Nuotraukų galerijos
Telšiuose Durbės mūšio pergalės dieną patrankų šūviai ir dešimtys plazdančių Žemaitijos vėliavų

2017-07-14 / Žemaitijos sostinėje iškilmingai paminėta Durbės mūšio pergalės diena. Šis laimėjimas 1260 m. vienas svarbiausių Lietuvos ir net visų Baltijos šalių įvykių istorijoje. Pernai iškilmingai pastatę paminklą, skirtą Durbės mūšiui, telšiškiai šiemet gausiai rinkosi trankiai įprasminti žemaičiams svarbios datos.

Nuotraukų: 17

Į aštuntąjį „Naisių vasaros“ festivalį atsigręžus

2017-07-13 / Liepos 8–9 d. vykęs aštuntasis festivalis visai šeimai „Naisių vasara“ pratęsė šio renginio tradicijas: toliau buvo puoselėjama blaivybės idėja, koncertavo žinomi atlikėjai, edukacinėse veiklose galėjo dalyvauti visi šeimos nariai, veikė tautodailininkų mugė. Festivalio tema – saugi vaikystė, todėl ypatingas dėmesys buvo skiriamas vaikams.

Nuotraukų: 24

Sodeliečiai Mindaugo karūnavimo dieną vėl minėjo pas „braliukus“

2017-07-13 / Sodelių kaimo bendruomenė liepos 6 d. surengė turiningą išvyką į Latviją. Šiais metais nusprendėme pažintį Siguldos apylinkes. Už galimybę geriau pažinti Latviją, jos istorija, kalbą, tradicijas dėkingi ir tariame paprastą, bet nuoširdų AČIŪ iš Sodelių kilusiai gidei, Daivai Mulevičienei, kuri mus lydėjo kelionės metu, ir padėjo geriau pažinti kaimyninį kraštą. Ačiū vairuotojams už kantrybę. Visiems ekskursantams – už puikią nuotaiką.

Nuotraukų: 19

„Tautinio kostiumo festivalio“ Šiauliuose atgarsiai

2017-07-07 / Liepos 6 d. išskirtiniu reginiu Šiauliuose tapo Šiaulių kultūros centro vykdyto projekto „Tautinio kostiumo festivalis „Nuo tradicijos iki moderno“, skirto Tautinio kostiumo metams paminėti, baigiamasis renginys. Jame pristatytos ir pademonstruotos archeologinių, tautinių kostiumų ir modernių drabužių su tautiniais motyvais kolekcijos.

Nuotraukų: 17

Marijampoliečiai šventė Valstybės dieną

2017-07-07 / Liepos 6 d. 21 val. marijampoliečiai, kartu su visa Lietuva, J. Basanavičiaus aikštėje giedojo „Tautišką giesmę“. Vėliau vyko jungtinis Marijampolės chorų ir pučiamųjų orkestro koncertas „Dainos Lietuvai ir Marijampolei“, dainavo scenos legenda Ovidijus Vyšniauskas, Paulius Sinkevičius su grupe „Electronic I“.

Nuotraukų: 16

Festivalio „Saulės žiedas“ pagrindinį prizą laimėjo ansamblis iš Portugalijos

2017-07-07 / Vėlų ketvirtadienio vakarą (liepos 6 d.) baigėsi šešias dienas Šiauliuose šurmuliavęs VII tarptautinis folkloro konkursas-festivalis „Saulės žiedas“. Finalinio koncerto pabaigoje paaiškėjo, kurios šalies folkloro ansamblis laimėjo 1500 eurų vertės „Grand Prix“. Didysis prizas šiais metais atiteko kolektyvui „Grupo Etnográfico de Areosa“ iš Portugalijos.

