Verslo bendruomenė steigia visuomeninę Efektyvios valstybės komisiją: spręs biurokratijos problemas
Verslo bendruomenė Lietuvos verslo konfederacijos (LVK) iniciatyva praneša steigianti Efektyvios valstybės komisiją, kuri nagrinės šalies verslo keliamas problemas ir teiks savo pasiūlymus teisinės bazės tobulinimui.
„Plačiai visuomenėje nuskambėjęs įmonės „Teltonika“ investicijų stabdymo atvejis yra tik ledkalnio viršūnė, kai kalbame apie biurokratizmo problemas. Rinksime informaciją apie šalies vystymąsi stabdančią perteklinę reguliavimo naštą, kuri ne visada yra pagrįsta. Analizuosime visus atvejus ir teiksime juos Vyriausybei“, – idėją pristatė LVK prezidentas Andrius Romanovskis.
Iniciatyvos rengėjai pristatė interneto svetainę www.strigebiurokratijoje.lt, kurioje šalies verslas kviečiamas informuoti komisiją apie perteklinio reguliavimo problemas. Informaciją teikiančios įmonės tai galės daryti tiek viešai, tiek konfidencialiai.
Komisijos iniciatoriai kviečia Vyriausybę paremti verslo bendruomenės iniciatyvą ir steigti dvišalę efektyvios valstybės tarybą, kuri rūpintųsi perteklinės reguliavimo naštos mažinimu.
„Jei būtų įsteigta, tokia komisija galėtų įvertinti verslo įkurtos Efektyvios valstybės komisijos rekomendacijas, sekti ir kontroliuoti jų įgyvendinimą, o vėliau tapti nuolatiniu formatu verslo santykyje su valstybe kylančių problemų sprendimui“, – rašoma pranešime spaudai.
Skelbiama, kad Efektyvesnės valstybės komisijoje dirbs šie verslo atstovai: LVK prezidentas Andrius Romanovskis, LVK viceprezidentė Dovilė Burgienė, LVK viceprezidentas Donatas Jurevičius, Lietuvos prekybos įmonių asociacijos direktorė Rūta Vainienė, Asociacijos „Lietuvos keliai“ vykdomasis direktorius Šarūnas Frolenko, Lietuvos nekilnojamo turto plėtros asociacijos prezidentas Mindaugas Statulevičius, Asociacijos „Unicorns Lithuania“ valdybos narė Agnė Selemonaitė ir advokatų profesinės bendrijos „TGS Baltic“ vyresnioji partnerė Eugenija Sutkienė.
A. Paukštys pranešė stabdantis 3,5 mlrd. eurų vertės technologijų parko statybas
„Teltonika“ grupės įmonės „AGP Investments“ vadovas Arvydas Paukštys lapkričio viduryje pranešė, jog stabdo 3,5 mlrd. eurų vertės „Teltonika High-Tech Hill“ parko statybas Liepkalnyje.
Verslininkas nurodė, kad šalyje trūksta projektui būtinų elektros pajėgumų, užsitęsė žemės sklypų paskirties keitimas, kilo kitų iššūkių, bendraujant su ministerijomis bei joms atsakingomis institucijomis.
Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatorė „Litgrid“ tvirtina, jog kliūčių tiekti elektros energiją bendrovės „Teltonika“ aukštųjų technologijų parkui Vilniuje, nėra.
Savo ruožtu ministerijų vadovai tikino apie „Teltonikos“ projektui kilusias problemas sužinoję tik iš paties A. Paukščio įrašų socialiniame tinkle „LinkedIn“.
Į žinią apie stabdomą projektą netruko sureaguoti ir politikai. Nueinančios Vyriausybės vadovė Ingrida Šimonytė pranešė, jog pirmadienį susitiks su „Teltonikos“, atsakingų ministerijų ir kitų įmonių vadovais ir spręs, kaip užtikrinti sklandų projekto statybų tęstinumą.
Projekto „gelbėjimo“ žada imtis ir būsimoji Vyriausybė – apie būtinybę užtikrinti technologijų parko statybas prakalbo ir kandidatas į premjerus Gintautas Paluckas, ir potencialus ekonomikos ir inovacijų ministras Lukas Savickas.
Savo ruožtu Prezidentūra pabrėžė – susiklosčiusi situacija išryškino „nedovanotinas institucijų ir valstybės įmonių tarpusavio bendradarbiavimo spragas“. Šalies vadovo Gitano Nausėdos atstovai teigia, kad renkama informaciją, siekiant nustatyti dėl „Teltonikos“ investicijų sustabdymo atsakingas institucijas ar bendroves.
Į situaciją sureagavus ne tik aukščiausiems šalies politikams, bet ir kitų verslų atstovams, A. Paukštys „nelaidoja vilties“ ir mano, kad bent dalį projektų dar pavyks išgelbėti.