1 balandžio, 2021

Vilnius planuoja dalies poliklinikų pertvarką: resursų pergrupavimas naudingas ir medikams, ir pacientams

Lazdynų poliklinika / Sauliaus Žiūros nuotr.

Platesnis gydymo paslaugų spektras, šeimos gydytojų ir antrinio lygio specialistų pritraukimas, eilių pas gydytojus sumažėjimas, medicininės įrangos atnaujinimas, o tuo pačiu – ir įstaigų veiklos optimizavimas bei resursų taupymas. Tokios permainos, šiandien pritarus miesto Tarybai, įvyks keliose Vilniaus poliklinikose.

Tarybos sprendimu Lazdynų poliklinika bus reorganizuojama prijungiant ją prie Karoliniškių poliklinikos, o Naujininkų poliklinika – prijungiant ją prie Naujosios Vilnios poliklinikos. Pacientams dėl šių reorganizacijų nesikeis nei šeimos gydytojas, nei paslaugos teikimo vieta, išskyrus tik naujai atsirandančias paslaugas.

„Kiekviena organizacija savo veikloje pasiekia etapą, kai su turimais žmogiškaisiais, finansiniais, administraciniais ištekliais ir gebėjimais maksimaliai išnaudoja savo potencialą, o pacientų reikalavimai sveikatos priežiūros paslaugų teikėjui pagrįstai auga, – sakė Vilniaus miesto vicemerė Edita Tamošiūnaitė. – Todėl norint užtikrinti vienodą paslaugų lygį visose sostinės gydymo įstaigose, aprūpinti jas naujomis medicinos technologijomis ir įranga, užtikrinti kiek galima platesnį spektrą sveikatos priežiūros paslaugų ir sveikatos priežiūros specialistų, kurie garantuotų kiek galima trumpesnį paslaugos laukimo laiką, reikalingi sprendimai dėl įstaigų tinklo pertvarkos.“

Iki šiol konkuravusios Lazdynų ir Karoliniškių poliklinikos, medicinos įstaigų vadybos specialistų vertinimu, tik laimės, iš dviejų gydymo įstaigų perėmus stipriausius, inovatyviausius sprendimus, sutelkus geriausius specialistus, o kartu ir finansus bei medicinos išteklius.

Tuo tarpu gyventojai ir toliau šalia savo namų turės pasirinktus šeimos gydytojus, gydytojus konsultantus, laboratoriją, gydytojus odontologus, rentgenologinių tyrimų galimybę bei visus kitus specialistus. Kartu jie gaus daug naujų paslaugų, kurių iki šiol Lazdynų poliklinika dėl ribotų finansų, specialistų trūkumo, galiausiai – ribotos infrastruktūros, negalėjo pasiūlyti. Jos bus teikiamos Karoliniškių poliklinikos patalpose. Sujungus Karoliniškių ir Lazdynų poliklinikas naujos įstaigos pacientų skaičius viršys 85 tūkst.

Planus sujungti Naujininkų ir Naujosios Vilnios poliklinikas nulėmė šių įstaigų dydis ir panašumas. Būdamos mažos, abi jos susiduria su panašiomis problemomis teikiant paslaugas gyventojams – trūksta tiek šeimos gydytojų, tiek ir antrinio lygio gydytojų specialistų paslaugų, nes sunku užtikrinti visų reikiamų specialistų visą etatinį krūvį bei apskritai juos pritraukti darbui. Stringa ir šių įstaigų modernizacija, medicininės įrangos atnaujinimas.

Tikimasi, kad sujungus jas į vieną juridinį asmenį (bet nekeičiant fizinės jų vietos) visos šios problemos bus išspręstos, o per tai ir pagerės paslaugų prieinamumas. Jungtinė poliklinika galės stiprinti medicininio personalo pritraukimą: aktyviai ieškoti jaunų specialistų, motyvacinėmis priemonėmis pritraukti perspektyvius gydytojus specialistus ir slaugos specialistus.