Nuotraukų: 16

Šiauliuose griausmingai praūžė „Saulės žiedo“ naktis

2017-07-07 / Rytietiški, slaviški ir Lotynų Amerikos muzikos ritmai, griausmingi būgnų garsai, paėjus tolėliau – šelnus kanklių skambesys ir lietuviškos sutartinės. Naktį iš liepos 5 d. į liepos 6 d. vaikščiodamas Šiaulių pėsčiųjų bulvaru galėjai pasijusti it pakliuvęs į tikrą tautų katilą. Vienu metu skirtingose miesto vietose skambėjo 12 tautų tradicinė muzika, vyko šokių mokymai. Tačiau tai – ne vienintelė „Saulės žiedo“ nakties pramoga, masinusi miesto gyventojus ir jo svečius. Įvairiose miesto erdvėse taip pat veikė dailės, kino, šokių, žaidimų, sporto renginiai ir edukacinės programos.

Nuotraukų: 11

Šiauliuose pražydo tarptautinis folkloro festivalis „Saulės žiedas“

2017-07-03 / Liepos 1-ąją Šiauliuose prasidėjo kas du metus vykstantis tarptautinis folkloro konkursas-festivalis „Saulės žiedas“. Jau keletą dienų miesto svečiai ir lankytojai mėgaujasi dar nematytais ir negirdėtais kitų tautų liaudies instrumentais, šokiais, dainomis, muzika ir tautiniais kostiumais. Viename didžiausių folkloro festivalių Baltijos regione šiais metais dalyvauja net 37 ansambliai iš 12 pasaulio šalių: Brazilijos, JAV, Lenkijos, Suomijos, Latvijos, Portugalijos, Ukrainos, Turkijos, Rusijos, Indijos, Slovakijos ir Lietuvos.

Nuotraukų: 11

Dviratininkų žygio „Per žydintį Dainavos ir Sūduvos kraštą“ dalyviai apsilankė ir Marijampolėje

2017-06-28 / Lietuvai pagražinti draugija Lietuvos atkūrimo 100-mečio garbei suorganizavo dviratininkų žygį „Per žydintį Dainavos ir Sūduvos kraštą“. Birželio 20 d. šauni 22 dviratininkų komanda apsilankė Marijampolėje.

Nuotraukų: 10

Tūkstančiai šiauliečių Jonines šventė prie Rėkyvos ežero

2017-06-26 / Birželio 23 d. Šiaulių miesto ir rajono gyventojai bei svečiai skubėjo į Rėkyvą, kur buvo švenčiamos Joninės. Tradicinis Šiaulių kultūros centro organizuojamas renginys įvairiomis apeigomis ir burtais, Žolynų kiemu, koncertu, varžytuvėmis, prekymečiu ir naktišokiais prie Joninių laužo džiugino susirinkusius šiauliečius ir leido visiems prisiliesti prie senųjų ir tikrųjų šventės ištakų.

Nuotraukų: 17

Kaimo bendruomenių sąskrydyje - ir Plungės rajono atstovai

2017-06-23 / Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga kaimo bendruomenių sąskrydžius organizuoja nuo 2004 m. Kasmet sąskrydžiai sukviečia kaimo bendruomenes iš įvairių šalies rajonų, suvienija bendraminčius savanorius bei suteikia jiems galimybę pasidalinti veiklos aktualijomis ir idėjomis. Birželio 17 d. asociacija „Plungės kraštas“ dalyvavo Lietuvos kaimo bendruomenių sąskrydyje Karklėje. Plungės rajoną atstovavo 36 dalyviai iš Žemaičių Kalvarijos, Šateikių, Kulių, Šarnelės, Stanelių, Žlibinų, Prūsalių kaimo bendruomenių.

Nuotraukų: 17

Švenčionyse vyko Dainų ir šokių ansamblių šventė, skirta 2018 m. Lietuvos šimtmečio dainų šventei

2017-06-20 / Birželio 17 d. vaizdingame Švenčionių dainų slėnyje prie Bėlio ežero vyko Dainų ir šokių ansamblių šventė. Šiemet ji buvo skirta 2018 m. Lietuvos šimtmečio dainų šventei. Žiūrovai išvydo įspūdingą Ansamblių vakaro programą, atskleidusią tradicinių dainų, muzikos ir šokių grožį, įvairovę bei savitumą. Programos užmanymą perteikė keturios teminės teatralizuotos dalys: „Lietuvos žemė“, „Gentys“, „Darbas – duona mūsų kasdienė“ ir „Už Tėvynės laisvę“. Visą pasirodymą sudarė net 32 kūriniai. Šventėje, kurią rengė Lietuvos nacionalinis kultūros centras kartu su Švenčionių rajono savivaldybe, pasirodė net 900 atlikėjų.

