Profsąjungų atstovai surengė tradicines Gegužės 1-osios eitynes: ragina kovoti už demokratiją darbe ir pasaulyje

Ketvirtadienį minint Tarptautinę darbo dieną, profesinės sąjungos Vilniuje surengė kasmetines eitynes. Per šimtą renginyje dalyvavusiųjų atstovų reikalavo demokratijos darbe ir pasaulyje.
Vidurdienį profsąjungų nariai ir darbuotojai, nešini plakatais su užrašais „Darbas be ribų – gyvenimas be oro“, „Ne tik duonos, bet ir rožių“, „Už demokratiją darbe ir pasaulyje“ bei savo judėjimų atributika, susirinko sostinės Konstantino Sirvydo skvere. Minioje buvo galima išvysti ir Lietuvos žaliųjų partijos, Kairiųjų aljanso atstovus. Taip pat susirinkusiųjų būryje buvo iškeltos Palestinos vėliavos.
„Atrodo, kad pasaulyje demokratinėms santvarkoms yra iškilęs pavojus, todėl kaip darbuotojų atstovai turime tuo rūpintis. Tai mūsų visų reikalas“, – žurnalistams sakė renginį organizavusios Gegužės 1-osios profesinė sąjungos pirmininkas Tomas Marcinkevičius-Baronas.
Mitinguotojai, mušdami būgnus ir skanduodami šūkius: „Duonos, meilės, streiko, stogo virš galvos“, „Nėra to streiko, kuris neišeitų į gerą“, žygiavo link Vyriausybės. Čia profesinės sąjungos pradėjo mitingą, kuriuo siekė atkreipti Ministrų kabineto ir visuomenės dėmesį į diskriminaciją darbe
„Darbuotojai dažniausiai skundžiasi dėl to, kad darbdaviai nesilaiko paprasčiausios darbo teisės, nepasirūpina darbuotojais, kai verslui pradeda nesisekti. Skundžiasi tuo, kad dirba neapskaitomus viršvalandžius“, – vardijo T. Marcinkevičius-Baronas.
„Visi darbuotojai turėtume didinti solidarumą. Nepaisant kur bebūtume, kokias pozicijas užimtume, manau, labai svarbu, kad susitelktume į tai, kad darbuotojai turėtų daugiau teisių, jaustųsi saugesni savo darbo vietose, kad darbuotojai jaustųsi saugesni net ir namuose, turėdami deramas pajamas ir galėdami išlaikyti savo šeimas“, – akcentavo eisenoje dalyvavusi socialinės apsaugos ir darbo ministrė Inga Ruginienė.
Sako, kad siūlymai iš švenčių sąrašo išbraukti Gegužės 1-ąją yra nepriimtini
Nors Tarptautinė darbo diena yra švenčiama daugelyje šalių, tačiau dalies lietuvių ji yra siejama su sovietmečiu. Seimo narių iniciatyva ne kartą buvo norima panaikinti Gegužės 1-ąją suteikiamą laisvadienį, tačiau nesėkmingai.
„Visi tie oponentai ir skeptikai, kurie kiekvienais metais kėsinasi į šią dieną, siedami ją su komunizmo era, tik demonstruoja savo nepagarbą, tai, kad darbuotojai, deja, jiems yra tik darbo įrankis. Kiekvienoje ekonomikoje, kiekvienoje veikloje turi būti ne tik skaičiai, bet ir žmogus. Ši diena simbolizuoja būtent tai, kad žiūrėdami į skaičius dar matome ir žmogų“, – tvirtino I. Ruginienė.
„Esu be galo nustebusi, kad liberalai, kurie pasisako už asmenų laisvę, įsitikinimų laisvę siūlo išbraukti tokią dieną (iš laisvadienių sąrašo – ELTA). Mano galva, tikrai nepriimtinas toks siūlymas. Tokios dirbančių asmenų solidarumo dienos yra esminis elementas tam, kad pasiektume socialinę lygybę, kuri eina koja kojon su aplinkos apsauga“, – žurnalistams sakė prie eisenos prisijungusi Lietuvos žaliųjų partijos lyderė Ieva Budraitė.
Antradienį parlamentarai vėl atmetė opozicinių liberalų iniciatyvą išbraukti Gegužės 1-ąją iš švenčių sąrašo.