Teisingumo ministerijoje lankosi projekto „Moksleiviai – į Vyriausybę“ dalyviai

Šią savaitę Teisingumo ministerijoje vieši projekto „Moksleiviai – į Vyriausybę“ dalyviai Šiaulių J. Janonio gimnazijos abiturientas Karolis Šikšnys ir Vilniaus licėjaus būsimasis dvyliktokas Gediminas Goda.
Šio projekto dalyviai susitiko su teisingumo ministru Juozu Bernatoniu, susipažino su ministerijos padaliniais, jų veikla, apsilankė Valstybinėje duomenų apsaugos inspekcijoje, Kauno tardymo izoliatoriuje, Lukiškių tardymo izoliatoriuje-kalėjime, Centrinėje hipotekos įstaigoje ir kitose ministerijai pavaldžiose institucijose.
J. Bernatonis moksleiviams papasakojo apie Teisingumo ministerijos specifiką, apie svarbiausius šiuo metu rengiamus teisės aktų projektus, apie jau parengtą siūlymą įteisinti elektroninį balsavimą, pasidalijo asmenine patirtimi.
„Džiugu, kad jauni žmonės savo ateitį sieja su Lietuva. Mūsų šaliai labai reikia žmonių, kurie spinduliuoja jaunatviška energija ir yra pasiruošę kurti demokratinę teisinę ir klestinčią valstybę“, – pažymėjo teisingumo ministras.
Projekto dalyviams įspūdį paliko apsilankymas keliose pataisos įstaigose, kuriose jie susipažino su įkalintų asmenų gyvenimo sąlygomis, jų laisvalaikiu, paragavo nuteistiesiems skirto maisto.
„Mums buvo sudaryta puiki galimybė pabendrauti su institucijų vadovais, pamatyti, ką jie dirba, ką mąsto. Manau, kad visi jie yra sąžiningi ir kompetentingi savo srityje“, – sako šio projekto dalyvis K. Šikšnys, pasirinkęs teisės studijas Vilniaus universitete.
„Tie žmonės, su kuriais susitikome, iš tiesų moka dirbti šį darbą. Jais mes turime didžiuotis“, – priduria kitas projekto dalyvis G. Goda.