29 lapkričio, 2022
Giedrė Mičiūnienė

Tradicinė šventė „Mis Mokykla 2022“

„Veidrodėli, pasakyk, kas pasaulyje gražiausia?“, –  tikriausiai visi prisimenate Brolių Grimų pasakos, plačiai žinomos visame pasaulyje, žodžius.

Baigiantis šokiui ir nušvitus scenai, iškilmingai įnešta karūna. Ji ir sukvietė iš įvairių Lietuvos profesinių mokyklų į tarptautinę šventę – konkursą „Mis Mokykla 2022“, vykstančią Zarasų profesinėje mokykloje jau 21-ąjį kartą. Šiandien čia varžėsi vienuolika merginų. Renginio vedėjai apgailestavo, kad negalėjo atvykti moksleivės iš Latvijos.

Vertinimo komisija, kurios pirmininkas Andrius Glušakovas, žinomas pseudonimu Pushaz (lietuvių hip hopo / rap atlikėjas, muzikos prodiuseris, dainų autorius, BDMusic įkūrėjas); nariai: Nijolė Guobienė, Zarasų profesinės mokyklos direktorė; Gintarė Laurikėnienė, Zarasų švietimo pagalbos tarnybos direktorė; Aušra Klimavičė, profesionali įvaizdžio stilistė, „Stiliaus kapsulė“ įkūrėja; Vasilijus Trusovas, kultūrinių renginių koordinatorius; Vasilijus Kukonenko, laikraščio „Zarasų kraštas“ fotografas; Augustė Grinytė – Kilbauskienė, fizinio aktyvumo specialistė, kūno kultūros ir laisvalaikio centro direktorė, – įvertinusi visų dalyvių pasirodymus, nuspręs nominacijas, o svarbiausia  įvardins tą, kuri pasipuoš „Mis Mokykla 2022“ karūna.

Zarasų profesinės mokyklos direktorė Nijolė Guobienė, linkėdama susirinkusiems puikiausių emocijų, komisijai – sklandaus darbo, o dalyvėms atkleisti tai, ką turi savyje geriausio, įžvelgė konkurso pranašumus: „Kur grožis ir elegancija, nebūna pralaimėjimo. Besiruošdamos konkursui, merginos stiprino pasitikėjimą, įgijo naujos patirties“. 

Komisijos pirmininkas Andrius Glušakovas akcentavo, jog dalyvės, išėjusios iš komforto zonos, geriau pažino save ir atrado talentus. Kadangi ruošimasis yra treniruotė, šiandien jau –  varžybos, todėl linkėjo laimėti geriausiai.

Vienuolikos merginų – elegantiškų, drąsių ir pasiryžusių pasipuošti karūna – laukė penkios užduotys: prisistatymas, talento atskleidimas, butaforinių drabužių demonstravimas, foto ir elegancijos konkursų užduotys.

Renginio vedėjai Arina Baukytė ir Ustinas Keleberda, puikiai apibūdino visas dalyves, išryškindami jų pomėgius ir charakterio savybes.

Talento atskleidimas – tai namų darbai, kuriuos reikėję atlikti – atskleisti savo gebėjimus, pasitikėjimą, ir charizmą.

 Tatjana Špilevaja (Nr. 1), Zarasų profesinės mokyklos mokinė, sportiška ir labai aktyvi, todėl pasirinko ugningą, ryškų šokį „Džiunglės“. 

Gabrielė Gaudiešiūtė (Nr. 2), besimokanti renginių ir poilsio paslaugų organizatore Vilniaus paslaugų verslo profesinio mokymo centre, mano, kad įgytas patyrimas svarbiau už 7 vertingus pamokymus, o „daina išskelia ugnį iš žmogaus sielos“, tą puikiai įrodė duetu atlikusi Maikl Bubley ir Laura Pauzini dainą „You‘ll never find“.

Kornelija Ratkė (Nr. 3), puikiai dainuojanti ir kurianti, atvyko iš Aukštaitijos profesinio rengimo centro. „Visą pasaulį paversiu savu/ suklyst negaliu, kol myliu/ viską įveiksim kartu“, –  skambėjo merginos atliekamos dainos žodžiai.

Evelina Kernagytė (Nr. 4) mokosi fotografijos Kauno taikomosios dailės mokykloje. Ji atviravo, ieškanti „gražiausių šešėlių, ritmo, įstrižainių ir pačių tikriausių emocijų“, o amžius žmogui suteikia žavesio.

