinetuose tvyrojo prabanga. Jie buvo turtingi japoniško porceliano indais, ypač vertingais graviruoto bei raižyto krištolo, sidabro ir bronzos dirbiniais, sumedžiotų žvėrių galvų iškamšomis.

Rokiškio dvaro rūmai. heritage.lt nuotr.

Rokiškio dvaras. Stovi Rokiškyje. Dvaras minimas 1499 m. Ldk Aleksandro rašte dėl girios kirtimo. Ansamblį sudaro 16 pastatų (dvaro rūmai, svečių namai, vartininko namelis, kumetynas ir kt.) ir parkas. Nuo 1940 m. dvare įsikūręs Rokiškio krašto muziejus. 1997 metais Rokiškio krašto muziejui suteikta teisė kurti Aukštaitijos meno galeriją. Nuo 1995 metų čia įsikūrusi Aukštaičių akademijos buveinė.

Salų dvaro rūmai. heritage.lt nuotr.

Salų dvaras. Dvaras ir parkas (7 ha) yra Rokiškio rajono savivaldybėje. Minimas nuo XVI a. Valdant Radviloms Salose buvo mediniai dvaro rūmai mūriniais pamatais. Tuo metu didikai čia daugiausia atvykdavo medžioti. XVIII amžiuje Morikoniai pastatė mūrinius dvaro rūmus pagal italų architekto Pietro de Rossi projektą. Dabar dvare vyksta įvairūs kultūros renginiai.