5 gegužės, 2016
Kauno technologijos universiteto informacija

KTU dovana mokykloms – profesionaliai aranžuoti ir įrašyti himnai

Kauno technologijos universiteto Socialinių, humanitarinių mokslų ir menų fakultetas (KTU SHMMF) inicijuoja projektą „Mokyklos himnas“ ir kviečia dešimt Lietuvos mokyklų iki birželio 15 d. profesionaliai įamžinti savo himnus KTU garso įrašų studijoje.

Iniciatyvos sumanytojas, KTU Audiovizualinių menų katedros vedėjas Vytautas Kederys šiuo projektu siekia paskatinti jaunų žmonių kūrybiškumą ir meninius gebėjimus.

„Mokiniai susipažins su šiuolaikinėmis garso technologijomis, mokysis kurti aranžuotę, susipažins su kompozitoriaus ir garso režisieriaus darbu, sukurs ir atliks meno kūrinį – mokyklos himną, kuris bus įrašytas ir išleistas CD formatu“, – kalbėjo V. Kederys.

Birželio pabaigoje kompaktinė plokštelė su dešimties mokyklų himnais pasieks visas mokyklas dalyvavusias projekte. Tai – KTU dovana mokyklų bendruomenėms.

Mokyklos himno nauda mokykloms

V. Kederys pabrėžia, kad mokiniai Lietuvoje yra nepakankamai mokomi muzikos aranžavimo teorijos ir praktikos, stokoja gilesnio šios srities pažinimo. Kita vertus, daugelis Lietuvos mokyklų siekia vienyti mokyklos bendruomenę kurdamos tradicijas ir individualią mokyklos kultūrą, todėl mokyklos himno sukūrimas ir įrašymas yra puiki priemonė siekti abiejų tikslų.

„Tik nedaugelis Lietuvos mokyklų turi profesionaliai aranžuotus savo himnų muzikinius takelius. Kūrybinių dirbtuvių metu, integruojant muziką ir technologijas, atskleisime mokinių gebėjimus ir skatinsime dalyvauti kūryboje. Kultūra grindžiamas kūrybingumas suteiks moksleiviams įkvėpimą mokytis“, – įsitikinęs V. Kederys.

Lyg vizitinė kortelė

Pirmoji įrašiusi mokyklos himną – Birštono gimnazija. Kaip teigia direktoriaus pavaduotoja ugdymui Asta Ferevičienė, projekto mintis labai įdomi ir naudinga.

„Mes himno neturėjome, o dabar jį jau turime ir galėsime paleisti įrašą, kur skamba mūsų mokinių balsai. Tai labai smagu. Himnas, kaip ir vėliava, mus identifikuoja, yra lyg mūsų vizitinė kortelė“, – teigė A. Ferevičienė. Birštono gimnazijos himną įrašinėjo gimnazijos 5-8 klasių mokiniai.

Antroji mokykla, įrašiusi mokyklos himną, yra iš Žemaitijos – Plungės rajono Alsėdžių gimnazija, prieš trejus metus pasirašiusi bendradarbiavimo sutartį su KTU. Per šį laikotarpį tiek vienoje, tiek kitoje švietimo įstaigoje vyko daug ir įdomių susitikimų, paskaitų mokiniams ir pedagogams.

Įspūdžių kupina diena

„Alsėdžių gimnazijos bendruomenei buvo labai smagu sulaukti žinios, kad mūsiškiai pateko tarp laimingųjų ir jau kovo pradžioje pakviesti į KTU garso įrašų studiją“, – teigė Alsėdžių gimnazijos neformaliojo ugdymo organizatorė Daiva Gramalienė.

Ji pasakojo, kad moksleiviai praleido įspūdžių kupiną dieną KTU. Įrašai vyko Audiovizualinių menų katedroje, kuri sieja menų ir technologijų studijas, vykdydama unikalias tarpdalykines studijų programas. Joje įrengta garso įrašų studija ir specializuota mokomoji klasė, kurioje atliekami akustiniai, statistiniai ir tekstologiniai muzikos tyrimai. Daug informacijos apie studijas, šiuolaikinę menų ir technologijų sintezę suteikė V. Kederys. Jo dėka mokiniai susipažino su garso įrašymo naujausiomis technikos galimybėmis, studijų programomis, galėjo patys išbandyti erdves ir susipažinti su technika.

„Labai smagu, kad net dviem abiturientams, ketinantiems studijuoti KTU, buvo sudarytos galimybės dalyvauti paskaitose ir pamąstyti, ar jų planuojamas karjeros kelias yra toks, kokio tikisi“, – sakė mokytoja.