Greta Žiemytė (Nr. 5) mokosi Zarasų profesinėje mokykloje. Būdama 10 metų, ji šoko čia vykstančiame „Mis Mokykla“ konkurse. Šiuolaikinis šokis „Liepsnos“ – tapo puikia jos vizitine kortele.

Dominyka Ovsova (Nr. 6) – mokinė iš Zarasų profesinės mokyklos vadovaujasi auksine taisykle: „Tikėk, kad gali“. „Valsas“, kurį šoko su partneriu, įrodė, kad šokis –  jos aistra.

Gertrūda Vostrecovaitė (Nr. 7), Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro moksleivė, apdovanota išskirtiniu talentu: stovėdama ant didelio kamuolio, ji žongliravo lankais. Mirguliuojančios šviesos, lankų spindesys –  kūrė ypatingą nuotaiką.

Paulina Popina (Nr. 8 ) mokosi Zarasų profesinėje mokykloje. Mergina dievina šokį, muziką ir makiažą. Norėdama atskleisti savo vidinį pajautimą, nesuklydo pasirinkusi šokį.

Zarasų profesinėje mokykloje mokosi ir Elidija Maigytė (Nr. 9), ypatingai mėgstanti žiemą ir romantiškus vakarus. Su partneriu Virgiu Baltmiškiu svajingai sukosi valso ritmu. Jos moto: „Šypsokis ir judėk į priekį, nesvarbu, kaip bebūtų sunku“.

Dominyka Černiūtė (Nr. 10), būsimoji virėja iš Aukštaitijos profesinio rengimo centro, atsipalaiduoja ruošdama maistą. Savo gyvenimo neįsivaizduotų be piešimo…

Viktorija Steponavičiūtė (Nr. 11) mokosi Kauno taikomosios dailės mokykloje, turi daug pomėgių. Demonstruodama skaitmeninės fotografijos darbus, teigė, kad „menininku ne gimstama, o tampama“.

Žiūrovus džiugino žavūs „intarpai“: grupės „Sadūnai“ lyderis, Zarasų profesinės mokyklos instrumentinio muzikavimo būrelio vadovas Gintaras Andrijauskas su mokinėmis Gabriele Šerekovaite ir Monika Grigėnaite atliko kūrinį „Saulės kelias“, siuvėjo profesijos mokytoja Jekaterina Gaparavičienė su 21SIUT grupės mokiniais puikiai demonstravo drabužius (choreografija mokytojos Elžbietos Juškėnienės) bei džiugino  neformaliojo vaikų švietimo būrelio „Šokio magija“ šokėjos, kurių vadovė Elžbieta Juškėnienė. 

Trečioji užduotis, kai dalyvės, pasitelkusios išmonę, kūrė nuostabiausią savo drabužį – buvo nesunkiai, bet originaliai atlikta. Ketvirtoji užduotis – pateikiamos nuotraukos, atskleidžiančios Asmenybę.

Laikas tikrai neprailgo…

Paskutinė užduotis: konkursas „Mis Elegancija“ – scenoje merginos vakarinėmis suknelėmis… 

„Mis Mokykla“ – tai ne titulas ar siekiamybė. „Mis Mokykla“ – tai puikus konkursas, suteikiantis pasitikėjimo savimi, atveriantis vidinę stiprybę ir išlaisvinantis kūrybiškumą. Konkursas „Mis Mokykla“ – tai laikas, kai triumfuoja žavesys.

Mokyklos direktorė Nijolė Guobienė sveikino visas dalyves – įveikusias baimes, nugalėjusias dvejones ir dalyvavusias šiandienos konkurse. Jos visos vertos audringų plojimų, dėmesio, pagyrimų. O šiandien gautos nominacijos tikrai primins, koks malonus jaudulys ir koks nelengvas, bet malonus pasiruošimo kelias Jas atlydėjo iki „Mis Mokykla“ scenos.

Triukšmingais plojimais žiūrovai išrinko savo favoritę: „Mis Publika“  – Greta Žiemytė;

Net dvi nominacijos skirtos už nuostabias šypsenas. Komisijos narė, renginių organizatorė Augustė Grinytė–Kilbauskienė sakė, kad visuose renginiuose, svarbu mokėti nuoširdžiai šypsotis ir valdyti savo kūno kalbą. „Mis Šypsena“ nominacijos atiteko –  Kornelijai Ratkei ir Tatjanai Špilevajai.

