vasario 21, 2017
Vilkaviškio rajono savivaldybės informacija
Vilkaviškio rajonas šventė Lietuvos gimtadienį

Vasario 16-ąja Vilkaviškio rajonas, kartu su visa šalimi, iškilmingai ir išradingai minėjo 99-ąsias Lietuvos valstybės atkūrimo metines. Šia proga rajono gyventojai galėjo paminėti mūsų valstybės gimtadienį įvairiomis veiklomis, dalyvauti iškilmingose pagerbimo ceremonijose ir šventiniuose koncertuose.

Vilkaviškyje šventiniai renginiai prasidėjo centrinėje miesto Jono Basanavičiaus aikštėje, kur buvo iškilmingai pakelta Valstybės vėliava ir padėtos gėlės prie Tautos patriarcho skulptūros.  

Ši iškili Lietuvos istorijai diena ne veltui pradėta švęsti šioje aikštėje, nes būtent Vilkaviškio krašte gimęs ir augęs Jonas Basanavičius vadovavo Lietuvos Tarybai, kai ši prieš 99 metus pasirašė Lietuvos nepriklausomybės aktą.

Po sugiedoto Lietuvos valstybės himno ir iškilmingai bei išdidžiai Vilkaviškio Petro Karužos 6-osios kuopos jaunųjų šaulių pakeltos Valstybės vėliavos sveikinimo žodį susirinkusiesiems tarė rajono Savivaldybės administracijos direktorius Vitas Gavėnas. Jis linkėjo visiems vienybės, bendruomeniškumo ir palinkėjo, kad iš jaunosios kartos užaugtų dar ne vienas J. Basanavičius, kuris puoselėtų mūsų valstybę.

 Vėliau kalbėjo Suvalkijos šaulių rinktinės vadas Skirmantas Andriušis. Jis įteikė III laipsnio pasižymėjimo ženklą už nuopelnus Šaulių sąjungai kuopos vadei Daliai Uldinskienei.

Ceremonijos aikštėje metu taip pat įvyko ypatingas ir labai atsakingas momentas – susirinkusiųjų akivaizdoje prisiekė 23 nauji Vilkaviškio Petro Karužos 6-osios kuopos jaunieji šauliai.

Po Valstybės vėliavos pakėlimo ceremonijos aikštėje visi buvo kviečiami sustoti bendrai nuotraukai ir dalyvauti šventose mišiose Vilkaviškio katedroje.  

Popiet vilkaviškiečius ir miesto svečius subūrė Vilkaviškio kultūros centre vykusi Vasario 16-ąjai skirta šventė „Per paukščio skrydį“. Iškilmės pradėtos Tautiška giesme ir liaudiškų šokių kolektyvo „Lelija“ pasveikinimo šokiu, kuriame pagerbta Vilkaviškio rajono simboliu laikoma baltažiedė lelija.

Sveikinimo žodžius Vilkaviškiui, jo gyventojams ir visai Lietuvai tarė Savivaldybės meras Algirdas Neiberka. Jis pasveikino susirinkusiuosius mūsų valstybės gimtadienio proga ir palinkėjo visiems bendrai jausti atsakomybę už tautos ir valstybės ateitį ir skatinti pilietiškumą ir bendruomeniškumą, meilę ir pagarbą savo šeimai, savo kraštui ir savo Tėvynei.

„Nors ir esame labai skirtingi, bet mus jungia bendra istorija ir tradicijos. Džiaugiuosi, kad Vilkaviškio krašte dirba, kuria, mokosi, auga nuostabūs žmonės, talentingi, mylintys ir puoselėjantys savo kraštą, gebantys būti sektinu pavyzdžiu kitiems. Smagu, kad kai kuriais iš jų galėsime pasidžiaugti ir šią gražią popietę,“ – kalbėjo Savivaldybės vadovas A. Neiberka.

A.Neiberka sveikindamas visus Lietuvos valstybės gimtadienio proga taip pat įteikė Mero padėkos raštus rajonui nusipelniusiems mūsų kraštiečiams ir kartu padovanojo jiems po Lietuvos trispalvę – brangiausią mūsų laisvės ir nepriklausomybės simbolį.