Numatoma, kad dalis paslaugų (šeimos gydytojų, kai kurių gydytojų specialistų) būtų dubliuojama, tačiau dalis antrinio lygio specialistų teikiamų paslaugų bus koncentruojama vienoje iš teikimo vietų, kur bus sutelkta reikiama medicininė įranga. Tai leis efektyviau panaudoti abiejų įstaigų išteklius, nedubliuoti kai kurių paslaugų bei kai kurių veiklų (pvz., įsteigiant bendrą abiem įstaigoms laboratoriją, apjungiant IT infrastruktūrą bei įkuriant bendrą skambučių centrą), taip pat racionaliau naudoti ribotus finansinius išteklius.

Numatoma, kad nauja struktūra veiklą pradėtų nuo vasaros vidurio. Preliminarus prisirašiusių pacientų skaičius viršytų 46 tūkst. Šiuo metu abi įstaigos jų turi maždaug po 23 tūkst. Po reorganizacijos veiksiančioje įstaigoje liktų dirbti visas abiejų įstaigų turimas medicinos personalas, kas iš viso būtų apie 90 gydytojų ir tiek pat slaugytojų. Tikimasi, kad reorganizacija padės pritraukti naujų gydytojų ir slaugos specialistų ir jų skaičius įstaigoje po truputį augs.

Kiekvienu besidubliuojančių pareigybių atveju bus ieškoma darbuotojams palankaus sprendimo, galbūt siūlant kitas darbo galimybes. Nė viena iš įstaigų neturi perteklinio pareigybių ir darbuotojo skaičiaus, todėl darbo krūvis apjungus įstaigas nesumažės, o darbuotojų atleidimas netikslingas. Savivaldybė, kaip įstaigų steigėja, sieks užkirsti kelią nepagrįstai darbuotojų kaitai.

DAŽNIAUSIAI UŽDUODAMI KLAUSIMAI

Gyventojams aktualūs klausimai:

Ar pasikeis mano šeimos gydytojas? Nei šeimos gydytojas, prie kurio esate prisirašęs, nei šių paslaugų teikimo vieta dėl priežasčių, susijusių su reorganizacija, nesikeis, nebent pats pageidautumėte.

Kaip keisis paslaugų teikimo vieta po reorganizacijos? Šeimos gydytojo, odontologijos, laboratorinių tyrimų paėmimo ir kitų pirminio lygio paslaugų teikimo vietos nesikeis. Tačiau gali keistis dalies antrinio lygio gydytojų specialistų paslaugų teikimo vieta, kadangi dalis antrinio lygio specialistų teikiamų paslaugų būtų koncentruojama vienoje iš teikimo vietų, kur būtų sutelkta reikiama medicininė įranga. Kurioje iš reorganizuotos įstaigos fizinių buvimo vietų kokios paslaugos bus teikiamos, dar nėra nuspręsta. Apie visus pasikeitimus pacientai bus informuojami savo šeimos gydytojo, taip pat informaciją bus galima rasti įstaigos interneto svetainėje, skelbimų lentose.

Ar yra patogus susisiekimas tarp jungiamų įstaigų padalinių? Tarp Karoliniškių ir Lazdynų poliklinikos yra susisiekimas viešuoju transportu, be to, numatoma, kad vyresnio amžiaus, ypač judėjimo negalią ar specialius poreikius turintys, pacientai paslaugoms (kurių nėra Lazdynų poliklinikoje) būtų atvežami į Karoliniškių polikliniką ir parvežami į Lazdynų polikliniką tolesnei šeimos gydytojo ar specialisto priežiūrai ar tiesiog į paciento gyvenamąją vietą.