Nors nuotraukos yra socialinių tinklų kasdienybė, profesionalus fotografas Vasilijus Kukonenko nuotraukose gali pastebėti plika akimi neįžiūrimų detalių.

Dvi nugalėtojos „Mis Foto“ – Dominyka Ovsova ir Elidija Maigytė.

Stilistė Aušra Klimavičė –  puikiai supranta drabužių spalvų suderinamumą ir kūrybiškumą. „Mis Stilius“ nominacijos: Evelinai Kernagytei ir Paulinai Popinai.

Talentas nėra paprastai atskleisti: tai dažnai tampa iššūkiu. Kam skirta nominacija? Mis Talentai – Gertrūda Vostrecovaitė ir Gabrielė Gaudiešiūtė.

Nominacija „Mis elegancija“, žinoma, elegantiškiausiai konkurso dalyvei, nes elegancija – tai asmenybės stilius. Ši nominacija – Gretai Žiemytei.

Laikysena, grakštumas, žavumas, judesių, eisenos dailumas ir, be abejo, žvilgsnis, galintis pakerėti. Dviems dalyvėms įteikiamos „Mis Gracija“ nominacijos: Viktorijai Steponavičiūtei ir Dominykai Černiūtei.

Įteikus nominacijas, pasveikinkime prizininkes:

         III VICE MIS – Gabrielė Gaudiešiūtė;

         II VICE MIS – Evelina Kernagytė; 

         I VICE MIS – Gertrūda Vostrecovaitė.

Ir štai ta akimirka, kai… Laikas sustoja, nes širdys ima garsiai „kalti“ ir tyliai klausia: „Gal aš?“

Šiandien NUGALĖTOJA „MIS MOKYKLA 2022“ tapo Greta Žiemytė, Zarasų profesinės mokyklos mokinė.

Džiaugsmo akimirkos… Laimė ir jaudulys, džiaugsmas ir sėkmės pojūtis… svaigios akimirkos. Duok, Dieve, kad jos niekada nesibaigtų…

O paskui – padėkos mokytojams, visiems ruošusiems ir prisidėjusiems… Padėkos mokiniams, padėjusiems.

Bendra nuotrauka, kurioje šviesos daugiau nei saulėtą dieną: švietė šypsenos ir džiaugsmu spindinčios jaunystės grožis…

– Veidrodėli, veidrodėli… Ar žinai, kas gražiausia?

O gražiausia visų vienuolikos merginų jaunystė, spinduliuojanti laime, sėkme ir mokėjimu savo žavesį dovanoti kitiems…

Vasilijaus KUKONENKO nuotraukose šventės akimirkos


Paskelbti Nobelio fizikos premijos laimėtojai. EPA-ELTA nuotr.
3 spalio, 2023

2023 metų Nobelio fizikos premijos laimėtojais paskelbti trys mokslininkai: Pierre‘as Agostini (Prancūzija), Ferencas Krauszas (Vengrija-Austrija) ir Anne L‘Huillier (Prancūzija-Švedija) už […]

Andrius Navickas. ELTA / Dainius Labutis
3 spalio, 2023

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos (LŠDPS) vadovas Andrius Navickas teigia, kad sušvelnėjus švietimo ministerijos pozicijai streikuojantys mokytojai yra linkę grįžti prie […]

2 spalio, 2023

2023 metų Nobelio medicinos premija pirmadienį buvo paskirta Katalinai Kariko iš Vengrijos ir Drew Weissmanui iš JAV už darbą, susijusį […]

LSDPS nuotr.
2 spalio, 2023

Nacionalinės švietimo agentūros (NŠA) duomenimis, pirmadienį mokytojų streike dalyvauja beveik 2,2 tūkst. darbuotojų ir 122 ugdymo įstaigos. Iš 2,1 tūkst. […]

30 rugsėjo, 2023

Besitęsiant mokytojų streikui šeštadienį švietimo, mokslo ir sporto ministras Gintautas Jakštas susitiko su Vinco Kudirkos aikštėje mitinguojančiais pedagogais. Ministras paragino […]

