20 liepos, 2023
ELTA

A. Dulkys: Zarasuose sveikatos paslaugos yra užtikrinamos

Arūnas Dulkys. ELTA / Dainius Labutis

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys, lankydamasis Zarasų ligoninėje, iš kurios liepos pradžioje išėjo 12 gydytojų, tikina, kad sveikatos priežiūros paslaugų teikimas Zarasuose gyventojams yra užtikrinamas ir situacija yra stabili.

„Noriu užtikrinti Zarasų savivaldybės gyventojus, kad šiuo metu visos paslaugos jiems tikrai bus užtikrintos“, – ketvirtadienį žurnalistams sakė A. Dulkys.

Pasak ministro, Zarasų rajoną šiuo metu intensyviau stebi ir prižiūri nacionalinė Greitosios medicinos pagalbos tarnyba. A. Dulkys patikino, kad tarnyba yra pasiruošusi suteikti papildomas pajėgas, jei situacija rajone keistųsi.

„Kalbėjome su nacionalinės Greitosios medicinos pagalbos tarnybos vadovu, yra padidintas tarnybos monitoringas. Šiuo metu situacija yra labai stabili ir normali, vyksta visi pervežimai. Dirba tiek brigadų, kiek ir dirbdavo anksčiau, tačiau tarnyba pasiruošė planą“, – tikino ministras.

„Jeigu būtų poreikis, Zarasų savivaldybei iš karto būtų įjungtos papildomos paslaugos, papildomos brigados ir sprendžiamos problemos. Šiuo metu tokio poreikio nėra, situacija yra labai stabili, tačiau jeigu reiktų, šita tarnyba yra pasiruošusi“, – akcentavo A. Dulkys.

Anot jo, Zarasuose taip pat yra užtikrinamas ir pirminių priežiūros paslaugų teikimas. A. Dulkys pabrėžė, kad dėl antrojo sveikatos priežiūros lygio paslaugų Zarasų rajonui yra pasiruošusios padėti aplinkinės savivaldybės. 

„Kalbėjome ir su pirmine priežiūra, tai matau, kad pirminės priežiūros paslaugos šiuo metu yra stabilios, viskas yra užtikrinama. O dėl antro lygio tikrai įsijungs Visagino ir kitos savivaldybės“, – akcentavo politikas.

„Kalbėjau su Visagino miesto meru, nes tai yra savivaldybė, kuri šiuo metu daugiausiai prisideda prie situacijos valdymo. Visos Visagino gydymo įstaigos yra pilnai pasiruošusios pagalbai Zarasų savivaldybei, tai ir daro šiuo metu. Situacija yra stabili, valdoma, yra labai, palyginus, nedideli srautai, visos paslaugos užtikrinamos“, – tikino A. Dulkys.

Šiuo metu pacientai, kuriems reikia antrinio lygio sveikatos priežiūros paslaugų, yra nukreipiami į Visagino arba Ignalinos rajonų ligonines.

„Dėl antrinių paslaugų pacientai yra nukreipiami į kitos savivaldybės įstaigą, atstumas čia tikrai yra mažas, Vilniuje žmonės važiuoja ir ilgesnį atstumą. Pasitikrinau visus skaičius ir situaciją, bendravau su Visagino meru, mane patikino, kad situacija ten visiškai stabili, normaliai visos paslaugos suteikiamos“, – sakė ministras.

Ministras įspėja – reikia kuo greičiau priimti politinius sprendimus

Pasak sveikatos apsaugos ministro, Zarasuose medikai buvo įtraukti į politinius žaidimus, todėl, anot jo, pasitraukė iš darbo ligoninėje. A. Dulkys pabrėžė, kad negalima naudotis medikų bendruomene siekiant politinių tikslų.

„Man labai gaila ir tikrai nenorėčiau, kad ateityje taip būtų, kad medikų problemas, pacientų saugumą, pacientų paslaugų kokybę mes paverstume politine žaidimų aikštele. Nes tą, ką matau, ką kai kurie politikai daro, apie ką diskusijos vyksta, yra tiesiog politinių žaidimų aikštelė ir mes neturėtume to daryti“, – sakė ministras.

