3 gegužės, 2021
Radviliškio viešoji biblioteka

Nauja realybė – naujos formos

Toks buvo Lietuvos bibliotekininkų draugijos balandžio 23–29 d. organizuotos 21-osios Nacionalinės bibliotekų savaitės šūkis, kurį padiktavo karantino dėl COVID 19 situacija. Prie bibliotekininkams ypač svarbios iniciatyvos, kaip ir kasmet, prisijungė ir mūsų rajono bibliotekos.

Savaitės dienomis Radviliškio viešosios bibliotekos Skaitytojų aptarnavimo skyriuje veikė fotoparoda ,,Knygų šviesos ir išminties buveinės“. Joje eksponuotos senos Viešosios bibliotekos ir jos filialų pastatų fotografijos. Viešoji biblioteka kartu su Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešąja biblioteka tomis dienomis sudarė galimybę nemokamai savo namų kino platformoje žiūrėti filmą „Gerumo stebuklas“. Teams platformoje vyko nuotolinis seminaras „Mokomės kartu“, kurį bibliotekininkams surengė Viešosios bibliotekos Kraštotyros-leidybos bei Skaitytojų aptarnavimo skyrių vedėjos Daiva Paulauskienė ir Nijolė Stankuvienė. Seminare nagrinėtos tokios temos: „Kultūros paveldas: saugoti, atverti, dalytis“, ,,ibiblioteka.lt ir epaveldas.lt – svetainės iš arti”, „Nesudėtingi dizaino sprendimai su programa Canva“. Bibliotekoje kvietė akcija, kuri įgalino nemokamai įsigyti Skaitytojo pažymėjimą. Taip Vaikų literatūros skyriuje sulaukta Radviliškio Gražinos pagrindinės mokyklos specialiųjų lavinamųjų klasių mokinių, atėjusių su savo mokytojais. Abi šios bendruomenės draugauja seniai, bet Skaitytojo pažymėjimą turėjo tik vienas kitas tų klasių ugdytinis. Skyriaus bibliotekininkės, siekdamos sudaryti kuo palankesnes sąlygas šiems vaikams lankytis bibliotekoje ir naudotis visomis jos teikiamomis paslaugomis, dabar  padovanojo jiems minėtus pažymėjimus.

Nacionalinė bibliotekų savaitė įvairaus turinio bei formų renginiams paskatino ir filialus. Antai Beinoravos biblioteka organizavo literatūrinį vakarą „Ta didi dovana – gyvenimas“. Poezijos ir prozos skaitymai vyko lauke, laikantis karantino reikalavimų.

Pociūnėlių bibliotekoje visą savaitę tęsėsi akcija „Padovanok bibliotekai knygą“. Čia taip pat paminėti LR Seimo paskelbti Lietuvos totorių metai. Dalyvavo Pociūnėlių pagrindinės mokyklos jaunųjų kūrėjų būrelio vaikai (vadovė – Roma Buivydienė). Parengtas ir virtualus renginys, kuriame  buvo skaitomos Henriko Senkevičiaus romano „Tvanas“ ištraukos.

Sidabravo biblioteka feisbuke pristatė renginį „Graži esi, kalba gimtoji“.

Pašušvio filialas organizavo edukacinis užsiėmimą „Spalvingas knygos skirtukas“ su Grinkiškio Jono Poderio gimnazijos Pašušvio ikimokyklinės ugdymo grupės vaikais. Čia taip pat vyko akcija – visą savaitę nemokamai išduoti skaitytojų pažymėjimai.

Vėriškių filiale surengti skaitymai „Horizontai švenčia pavasarį“. Jie vyko gamtoje, dalyvaujant  skaitovams. Bibliotekininkė sumontavo vaizdinę medžiagą, kurią viešino ir feisbuko Vėriškių bibliotekos grupėje.

Šiaulėnų bibliotekos skaitytojai jungėsi ir dalyvavo mokymuose „Dokumentų kūrimas ir dalijimasis su kitais“. Balandžio 22–23 d. 11–14 val. dalyviai kartu su kitų bibliotekų skaitytojais mokėsi kurti dokumentus ir jais saugiai dalytis. Mokymų dalyviai liko patenkinti, išmokę naudotis programėlėmis Canva, Mentimeter ir kitomis. Tai – nauja, bet jau tampa realybe.

Šeduvos biblioteka surengė virtualų susitikimą su rašytoja, gydytoja psichoterapeute Aurima Diliene. Ji su šeima gyvena Prancūzijoje, tačiau šiuolaikinių technologijų pagalba buvo galima su ja susitikti instagramo socialiniame tinkle bei pristatyti naujausią 2020 m. pasirodžiusią jos knygą „Privati praktika. Psichoterapeutės užrašai“. Balandžio 23–29 d. vyko tradicinė bibliotekos akcija „Laiškas knygai“, kurios metu visi norintys lankytojai galėjo pasidalyti mintimis apie biblioteką. Nauji skaitytojai akcijos metu Skaitytojo pažymėjimą gavo nemokamai. Biblioteka Kahoot platformoje surengė interaktyvią viktoriną „Proto mankšta su knyga“, kurioje dalyvavo Šeduvos gimnazijos 4a klasės mokiniai, vaikai iš Joniškio Jono Avyžiaus viešosios bibliotekos Maldenių ir Stungių filialų bei Žagarės vaikų dienos centro „Spindulys“.

