balandžio 22, 2016
Telšių rajono savivaldybės informacija
Telšių socialinių paslaugų centras laimėjo keturis projektus

Telšių socialinių paslaugų centras 2016 metais dalyvavo Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos paskelbtame Vaikų dienos centrų veiklos projektų finansavimo 2016–2018 metais atrankos konkurse ir laimėjo keturis projektus vaikų dienos centrų veikloms organizuoti.

Projektų veiklos pristatyme dalyvavo Telšių rajono savivaldybės administracijos direktorius Saulius Urbonas, Telšių socialinių paslaugų centro direktorė Rasa Gustienė, direktorės pavaduotoja Daiva Ragauskienė, vyr. socialinė darbuotoja Donata Zakienė, dienos centrų socialinio darbo organizatorės Edita Stanienė, Roma Kaminienė, Aušra Gustienė ir Virginija Bykovienė.

Projektus laimėjo Upynos, Žarėnų, Mitkaičių ir Telšių dienos centrai

Upynos dienos centras 2016 metais įgyvendins Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos finansuojamą projektą ,,Teikim gerumą visiems“. Projekto suma – 11 600 eurų (metams).

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija projektui ,,Socialinių paslaugų teikimas rizikos grupės vaikams ir šeimoms Žarėnų seniūnijoje“ skyrė 14498,00 eurus.

Mitkaičių dienos centras  vykdo  projektą „Socialinės rizikos prevencija Nevarėnų seniūnijoje“ . Projektui įgyvendinti skirta 11 600 eurų.

Telšių dienos centras 2016 metais įgyvendins Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos  finansuojamą projektą „Socialinės atskirties mažinimas integruojant socialinės rizikos vaikus ir šeimas į visuomenę“. Projektui įgyvendinti skirta 14 500 eurų.

Telšių socialinių paslaugų centro direktorė R. Gustienė pristatė laimėtų projektų tikslus, uždavinius, vykstančias veiklas bei apibūdino visų projektų finansines galimybes.

Papildomi darbuotojų etatai

„Projektų vykdymo laikotarpiu bus galimybė įdarbinti psichologą, užimtumo specialistą, muzikos vadovą, meno vadovą. Tai bus ženkli pagalba siekiant pagerinti teikiamų paslaugų kokybę, nes į centrus susirenka 20–30 vaikų, o įdarbinta tik po vieną darbuotoją – socialinio darbo organizatorę“, – teigia Socialinių paslaugų centro direktorė R. Gustienė.

Direktorės pavaduotoja Daiva Ragauskienė  pristatė darbuotojus, dirbsiančius projekto metu.

Dienos centrus lanko ne tik vaikai, bet ir įvairaus amžiaus gyventojai. Socialinio darbo organizatorės rūpinasi ne tik jų užimtumu, bet moko ir socialinių įgūdžių.

Dienos centrų darbuotojoms padeda savanoriai. Jie ne tik iš Telšių rajono – atvyksta pagal vykdomą savanorių programą ir iš Europos šalių.

Telšių mieste yra didelis socialinių paslaugų ir laisvalaikio užimtumo poreikis ne tik socialinės rizikos ar nepasiturinčių šeimų vaikams ir tėvams, bet ir kitiems vaikams ar jaunuoliams. Tad projektų pristatyme dalyvavęs Telšių rajono savivaldybės administracijos direktorius Saulius Urbonas pasiūlė dienos centrų  darbo laiką vasaros metu  pratęsti bent iki 18 valandos – vakarais dienos centrų veiklą pritaikyti jaunimui.

Laimėtus projektus įgyvendinantys dienos centrai vykdo šias funkcijas:

  • Teikia socialinių ir gyvenimo įgūdžių ugdymo, sociokultūrines ir kitas su vaiko ugdymu, jo teisių apsauga, integracija į šeimą, visuomenę susijusias paslaugas (socialinių, higienos įpročių formavimas, pagalba ruošiant pamokas ir kt.);
  • Teikia informavimo, konsultavimo, tarpininkavimo paslaugas;
  • Organizuoja nemokamą centrą lankančių vaikų maitinimą;
  • Teikia socialinės ir psichologinės pagalbos paslaugas, organizuoja laisvalaikio užimtumą.

Remiantis dienos centrų veiklos praktika, galima teigti, kad tėvams daugiausiai trūksta materialių resursų ir piniginių lėšų išleisti vaikus į ekskursijas, keliones, lankyti būrelius, pagalbos ruošiant pamokas su vaikais. Dažniausiai lankančių dienos centrą vaikų tėvai yra užaugę nedarniose šeimose, negeba  pasitikėti savimi, vaikų – tėvų santykiai yra konfliktiški ir kt. Todėl vienas iš dienos centrų uždavinių socialinių paslaugų srities specialistams – padėti išlaikyti /sukurti/ atkurti tinkamus tėvų – vaikų tarpusavio santykius“, – teigia Socialinių paslaugų centro direktorė R. Gustienė.