Minėjimo iškilmėse Mero padėka apdovanota Laimutė Jankienė, Vilkaviškio rajono savivaldybės administracijos Šeimenos seniūnijos sekretorė, už ilgametį, prasmingą, atsakingą ir sąžiningą darbą, gražų, šiltą bendradarbiavimą su kolegomis, seniūnijos gyventojais. Taip pat padėkos raštas už ilgametį ir nepriekaištingą darbą skirtas Jolantai Bernotienei, Vištyčio ambulatorijos buvusiai gydytoja. Renginyje padėkomis apdovanotos ir keturios Vilkaviškio viešosios bibliotekos darbuotojos: Gitana Pumerytė-Vosylienė, Vilkaviškio viešosios bibliotekos Bibliografijos ir informacijos skyriaus vedėja, už informacinių technologijų, virtualių paslaugų vartotojams diegimą ir plėtrą, Jolanta Čibirkienė, Vilkaviškio Salomėjos Nėries pagrindinės mokyklos bibliotekos vedėja, už kūrybišką profesinę ir edukacinę veiklą bei iniciatyvas „2016-iesiems – Bibliotekų metams“ pažymėti, Alma Kalinauskienė, Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazijos bibliotekos vedėja, už kūrybišką profesinę ir edukacinę veiklą bei iniciatyvas „2016-iesiems – Bibliotekų metams“ pažymėti ir  Nijolė Dubickienė, Vilkaviškio viešosios bibliotekos Gražiškių filialo bibliotekininkei, už ilgametį nuoširdų darbą, bendruomeniškumą, inovatyvias skaitymo skatinimo iniciatyvas bei jų sklaidą.

Tradiciškai Vasario 16-osios minėjimo renginyje pasveikinti Vilkaviškio krašto laikraščio „Santaka“ 2016 metų nominantai. Renginyje paskelbta 10 nominacijų, kuriomis prisiminta ir parodyta, kiek daug rajone turime žmonių, kuriais galime džiaugtis ir didžiuotis, kurie yra gražiausia ne tik mūsų rajono, bet ir visos Lietuvos dalis. Į kiekvieną nominaciją pretendavo po tris kandidatus ir visų jų veikla buvo pristatyta scenoje. Paskelbti nominaciją laimėjusiojo pavardę buvo kviečiami garbūs žmonės ir su nominantų veikla susiję asmenys.

Viso renginio metu susirinkusieji galėjo džiaugtis ne tik nominuotaisiais bet ir „Lelijos“ kolektyvo smagiais šokiais, vokalinės studijos „Akimirka“ vaikinų atliekamomis dainomis ir gerbiamų renginio svečių – respublikinių ir tarptautinių konkursų laureato Nerijaus Bakulos ir Lietuvos bei Europos scenose pripažinto smuikininko Tado Dešuko atliekamomis širdį virpinančiomis melodijomis.

Ne tik Vilkaviškyje, bet ir visame rajone įspūdingai ir originaliai paminėta Lietuvos valstybės atkūrimo diena. Štai Vištytyje vyko iškilminga Atminimo lentos savanoriams atidengimo ceremonija, jos metu iššautos edukacinės salvės, o vėliau vyko smagus koncertas, kuriame pasirodė Vištyčio pagrindinės mokyklos bendruomenė ir Kybartų pučiamųjų instrumentų orkestras.

Kybartuose taip pat vyko iškilmingas minėjimas ir kybartiečiams skirtas koncertas.

Valstybės gimtadienį išskirtinai paminėjo Klausučių seniūnija. Klausučiuose, ant tilto per Šeimeną vyko „Tautos simbolių tiltas –Lietuva“ įžiebimo ceremonija. Čia pastatytos lietuviškas simbolis – verpstės, kurios buvo apšviestos lietuviškos trispalvės spalvomis. Džiugu, kad renginyje aktyviai dalyvavo vietinis jaunimas, kurie pasipuošę tautiniais kostiumais įžiebė tilto šviesas, vedė eisenos ceremoniją, skambant himnui iškėlė valstybinę vėliavą. Prie seniūnijos susirinkusius gyventojus ir svečius sveikino Klausučių seniūnijos seniūnė Gema Skystimienė, apie šventės prasmę kalbėjo istorikas Antanas Žilinskas. Klausučių kaimo bendruomenė visus vaišino karšta arbata. Po šventės dauguma dar neskubėjo į namus, vaikštinėjo apšviestame parke, gėrėjosi netradicinėmis tilto puošmenomis.