Susipažino su įrašų studija

Trečioji mokykla įrašiusi mokyklos himną – Kauno Pranciškaus gimnazija. Muzikos mokytoja Sigita Serbentienė teigė, kad projektą vertina labai palankiai.

„KTU iniciatyva pagelbėti mūsų gimnazijai įrašant mokyklos himną buvo labai reikalinga, nes mūsų gimnazijos bendruomenei labai svarbu turėti mokyklos himną, kuris galėtų skambėti mokyklos ar miesto renginių metu“, – kalbėjo mokytoja.

Ketvirtoji mokykla atvyko net iš Panevėžio apskrities – Pasvalio Petro Vileišio gimnazija. Muzikos mokytoja Loreta Liukpetrienė nuoširdžiai dėkojo už malonų priėmimą, įdomią paskaitą bei galimybę apsilankyti įrašų studijoje ir įrašyti gimnazijos dainą.

„Projekto idėja labai patiko ir dėl įdomaus KTU pristatymo, ir dėl susipažinimo su įrašų studija, ir dėl realaus galutinio produkto – himno įrašo“, – kalbėjo mokytoja.

Himną vadina gimnazijos daina

Iš viso projekte dalyvavo 15 mokinių. Jų įspūdžiai iš susitikimo su KTU atstovais ir aktualios paskaitos yra kuo geriausi, nes ši patirtis neįkainojama.

„Mums himnas, o tiksliau sakant – gimnazijos daina, yra svarbus bendruomenės atributas. Juo pradedami ir baigiami mokslo metai, jis atliekamas visų svarbiausių gimnazijos švenčių metu, pavyzdžiui, P. Vileišio gimimo metinių minėjimo, atestatų teikimo, padėkos dienos ir kt.“, – sakė L. Liukpetrienė.

Dainos žodžiams parinktas poeto, buvusio mokinio Mykolo Karčiausko tekstas, muziką sukūrė buvusi muzikos mokytoja Bronislava Mainonienė.

Penkka ir šešta mokyklos įrašiusios mokyklos himną – Kauno Maironio gimnazija ir Kauno „Ryto“ pradinė mokykla. Maironio gimnazijos muzikos vyresnioji mokytoja bei Choro vadovė Aušra Paliukaitienė teigė, kad projektas sėkmingas, vien todėl, kad vaikai turi galimybę susipažinti su universitetu ir jo laboratorijomis.

„Ryto“ mokyklos neformaliojo ugdymo vadovė Vaiva Ulevičiūtė teigė, kad jų mokykloje buvo surengtas netgi konkursas, kurio metu atrinkti balsingiausi 1-4 klasių mokiniai.

Likusios 4 mokyklos, dalyvaujančios projekte intensyviai repetuoja ir ruošiasi himno įrašymui, kuris vyks gegužės-birželio mėnesiais.

Tęs gražią iniciatyvą

Mokyklų, norinčių įrašyti himną netrūksta. Kaip teigia V. Kederys skaičius auga dienomis: „Sulaukiame vis daugiau užklausų iš mokyklų. Norinčiųjų įrašyti himną jau perkopė mūsų limitą. Šiai dienai jų turime jau apie 15. Tačiau šio projekto tikrai nenutrauksime, ir šią gražią iniciatyvą tęsime ir kitais mokslo metais“.

Kaip teigia projekto iniciatoriai, pavasario semestro metu yra numatyti 10 mokyklų himnų įrašymai, tačiau daugiau norinčių mokyklų dalyvauti projekte galės pretenduoti rudens laikotarpiu.

Norintys registruotis į projektą susisiekite su organizatoriais shmmf.registracija@ktu.lt

Daugiau informacijos apie projektą rasite čia.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=8g9yBJydeT8[/youtube]


29 rugsėjo, 2023

Klaipėdoje prie streiko prisijungė daugiau nei 500 pedagogų iš 21 mokyklos ir 7 ikimokyklinio ugdymo įstaigų (nuo spalio 2 d. […]

29 rugsėjo, 2023

Daugiau nei pusė Lietuvos gyventojų palaiko mokytojų planus streikuoti, beveik penktadalis nuomonės šiuo klausimu neturi, rodo naujienų agentūros BNS užsakymu […]

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas Andrius Navickas. Andriaus Ufarto (ELTA) nuotr.
29 rugsėjo, 2023

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos (LŠDPS) pirmininkas Andrius Navickas neabejoja, kad penktadienį prasidėjęs pedagogų streikas išaugins jo vadovaujamos organizacijos gretas. […]

Kauno ''Herojus'' komanda tapo nugalėtoja turnyro / Elijaus Kniežausko nuotr.
28 rugsėjo, 2023

Rugsėjo 27 dieną, Kauno technologijų mokymo centre vyko visus vienijantis trečiasis futbolo turnyras „Futbolas visiems“. Renginys „Futbolas visiems“ įtraukė skirtingų […]