Nuotraukų: 24

Palaimintojo J. Matulaičio tėviškėje žydi bijūnai

2017-06-19 / Kviečiame pasigrožėti palaimintojo Jurgio Matulaičio tėviškės vaizdais. Marijampolės sav. Šunskų seniūnijoje esančiame Lūginės kaime ūkininkų šeimoje J. Matulaitis gimė 1871 metais. Palaimintojo gimtinės vietoje 1991 metais pagal architekto Zigmo Brazausko projektą buvo pastatyta koplyčia. Vertikalus koplyčios bokšto akcentas ženklina palaimintojo vaikystės ir jaunystės vietą. Katalikiškos bendruomenės ir pavieniai tikintieji kaip votus čia palieka lauko kryžius, ženklinančius žmonių kreipimąsi malda į Viešpatį ir pasitikėjimą palaimintojo Jurgio užtarimu. Lūginės koplyčioje taip pat rengiamos tradicinės šeimų šventės. Ypač daug maldininkų į šią vietą susirenka per atlaidų aštuondienį liepos mėnesį ir kitomis palaimintojo Jurgio Matulaičio minėjimo dienomis.

Nuotraukų: 13

Naujas pažintinis takas Pagramančio regioniniame parke

2017-06-16 / Gegužės mėnesio pradžioje Pagramančio regioninio parko direkcija besidominčius istorija ir aktyvaus turizmo mylėtojus pakvietė į istorinį pėsčiųjų žygį „Molotovo linijos takais II“ bei pažintinio tako „Molotovo gynybinės linijos įtvirtinimai“ atidarymą. Į renginį susirinko pusantro šimto dalyvių iš visos Lietuvos.

Nuotraukų: 10

Šiauliuose paminėta Gedulo ir vilties diena

2017-06-15 / Birželio 14 d. Gedulo ir vilties dienos minėjime „Traukinio vagonais į nežinią“ Šiauliuose, prie geležinkelio rampos, vyko žuvusiųjų masiniuose trėmimuose pagerbimas. Renginio metu muzikinį foną kūrė Buvusių politinių tremtinių ir politinių kalinių choras „Tremtinys“, skautai ir kanklininkių grupė „Sunny“, o moksleiviai surengė išskirtinį meninį etiudą „1941–1947–1953“, kuriame atskirais simboliais pavaizdavo tremtinių patirtus vargus.

Nuotraukų: 13

„Sušildyti įšalą galime tik atminimu“

2017-06-14 / Birželio 14-ąją visoje Lietuvoje minint Gedulo ir vilties dieną, neleidžiančią pamiršti tautiečių masinių trėmimų į Sibirą pradžios 1941 m., Marijampolėje taip pat vyko atminimo renginiai. Šiemet organizatoriai visus pakvietė prie geležinkelio stoties, prie paminklo tremtiniams atminti. Literatūrine-muzikine kompozicija „Sušildyk įšalą atminimu“ renginio sumanytojai kvietė nepamiršti tremties siaubą patyrusiųjų išgyvenimus ir stiprinti savo dvasią šiandien.

Nuotraukų: 10

Tris dienas Kaune aidėjo lamzdžiai

2016-06-14 / Birželio 9-11d. Kaune klegėjo visa Lietuva: aidėjo lamzdžiai, skambėjo kanklės, nuo ryto iki vakaro netilo mūsų ir kitų tautų dainos, muzika, šokiai. Kauno miesto seniūnijų parkuose ir salėse, senamiesčio gatvėse ir Kauno pilies lomoje tris dienas šurmuliavo XXXII tarptautinis folkloro festivalis „Atataria lamzdžiai-2017“, skirtas Tautinio kostiumo metams.