Įdomiai Valstybės gimtadienį paminėjo Vilkaviškio rajono jaunimas. Jis rinkosi į Patilčių kaimo bendruomenės namus, kur vyko viktorina-protmūšis „Smagu žinoti“. Protmūšyje dalyvavo Čyčkų, Alvito, Patunkiškių, Geisteriškių, Patilčių, Šiaudiniškių, Teiberių ir Mažųjų Šelvių ir visuomeninio judėjimo „UŽ vieningą Vilkaviškio kraštą“ jaunimo komandos.

Puikia idėja, kaip išskirtinai pažymėti valstybės atkūrimo dieną pasižymėjo Karklinių kaimo bendruomenė. Ji šįkart surengė orientacines varžybas. Jų dalyviai ne tik smagiai pajudėjo, pabendravo, bet ir prisiminė geografinius bei istorinius aspektus, susijusius su Karklinių gyvenviete.

Ir kitose seniūnijose smagiai praleista Vasario 16-oji. Virbalio ir Pilviškių seniūnijų gyventojai buvo kviečiami į filmo apie partizanus pristatymą ir peržiūrą, Pajevonyje vyko šventinis koncertas, aktyviose rajono kaimų bendruomenėse vyko protų mūšiai ir kitos smagios veiklos. 

Share Button


balandžio 27, 2020

Palaipsniui švelninant karantiną, vis daugiau įstaigų gali atnaujinti veiklą – nuo pirmadienio gali pradėti veikti archyvai, bibliotekos ir muziejai, jeigu […]

kovo 19, 2020

Vilkaviškio rajono savivaldybė deda visas pastangas, kad mūsų medikams nepritrūktų apsaugos priemonių. Nuolat ieškoma iš kur šių priemonių būtų galima […]

vasario 18, 2020

Sekmadienį Marijampolės savivaldybėje, Liudvinave apdovanoti Žemės ūkio ministerijos inicijuoto konkurso „Krašto auksas“ Marijampolės apskrities nugalėtojai. Nugalėtojai Kalvarijos vaikų ir jaunimo […]

lapkričio 27, 2019

„Lietuva, tavo kaimas miršta!” – toks šūkis skelbiamas ant pakelėse kylančių žaliųjų kryžių, šį grėsmingą įspėjimą buvo galima pamatyti ir […]

rugpjūčio 1, 2019

Suskristi į Lietuvą iš įvairių pasaulio šalių ir vykdyti socialinį projektą Vilkaviškio gatvėse ar rengti socialinę akciją Kybartų vaikų globos […]

balandžio 17, 2019

Balandžio 16 d. Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazijoje vyko Istorijos pamoka kitaip, kurioje dalyvavo  buvęs kybartietis,  politinis kalinys, Vyčio Kryžiaus ordino kavalierius ats. vrš. Romas Žemaitis  bei LŠS […]

sausio 28, 2019

Alytaus globos centre įvyko neeilinis susitikimas. Daiva Jermalienė, institucinės globos pertvarkos procesų ekspertė Alytaus regione, taip pat Vilkaviškio rajone, Marijampolės mieste ir […]

sausio 25, 2019

Šiandien įvykusiame Vilkaviškio rajono savivaldybės tarybos posėdyje buvo svarstomi sprendimų projektai, susiję su naujos Vilkaviškio autobusų stoties statybomis, siekiant, kad […]

lapkričio 5, 2018

Šiandien, lapkričio 5 d., iškilmingame renginyje pristatytas naujasis Marijampolės profesinio rengimo centro (MPRC) direktorius Gražvydas Juodišius, kuris vadovaus šiai įstaigai […]

rugpjūčio 8, 2018

Paežerių dvare vasario mėnesį vykęs ledo skulptūrų ir šviesų festivalis sulaukė didelio susidomėjimo, o dabar keičia formatą ir pristato didžiausią […]