Tarp Naujininkų ir Naujosios Vilnios šiuo metu tiesioginio susisiekimo nėra. Tačiau susisiekimui tarp abiejų poliklinikų pagerinti bus svarstoma galimybė paleisti naują greitojo autobuso maršrutą „Naujininkai – Naujoji Vilnia“, kuris užtikrintų greitą ir patogų nuvykimą gyventojams į bet kurią iš šių įstaigų.

Reorganizuojamų įstaigų darbuotojams aktualūs klausimai

Ar mano darbo sutartis nebus nutraukta reorganizavus įstaigas? Darbo sutartis neturėtų būti nutraukta. Įspėjimas apie darbo sąlygų pasikeitimą būtų įteikiamas su siūlymu darbą tęsti toliau. Tų pareigybių, kurių bus atsisakoma, darbuotojams gali būti siūlomos naujos pareigybės.

Ar keisis mano fizinė darbo vieta? Fizinė darbo vieta neturėtų keistis, tačiau galimi individualūs sprendimai siekiant pasiekti reorganizavimo tikslų ir priartinti paslaugas prie pacientų. Tai bus aptarta su konkrečiais darbuotojais.

Ar keisis mano vadovai? Kadangi gali tekti atsisakyti kai kurių bendriesiems reikalams vadovaujančių pareigybių (ūkio, buhalterijos ir pan.), gali keistis ir vadovas. Bet numatoma, kad tai bus pavieniai atvejai. Prijungiamų įstaigų – Naujininkų poliklinikos, Lazdynų poliklinikos – vadovai jau dabar laikinai eina šių įstaigų direktorių pareigas.

Ar reorganizacija turės įtakos mano darbo užmokesčiui? Darbo užmokestis neturi mažėti, tačiau galimi individualūs atvejai, siekiant optimizuoti įstaigos finansus bei naujai siūlomas darbo funkcijas darbuotojams. Tai bus aptarta su konkrečiais darbuotojais. Suprantama, kad dėl išaugusio darbo krūvio atlyginimas gali ir padidėti.

Į ką įstaigoje turėčiau kreiptis, norėdamas gauti išsamesnę informaciją ar atsakymus į asmeninius klausimus, susijusius su reorganizacija? Informaciją suteiks įstaigų vadovai – Karoliniškių poliklinikos vadovas Vismantas Matulas, Naujosios Vilnios poliklinikos vadovas Ernestas Petrulis.

Komentarai (0)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


Sauliaus Žiūros nuotr.
5 gegužės, 2021

Vilniaus miesto savivaldybė nuo šiandien pradeda registruoti vakcinai daugiau nei 100 darbuotojų turinčias įmones, kurių veiklos srityse per pastarąjį mėnesį […]

5 gegužės, 2021

Vilniuje atidarytas modernizuotas Žygimanto Augusto pagrindinės mokyklos stadionas sostinei – jau dešimtas nuo 2020 m. pradžios. Kaip ir kituose Vilniaus […]

5 gegužės, 2021

Į kontaktinį mokymą nusprendusios grįžti mokyklos 5-11 klasių mokinius antigenų testais galės tikrinti ugdymo įstaigose. Sveikatos apsaugos ministerijai pakoregavus nuostatus […]

4 gegužės, 2021

2021-ųjų Lietuvos kultūros sostinė Neringa, savo visų metų programą žyminti šūkiu „Neringa – kultūros sala“, gegužės 8–19 d. keliasi į […]

2 gegužės, 2021

Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė kartu su Vilniuje viešinčiu Lenkijos premjeru Mateuszu Morawieckiu dalyvavo Vilniaus lenkų kultūros namų rekonstrukcijos (priestato statybos) […]

Šoka Lietuva 2021 / J. Kubilienės nuotr.
30 balandžio, 2021

Vakar Tarptautinė šokio diena subūrė lietuviško žanro atlikėjus iš viso pasaulio. Pirmą kartą konkursas „Šoka Lietuva“ įvyko virtualiai – paskelbti […]

