„EXPO 2015“: tautiniai motyvai ir lietuviški skanėstai

Ar Milanas – mados sostinė – galėtų pavirsti skanėstų sostine? Su šiuo pavadinimu tikriausiai sutiktų tie, kurie apsilankė pasaulinėje „EXPO 2015“ parodoje. Jau daugiau nei 7 savaites Italijoje 145 šalys pristato geriausius savo gaminius ir technologijas, kurias naudoja žemės ūkyje.
„EXPO 2015“ parodoje norime pristatyti tai, kas geriausia. Didžiuojamės savo kulinariniu paveldu ir aukšta maisto kokybe, todėl Lietuvos paviljone kiekvieną savaitę rengiamos degustacijos, kurios pritraukia lankytojus iš įvairių šalių“, – sako žemės ūkio viceministras Vilius Martusevičius.
Pieno ir mėsos produktai, duonos gaminiai, šaltibarščiai, kastinys, natūralios obuolių sultys – tai tik keli produktai, kurių jau paragavo tarptautinės parodos lankytojai, ir tai tikrai ne pabaiga. Iki spalio 31 d. savo gaminius „EXPO 2015“ parodoje turėtų pristatyti apie 30 Lietuvos bendrovių.
Jau kitą savaitę Lietuvos paviljone savo degustacijas surengs Lietuvos kaimo turizmo asociacija. Užsukusiems į paviljoną žiūrovams ketinama ne tik pristatyti 4 Lietuvos regionus, taip pat planuojama vaišinti lietuvišku midumi. Dar viena staigmena Lietuvos paviljono lankytojams – kilimas apklijuotas saulėgrąžų sėklomis, preliminariai jo dydis bus 2×1,4m.
Prieš kurį laiką tautodailininkė Danutė Tikuzienė atskleidė, kaip gaminami papuošalai iš gintaro ir žalvario ir noriai šiais tradiciniais lietuviškais kūriniais apdovanojo vaikus. Tuo tarpu kita tautodailininkė Ramutė Kraujalienė pamokė lankytojus, kaip reikia sukti trispalvę apyrankę. Kiekvienas užsukęs į Lietuvos paviljoną, gavo dovanų dalelę Lietuvos.
Liepos 15 d. planuojama nacionalinė Lietuvos diena, kuomet bus plačiau pristatytos lietuviškos tradicijos ir papročiai. Tai bene svarbiausias renginys mūsų šaliai. Planuojama, kad per 6 parodos mėnesius Lietuvos paviljoną aplankys 2–3 milijonai svečių, kuriems bus pristatomi lietuviški maisto produktai. Lietuvos dalyvavimas parodoje Milane leis pristatyti Lietuvos turizmo, investavimo ir eksporto galimybes, ekonomikos ir mokslo laimėjimus, šalies kultūrą, padės stiprinti dvišalius Lietuvos ir Italijos santykius.