Baisogalos bibliotekoje, Teams programoje, vyko renginys „Aš tave dabar myliu labiau…“, skirtas Vytauto Mačernio metams bei jo 100-osioms gimimo metinėms. Bibliotekininkės skaitė poeto eiles, pasakojo apie jo gyvenimo ir kūrybos kelią. Bibliotekoje ir virtualioje erdvėje surengtos literatūros parodos šia tema.

Vainiūnų filialas paruošė virtualias vaikų piešinių parodas „Gražiausias lietuviškas žodis“, „Mano mylimiausias knygos herojus“. Bibliotekos internetiniame puslapyje vyko virtualus žaidimas „Koduota knygos žinutė“.

Šniūraičių filialo feisbuko paskyroje pristatyta virtuali Radviliškio Vinco Kudirkos progimnazijos priešmokyklinio ugdymo grupės „Riešutėliai“ piešinių paroda „Mano knygelių herojai“. Surengta ir virtuali knygų viktorina „Kas parašė knygą“.

Aukštelkų filiale kvietė edukacinis užsiėmimas vaikams „Sukurkime skaitytos knygos iliustracijas“ ir vidurdienio elektroninių knygų skaitymai „Skaitau draugui“.

Kairėnų filialas kartu su seniūnijos bibliotekomis ir kitomis kultūros įstaigomis per Zoom platformą įsijungė į popietę „Aš buvau visada per daug rimtas“, skirtą Vytauto Mačernio metams, taip pat dalyvavo nuotoliniuose mokymuose „Būkim aktyvūs, unikalūs ir verslūs“, „Inovatyvus savęs pristatymas“. Filiale vykusios akcijos metu Skaitytojo pažymėjimą nemokamai gavo 8 norintieji.

Žeimių filiale parengta nuotraukų paroda „Akimirkos iš bibliotekos renginių“. Taip pat buvo pakviesti ikimokyklinio amžiaus vaikai, kurie supažindinti su šia biblioteka, padovanota po Skaitytojo pažymėjimą. Pastarąjį nemokamai gavo ir naujai atėjusieji skaitytojai. Bibliotekoje pasveikinti, pagerbti aktyviausi skaitytojai.

Skėmių filialas organizavo viktoriną „Skaitai knygas – kaupi žinias“. Feisbuko paskyroje lankytojai galėjo dalyvauti viktorinoje „Kas parašė šias knygas“ ir „Mįslių pasaulyje“ bei stebėti  Nacionalinei bibliotekų savaitei skirtą filmuką „Paskaitykime“.

Pociūnų filialas organizavo virtualų Gabrielės Petkevičaitės-Bitės apsakymo „Dievui atkišus“ aptarimą, kuriame dalyvavo ir kolegės iš Alksniupių, Pakalniškių, Pavartyčių, Raudondvario bibliotekų. Čia buvo parengtos ir parodos: vaikams – „Kai skaitysi – sužinosi“, visiems skaitytojams – „Knyga – tylus ir patikimas draugas“.

Pavartyčių filialas vaikams parengė literatūrinę parodą „Knyga – mano draugas“.

Palonų filialas feisbuko paskyroje, Kahot programoje, pasiūlė žaidimą „Pabandykime iš naujo“, kuriame pateikti klausimai apie bibliotekas ir knygas.

Grinkiškio filialas parengė senų knygų parodą „Knygos iš praeities“, su tomis pačiomis knygomis besidominčiuosius supažindino ir feisbuko paskyroje. Pastaroji paroda sulaukė nemažai peržiūrų. Be to, bibliotekoje organizuotas literatūrinis protmūšis „Mes ir apie mus“. Šis renginys, kuriame dalyvavo 3-iosios klasės mokiniai, vyko bibliotekoje, laikantis saugumo reikalavimų. Šis filialas per Zoom platformą vykusiuose Vytauto Mačernio poezijos skaitymuose „Aš buvau visada per daug rimtas“ dalyvavo kartu su Pašušvio, Kairėnų filialais.

Raudondvario filialo feisbuko paskyroje paskelbtos dvi viktorinos apie rašytojus ir jų kūrinius.

Tyrulių filialas feisbuko paskyroje pristatė parodą „Užeik ir pamatysi, kokie čia slepiasi stebuklai“. Tai – žinynai ir enciklopedijos, skirti vaikams. Taip pat surengta virtuali paroda „Iš bibliotekos gyvenimo“; virtuali viktorina „Atspėkite autorių“.

Pakalniškių filiale įvyko literatūrinis rytmetys „Svečiuose pas pasaką“, feisbuko paskyroje – virtuali viktorina  „Kas parašė šias knygas“.

Daugėlaičių filialas Adobe spark programėlėje sukūrė filmuką „Gražūs žodžiai apie knygas“.