„Mano pozicija yra tokia – nustokime žaisti politinius žaidimus ir pradėkime rūpintis pacientų gerove“, – akcentavo A. Dulkys.

Jo teigimu, Zarasų rajono savivaldybė turi kuo greičiau parengti veiksmų planą dėl ligoninės reorganizavimo ir sveikatos centro kūrimo. Ministras planuoja rugsėjo mėnesį apsilankyti Visagine, kur įvertins bendrą, strateginį Zarasų, Ignalinos ir Visagino savivaldybių planą tolimesniam bendradarbiavimui.

„Savivaldybė turėtų greitesnį savo veiksmų planą, kurį galėtume aptarti jau rugsėjo mėnesį, kaip yra sprendžiamos problemos“, – pabrėžė A. Dulkys.

„Rugsėjo mėnesį planuoju lankytis Visagine. Yra parengtas Zarasų, Ignalinos ir Visagino savivaldybių projektas, priimti jų strateginiai sprendimai, kad reikėtų daugiau bendradarbiauti ir turėti bendrų viešųjų paslaugų regioninėje zonoje, kur būtų daugiau bendradarbiaujama ne tik sveikatos, bet ir susisiekimo, kitų sričių klausimais“, – sakė ministras.

Jis patikino, kad Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) yra pasiruošusi padėti šioms savivaldybėms rengiant strateginį planą.

„Šiuo metu yra rengiamas strateginis šių savivaldybių bendradarbiavimo planas, todėl aš pasakiau ir Zarasų savivaldybės merei, ir Visagino merui, kad mes tikrai esame pasiruošę padėti, konsultuoti, paremti, kiek reikėtų“, – teigė A. Dulkys.

Tačiau, pabrėžė ministras, jei nebus priimti sprendimai dėl sveikatos centrų įkūrimo ir ligoninės reorganizavimo, bus prarastos ne tik investicijos, bet ir medikai bei pacientai.

„Jeigu nebus nustota medikų bendruomenę naudoti politiniams tikslams, jeigu savivaldybėse nebus priimti sprendimai dėl sveikatos paslaugų ateities, tai mes prarasime ir investicijas, ir medikus, ir prarasime pacientus“, – aiškino ministras.

„Turime priimti kuo greičiau visus politinius sprendimus, kad kuo greičiau būtų aiškumas, kaip čia bus vystomos sveikatos paslaugos, kad medikų bendruomenė ir pacientai žinotų, kokios paslaugos vystomos“, – pabrėžė A. Dulkys.

Zarasų merė dėl susidariusios situacijos kaltina buvusį vadovą

Zarasų rajono merė Nijolė Guobienė ketvirtadienį žurnalistams tvirtino, kad buvęs ligoninės vadovas Remigijus Lamanauskas, palikdamas direktoriaus pareigas, neužtikrino tolimesnio sklandaus gydymo įstaigos darbo.

„Gaila ir labai skaudu, kad įvyko toks dalykas, kad į tai įtraukti Zarasų rajono gyventojai pačioje skaudžiausioje mums gyvenimo srityje“, – sakė N. Guobienė.

„Ir kodėl buvęs vadovas taip pasielgė, kodėl išeidamas iš darbo savo noru neužtikrino sklandaus tolimesnio ligoninės darbo, kodėl sąskaitoje, kur atlyginimai būtini išmokėti žmogui, nėra lėšų, nepilni 5 tūkstančiai, o jau esu ne kartą minėjusi, apyvartinėje sąskaitoje būna apie 200–300 tūkstančių…“ – kalbėjo Zarasų merė.

Jai gaila ir dėl iš darbo išėjusių 12 medikų. Anot merės, buvęs gydymo įstaigos vadovas R. Lamanauskas neperdavė informacijos apie planuojamą medikų pasitraukimą ir tikino valdantis situaciją.

„Ir kodėl medikai pasitraukė vienu metu iš darbo irgi gaila. Ne kartą kalbinome, kvietėme į pokalbį buvusį direktorių, nes iš nuogirdų girdėdavome apie planuojamus išėjimus iš darbo, bet pats buvęs direktorius tokios informacijos mums nepateikė“, – pasakojo N. Guobienė.