Sauliaus Žiūros nuotr.
30 balandžio, 2021

Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius įsteigė Mečislavo Dordziko vardo premiją. Ši premija kasmet bus teikiama drąsiausiam sostinės vaikui ar jaunuoliui, […]

30 balandžio, 2021

Rūdiškių bibliotekoje eksponuojama Vandos Mockevičienės knygos „Šoka šarka ir genys“ iliustracijų paroda. Parodą sudaro 20 pasportuotų rėmelių. Dailininkė – Astė […]

Rūdiškių biblioteka kvietė į talką
30 balandžio, 2021

Jau tapo tradicija, kad kasmet su pavasariu atkeliauja švaros akcija DAROM. Pasaulinė aplinkos švarinimo akcija DAROM Lietuvoje organizuojama nuo 2008 […]

30 balandžio, 2021

Nacionalinės bibliotekų savaitės proga Tiltų bibliotekoje veikia stendinė paroda „Žvelk širdimi į širdį“, skirta poeto, dramaturgo, publicisto Adomo Bernardo Mickevičiaus […]

Siūlome pagaminti Mamos dienai
29 balandžio, 2021

Ruoštis Mamos dienai reikia iš anksto. Pirmąjį gegužės sekmadienį sveikinsim savo mamas. Ne paslaptis, kad labiausiai mamas pradžiugina jų vaikų […]

Rašytoja Evelina Daciūtė iš lentvariečių gavo vieną didžiausių dovanų – jausmą, kad esi įdomus
29 balandžio, 2021

Lentvario miesto biblioteka organizavo smagų ir be galo šiltą nuotolinį susitikimą per „Zoom“ programą su vaikų rašytoja Evelina Daciūte (gim. […]

Sauliaus Žiūros nuotr.
26 balandžio, 2021

Sostinės Balsio (Žaliųjų ežerų) ir Žirmūnų paplūdimiams suteiktas prestižinis Mėlynosios vėliavos įvertinimas. Šie įmonės „Grinda“ prižiūrimi paplūdimiai yra pirmieji gėlavandeniai […]

26 balandžio, 2021

Vyriausybei rengiantis sprendimams grąžinti į mokyklas 5-11 klasių mokinius savivaldybės ragina nesukelti nepagrįstų visuomenės lūkesčių, o įvertinti visas praktines šio […]

26 balandžio, 2021

2021 m. balandžio 23 d. Naujosios Vilnios bibliotekoje pristatyta menininkės Aušros Grendaitės keramikos darbų paroda „Angelo bučinys – mamai ir […]

Sauliaus Žiūros nuotr.
22 balandžio, 2021

50 vakcinacijos kabinų ir iki 15 tūkst. skiepų gyventojams per parą – tokiais pajėgumais nuo kitos savaitės pradžios Vilnius išplės […]

Sauliaus Žiūros nuotr.
22 balandžio, 2021

Pavasaris dar tik įpusėjo, o Vilnius jau išdavė leidimus 320 lauko kavinėms. Pastarosiomis dienomis sulaukiama po kelias dešimtis naujų prašymų […]

22 balandžio, 2021

Vilnius rado naujus, idėjų pilnus šeimininkus patalpoms, kurias norėjosi panaudoti prasmingoms, bendruomenes buriančioms veikloms. Trys Vilniaus savivaldybei priklausančios patalpos Pylimo, […]

Profesorius Romualdas Inčirauskas
21 balandžio, 2021

Nuo balandžio 22 d., ketvirtadienio, Vilniaus gyventojams ir svečiams bus prieinamas virtualaus ir pažintinis turas, kurį įkvėpė žymaus litvakų dailininko […]

Sauliaus Žiūros nuotr.
20 balandžio, 2021

Metalines tvoras, seniau dėl eismo saugumo greta gatvių įrenginėtas ne tik centrinėje miesto dalyje, bet ir gyvenamuosiuose rajonuose, šiemet daugelyje […]