Nuotraukų: 30

Masčio ežero bangomis nuvilnijo Žemaitijos sostinės šventė „Telšiai 2017“

2017-06-12 / Savaitgalį Telšiuose įvyko tradicinė Žemaitijos sostinės šventė „Telšiai 2017“. Miestas pakvipo bijūnais, į šventę plūdo žiūrovai, gausiai dalyvavo atlikėjai, pristatyta gausybė skirtingų veiklų.

Nuotraukų: 55

Sekminės Sodeliuose– su beržais, šaliku, nuotraukomis ir dainomis

2017-06-08 / Birželio 3 d., visi skubėjo į Sodelių Šv. Dvasios koplyčią, kur vyko Sekminių atlaidai. Šventąsias Mišias laikė klebonas Jonas Morkvėnas. Ši šventė – jau penkta rengiama Sodelių kaimo bendruomenės. Po šv. Mišių bažnyčioje bendruomenės nariai su šeimomis, kaimo gyventojai ir svečiai susirinko jaukiame gamtos kampelyje – pušų apsuptyje, kurį vietiniai praminė piemenėlių slėniu. Čia visų laukė ne tik kepama kiaušinienė, sriuba, skani gira ir stalas nuklotas vaišėmis bet ir graži kultūrinė programa.

Nuotraukų: 22

Tarptautinę vaikų gynimo dieną – išskirtinis dėmesys vaikams

2017-06-05 / Telšių miesto ir rajono vaikams birželio 1–ąją skirtas ypatingas dėmesys. Telšių kultūros centras kartu su partneriais Telšių miesto seniūnija ir seniūnaičiais bei Telšių r. NVŠ programų dalyviais Telšių Žemaitės dramos teatre iškilmingai atšventė Tarptautinę vaikų gynimo dieną. Šiltais ir gausiais apsikabinimais prisijungta prie „Taikos glėbys“ akcijos „Apsikabinkime“. Žiūrovus džiugino kolektyvų pasirodymai koncerte „Keliame bures“.

Nuotraukų: 22

Tarptautinė vaikų gynimo diena Šiauliuose

17-06-02 / Šimtai šiauliečių Tarptautinę vaikų gynimo dieną šventė miesto bulvare. Čia tryliktą kartą buvo surengta išskirtinė šventė „Aš – mažasis šiaulietis“, kurios metu pasveikinti patys mažiausi šiauliečiai. Atsiimti specialiai kiekvienam užregistruotam vaikui parengtų pažymėjimų, kuriuos pasirašė Šiaulių miesto meras Artūras Visockas, atminimo dovanų atkeliavo apie 600 mažųjų gyventojų su savo tėveliais, broliais ir sesėmis.

Nuotraukų: 15

Telšių miesto amfiteatre pulsavo tautinio kostiumo dvasia

2017-05-30 / Liepos 6 ąją Dubingiuose žemaičiai dalyvaus tautinio kostiumo konkurso „Išausta tapatybė“ finale. Tai paaiškėjo po įvykusio lietuvių tautinio kostiumo konkurso Žemaitijos regiono etapo. Tautinius kostiumus pristatė Žemaitijos regiono gyventojai, šeimos, folkloro ansambliai, mėgėjų meno kolektyvai. Pademonstruotas 21 tautinis kostiumas. Dauguma konkurso dalyvių prisipažino, kad tautinis kostiumas – neatsiejama jų kasdienybės dalis, su tautiniais rūbais koncertuoja, dalyvauja renginiuose, valstybinėse šventėse. Įvykusiame renginyje tautinės tapatybės puoselėtojai pristatė autentiškai atkurtus savo rūbus.

Nuotraukų: 35

Marijampolė švenčia Magdeburgo teisės suteikimo 225-ių metų sukaktį

2017-07-28 / Marijampolės miestas šį savaitgalį pilnas žmonių – čia vyksta tradicinės „Miesto dienos 2017“. Šiemet jos dedikuojamos Magdeburgo teisės Marijampolei suteikimo 225-osioms metinėms. Į miestą ta proga sugužėjo daug užsienio svečių iš susigiminiavusių miestų Lenkijoje, Norvegijoje, Vokietijoje, Rusijoje, Latvijoje ir Estijoje, Marijampolės garbės piliečiai.

