Trakų nacionalinis parkas.
Trakų pilis

Trakų istorinis nacionalinis parkas – nacionalinis parkas pietryčių Lietuvoje, į vakarus nuo Vilniaus, greta Trakų (kuriuose yra parko direkcija). Įkurtas 1991 metais, siekiant išsaugoti Lietuvos istorinį valstybingumo centrą Trakuose su jo autentiška gamtine aplinka. Tai vienintelis istorinis nacionalinis parkas ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Europoje. Įeina į Trakų rajono (didžioji dalis) ir Elektrėnų savivaldybės sudėtį.

Nedidelėje parko teritorijoje sutelktas didžiulis Lietuvos kultūros paveldo potencialas. Čia yra Senųjų Trakų piliavietė, kur didysis kunigaikštis Gediminas įkūrė senąją Lietuvos sostinę ir kur apie 1350 metus gimė Vytautas Didysis. Su Trakais susiję žymiausi XIV–XV a. ir vėlesni Lietuvos istorijos įvykiai.

Parkas garsėjo trimis pilimis – Senųjų Trakų, Pusiasalio (išlikę griuvėsiai Trakų miesto centre) ir Salos pilis. Pastarojoje įrengtas muziejus yra vienas populiariausių turistinių objektų. Tarp Galvės ir Akmenos ežerų yra 48 ha Rėkalnio parkas, o prie Galvės ir Skaisčio ežerų – Užutrakio dvaras ir parkas (XIX a. pabaiga).

Trakų istorinio nacionalinio parko direkcija
Karaimų g. 5, Trakai
Tel. 8 528 55 776
Share Button