Anot jos, ligoninės gydytojai dar birželio pabaigoje planavo pasitraukti iš darbo, o R. Lamanauskas pats ieškojo, kas galėtų ateiti dirbti vietoje jų. Tačiau, pabrėžė merė, pasitraukė visi darbuotojai vienu metu.

„Ir kontaktų prašėme gydytojų, bet jis sakė, kad su jais bendrauja. Ir sakė, kad jau turi pretendentų gydytojų į jų vietą, o birželio 29 dieną bus pokalbiai. Bet pasitraukė vienu metu visi, įtikinėdami, kad vyks ligoninės darbas sklandžiai“, – kalbėjo Zarasų merė.

Ieškomas naujas ligoninės direktorius

Zarasų merė patikino, kad šiuo metu ieškomas naujas nuolatinis ligoninės direktorius.

„Be abejo, konkursas yra, bet ieškome, kalbiname, padėtis nėra lengva šiuo metu. Bet pokalbiai vyksta“, – teigė N. Guobienė.

Sveikatos apsaugos ministras A. Dulkys ketvirtadienį lankosi Zarasų rajono gydymo įstaigose. Ministras bando aiškintis, kaip normalizuoti situaciją Zarasų ligoninėje, iš kurios liepos pradžioje išėjo 12 gydytojų.

Liepos pradžioje Zarasų ligoninę paliko 12 gydytojų, kurie nesutiko su savivaldybės įgyvendintu ligoninės reorganizavimu.

Išėję gydytojai sakė, kad galutinį sprendimą palikti darbovietę nulėmė birželio pabaigoje įvykęs Zarasų rajono savivaldybės merės ir vicemerės susitikimas su ligoninės bendruomene. Anot jų, susitikimo metu nebuvo atsakyta į medikų klausimus dėl ligoninės tolimesnės veiklos, neatsižvelgta į gydytojų prašymus nekurti naujo juridinio vieneto.

Zarasų ligoninėje dėl gydytojų trūkumo buvo sustabdyta Vidaus ligų skyriaus, Reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriaus, Dienos chirurgijos skyriaus veiklos.

Taip pat sustabdyta teisė teikti antrines ambulatorines kardiologo, neurologo, pulmonologo asmens sveikatos priežiūros paslaugas.


29 rugsėjo, 2023

Daugiau nei pusė Lietuvos gyventojų palaiko mokytojų planus streikuoti, beveik penktadalis nuomonės šiuo klausimu neturi, rodo naujienų agentūros BNS užsakymu […]

29 rugsėjo, 2023

Širdies ir kraujagyslių ligos išlieka pagrindine mirties priežastimi Lietuvoje. Rugsėjo 29-ąją minint Pasaulinę širdies dieną, medikai ir sveikatos apsaugos įstaigų […]

29 rugsėjo, 2023

Praėjusiai metais daugiausiai pelno Lietuvoje gavo Vilniaus biotechnologijų UAB „Thermo Fisher Scientific Baltic“ – 626,5 mln. Eur, praneša „Verslo žinios“. […]

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas Andrius Navickas. Andriaus Ufarto (ELTA) nuotr.
29 rugsėjo, 2023

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos (LŠDPS) pirmininkas Andrius Navickas neabejoja, kad penktadienį prasidėjęs pedagogų streikas išaugins jo vadovaujamos organizacijos gretas. […]

Andrius Mazuronis. ELTA / Andrius Ufartas
29 rugsėjo, 2023

Darbo partijos pirmininkas Andrius Mazuronis tikina, kad jam gaila dėl to, jog ketvirtadienį Seimas atmetė „darbiečių“ siūlymą taikyti gyventojų pajamų […]

29 rugsėjo, 2023

Traukiantis tradicinių pašto paslaugų poreikiui ir keičiantis klientų siuntimo įpročiams, Lietuvos paštas praneša pertvarkantis laiškininkų tinklą. Dėl šios priežasties bus […]

Inesos Dumbravienės nuotr.
28 rugsėjo, 2023

„Intuityviai pasirinktas kvepalų aromatas – mūsų sielos veidrodis, atspindintis asmenybės unikalumą, nuotaiką, savitą skonį ir net visuomeninį statusą. Kvepalai yra […]