Piketas „Stabdykime Gyvenimo įgūdžių ugdymo programą: NE ideologijai švietime!“. ELTA / Dainius Labutis
28 rugsėjo, 2023

Kelios dešimtys Nacionalinės tėvų ir šeimų asociacijos atstovų ketvirtadienį susirinko prie Seimo protestui dėl Gyvenimo įgūdžių ugdymo programos. Asociacija ragino […]

Panevėžio rajono savivaldybės vicemeras Rimantas Pranys
27 rugsėjo, 2023

Rugsėjo 25 dieną Panevėžio rajono savivaldybės meras Antanas Pocius,  vicemeras Rimantas Pranys, savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Kęstutis […]

Nuotraukoje: Pernai metų stipendijos įteikimo renginio akimirka. Organizatorių nuotr.
26 rugsėjo, 2023

Jau dešimtą kartą vykstančiame ir prasminga tradicija tapusiame „Švyturio Klaipėdos ateities stipendijos“ konkurse – svarbus etapas. Dėl bendrovės „Švyturys-Utenos alus“ įsteigtos 4000 […]

LSDPS nuotr.
26 rugsėjo, 2023

Švietimo darbuotojų profsąjungos pirmininkas Andrius Navickas sako, kad nuo penktadienio streikuoti pradėsiantiems mokytojams bus kompensuojamas dėl protesto negautas darbo užmokestis. […]

25 rugsėjo, 2023

Ne paslaptis, kad kiekvienas moksleivis nori džiaugtis kuo geresniais mokymosi rezultatais. Tačiau labai dažnai nutinka taip, kad to nepavykta pasiekti. […]

21 rugsėjo, 2023

Skaičiuojama, kad per trejus metus Šiaulių ir aplinkiniuose regionuose trūks daugiau nei 4 tūkst. IT ir inžinerijos srities specialistų. Šios tendencijos […]

Seimo narys Audronius Ažubalis
19 rugsėjo, 2023

Konservatoriams priklausantis Audronius Ažubalis dėl diskusijas sukėlusios gyvenimo įgūdžių programos kreipėsi į švietimo, mokslo ir sporto ministrą Gintautą Jakštą. Kaip […]

LSDPS nuotr.
19 rugsėjo, 2023

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos (ŠMSM) pateiktas pasiūlymas kitais metais didinti mokytojų atlyginimus 20,5 proc. netenkino pedagogų profsąjungų. Streiko planų […]

18 rugsėjo, 2023

Praėjusį penktadienį vykusiame įspėjamajame mokytojų streike dalyvavo apie 12 Ukmergės Antano Smetonos gimnazijos pedagogų, praneša „Ukmergės žinios“. Šiuo metu Ukmergės […]

Gintaro Česonio nuotr.
18 rugsėjo, 2023

Kauno tarpukario architektūra įrašyta UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Visgi Lietuva dar turės įgyvendinti ekspertų pateiktas rekomendacijas. „Komiteto nariai įvertino Kauno […]

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas Andrius Navickas. Andriaus Ufarto (ELTA) nuotr.
14 rugsėjo, 2023

Švietimo darbuotojų profsąjungos pirmininkas Andrius Navickas sako pastebintis streikuoti planuojantiems mokytojams daromą psichologinį spaudimą. Pasak jo, profesinė sąjunga sulaukia Vilniaus […]

14 rugsėjo, 2023

Lietuvos sveikatos mokslų universitete (LSMU) – ilgai laukta naujovė: pradedamos naudoti daug galimybių atveriančios moderniausios trimatės (3D) vaistų spausdinimo technologijos. LSMU […]

Gintautas Jakštas. ELTA / Žygimantas Gedvila
14 rugsėjo, 2023

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija (ŠMSM) skelbia, kad Rudaminoje, Vilniaus rajone, švietimo, mokslo ir sporto ministras Gintautas Jakštas atidarė naują […]

14 rugsėjo, 2023

Prasidėjus naujiems mokslo metams mokyklos tampa ir paauglių emocinių išgyvenimų vieta. Į pamokas sugrįžę jaunuoliai turi įveikti ne tik mokslo, […]

13 rugsėjo, 2023

Dvi dienas kauniečius ir miesto svečius į spalvingiausią žiedų šventę sukvietė šimtmetį švenčiantis Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Botanikos sodas, pačiame […]

12 rugsėjo, 2023

Šeštadienį Plungės viešojoje bibliotekoje pristatyta ypatinga knyga – iš Plungės kilusios vienos žymiausių pasaulio alpinisčių Vandos Rutkevič biografija „Vanda“. Lenkijoje […]