Nuotraukų: 25

 Muziejų naktis „Šviesa naktį Kunigaikščio Mykolo Oginskio rūmuose“

207-05-23 / Gegužės 20 d. prie Kunigaikščio Mykolo Oginskio rūmų ir rūmuose šurmuliavo kaip niekada daug žmonių. Vyko daug renginių, programą parengė daug kolektyvų.

Nuotraukų: 15

Marijampoliečiai vėl papuošė Vilkaviškio gatvės tiltą

2017-05-23 / Gegužės 19 d. popietę į akciją „Žydintis tiltas. Padovanok gėlę savo miestui!“ susirinkę marijampoliečiai savo atsineštomis gėlėmis papuošė Vilkaviškio gatvės tiltą. Su įvairiaspalvėmis svyrančiomis pelargonijomis rankose pagrindinio Marijampolės miesto tilto link įvairių organizacijų atstovai ir pavieniai marijampoliečiai šiemet traukė jau 8-tą kartą.

Nuotraukų: 14

Gatvės muzikos diena Telšiuose

2017-05-22 / Telšiuose, kaip ir visoje Lietuvoje, gegužės 20 d. vyko Gatvės muzikos diena. Praeivius muzikantai džiugino įvairia muzika. Skambėjo ir vaikiški akordai, ir populiarioji muzika, ir rokas. Skirtingose miesto erdvėse grojo Telšių YAMAHA muzikos mokykla, Conmusica Telšiai, grupė LitRoll, Kęstutis Jablonskis ir Grupė. Muzika skambėjo prie Telšių Žemaitės dramos teatro, Durbės skvere ir Turgaus aikštėje.

Nuotraukų: 22

Telšiškiai „Naktišokiuose“ pasitiko saulėtekį

2017-05-22 / Telšių „Džiugo“ gimnazijoje pirmą kartą Žemaitijos sostinės istorijoje suorganizuoti „Naktišokiai 2017“. Paminėta deivės Mildos šventė. Tai tradicinių šokių naktis, gyvai grojo muzikantai tradiciniais instrumentais – armonika, bandonija, smuiku, basedla, būgnu.

Nuotraukų: 14

Maironio gimtinėje atdarytas Lietuvos muziejų kelias

2017-05-19 / gegužės 18-ąją, Tarptautinę muziejų dieną, Pasandravyje (Raseinių r.) prasidėjo Lietuvos muziejų asociacijos organizuojamas projektas „Lietuvos muziejų kelias“. Neatsitiktinai kelionė pradėta tautos dainiaus Maironio gimtinėje – šiemet dėmesys skiriamas Vasario 16-osios kūrėjams ir puoselėtojams. Atidaryme apdovanotas Metų muziejininkas – Dionyzas Varkalis, Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus Etnografijos skyriaus muziejininkas.

Nuotraukų: 32

Marijampolės Rygiškių Jono gimnazijai – 150!

2017-05-16 / Marijampolės Rygiškių Jono gimnazija švenčia 150 metų jubiliejų. Visą savaitę, gegužės 8-13 d. Rygiškių Jono gimnazijoje vyko jubiliejui skirti renginiai – buvo Draugų diena, Dainų diena, Padėkos diena, Torto diena, buvusių gimnazijos auklėtinių susitikimų diena. Gegužės 12 d. Marijampolės kultūros centre mokyklos bendruomenę ir miesto gyventojus sukvietė didžioji jubiliejinė šventė. Joje apsilankė ir šios ugdymo įstaigos auklėtinis premjeras Saulius Skvernelis.

Nuotraukų: 13

Marijampoliečiai Judėjimui sveikatos labui dieną paminėjo dviračių žygiu

2017-05-15 / Norintys aktyviai paminėti Judėjimo sveikatos labui dieną buvo laukiami gegužės 13 d. Marijampolėje, J.Basanavičiaus aikštėje. Čia buvo duotas startas dviračių žygiui, kurio maršrutas driekėsi 55 km.

Nuotraukų: 9

Share Button