lapkričio 10, 2015
Klaipėdos apskr. VPK informacija
Kriminalistais negimstama – tampama

Metų sekliu buvo išrinktas Klaipėdos apskrities VPK Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos 2-ojo skyriaus viršininkas Raimondas Alseika. Pateikiame interviu su šiuo pareigūnu.

Buvote pripažintas 2015-ųjų Metų sekliu. Ar tikėjotės šio aukšto įvertinimo? Ko dar galėtų siekti kriminalistas?

Asmeniškai man šis įvertinimas yra netikėtas. Metų seklio apdovanojimas – tai didžiulė garbė ir didžiausias atlikto darbo įvertinimas. Taip pat noriu padėkoti visai tyrimo komandai, prisidėjusiai prie šio nusikaltimo išaiškinimo, ir kuri yra neatsiejama šio įverinimo dalis. Tik kokybiškai ir profesionaliai atliktas komandinis darbas padėjo per maksimaliai trumpą laikotarpį išaiškinti rezonansinį nusikaltimą.

Jums, kaip metų sekliui, įteikta Š. Holmso pypkė. Ar skaitydavote, skaitote detektyvinę literatūrą? Ką Jums reiškia šis personažas?

Š. Holmsą įkūnijantis personažas pasižymėjo ypatingais gebėjimais. Tačiau man jis – tik personažas. Realybėje viskas šiek tiek kitaip. Tikrai mūsų policijos bendruomenėje yra gyvų pavyzdžių tiek tarp buvusių, tiek tarp šiuo metu dar dirbančių darbuotojų, iš kurių galima būtų pasimokyti ir perimti teigiamą patirtį.

Detektyvinę literatūrą taip pat paskaitau. Imponuoja D. Dargio parašytos dokumentinės knygos apie Lietuvos „mafiją“. Tai lyg ir savotiškas Lietuvos kriminalinės policijos nuveiktų darbų metraštis. Iš detektyvinių filmų išskirčiau rusų serialą „Susitikimo vietos pakeisti negalima“ su garsiu aktoriumi V. Visockiu. Mano asmenine nuomone, tikrai verta pažiūrėti.

Gal nuo mažumės norėjote sekti tokiais personažais? Kaip tapote kriminalistu?

Kuo norėjau tapti, būdamas vaikas, nelabai ir prisimenu. 1992 m., baigęs įvadinius policijos pareigūnų rengimo kursus, buvau paskirtas Klaipėdos transporto policijos kriminalinės policijos vyresniuoju policininku. Nuo 2002 m. iki šiol dirbu Klaipėdos  apskrities VPK Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdyboje.

Ar dažni momentai, kai pagalvojate, jog Jūsų duona gana sunki? Kuo būtumėt, jei ne kriminalinės policijos darbuotoju?

Mano nuomone, kiekviena profesija yra savotiškai sunki. Tai būtų galima pasakyti ir apie mokytojus, gydytojus, gaisrininkus ir panašiai. Kiekvienas iš mūsų dirbame sunkų ir atsakingą darbą, o policijos bendruomenė dar ir užtikrina visuomenės saugumą. Svarbiausia, kad kiekvienas iš mūsų, dirbdamas savo darbą, jaustųsi savo „rogėse“ ir pareigą atliktų kiek įmanoma atsakingiau.

Kuo būčiau, jei ne kriminalinės policijos darbuotoju? Galiu drąsiai atsakyti – tik kriminalistu, nes šį darbą išmanau geriausiai.

Kas labiausiai atgaivina, dieną ir naktį dirbus su sunkiais nusikaltimais?

Prasiblaškymui, pasitaikius progai, nuvažiuoju prie jūros, į mišką pasivaikščioti. Taip pat gero komedinio žanro filmo peržiūra.

Ar Klaipėdos verslininko nužudymo atskleidimą per dvi paras, už kurį ir tapote sekliu iš didžiosios raidės, laikote reikšmingiausiu per savo karjerą? Jei ne, trumpai papasakokite, kokio nusikaltimo?

Šio nusikaltimo išaiškinimas – vienas iš reikšmingesnių tyrimų, kuriame teko dalyvauti. Tačiau pasikartosiu – tai buvo puikiai organizuotas ir profesionaliai atliktas komandinis darbas.