Įgyvendinant minėtus projektus, dienos centruose pagalba vaikams bus teikiama grupiniuose ir individualiuose užsiėmimuose. „Teiksime socialinių ir gyvenimo įgūdžių ugdymo paslaugas, sociokultūrines paslaugas, asmeninės higienos įpročių formavimo, bei psichologines ar krizių įveikimo paslaugas. Organizuosime pamokų ruošą, darbinių įgūdžių ugdymą, laisvalaikio užimtumą, komandinių įgūdžių ugdymą, bei savęs pažinimo užsiėmimus,“ – informuoja pašnekovė.

Taip pat bus teikiama individuali ir grupinė psichologinė pagalba vaikams bei tėvams. Bus organizuota pozityvios tėvystės įgūdžių ugdymo grupė, kurioje tėvai galės kelti ir aptarti tarpusavyje bei su specialistais jiems aktualiausius vaikų ugdymo, auklėjimo, priežiūros klausimus, dalintis savo patirtimi įveikiant sunkumus, jiems kylančiais iššūkiais.

Bus teikiama vaikų maitinimo paslauga, vaikai galės kartu su socialiniu darbuotoju pasigaminti priešpiečius bei išmokti savarankiškai pasigaminti nesudėtingus patiekalus.

Vasaros vaikų atostogų metu bus organizuojamas vaikų laisvalaikio užimtumą, ekskursijos, meno plenerai bei vaikų dieninės vasaros stovyklos.

Bendra informacija

Telšių rajone į vaikų apsaugos institucijos apskaitą įrašytos 207 socialinės rizikos šeimos (iš jų mieste gyvena 79). Socialiai remtinų šeimų Telšių mieste yra 452, juose auga 1 312 vaikų (stebimų šeimų yra 45, juose auga 134 vaikai).

Dienos centrus lanko nuo 17 iki 30 vaikų iš socialinės rizikos šeimų, taip pat socialiai remtinų šeimų vaikai, stebimų šeimų vaikai bei vaikai iš kitų šeimų. Vaikų amžius – 6-18 metų.

Dienos centrai veiklą vykdo jau aštuntus metus.

Share Button


gruodžio 2, 2019

Lapkričio 29 dieną Telšių Žemaitės dramos teatre vyko tradicinė – jau dvidešimt aštuntoji – Telšių rajono savivaldybės kultūros centro organizuota liaudiškos muzikos kapelų […]

lapkričio 22, 2019

Lapkričio 20-osios vakare susirinkusieji Telšių kultūros centro fojė atvėrė duris Kalėdoms. Prieš šventes gražinant savo aplinką, užlieja jaukumas ir džiaugsmas […]

lapkričio 22, 2019

Lapkričio 21 dieną Telšių kultūros centro fojė Lietuvos tautodailininkų sąjungos (LTS) Telšių skyriaus pirmininkė Sigita Dacienė pristatė šių metų projektą […]

lapkričio 20, 2019

Lapkričio 19 d. Telšių Žemaitės dramos teatre vyko šventinis jubiliejinis koncertas: Telšių rajono savivaldybės kultūros centro choro „Bočiai“, vadovaujamo Gintaro Vaitkaičio, 20-mečio […]

lapkričio 11, 2019

Šokis – tai meilė, gera nuotaika, bendrystė, sveikata – toks nusiteikimas lydėjo visus lapkričio 9 dieną Telšių Žemaitės dramos teatre […]

lapkričio 6, 2019

Lapkričio 5 dieną Telšių kultūros centro fojė paskelbti regioninės Telšių apskrities tautodailės parodos rezultatai – atrinkti darbai į Lietuvos liaudies […]

rugpjūčio 26, 2019

Prieš 30 metų trijų Baltijos šalių gyventojai stojo į gyvą grandinę ir susikibo rankomis Baltijos kelyje. Sujungęs Vilnių, Rygą ir […]

rugpjūčio 5, 2019

Ankstyvą liepos 23-iosios rytą nemažas būrelis Telšių kultūros centro vaikų ir jaunimo folkloro ansamblio „Čiučiuruks“ dalyvių išsiruošė ilgam keliui iki […]

liepos 31, 2019

Ar šiandienos bėgime sugebėtumėte išgyventi be plastiko? Be pakuočių, celofaninių maišelių, vienkartinių indų ir panašiai? Turbūt lengva nebūtų, tačiau pabandyti […]

liepos 15, 2019

Žemaičių vardo paminėjimo 800 metų jubiliejui skirtas Žemaičių festivalis PATRIA UNA, kurio organizatorius – Telšių rajono savivaldybės kultūros centras, prasidėjo liepos […]