Atsisiųsti Vilnius, 2023 m. Rugsėjo 26 d. (ELTA). Seime demokratai susitiko su pedagogų profsąjungų pirmininkais Egidijum Milešinu ir Andriumi Navicku. Egidijus Milešinas. ELTA / Dainius Labutis
28 rugsėjo, 2023

Švietimo ir mokslo profesinės sąjungos pirmininko Egidijaus Milešino teigimu, su švietimo ministerija priimtus susitarimus dėl mokytojų atlyginimo didinimo, klasių mažinimo […]

Piketas „Stabdykime Gyvenimo įgūdžių ugdymo programą: NE ideologijai švietime!“. ELTA / Dainius Labutis
28 rugsėjo, 2023

Kelios dešimtys Nacionalinės tėvų ir šeimų asociacijos atstovų ketvirtadienį susirinko prie Seimo protestui dėl Gyvenimo įgūdžių ugdymo programos. Asociacija ragino […]

28 rugsėjo, 2023

Nors vis dar džiugina šilti orai, sparčiai artėjančio šaltojo sezono pradžią pranašauja trumpėjančios dienos. Vairuotojams tai reiškia, kad vis daugiau […]

28 rugsėjo, 2023

Nepaisant to, kad net 86 proc. Elektroninių valdžios vartų portalo naudotojų teigiamai vertina teikiamas paslaugas, Valstybės kontrolei atlikus auditą, nustatyta, […]

Padangų gaisras Alytuje
27 rugsėjo, 2023

Po 2019 m. Alytaus padangų perdirbimo įmonėje „Ekologistika“ kilusio gaisro, kurio metu į aplinką pateko įvairių teršalų, atliktas biomedicininis tyrimas […]

27 rugsėjo, 2023

Šiaurės Europos šalyse nuo praėjusių metų pastebėtas naujas kibernetinio sukčiavimo būdas jau fiksuotas ir Lietuvoje. Įsilaužėliai, naudodami nutekintus e. pašto […]

27 rugsėjo, 2023

Vasariški orai nesitęs amžinai – metas ruošti savo garderobą šaltajam sezonui, kuris šiemet dvelkia unikaliu stiliumi. Nuo „oversized“ paltų iki […]

26 rugsėjo, 2023

Prezidentas Gitanas Nausėda Žydų genocido atminimo dienos proga įteikė Žūvančiųjų gelbėjimo kryžius asmenims, kurie, nepaisydami mirtino pavojaus sau ir šeimai, […]

Gediminas Šimkus. ELTA / Josvydas Elinskas
26 rugsėjo, 2023

Lietuvos banko (LB) valdybos pirmininkas Gediminas Šimkus tvirtina, kad dabar esanti nekilnojamo turto (NT) apmokestinimo sąranga šalyje yra gera, tačiau […]

LSDPS nuotr.
26 rugsėjo, 2023

Švietimo darbuotojų profsąjungos pirmininkas Andrius Navickas sako, kad nuo penktadienio streikuoti pradėsiantiems mokytojams bus kompensuojamas dėl protesto negautas darbo užmokestis. […]

Gabrielius Landsbergis. ELTA / Dainius Labutis
26 rugsėjo, 2023

Konservatorių pirmininkas Gabrielius Landsbergis prastai vertina kai kurių Seimo narių, įskaitant ir dalies partiečių, sprendimą nenurodyti turėtos priklausomybės Komunistų partijai. […]

Į Armėniją iš Kalnų Karabacho atvyko 13 350 pabėgėlių. EPA-ELTA nuotr.
26 rugsėjo, 2023

Antradienį Armėnija pranešė, kad iš Kalnų Karabacho, separatistinio etninių armėnų gyvenamo anklavo, kuriame Azerbaidžanas praėjusią savaitę surengė žaibišką puolimą, į […]

Regionunaujienos.lt nuotr.
26 rugsėjo, 2023

Nors šiemet džiugina išties vasariškas rugsėjis, neišvengiamai artėja šaltesni orai ir šildymo sezonas. Jo metu kiekvienais metais padaugėja patalpose kylančių […]