Lietuvos žemdirbių organizacijų vadovai susitiko su Europos Sąjungos pareigūnais

Spalio 12 – 15 dienomis Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovas Europos Parlamente Bronis Ropė suorganizavo keletą Lietuvos žemdirbių organizacijų vizitų į ES institucijas. Susitikimais buvo siekiama sudaryti galimybę Lietuvos žemės ūkio sektoriaus atstovams išsakyti savo problemas, pateikti siūlymus dėl jų sprendimo būdų, su ES institucijų atstovais aptarti šiuo metu įgyvendinamų ES politikų efektyvumą, daryti tiesioginę įtaką europinės teisėkūros procesui.
Tris dienas trukusio vizito Briuselyje metu Lietuvos žemės ūkio sektoriaus organizacijų vadovų delegacija susitiko su Europos Sąjungos pareigūnais, kurių kompetencijoje sprendžiami augalininkystės, gyvulininkystės, sveikatos ir maisto saugos bei kiti klausimai.
Spalio 13 d. Lietuvos žemdirbių organizacijų atstovai susitiko su Lietuvos Respublikos nuolatinės atstovybės Europos Sąjungoje ambasadoriumi ypatingiems pavedimams Albinu Zananavičiumi, Kaimo plėtros atašė Jurgita Stakėniene, Žemės ūkio atašė Karoliu Anužiu, Veterinarijos atašė Žilvinu Ilevičiumi. Afrikinio kiaulių maro klausimais delegacijos nariai diskutavo kitame susitikime su Francisco Reviriego Gordejo, Europos Komisijos Sveikatos ir maisto saugos generalinio direktorato Gyvūnų sveikatos sektoriaus Prekybos ir zootechnikos skyriaus vedėju. EP nario B. Ropės iniciatyva Lietuvos žemės ūkio sektoriaus organizacijų vadovai turėjo galimybę susitikti ir su Vyteniu Povilu Andriukaičiu, Europos Komisijos nariu, atsakingu už sveikatą ir maisto saugą.
Spalio 14 d. įvyko susitikimas su Europos Komisijos Žemės ūkio ir kaimo plėtros generalinio direktorato Lauko kultūrų ir Gyvūninių produktų skyriaus atstovais.
Vizitą Briuselyje Lietuvos žemės ūkio sektoriaus organizacijų vadovai pabaigė pasitarimu dėl padėties Lietuvos žemės ūkio sektoriuje su Tom Tynan, Europos Komisijos nario atsakingo už žemės ūkį ir kaimo plėtrą Phil Hogan kabineto vadovu. Susitikimo metu T. Tynan išsakė Europos Komisijos nuostatą, kad krizės pieno sektoriuje padariniams įveikti skirtos europinės ir jas papildančios nacionalinės lėšos turi būti naudojamos lanksčiai, ilgalaikių konkrečios valstybės narės struktūrinių problemų sprendimui. Ši nuostata visiškai paneigia kai kurių mūsų šalies Žemės ūkio ministerijos pareigūnų teiginius, neva ES neleidžia nacionalinio bendrafinansavimo naudoti pieno gamintojų kooperacijai remti.
Lankydamiesi Europos Parlamente, delegacijos atstovai susipažino su EP Žemės ūkio ir kaimo plėtros komiteto bei Europos Žaliųjų/Laisvojo aljanso (Greens/EFA) frakcijos veikla. B. Ropė yra vienintelis Lietuvos atstovas EP Žemės ūkio ir kaimo plėtros komitete.