29 rugsėjo, 2023

Klaipėdoje prie streiko prisijungė daugiau nei 500 pedagogų iš 21 mokyklos ir 7 ikimokyklinio ugdymo įstaigų (nuo spalio 2 d. […]

29 rugsėjo, 2023

Daugiau nei pusė Lietuvos gyventojų palaiko mokytojų planus streikuoti, beveik penktadalis nuomonės šiuo klausimu neturi, rodo naujienų agentūros BNS užsakymu […]

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas Andrius Navickas. Andriaus Ufarto (ELTA) nuotr.
29 rugsėjo, 2023

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos (LŠDPS) pirmininkas Andrius Navickas neabejoja, kad penktadienį prasidėjęs pedagogų streikas išaugins jo vadovaujamos organizacijos gretas. […]

Inesos Dumbravienės nuotr.
28 rugsėjo, 2023

„Intuityviai pasirinktas kvepalų aromatas – mūsų sielos veidrodis, atspindintis asmenybės unikalumą, nuotaiką, savitą skonį ir net visuomeninį statusą. Kvepalai yra […]

Piketas „Stabdykime Gyvenimo įgūdžių ugdymo programą: NE ideologijai švietime!“. ELTA / Dainius Labutis
28 rugsėjo, 2023

Kelios dešimtys Nacionalinės tėvų ir šeimų asociacijos atstovų ketvirtadienį susirinko prie Seimo protestui dėl Gyvenimo įgūdžių ugdymo programos. Asociacija ragino […]

Panevėžio rajono savivaldybės vicemeras Rimantas Pranys
27 rugsėjo, 2023

Rugsėjo 25 dieną Panevėžio rajono savivaldybės meras Antanas Pocius,  vicemeras Rimantas Pranys, savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Kęstutis […]

Nuotraukoje: Pernai metų stipendijos įteikimo renginio akimirka. Organizatorių nuotr.
26 rugsėjo, 2023

Jau dešimtą kartą vykstančiame ir prasminga tradicija tapusiame „Švyturio Klaipėdos ateities stipendijos“ konkurse – svarbus etapas. Dėl bendrovės „Švyturys-Utenos alus“ įsteigtos 4000 […]

LSDPS nuotr.
26 rugsėjo, 2023

Švietimo darbuotojų profsąjungos pirmininkas Andrius Navickas sako, kad nuo penktadienio streikuoti pradėsiantiems mokytojams bus kompensuojamas dėl protesto negautas darbo užmokestis. […]

25 rugsėjo, 2023

Ne paslaptis, kad kiekvienas moksleivis nori džiaugtis kuo geresniais mokymosi rezultatais. Tačiau labai dažnai nutinka taip, kad to nepavykta pasiekti. […]

21 rugsėjo, 2023

Skaičiuojama, kad per trejus metus Šiaulių ir aplinkiniuose regionuose trūks daugiau nei 4 tūkst. IT ir inžinerijos srities specialistų. Šios tendencijos […]

20 rugsėjo, 2023

Praėjusią savaitę Utenos aplinkosaugininkai Švenčionių ir Zarasų rajonuose aptiko didelių radinių: keturi statomieji tinklai, kiekvienas iš jų 17 m aukščio […]

Seimo narys Audronius Ažubalis
19 rugsėjo, 2023

Konservatoriams priklausantis Audronius Ažubalis dėl diskusijas sukėlusios gyvenimo įgūdžių programos kreipėsi į švietimo, mokslo ir sporto ministrą Gintautą Jakštą. Kaip […]

LSDPS nuotr.
19 rugsėjo, 2023

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos (ŠMSM) pateiktas pasiūlymas kitais metais didinti mokytojų atlyginimus 20,5 proc. netenkino pedagogų profsąjungų. Streiko planų […]

N. Pilac nuotr.
19 rugsėjo, 2023

Rugsėjo 14 dieną Zarasų rajono savivaldybės viešoji biblioteka organizavo renginį „Ką pasakoja kryžiai ir stogastulpiai“, skirtą jau tris dešimtmečius Lietuvoje […]

18 rugsėjo, 2023

Praėjusį penktadienį vykusiame įspėjamajame mokytojų streike dalyvavo apie 12 Ukmergės Antano Smetonos gimnazijos pedagogų, praneša „Ukmergės žinios“. Šiuo metu Ukmergės […]