Nacionalinę bibliotekų savaitę rajone ženklino nemažai kitų renginių. Jie paliudijo: bibliotekininkai savo veiklą geba priderinti prie naujos realybės, jos iššūkių, kad gyventojams bibliotekos ir toliau liktų šviesos ir išminties namais.

Komentarai (0)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


7 gegužės, 2021

Gegužės 6 dieną 13:00 val. įvyko nuotolinis Radviliškio rajono savivaldybės tarybos neeilinis posėdis, kurio metu priesaiką priėmė ir oficialiu Radviliškio […]

6 gegužės, 2021

Šiaulių LEZ atidaroma vienos didžiausių Europoje automobilių krovinių liftų gamintojos „Bär Cargolift“ gamykla. Tai pirmasis Vokietijos įmonės gamybinis filialas užsienio […]

6 gegužės, 2021

Pagrindinės problemos, su kuriomis susiduria neįgalieji, yra ne fizinės, o socialinės ir psichologinės. Neįgalus žmogus susiduria su neigiamu visuomenės požiūriu, […]

URM nuotr.
6 gegužės, 2021

Gegužės 4-osios rytą Šeduvoje lankėsi Užsienio reikalų ministras G. Landsbergis. Į susitikimą su Ministru atvyko ir Seimo nariai A. Čepononis […]

5 gegužės, 2021

Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos „Šaltinėlio“ filialas ( Trakų g. 20A) pakvietė nuotoliniu būdu susitikti su muzikos pedagogu, kultūros darbuotoju, […]

5 gegužės, 2021

Radviliškio rajono savivaldybės administracija ir Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerija pasirašė sutartį, kurioje numatyta rekonstruoti ir atnaujinti Radviliškio […]

4 gegužės, 2021

Pagerbti savąjį kraštą garsinusius ir garsinančius kūrėjus – žmogiškoji priedermė, atminimo ženklas,  padėka  už jų indėlį.  Radviliškio žemė išaugino daug  […]

2 gegužės, 2021

„Būti mama – viskas kartu. Ir laimė, ir džiaugsmas.  O didžiausias džiaugsmas, kai vaikas pirmą kartą ištaria žodį MAMA, –  […]

2 gegužės, 2021

„Kas yra mama? Nežinau. Mama turi turėti didelę širdį ir visa, kas geriausia, atiduoti vaikams“, – susimąsto Radviliškio rajone įsikūrusios […]

30 balandžio, 2021

Kasmet balandžio pabaigoje vykstanti Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė – laukiamiausia šventė visoms šalies bibliotekoms. Šiemet savaitė lydima skambaus šūkio „Nauja […]

29 balandžio, 2021

Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės metu, balandžio 26 d., įvyko Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Bibliografijos-informacijos skyriaus (Aido g. 27) organizuotas […]

Rolando Parafinavičiaus nuotr.
29 balandžio, 2021

Šiauliuose įkurtas pirmasis interaktyvus baltų kultūros pažinimo centras Lietuvoje ir Latvijoje su dideliu džiugesiu atvėrė lankytojams duris. Ši unikali erdvė, […]

28 balandžio, 2021

Šiandien Radviliškio rajono asmens sveikatos priežiūros, visuomenės sveikata besirūpinančių įstaigų darbuotojai Medicinos darbuotojų dienos proga sulaukė sveikinimų ir gražių padėkos […]

27 balandžio, 2021

Balandžio 25 dieną Radviliškio rajono meru išrinktas Vytautas Simelis. Su juo ir kalbamės apie rinkimų netikėtumus, sėkmę, pirmuosius laukiančius darbus […]

26 balandžio, 2021

Vyriausybei rengiantis sprendimams grąžinti į mokyklas 5-11 klasių mokinius savivaldybės ragina nesukelti nepagrįstų visuomenės lūkesčių, o įvertinti visas praktines šio […]

Rėkyvos progimnazija
26 balandžio, 2021

Kai didžiojoje dalyje savivaldybių matoma mokyklų uždarymo ir jungimo tendencija, Šiauliams teko malonus rūpestis – organizuoti naujo progimnazijos pastato statybą, […]

23 balandžio, 2021

Šiaulių miesto savivaldybės viešoji biblioteka pradėjo Nacionalinę Lietuvos bibliotekų savaitę geromis naujienomis! Jau kurį laiką skaitytojai prie bibliotekos padalinių pastebėjo […]

23 balandžio, 2021

Radviliškio rajone įrengta 30 naujų stulpelių su informacinėmis Camino Lituano piligriminį kelią žyminčiomis lentelėmis (geltonos rodyklės bei šv. Jokūbo kriauklės […]

Rolando Parafinavičiaus nuotr.
22 balandžio, 2021

Šiaulių kultūros centre (Aušros al. 31) jau veikia naujai įrengtos Amatų dirbtuvės, siūlančios edukacinius bei kūrybinius užsiėmimus vaikams, jaunimui ir […]

22 balandžio, 2021

Radviliškio viešosios bibliotekos ištakos siekia 1937 metus. Tų metų kovo 15 dieną, pradėjus realizuoti viešųjų bibliotekų įstatymą, buvo įkurta Radviliškio […]