Iš praities darbų išskirčiau savo pirmąjį, asmeniškai inicijuotą ilgalaikį tyrimą, po kurio 2003 m. rudenį buvo sulaikyta gerai organizuota apie 20 asmenų grupuotė, kuri Klaipėdos apskrityje platino narkotines ir psichotropines medžiagas. Pats tyrimas prasidėjo nuo gautos pirminės informacijos, kurią ilgalaikio tyrimo metu realizavus, iš karto buvo atlikta didelio masto operacija keliuose Klaipėdos apskrities rajonuose, ir kurios metu iš neteisėtos apyvartos paimti dideli kiekiai narkotinių medžiagų, nusikalstamu būdu įgytos materialinės vertybės, sulaikyta apie 20 įtariamųjų. Baigus ikiteisminį tyrimą, kaltininkai nuteisti realiomis laisvės atėmimo bausmėmis. Buvo ir kitų reikšmingų tyrimų, todėl kažką konkretaus išskirti būtų labai sunku.

Jūsų kolega iš kito Organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos skyriaus pasakojo apie labai žmonišką poklabį su žudiku. Ar, Jūsų manymu, policininkams verta taip bendrauti su įtariamaisiais?

Kiekvienas pokalbis su asmeniu, kuris įtariamas nusikalstamos veikos padarymu, yra individualus. Jei pokalbis su įtariamuoju vyksta teisėtai, o jo metu gaunami reikšmingi duomenys tyrimui, vertinu teigiamai.

Ko linkite jauniems kolegoms? Kaip jiems tapti ateities pirmaisiais sekliais?

Pasikartosiu, jog mokytais, kaip ir kriminalistais, negimstama, o tampama, todėl jaunajai kriminalistų kartai norėčiau palinkėti pasitikėjimo savimi, būti ryžtingais, kantriais, nebijoti suklysti, nes iš klaidų mokomės, kūrybingais, nuosekliai ir krypingai siekti užsibrėžto tikslo.

Share Button


gegužės 28, 2020

Viename populiariame animaciniame filme apie lenktyninį automobilį rodoma stebuklinga alyva, kuria pateptos surūdijusio automobilio kėbulo dalys ima tviskėti. Realiame gyvenime […]

gegužės 5, 2020

Karinę tarnybą baigiančiam laivui „Sūduvis“ rasta nauja švartavimosi vieta Klaipėdos mieste – 25-oji uosto krantinė, šalia Senosios perkėlos, prie „Memelio […]

gegužės 4, 2020

Balandžio 29 d. devintą kartą iš eilės buvo paskelbtos konkursą „Išminties marės“ ir „Jonvabalis“ laimėjusios geriausia Klaipėdos regiono biblioteka ir […]

balandžio 28, 2020

Jau nuo šiandien, balandžio 28 d., vėl galima lankytis Olando Kepurėje. Panaikinti draudimą nuspręsta Vyriausybei švelninant karantino sąlygas. Nuo šios […]

balandžio 27, 2020

Palaipsniui švelninant karantiną, vis daugiau įstaigų gali atnaujinti veiklą – nuo pirmadienio gali pradėti veikti archyvai, bibliotekos ir muziejai, jeigu […]

balandžio 23, 2020

Reaguodamos į susiklosčiusią padėtį dėl situacijos uostamiestyje bei gindamos viešąjį interesą, ligonių kasos operatyviai kreipėsi į Valstybinę akreditavimo sveikatos priežiūros […]

balandžio 21, 2020

Balandžio 23–29 d. Klaipėdos apskrities viešoji I. Simonaitytės biblioteka kartu su kitomis šalies bibliotekomis švęs jau tradicine tapusią 20-ąją Nacionalinę […]

balandžio 10, 2020

2008 metais pradėta Klaipėdos apskrities viešosios I. Simonaitytės bibliotekos pastato rekonstrukcija nuvedė netikėtais keliais. Jos metu išryškėjo tarpukariu šiose patalpose […]

kovo 31, 2020

Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) duomenimis pirmadienį (kovo 30 d.) Klaipėdos universitetinėje ligoninėje namo išleisti 6 žmonės, pasveikę nuo koronaviruso (COVID-19) infekcijos. Pagal […]

kovo 24, 2020

Klaipėdos rajono savivaldybės Ekstremaliųjų situacijų komisija, siekdama maksimaliai apsaugoti žmones, nusprendė laikinai neleisti gyventojams lankytis Olando kepurėje. Toks sprendimas priimtas […]